خدمات آموزشی

تغییر دادن لوله کشی از سبک روکار به توکار

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در صنعت های بسیار مهم در زندگی، مانند ساختمان، عواملی از جمله لوله کشی، از عناصر بسیار مهم در قسمت گرمایش و سرمایش، همچنین (تهویه رطوبت) می تواند باشد؛ ولی در بسیاری از مواقع، لوله کشی به سبک روکار میتواند ظاهر بسیار نامطلوبی را به همراه داشته باشد، همچنین ایرادهای انحصاری نیز به دنبال دارد، در همین جهت بهترین گزینه، تغییر کردن لوله کشی از سبک روکار به سبک تو کار، بهترین گزینه ممکن می تواند باشد. باید بدانید، از مهمترین سبک هایی که در دسترس تکنسین های لوله کش(روکار به تو کار) ماهر قرار دارد، مورد استفاده قراردادن کانال های فلزی می تواند باشد، که لوله هایی به سبک (روکار)، در قسمت بالایی دیوارها نصب و قرار داده می شوند ؛ پس به وسیله اتصالات فلزی به یکدیگر متصل میشوند، یعنی شما هیچگونه نیازی به لوله های روکار پیدا نخواهید کرد و تمام لوله ها را، در قسمت درونی کانال های فلزی قرار می دهید، با انجام دادن این روش، شما می توانید ظاهر بسیار زیبا و بدون نقص را به وجود بیاورید؛ حتی دسترسی به تک تک لوله ها را نیز به آسانی برایتان به وجود می آورد.

ایجاد برش در لوله هایی از جنس فلز

برای اینکه ما بتوانیم لوله کشی به سبک (روکار)را به (توکار)تغییر دهیم، در این فرایند، باید بتوانیم لوله هایی که جنس فلز دارند، به طور کاملاً دقیق و مناسب با قطر لوله ها برش دهیم، برای برش دادن این لوله ها، از تجهیزات بسیار زیادی مانند: دستگاه هوشمند(برش لیزری)، دستگاه (پلاسما)و یا دستگاه برش آب، نیازمند هستیم، یکی از فرایندهایی که بسیاری از تکنسین ها، در برش  دادن لوله هایی که جنس فلز دارند، آن را استفاده می کنند، نیازمند به ریزبینی بسیار زیاد و همچنین تجهیزات های هوشمند و مدرن است.

در بحث ساخت(داکت)، چه عوامی انجام میشود؟

بعد از طی کردن همه فرآیندها، از جمله برش لوله ها، شروع به ساختن (داکت) می نماییم، در فرایند ساخت داکت، از مواد هایی که منشا ساخت آن ها از فلز، پلاستیک و یا دیگر مواد ها است، می توانیم جهت استفاده برای خود، قرار دهیم؛ در همین راستا، داکت ها را باید به مناسب ترین و کامل ترین اندازه برش و به یکدیگر اتصال دهیم، این فرایند دقت بسیار زیادی از تکنسین های لوله کش را در بر خواهد گرفت؛ زیرا استفاده از تجهیزات مدرن دغدغه ها و سختی منحصر به خود را همراه دارد. پس می توانیم بگوییم،‌ داکت یکی دیگر از مواد استفاده شده در تغییر دادن سبک لوله کشی روکار به سبک توکار است. داکت برای اتصال لوله‌های گرمایشی و تهویه مطبوع به دیواره‌ها و سقف استفاده میشود. این ماده دارای خواص عایق بسیار خوبی است و باعث میشود که سیستم‌های گرمایشی و تهویه مطبوع به درستی عمل کنند. همچنین، داکت به عنوان یک راه حل کامل برای پوشش لوله‌های توکار استفاده میشود، به این شکل که لوله‌ها در درون (داکت) قرار گرفته و سپس داکت با مواد مختلفی پوشش داده میشود.

 لوله کشی

قرنیز پوششی

نهایتاً، برای پوشاندن دادن سطح لوله کشی، به سبک توکار، قرنیزهای پوششی باید نصب شوند. قرنیزها مانند یک پوشش برای داکت ها و لوله استفاده می شوند و به زیبایی و صداگیری هم کمک می کنند. برای جایگزاری قرنیزها، ابتدا باید محل نصب آنها را انتخاب کرد و سپس قرنیزها را، به داکت ها و لوله هایی (از جنس فلز) متصل کرد. در انتها، با بکار گیری از اتصالات فلزی، قرنیزها به هم متصل می شوند و پوشش نهایی به دست می آید. پس از جایگزین لوله کشی به سبک روکار و تغییر آن به سبک تو کار، می توانیم از قرنیز ها استفاده کنیم، قرنیز ها مانند یک پوشش بر روی لوله ها جایگزاری می شوند؛ این فرآیند ظاهری بسیار زیبا و مقاومت بالا را به دنبال دارد،  که در سطح پوششی تجهیزات گرمایشی و همچنین تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تقویت زبان انگلیسی با یوتیوب | معرفی های بهترین کانال های آموزش جامع زبان انگلیسی

نکاتی که بسیار قابل توجه است

زمانی که می خواهیم لوله کشی را از سبک روکار به سبک تو کار تغییر دهیم، باید به نکاتی توجه کنیم، که این نکات، بهره گیری از تجهیزات پیشرفته است. یکی از مهم ترین فرایند در لوله کشی، برش قطعات( لوله هایی از جنس فلز) است، که فرد لوله کش، باید دقت بسیار زیادی را برای انجام اینکار بگذارد. از فرایند های مهم دیگر، که باید با تمرکز بسیار بالا انجام شود، ساختن قطعات داکت است، که لوله کشان تمام هنر خود را باید صرف ساختن آن کنند. یکی از فرایند ها، که تجربیات لوله کشان را به چالش می کشد، جایگذاری قرنیز ها است، که این کار فقط متعلق به تکنسین های ماهر بر می گردد. ریز بینی و دقت بسیار زیاد تکنسین ها در حیطه لوله کشی، خوش نمایی و زیبایی، کار را به همراه می آورد. از آسان ترین سیستم ها برای راه اندازی تجهیزات گرمایشی، برطرف کردن نیاز آب و…، لوله کشی به سبک روکار میتواند باشد، که فرایند انجام شدن لوله کشی به سبک روکار، چسبیدن لوله ها به دیوار یا سقف را به دنبال دارد، که پس از انجام شدن این مرحله، جعبه هایی تشکیل شده از مواد متنوع، برای پوشاندن آنها بهره گرفته می شود. به غیر از این موارد، جایگذاری و بازسازی و همچنین نگهداری از آنها، هزینه بسیاری را برای مالکان به دنبال دارد. موادی که مورد نیاز در فرایند لوله کشی است، موادی خاص و انحصاری هستند، درصد انحصاری بالایی دارند. به همین دلیل، کمپانی‌هایی که این مواد را تولید میکنند، از یک فرصت بسیار بزرگ برای کسب درآمد بهره میبرند. همانطور که می دانید، برای ساخت و یا تبدیل لوله کشی از سبک روکار به تو کار، نیاز به مواد منحصر به خود را دارد، پس برای تهیه، باید به دنبال کمپانی های تولیدی منحصر به آن باشیم. همچنین باید توجه فرمایید که مواردی از جمله: تغییر رو کار به توکار، برای برطرف کردن نیاز آبی و دارا بودن تجهیزات گرمایشی و… برای مشتریان به صرفه تر خواهد بود، زیرا هزینه بسیار کمی را برایشان به همراه دارد.

قرار دادن لوله کشی به منظور استفاده از آب واقع در پکیج ها 

اجرای لوله کشی آب پکیج و موتور خانه نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از متدهای صحیح در انتخاب و نصب لوله‌ها و تجهیزات مربوطه است. در ادامه به برخی اصول و روش‌های مهم در اجرای لوله کشی آب پکیج و موتور خانه اشاره خواهم کرد:

برای قرار دادن لوله، به منظور تامین آب پکیج و راه اندازی اجزای موتور خانه، به برنامه ریزی بسیار بالا و همچنین استفاده از لوله هایی به مناسب ترین سایز، نیازمندیم، در مبحث پایین به تمامی عوامل که در لوله کشی و.. دخالت دارند را برایتان بیان کردیم.

  1. استفاده انواع لوله: ما، برای لوله کشی، نیاز به خرید انواع لوله داریم، که انتخاب بهترین لوله از نظر نسبت شیمیایی، جنس، سایز، قطر و.. اولویت هایی است که یک لوله کش باید رعایت کند، همچنین محکم بودن، درصد ساییدگی آن، مقاومت در برابر حرارت و استقامت بالای لوله ها، یکی از مهم ترین نکاتی هستند، که یک لوله کش باید دقت بسیار کند.
  2. قرار دادن لوله در جایگاه اصلی خود: قرار دادن لوله در جایگاه خود، بسیار مهم است، که طی این فرایند نیازمند به استاندارد های لازم هستیم، که تولید کننده آنها نیز، توصیه ی بسیار زیادی در این بابت دارند، با انجام این روند ها، افراد باید دقت کنند که لوله ها به صورت کیپ به یک دیگر متصل شده اند، تا ریزش آب و .. را شاهد نباشند.
  3. جایگذاری موتور خانه در مکان خود: نکات زیادی در خصوص قرار دادن موتور خانه در مکان خود، وجود، از جمله: باید توجه داشته باشیم که موتور خانه، در بهترین حالت ممکن قرار داده شده است و فاصله آن با محیط اطراف(سقف، دیوار های کناری)، بسیار مناسب است، همچنین قراردهی موتور خانه، نیازمند به مدرن ترین تجهیزات است، که در برگه راهنمایی این دستگاه ها، روش کار به روش اصولی، توسط تولید کننده ذکر شده است.
  4. پیدا کردن مناسب ترین و اصولی ترین تجهیزات: در حین انتخاب کردن مناسب ترین وسایل، از جمله: شیر های آب، لوازم مصرفی پکیج ها و همچنین پمپ ها، باید به مشخصات فنی آن ها، در زمان خرید، دقت کرد و اطمینان لازم را در خصوص تولید کننده، برای خود حاصل کرد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش های اصلاح خط پشت گردن با استفاده از تکنیک های مختلف

در کل، برای اجرای لوله کشی آب پکیج و موتور خانه، باید از روش‌های صحیح و استاندارد استفاده کرد و به توصیه‌های تولید کننده تجهیزات و تخصصی‌های مربوطه توجه کرد. همچنین باید از تجهیزات با کیفیت بالا و مناسب برای کاربرد خود استفاده کنید تا مشکلاتی مانند نشتی و راندمان کاهشی از بین برود. در آخر، برای قرار دادن لوله کشی، به منظور استفاده در موتور خانه و …، باید از مراحل کاملا اصولی همراه با رعایت استاندارد ها، این فرایند را طی کرد، همچنین باید به توصیه های وابسته به تولید کننده، دقت و ارزش  بالایی قائل شد، در کنار این موارد، استفاده از با کیفیت ترین تجهیزات نیز شرط است، تا از دغدغه هایی از جمله نشتی آب جلو گیری شود.

 لوله کشی

تغییر سبک لوله کشی شوفاژ ها از روکار به تو کار

تغییر در سبک لوله کشی واقع در شوفاژ ها، نیازمند به برنامه ریزی و نکات ریزی است، که در ادامه به برخی از این نکات ها می پردازیم، که شامل:

۱.جایگزین شیرآلات: علاوه بر مهم بودن شیرآلات در فرایند روکار به تو کار، انتخاب شیرآلات و سازگاری آن با لوله ها بسیار مهم است و لوله کش باید در خرید این اجناس جانبی دقت بسیار داشته باشد.

۲.جایگزین کردن سیستم گرمایشی: افراد باید توجه کنند که در صورت تعویض از سبک روکار به تو کار، افراد باید سیستم تهویه را نیز جایگزین کنند، زیرا اجزا به یکدیگر وابسته اند، همچنین افراد لوله کش،‌ باید از راهنمای واقع در محصولات استفاده کنند، تا به صورت اصولی آن فرایند را طی کنند.

پس، برای تغییر لوله کشی شوفاژ از سبک روکار به سبک توکار، باید از روش‌های صحیح و استاندارد استفاده کرد و به توصیه‌های تولید کننده تجهیزات و تخصصی‌های مربوطه توجه کرد. همچنین باید از تجهیزات مربوطه با کیفیت و استاندارد استفاده شود تا از عمر طولانی و عملکرد بهینه سیستم شوفاژ توکار برخوردار شویم. در نتیجه، تغییر لوله کشی  از سبک روکار به سبک توکار، داکت و…، یک فرآیند حیاتی در عوامل متاثر بر ساختمان است که مواد انحصاری و خاصی را به کار میبرد. با توجه به کاهش هزینه نصب، تعمیر و نگهداری سیستم‌های گرمایشی، تهویه مطبوع و تامین آب، این فرآیند برای صاحبان ساختمان‌ها و مشتریان بسیار جذاب است و به دلیل درصد انحصاری بالایی که دارد، به عنوان یک فرصت بسیار بزرگ برای کمپانی‌های تولید کننده مواد، محسوب میشود.

سخن آخر

تیم مفتخر ایبک امداد،‌اطلاعات را در اختیار شما قرار داده است تا از اجزای بیرونی زندگی ازجمله لوله کشی ها در منزل و… اطلاعات کامل را دریافت نمایید، همچنین شما در سایت معتبر ایبک امداد می توانید از مشخصات هر گونه لوازم برقی و… مطلع شوید، ‌اگر هم به مشکلی بر خوردید و پاسخ سوالتان در سایت درج نشده بود، می توانید با کارکنان فعال ما تماس حاصل فرمایید تا از پاسخ سوال، مطلع شوید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تغییر دادن لوله کشی از سبک روکار به توکار

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تغییر دادن لوله کشی از سبک روکار به توکار

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا