تعمیرات لباسشویی

نشانه هایی که به شما می‌ گویند وقت تعویض ماشین لباسشویی رسیده!

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

تشخیص اینکه چه وقتی مخلوط کن دستی باید تعویض شود کار بسیار راحتی است. همچنین ممکن است بتوانید متوجه شوید که عمر مایکروفر شما به پایان رسیده و باید مایکروفر جدیدی جایگزین آن کنید اما آیا می‌ توانید تشخیص دهید که چه زمانی باید اقدام به تعویض ماشین لباسشویی خود نمایید؟ اولین قدم برای ارزیابی کردن این موضوع مراجعه به فهرست ذهنی خودتان برای تعمیر و نگهداری کردن از ماشین لباسشویی می‌ باشد زیرا چنانچه به صورت صحیح و اصولی از ماشین لباسشویی نگهداری نکنید، احتمالاً خیلی زودتر از آنچه که فکرش را بکنید باید اقدام به تعویض آن نمایید.

فهرست تعمیر و نگهداری از ماشین لباسشویی

برای نگهداری و مراقبت از ماشین لباسشویی خود لازم است به رعایت چند نکته ساده بپردازید تا بتوانید طول عمر دستگاه را افزایش دهید. به عنوان مثال چرخه منظم شست و شوی لباس‌ ها در دیگ ماشین لباسشویی را باید مورد بررسی قرار دهید. علاوه بر آن خشک کردن دیگ ماشین لباسشویی پس از هر بار شستن لباس‌ ها باید رعایت شود. دقت کنید که ماشین لباسشویی روی سطح صافی قرار گرفته باشد و زمانی که در حال شست و شوی لباس‌ ها می‌ باشد هیچ لرزشی نداشته باشد و یا تکان اضافی نخورد. در این شرایط استهلاک قطعات ماشین لباسشویی کم شده و نتیجه شست و شو نیز بسیار بهتر خواهد بود. گاهی اوقات ممکن است همه اصول و نکات مربوط به نصب و مراقبت از ماشین لباسشویی را رعایت کنید ولی با این حال باز هم ماشین لباسشویی شما بعد از مدتی مورد استفاده قرار گرفتن نیاز به ارتقا پیدا می‌ کند. در این شرایط است که شما باید تصمیم بگیرید زمان تعویض ماشین لباسشویی رسیده و باید دستگاه جدیدی خریداری کنید و یا از همان ماشین لباسشویی قدیمی خود استفاده نمایید. در واقع خرید یک دستگاه جدید می‌ تواند نوعی سرمایه‌ گذاری باشد زیرا دستگاه قدیمی کم کم دچار مشکل شده و هر روز هزینه های مختلفی روی دست شما خواهد گذاشت.

مزایای ماشین لباسشویی‌ های مدرن چیست؟

چنانچه به دنبال شست و شوی بسیار با کیفیت‌ تر لباس‌ های خود و مراقبت از بافت لباس می‌ باشید ماشین لباسشویی‌ های مدرن می‌ توانند بسیار ایده آل باشند. نشانه هایی که به شما می‌ گویند وقت تعویض ماشین لباسشویی رسیده!دستگاه‌ های جدید به صورت اتوماتیک مقدار مناسبی مواد شوینده داخل دیگ دستگاه پخش می‌ کنند همچنین ماشین لباسشویی‌ های نسل جدید مصرف انرژی بسیار کمتری نسبت به مدل‌ های قدیمی دارند. علاوه بر آن این دستگاه‌ ها قابلیت اتصال یافتن به وای فای را نیز دارا بوده و این مورد یکی از مزایای ماشین لباسشویی‌ های مدرن نیز به شمار می‌ آید در نتیجه وقتی که بیرون از خانه می‌باشید و می خواهید ماشین لباسشویی خود را روشن کنید در این شرایط از طریق موبایل نیز می‌ توانید اقدام به این کار کنید. با تعویض ماشین لباسشویی با دستگاه‌ هایی که مدرن هستند و به وای فای متصل می‌ شوند در واقع می‌ توانید نوعی برنامه‌ریزی کنید که وقتی به خانه می‌ رسید کار شستن لباس‌ ها تمام شده باشد. در این شرایط در وقت شما نیز صرفه‌ جویی خواهد شد.

حتما بخوانید:   دلایل ارور e10 در ماشین لباسشویی بوش چیست ؟

نشانه‌ هایی که به شما می‌ گویند زمان تعویض ماشین لباسشویی فرا رسیده است

همانطور که گفتیم گاهی اوقات تشخیص اینکه زمان تعویض ماشین لباسشویی چه وقتی است می‌ تواند برای کاربران بسیار دشوار باشد. در این مقاله از آی بک امداد چند نشانه که به شما می‌ گویند زمان تعویض ماشین لباسشویی فرا رسیده بیان می‌ کنیم. برای آنکه راحت تر متوجه شوید که چه وقتی باید این کار را انجام دهید ۴ نکته وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌ پردازیم.

مصرف ماشین لباسشویی افزایش پیدا کرده است

یکی از مواردی که باید به آن دقت کنید این است که نباید اقدام به تعویض ماشین لباسشویی کنید فقط به علت اینکه چند سال است از آن استفاده می‌ نمایید. ماشین لباسشویی های قدیمی معمولاً مصرف خیلی زیادی دارند بنابراین اگر می‌ خواهید ماشین لباسشویی مدرنی خریداری کنید که مصرف انرژی آن خیلی بالا نیست می‌ توانید از شر دستگاه قدیمی خلاص شوید. چنانچه دستگاه شما پر مصرف و قدیمی می‌ باشد حتماً لازم است به فکر تعویض آن باشید. شما می‌ توانید با جایگزین کردن یک مدل جدید راندمان دستگاه خود را تا حد زیادی افزایش دهید. در این شرایط در مصرف برق، آب و دیگر هزینه‌ ها نیز صرفه‌ جویی خواهد شد. مصرف آب، برق و انرژی در ماشین لباسشویی‌ های مدرن امروزی تقریباً به اندازه نیمی از ماشین لباسشویی‌ های قدیمی می‌ باشد. گزینه شست و شوی سریع که در ماشین لباسشویی‌ های مدرن وجود دارد می‌ تواند بسیار کارآمد باشد. در واقع می‌ توانیم بگوییم اگر ماشین لباسشویی بر روی این حالت قرار گیرد لباس‌ ها را به بهترین شکل ممکن و طی زمان کوتاه‌ تری می‌ شوید و علاوه بر آن در مصرف انرژی، آب و برق نیز صرفه‌ جویی خواهد شد. همچنین دستگاه‌ های جدید قابلیت مصرف کپسول شوینده یک بار مصرف را نیز دارا می‌ باشند که برای منسوجات خاص و بافت‌ های مخصوصی طراحی شده‌ اند. در واقع کپسول شوینده به کارآمدی ماشین لباسشویی‌ های مدرن کمک زیادی می‌ کند. در حقیقت می‌ توانیم بگوییم تعویض ماشین لباسشویی قدیمی با دستگاه‌ های جدید این امکان را به شما می‌ دهد که بتوانید کپسول شوینده استفاده کنید و با این کار دوام لباس‌ های خود را چندین برابر نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول Whirpool | نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ویرپول

ماشین لباسشویی هنگام کار کردن سر و صدای زیادی دارد

چنانچه هنگام کار کردن ماشین لباسشویی متوجه شدید که دیگ آن بسیار صدا می‌ دهد و هنگام چرخش صدای ساییدگی از آن می‌ شنوید این مشکل می‌ تواند به علت انتقال نیروی نادرست به دیگ باشد. یکی دیگر از علائمی که نشان می‌ دهد انتقال نیرو به صورت درست انجام نمی‌ گردد یافتن آثار لکه و چربی بر روی لباس‌ ها می‌ باشد.نشانه هایی که به شما می‌ گویند وقت تعویض ماشین لباسشویی رسیده! در این شرایط بهترین راهکار تعویض ماشین لباسشویی است. معمولاً تعمیر کردن ماشین لباسشویی که دارای سر و صدای زیادی می‌ باشد کار هزینه بری خواهد بود در این شرایط راهکار بهتر این است که اقدام به تعویض ماشین لباسشویی نمایید.

قابلیت خشک کن در ماشین لباسشویی کاهش پیدا کرده است

گاهی اوقات با شنیدن آهنگ پایان کار ماشین لباسشویی به طرف آن می‌ روید و تصور می‌ کنید که اکنون لباس‌ های شسته و خوشبوی خود را از دستگاه بیرون می‌ آورید ولی در عوض کوهی از لباس‌ های آب چکان و خیس در روبروی شما قرار می‌ گیرد. عوامل مختلفی وجود دارند که می‌ تواند باعث بروز این مشکل شود که برخی از آنها قابل رفع هستند و برخی دیگر نیاز به هزینه‌ های زیادی دارند. چنانچه ماشین لباسشویی شما قدیمی است و این مشکل برای آن به وجود آمده بهتر است به فکر این نباشید که آن را تعمیر کنید و بهترین راهکار این است که اقدام به تعویض ماشین لباسشویی نمایید. اینکه درب ماشین لباسشویی را باز می‌ کنید و لباس‌ های خیس از آن تحویل می‌ گیرید بسیار آزار دهنده خواهد بود. اگر قابلیت خشک‌ کن در ماشین لباسشویی کاهش پیدا کرده باشد، یکی از نشانه‌ هایی است که به شما زمان تعویض ماشین لباسشویی را هشدار می‌ دهد. چنانچه با تنظیم کردن خشک کن بر روی حرارت کم متوجه می‌ شوید که لباس‌ ها خیس هستند وقت آن رسیده که یک دستگاه جدید خریداری کنید که دارای قابلیت خشک کن و کنترل حرارت باشد. خشک کن قوی از ویژگی‌ های ماشین لباسشویی‌ های مدرن به شمار می‌ آید. در واقع خشک کن‌ ها در ماشین لباسشویی‌ های جدید علاوه بر آنکه به صورت دقیق حرارت را کنترل می‌ کنند، مخزن خوشبو کننده نیز دارند. شما می‌ توانید رایحه مورد علاقه خانواده را داخل مخزن خوشبو کننده بریزید و هر بار لباس‌ های خوشبویی داشته باشید.

حتما بخوانید:   راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی LG

خشک کن ماشین لباسشویی نمی‌ تواند آب را درست تخلیه کند

چنانچه ماشین لباسشویی شما خیلی قدیمی است و خشک کن آن آب دستگاه را به صورت درست تخلیه نمی‌ کند وقت آن رسیده که اقدام به تعویض ماشین لباسشویی نمایید. گاهی اوقات ممکن است این مشکل به علت خراب شدن پمپ تخلیه باشد که در این صورت می‌ توان آن را تعمیر کرد. گاهی اوقات نیز مشکل خیلی ساده است و فقط پرز لباس و یا دکمه‌ ای داخل پمپ تخلیه گیر کرده و این اجازه را به ماشین لباسشویی نمی‌ دهد که آب را تخلیه نماید. معمولاً ماشین لباسشویی‌ های قدیمی بیشتر با این مشکل مواجه می‌ شوند در این شرایط بهتر است دستگاهی بخرید که دارای پمپ حرارتی باشد.نشانه هایی که به شما می‌ گویند وقت تعویض ماشین لباسشویی رسیده! خشک‌ کن‌ هایی که پمپ حرارتی دارند می توانند مجددا از گرمای تولید شده استفاده نمایند. بنابراین لباس‌ هایی که دارای الیاف آسیب‌ پذیر هستند و پارچه‌ هایی که خیلی ظریف می‌ باشند صدمه‌ ای به آنها وارد نمی‌ شود. علاوه بر آن استفاده کردن از ماشین لباسشویی که دارای خشک کن قوی می‌ باشد در مصرف انرژی نیز صرفه‌ جویی خواهد کرد.

کلام پایانی

ماشین لباسشویی‌ ها معمولاً دارای عمر مفیدی می‌ باشند. در واقع طول عمر ماشین لباسشویی معیار مهمی برای تصمیم گیری در مورد تعویض ماشین لباسشویی و یا تعمیر آن می‌ باشد البته باید بگوییم طول عمر دستگاه تقریبی است و روش استفاده و مراقبت از ماشین لباسشویی می‌ تواند آن را کاهش و یا افزایش دهد. به طور معمول عمر مفید هر ماشین لباسشویی را می‌ توان بین ۸ تا ۱۰ سال عنوان کرد. چنانچه ماشین لباسشویی شما بیشتر از ۸ سال کار کرده و کم کم دچار مشکلات مختلفی می‌ گردد و روی دست شما هزینه‌ هایی می‌ گذارد توصیه ما به شما این است که اقدام به تعویض ماشین لباسشویی خود نمایید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نشانه هایی که به شما می‌ گویند وقت تعویض ماشین لباسشویی رسیده!

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نشانه هایی که به شما می‌ گویند وقت تعویض ماشین لباسشویی رسیده! فهرست تعمیر و نگهداری از ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x