مجله لوازم خانگی

نکات بسیار مهم برای خرید اجناس دست دوم

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

حتماً برای شما هم پیش آمده که به فروشگاه لوازم و اجناس دست دوم بروید و نتوانید در مقابل خرید وسایل مقاومت کنید. گاهی ممکن است شما بخواهید که دکوراسیون منزل خود را با لوازم ارزانی که در این فروشگاه‌ ها وجود دارد انجام دهید زیرا اطمینان خاطر دارید که با بودجه شما مطابقت دارند. گاهی نیز وسایلی وجود دارد که به کار شما نمی‌ آیند اما با تعمیر آنها می‌ توانید مدت زیادی از این اجناس دست دوم استفاده کنید. مهم نیست که به چه نیتی این اجناس را خریداری می‌ کنید، چنانچه انتخاب درستی داشته باشید نتیجه در نهایت خوب خواهد بود. اما آیا می‌ دانید که حتی برای خرید اجناس دست دوم نیز باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید؟

بودجه را مشخص کنید

مطمئناً وقتی به دنبال خرید اجناس دست دوم هستید مهم‌ ترین معیار برای شما قیمت پایین می‌ باشد. بهترین محل برای خرید اجناس دست دوم بازارهای قدیمی، گاراژ‌ها، فروشگاه دست دوم فروشی و … می‌ باشد. دست دوم حتماً به این معنا نیست که هر جنسی را با هر قیمتی خرید کنید زیرا بودجه شما محدود است و بیشتر از آن نباید هزینه نمایید بنابراین مهم‌ ترین نکته‌ ای که باید به آن توجه کنید این است که ابتدا بودجه خود را تعیین نمایید و همچنین بهتر است به جای آنکه از کارت بانکی استفاده نمایید پول نقد در جیب خود داشته باشید تا از مقدار پولی که خرج شده است و مقداری که باقی مانده مطلع باشید.

ذهنتان را باز نگه دارید

یکی دیگر از نکات سرگرم کننده و جالب به هنگام خرید اجناس دست دوم از بازار و یا فروشگاه‌ ها این است که شما هرگز نمی‌ توانید پیش‌بینی کنید که در این فروشگاه ممکن است چه چیزهایی پیدا کنید؟نکات بسیار مهم برای خرید اجناس دست دوم ممکن است به دنبال پاتختی جدیدی به فروشگاه بروید ولی به جای آن یک نیمکت عالی با قیمت بسیار مناسب ببینید و آن را خریداری کنید. بنابراین همیشه باید آماده تغییر نظر خودتان در یک لحظه باشید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از مخلوط کن | کاربردهای میکسر

تردید نکنید

چنانچه اجناس مورد نظر خود را در فروشگاهی که مخصوص لوازم دست دوم می‌ باشد پیدا کردید بهتر است از فروشنده بخواهید که آن را برای شما کنار بگذارد و یا اینکه همان لحظه آن را خریداری کنید. تردید کردن در خرید این اجناس ممکن است باعث شود که آن را برای همیشه از دست دهید و شخص دیگری اقدام به خرید آن کند. در واقع این موضوع در بازارهایی که مخصوص اجناس دست دوم هستند خیلی زیاد رخ می‌ دهد.

خلاقیت به خرج دهید

اگر به تخیلات خود اجازه دهید که آزادانه فکر کنند و به احتمال زیاد با مواردی روبرو خواهید شد که مانند گنجی برای شما خواهد بود. چنانچه ذهنیت شما تکراری باشد و از خلاقیت خود در این موارد استفاده نکنید در خرید اجناس دست دوم نیز با مشکل مواجه خواهید شد و لوازم خوبی دستگیرتان نخواهد شد. چنانچه در خرید این اجناس خلاقیت داشته باشید حتی از یک طبل هم می‌ توانید به عنوان پاتختی استفاده کنید و یا یک نردبان قدیمی چوبی را به عنوان یک قفسه برای قرار دادن مجله‌ ها و یا لباس‌ های قدیمی به کار ببرید و یا حتی به عنوان یک تابلوی هنری دیواری از آن استفاده نمایید. نکته مهم این است که آسمان خلاقیت هیچ محدودیتی ندارد.

همیشه آمادگی داشته باشید

هیچ وقت نمی‌ توانید زمان مشخصی برای مواجهه با یک گنجینه گرانبها در حاشیه خیابان و یا در یک مرکز فروش اجناس دست دوم معین کنید. بهتر است که همیشه تجهیزات لازم را در ماشین خود نگه دارید. به عنوان مثال طناب، متر و یا یک پتوی کهنه در صندوق عقب ماشین نگهداری کنید تا همیشه برای خرید اجناس دست دوم آمادگی داشته باشید. این امکان وجود دارد در هر مکانی بتوانید وسایل مورد نظر خود را پیدا کنید به همین خاطر فروشگاه‌ های مخصوص اجناس دست دوم مخصوصاً در مناطق بالا شهر اقلام بسیار گرانبهایی دارند که ممکن است برای شما بسیار کاربردی باشند. شما می‌ توانید انواع مبلمان لوکس، لباس‌ های با کیفیت، آثار هنری بسیار زیبا و همچنین لوازم جانبی را نیز در این فروشگاه پیدا کنید. در واقع بازدید از فروشگاه‌ های اجناس دست دوم مخصوصاً در مناطق مرفه نشین می‌ تواند بسیار جذاب باشد.

توانایی‌ های خود را دست کم نگیرید

معمولاً خرید اجناس دست دوم باید با چشم باز و البته با کمی عشق انجام شود تا بتوانید ویژگی‌ های خوب لوازم را ببینید و اگر نیاز به تعمیر داشتند آنها را تعمیر کنید.نکات بسیار مهم برای خرید اجناس دست دوم گاهی اوقات ممکن است وسیله‌ ای را خریداری کنید که نیاز به تعمیر بیشتری دارد. اگر در خود این توانایی را می‌ بینید که به تعمیر آن بپردازید حتماً آن را خریداری کرده و مشکلات آن را برطرف نمایید. همچنین شما می‌ توانید چنانچه مهارت نقاشی دارید یک قفسه کوچک کتاب را با اجناس دست دوم برای خودتان آماده کنید و یا حتی یک کمد تزیینی و یا آینه نیز می‌ تواند از مواردی باشد که با کمی خلاقیت و اعتماد به توانایی‌ های خودتان می‌ توانید آن را به وسیله کاربردی تبدیل نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای عیب‌یابی و تعمیر سماور برقی|خدمات تعمیر سماور برقی

وسایلی که غیر قابل تعمیر هستند را نخرید

گاهی اوقات مبلمان دست دوم چوبی برای آنکه قابل استفاده بشود نیاز به تعمیر جزئی و سرویس دارد اما برخی دیگر نیز به راحتی قابل تعمیر نیستند. اگر با لوازم دست دوم مواجه شدید که یکی از قطعات اساسی آن از دست رفته، تابیده شده و یا ترک خورده و یا دچار آسیب‌ های شدیدی شده است و یا بوی خیلی شدیدی می‌ دهد آنها را کنار گذاشته و خریداری نکنید. قبل از خریداری کردن اجناس دست دوم حتماً به مواردی که برای تعمیر آن باید انجام دهید فکر کنید. به عنوان مثال اگر صندلی می‌ خرید حتماً باید به روکش جدید آن و پارچه‌ ای که می‌ خواهید برای آن استفاده کنید توجه نمایید. واضح است که تعمیر فریم یک صندلی کار ساده‌ ای می‌ باشد اما انجام روکش برای آن باید توسط افراد حرفه‌ ای صورت گیرد.

از سالم بودن اجناس مطمئن شوید

هنگام خرید لوازم و اجناس دست دوم باید دقت کنید آنهایی که خیلی فرسوده هستند را خریداری نکنید. به عنوان مثال خرید تشک تخت که فرسوده شده و از بین رفته است ممنوع می‌ باشد زیرا این موارد می‌ تواند سلامت شما را به خطر انداخته و خرید آنها هیچ لزومی ندارد. یک تشک تخت می‌ تواند با مواد حساسیت زا، آفات، میکروب و … انباشته شده باشد و استفاده از آن به هیچ عنوان خوشایند نیست. همچنین ساس حشره‌ ای است که در اثاثیه، مبلمان و لوازم داخلی خانه یافت می‌ شود بنابراین هنگام خرید این اجناس نیز دقت کنید و فکر نکنید که فقط در رختخواب ساس وجود دارد. مبلمان پارچه‌ را نیز از نظر هر گونه کپک‌ های مشکوک و … مورد بررسی قرار دهید. بهتر است قبل از آنکه اجناس دست دوم را به خانه خود بیاورید حتماً از تمیز بودن آن مطمئن شوید. در صورت ورود اجناس کثیف و آلوده به خانه نه تنها ریسک بیماری را در افراد خانواده افزایش می دهید بلکه ممکن است این آلودگی به همه قسمت‌ های خانه شما انتشار یافته و دردسر شما را زیاد کند.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات محصولات دلونگی در شهر کرج

در خرید اجناس دست دوم زیاده‌ روی نکنید

برای خرید اجناس دست دوم و پیدا کردن آنها باید صبر و پشتکار داشته باشید. این به آن معنا می‌ باشد که باید به صورت منظم به بازار و فروشگاه‌ های مخصوص اجناس دست دوم فروشی سر بزنید تا بتوانید وسایل مورد نظرتان را پیدا نمایید اما با این حال باز هم مراقب باشید فقط لوازمی خریداری کنید که واقعاً به آنها نیاز دارید در غیر این صورت با کوهی از اجناس دست دوم مواجه خواهید شد که فقط فضای خانه شما را پر کرده و هیچ کاربردی برای شما ندارد. چنانچه در خرید اجناس دست دوم زیاده‌ روی کنید به راحتی همه فضای خانه خود را شلوغ کرده‌ اید. نه تنها این اجناس برای شما مفید هستند بلکه دست و پا گیر بوده و هیچ کاربرد خاصی هم نخواهند داشت.

سبک دکوراسیون خانه خود را بشناسید

برای خرید اجناس دست دوم باید به سبک دکوراسیون خانه خود نیز توجه کافی داشته باشید. اگر بتوانید اجناسی پیدا کنید که با سبک دکوراسیون منزل شما هماهنگی داشته باشد می‌ توانید ظاهر فوق العاده‌ ای به خانه خود بدهید.نکات بسیار مهم برای خرید اجناس دست دوم بنابراین یکی از نکات بسیار مهم هنگام خریداری کردن اجناس دست دوم این است که آنها را بر اساس سبک خانه انتخاب کنید در غیر این صورت بهتر است از خرید آنها اجتناب کرده و آن را برای اشخاص دیگری بگذارید.

سخن پایانی

گاهی اوقات برای طراحی و دکوراسیون خانه خود حتماً نیازی نیست که به خرید لوازم نو اقدام کنید زیرا اجناس دست دومی در بازار وجود دارند که ممکن است برای شما بسیار کارآمد باشند. در این شرایط شما در هزینه‌ های خود صرفه‌ جویی کرده و می توانید لوازم بهتری با قیمت کمتر خریداری نمایید. خریداری کردن اجناس دست دوم نیاز به مهارت و دقت زیادی دارد. شما با گشت و گذار در فروشگاه‌ های اجناس دست دوم و بازارها می‌ توانید وسایل مورد نظر خود را پیدا کرده و خریداری نمایید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که حتماً اجناس دست دوم را بر اساس دکوراسیون خانه خود خریداری نمایید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نکات بسیار مهم برای خرید اجناس دست دوم

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات بسیار مهم برای خرید اجناس دست دوم، خرید اجناس دست دوم بر اساس سبک دکوراسیون خانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x