تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای تعمیرات تخصصی پکیج در شرق تهران | تعمیر پکیج در محل

مشکلات رایج پکیج | دلیل گرم نشدن آب | دلیل روشن شدن انفجاری پکیج

امروزه پکیج ها از عناصر جدانشدنی در آشپزخانه برای گرم کردن آب به حساب می آیند. این دستگاه ها برای داشتن کارکردی درست نیاز به آب، گاز، اکسیژن و برق دارند. چنانچه یکی از این عناصر وجود نداشته باشد، کارکرد پکیج ها با مشکل روبه رو می شود. باید توجه کنید که در صورت سرویس نکردن به وقت پکیج ها، کارایی مفیدی نخواهند داشت و حتی امکان دارد اصلاً کار نکنند. از همین رو بهتر است در صورت بروز هرگونه مشکل یا ایرادی در دستگاه پکیج خود، از مراکز تعمیر پکیج شرق تهران برای عیب یابی و رفع آن کمک بخواهید.

تعمیر پکیج شرق تهران

پکیج دستگاهی گرمازاست که برای گرم کردن خانه ها و فراهم سازی آب گرم استفاده می شود. در حالت کلی، سوخت این دستگاه ها برای احتراق توسط برق و گاز و در نسل های جدیدتر توسط انرژی خورشیدی تامین می شود.

امروزه بیشتر افراد از انواع مختلف پکیج برای گرم ساختن منازل، محل کار، دفاتر، ساختمان های اداری و … استفاده می کنند. این دستگاه ها گرمای یکنواخت و کارامدی را در محیط های نام برده فراهم می کنند. در نتیجه در مقایسه با استفاده از آبگرمکن یا سیستم موتورخانه ای به صرفه تر هستند. پکیج ها علیرغم مزایایی که دارند، اگر به طور اصولی و صحیح از آنها استفاده نشود، دچار مشکلاتی می شوند که می تواند برای آنها بسیار آسیب زننده باشد.

یکی از مهمترین نکاتی که باید در نگهداری پکیج ها به آن توجه شود، سرویس دوره ای آنهاست. تعمیر و سرویس این دستگاه ها باید به وسیله مراکز تعمیر پکیج شرق تهران صورت گیرد تا سبب به وجود آمدن مشکلات بیشتر برای دستگاه نشود. چنانچه می خواهید هزینه های کمتری را برای تعمیرات پکیج خود پرداخت کنید، بهترین راهکار انجام منظم و مرتب سرویس های دوره ای است.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر یا تعويض شیر برقی پکیج ایران رادیاتور چگونه است؟

تعمیر دستگاه پکیج

پمپ دستگاه های پکیج از با اهمیت ترین بخش های مدار گرمایشی در آنها به حساب می آید و مسئولیت فراهم آوردن دائمی آب گرم به سمت رادیاتورها را به عهده دارد. در حقیقت، قطعه پمپ آب گرم تولیدی در قطعه مبدل حرارتی را به درون لوله های رادیاتور انتقال می دهد تا آب گرم وارد رادیاتورها شود. در اغلب برندهای پکیج قیمت قطعه پمپ بیشتر از سایر اجزای دستگاه است.

نبود و همچنین کمبود قطعات پمپ یکی از دلایل بالا بودن قیمت این قطعه به حساب می آید. مقاومت و مدل های مختلف اجزای قطعه پمپ پکیج بر عملکرد درست این دستگاه تاثیر مستقیمی دارد.

سرویس پکیج

دستگاه های پکیج هم همچون دیگر وسایل خانگی به نگهداری اصولی و درست نیاز دارند. از مهمترین شیوه های نگهداری درست پکیج، سرویس تخصصی این دستگاه ها است که باید توسط تکنسین های حرفه ای در مراکز معتبر تعمیرات پکیج انجام شود. زمانی که پکیج را سرویس می کنید، مشکلاتی که در حالت عادی شاید نتوانید آنها را عیب یابی کنید پیدا شده و رفع عیب می شوند.

اغلب سرویس پکیج در دو صورت دوره ای و کامل انجام می شود و مناسبترین زمان برای سرویس پکیج قبل و پس از فصل سرما است.

مزیت سرویس پکیج

سرویس این دستگاه سبب ارتقا سطح عملکرد و افزوده شدن بر عمر دستگاه می شود. زمانی که دستگاه پکیج را سرویس می کنید تمامی ایرادات پنهان در آن نمایان می شوند و در صورت نیاز به تعمیر قطعات تعمیر شده و در غیر اینصورت تعویض می شوند. از همین رو سبب کاهش زیادی در هزینه های تعمیرات این دستگاه می شوید.

تعمیر پکیج شرق تهران

چه زمانی باید پکیج را رسوب زدایی کرد؟

هنگامی که آبی که در لوله ها وجود دارد، سرد می شود، لوله های پکیج و مخزن حرارتی آن رسوب می گیرند. زمانی که لوله ها و مخزن دچار رسوب گرفتگی می شوند، لوله ها مسدود و محدود می شوند. به همین علت سرعت و فشار آب کم می شود و آب دوباره سرد می شود. بنابراین رسوب زدایی پکیج از اساسی ترین کارهایی است که باید به وسیله تعمیرکار مجرب صورت گیرد.

دقت کنید، این کار حتماً باید به وسیله افراد متخصص در این زمینه صورت پذیرد. زیرا نداشتن تخصص و علم کافی در این حیطه سبب منتقل شدن رسوبات به دیگر قسمت های پکیج می شود و هزینه های بیشتری را برای تعمیرات این دستگاه برای شما به دنبال خواهد داشت.

اقدامات لازم برای زمانی که پکیج خراب شده است

  • چنانچه در پکیج ایراد یا مشکلی به وجود بیاید، در مرحله اول، باید متصل بودن پکیج به آب و برق را مورد بررسی قرار دهید تا از وصل بودن آنها اطمینان حاصل کنید. در گام بعدی فشار پکیج را چک کنید. توجه داشته باشید فشار بار پکیج باید همواره بر روی 5/1 باشد.
  • در فصل زمستان شیرهای موجود در قسمت های بالایی و پایینی پکیج را چک کنید و از باز بودن آنها اطمینان حاصل کنید. شیر گاز پکیج را هم باز کنید.
  • از وجود برق در پریز ورودی به دستگاه اطمینان حاصل کنید.
  • چنانچه پکیج تان را در بالکن نصب کرده اید، می توانید دودکش را از روی پکیج برداشته و آن را ریست کند. همچنین دریچه های پلاستیکی دستگاه را نیز باز کنید.
حتما بخوانید:   دلایل گرم نشدن رادیاتور های پکیج و نحوه رفع مشکل

مشکلات رایج پکیج

در ادامه مقاله به توضیح اجمالی در مورد تعدادی از این مشکلات متداول می پردازیم.

دلیل روشن نشدن پکیج

به دلیل اینکه پکیج ها با چهار عنصر اصلی برای آنها یعنی آب، گاز، برق و اکسیژن کار می کنند. اگر پکیج شما روشن نمی شود باید این عناصر را مورد بررسی قرار دهید و مشکل را رفع کنید. خرابی یا مشکل در قطعه جرقه زن و کم بودن فشار آب از مهمترین دلیل هایی هستند که سبب روشن نشدن پکیج می شوند.

چنانچه کارکرد پکیج شما به هر علتی با اختلال روبه رو شده است و قادر نیستید آن را رفع کنید، باید از تعمیرکاران حرفه ای مراکز تخصصی تعمیر پیکج شرق تهران کمک بخواهید.

دلیل گرم نشدن آب پکیج

از مهمترین دلیل هایی که آب پکیج گرم نمی شود سرعت بالا و بالا بودن فشار آب است. مشکل و ایراد در قطعاتی مانند فلوسوئیچ و حسگر حرارتی و وجود رسوب در لوله ها و مخزن نیز از علت های دیگر گرم نشدن آب به شمار می روند.

دلیل گرم نشدن رادیاتورها

از عمده ترین علت های گرم نشدن رادیاتورها وجود رسوب در رادیاتورها و مشکل و خرابی در قطعاتی از جمله ترموستات و یا شیر سه طرفه پکیج است. برای رفع این ایراد بهتر است از تکنسین های مجرب مرکز تعمیر پکیج شرق تهران کمک بخواهید.

دلیل روشن شدن انفجاری پکیج

از متداول ترین مشکلاتی که برای پکیج ها به وجود می آید، روشن شدن انفجاری آنها است. این مشکل اغلب به عللی مانند وجود خرابی یا ایراد در جرقه زن و یا رعایت نکردن فاصله استاندارد مشعل با جرقه زدن ایجاد می شود.

دلیل پایین بودن فشار آب پکیج

پایین بودن فشار آب ساختمان از اصلی ترین علت های فشار آب پایین خانه است. وجود نشتی در رادیاتور یا لوله های پکیج نیز از علت های دیگر پایین بودن فشار آب پکیج به حساب می آید.

حتما بخوانید:   تعویض مغزی و شیر رادیاتور شوفاژ در تأسیسات موتورخانه

دلیل صدای زیاد پکیج

وجود مشکل و یا خرابی پمپ سیرکولاسیون پکیج از عمده ترین علت های صدای زیاد پکیج به حساب می آید. در بعضی مواقع هواگیری پکیج سبب کم شدن صدای پکیج می گردد.

دلیل زیاد بودن دمای پکیج

چنانچه دمای پکیج به درستی تنظیم نشده باشد یا پکیج نتواند دمای صحیح را شناسایی کند، دمای پکیج بالا می رود. بالا رفتن دمای پکیج می تواند مخاطره آمیز باشد و کارکرد کلی پکیج را دچار اختلال کند. وجود خرابی و یا مشکل در قطعه ترموستات دستگاه پکیج از اصلی ترین علت های بالا رفتن دمای پکیج به حساب می آید.

تعمیر پکیج شرق تهران

دلیل سرد و گرم شدن آب

  • دلیل این مشکل اغلب این است که پکیج پیش از استفاده شما از آب گرم، کار کرده است و اندکی آب گرم از قبل درون لوله ها باقی مانده است. در این شرایط آب گرم کهنه بیرون آمده و در پکیج این سرعت جریان آب عادی نشده است.
  • در چنین شرایطی اندازه لوله گاز را باید مورد بررسی قرار دهید تا قادر باشد دمای بیشتری را تولید کند.
  • از استاندارد بودن طول لوله هواکش دستگاه مطمئن شوید.
  • سالم بودن فیلتر آب سرد و عدم وجود رسوب در آن را بررسی کنید.
  • در چنین شرایطی ایراد و خرابی قطعه فلومتر از علل سرد و گرم شدن آب است.

دلیل خاموش شدن خود به خودی پکیج

هنگامی که پکیج دیواری فرسوده و کهنه باشد و مقدار آب گرم مورد استفاده از مقدار کمینه تعریف شده برای پکیج، پایین تر باشد، دستگاه برای حفظ قطعات خود از خرابی خاموش می شود. برای برطرف سازی این مشکل بایستی از متخصصین مراکز تعمیر پکیج شرق تهران برای تشخیص نیاز به، به‌روزرسانی دستگاه خود، کمک بگیرد.

نتیجه گیری

در این مقاله بخشی از مشکلات رایج در پکیج ها را برای شما عنوان کردیم. همانطور که از مطالب این مقاله بر می آید تعمیر و سرویس پکیج امری تخصصی و در عین حال ضروری برای سلامت و افزایش طول عمر و راندمان انرژی و کارکرد آن است. بنابراین در زمان بروز مشکل در دستگاه پکیج خود با تعمیرکاران ایبک امداد برای عیب یابی و رفع ایرادات دستگاه خود تماس بگیرید.

31

تعمیر پکیج شرق تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تخصصی تعمیر پکیج در شرق تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x