خدمات ساختمان

سبک انگلیسی دکوراسیون داخلی خانه | ویژگی سبک انگلیسی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

سبک انگلیسی دکوراسیون داخلی خانه عبارتی جهت توصیف گرایشات مختلف در زمینه طراحی داخلی و معماری می‌ باشد که در انگلیس از قرون وسطی تا به کنون توسعه یافته است. سبک انگلیسی در دکوراسیون داخلی به علت زیبایی، لوکس بودن، متریال با کیفیت و هارمونی که دارد بسیار مورد علاقه افراد می‌ باشد و طرفداران زیادی دارد. در واقع این سبک در بهترین حالت می‌ تواند نشانگر سلیقه خوب صاحبخانه باشد اما بدون شک اجرای آن در سطوح بالا به سرمایه کافی و مهارت بالا نیاز دارد.

ترکیب رنگ در دکوراسیون به سبک انگلیسی

در سبک انگلیسی پالت رنگ معمولاً از ۳ تا ۴ رنگ متشکل شده است. انگلیسی‌ ها معمولاً تمایل دارند که از رنگ‌ های صمیمی و گرم استفاده کنند تا بتوانند فضای دلنشین در خانه خود ایجاد نمایند. برای انجام این کار از ترکیب رنگ زمینی و همچنین رنگ‌ های مات و درخشان استفاده می‌ کنند. در دکوراسیون خانه به سبک انگلیسی می‌ توان از طرح‌ های گلدار نیز استفاده نمود. رنگ قرمز در سبک انگلیسی از محبوبیت زیادی برخوردار است و به همین خاطر می‌ توانیم رد پای این رنگ را در دیوارهای خانه و فرش‌ های کف اتاق نیز ببینیم. ترکیب رنگ قرمز با قفسه‌ ها و کابینت‌ های سفید می‌ تواند انتخاب محبوبی برای طراحان سبک انگلیسی باشد.

اثاثیه منزل در سطح انگلیسی

در سبک انگلیسی مبلمان خاصی مورد استفاده قرار می‌ گیرد که احساس راحتی را به افراد منتقل می‌ نماید. چنانچه به خانه‌ های انگلیسی دقت کنید مشاهده خواهید کرد که مبلمان خاصی در سالن نشیمن استفاده شده است و این مبل‌ ها دارای پایه‌ های خراطی شده می‌ باشند و روی آن شکل‌ های چشم نواز و زیبایی کنده کاری شده است. سبک انگلیسی دکوراسیون داخلی خانه | ویژگی سبک انگلیسیمعمولاً مبلمان کلاسیک انگلیسی دارای نشیمن وسیعی می‌ باشد که دسته‌ های راحت کوتاه و پشتی بلندی دارد. بیشتر این مبلمان از چوب‌ های با کیفیت ساخته شده‌ اند و به همین خاطر گران قیمت هم هستند. یکی از ویژگی‌ های مبلمان سبک انگلیسی پایه‌ های خراطی شده می‌ باشد. استفاده کردن از قفسه کتاب، کشوهای چوبی، کمدها و … در فضای خانه از دیگر مشخصات سبک انگلیسی می‌ باشد. در حالت ایده‌ آل کتاب‌ هایی که دارای روکش چرمی هستند را در قفسه کتاب مشاهده خواهید کرد که می‌ توانند زیبایی خانه را چندین برابر کنند. پرده‌ های خانه در سبک انگلیسی دکوراسیون داخلی اغلب سنگین، بلند و با رنگ‌ های تیره و گرم می‌ باشند که معمولاً با تورهای سفید و چین‌ دار تزیین شده‌ اند. برای آنکه هماهنگی بیشتری در فضای خانه ایجاد کنید می‌ توانید از آرایه‌ ها در کنار پرده استفاده نمایید. به عنوان مثال چراغ رومیزی که با پرده‌ ها همرنگ باشد و یا با حاشیه چین‌ دار آن و یا حتی از کوسن‌ هایی که رنگ آن با رنگ پرده هماهنگ باشد می‌ توانید استفاده نمایید. مهمترین ویژگی سبک انگلیسی دکوراسیون خانه، وجود شومینه داخل اتاق نشیمن می‌ باشد. شما می‌ توانید مبلمان را اطراف شومینه بچینید و فضای صمیمی و گرم در خانه خود ایجاد نمایید.

حتما بخوانید:   کفپوش لمینت را چگونه تمیز کنیم | تمیز کردن کفپوش لمینت با سرکه

تاکید بر صمیمیت در سبک انگلیسی

یکی از موضوعات مهمی که در سبک انگلیسی وجود دارد تاکید بر صمیمیت می‌ باشد. در سبک انگلیسی داشتن فضای گرم و صمیمی بودن در خانه از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل می‌ باشد که اصولی خاص در این سبک مشاهده می‌ کنید. به عنوان مثال در سبک انگلیسی مبلمان طوری چیدمان می‌ شوند که افراد زمانی که بر روی آنها می‌ نشینند بتوانند رو در روی هم بوده و به راحتی با هم گفتگو کنند. چیدمان و دکوراسیون مبل‌ ها در سبک انگلیسی طوری است که همه مبل‌ ها تقریباً روبروی یکدیگر و بر روی فرش قرار داده می‌ شوند تا افراد هنگام صحبت کردن و نشستن راحت باشند.

فضای صمیمی ولی رسمی

بسیاری از افراد ممکن است با مشاهده یک عکس در دکوراسیون خانه که به سبک انگلیسی می‌ باشد تصور کنند که سبک انگلیسی یک دکوراسیون رسمی می‌ باشد و برای خانه‌ های رسمی و لاکچری کاربرد دارد ولی نکته مهم این است که در سبک انگلیسی چیدمان المان‌ ها طوری انجام می‌ شود که به هیچ عنوان تأکیدی بر روی لاکچری بودن و رسمی بودن ندارد. در سبک انگلیسی دکوراسیون خانه طوری انجام می‌ شود که حالتی بین رسمی بودن و صمیمی بودن دارد و همین موضوع موجب می‌ شود که بر جذابیت خانه افزوده گردد.

۵ اصل مهم در مورد سبک انگلیسی دکوراسیون خانه

  • راحتی خانه بر هر چیز دیگری مقدم است

تلاش سبک انگلیسی بیشتر برای راحتی و آسوده به نظر رسیدن منزل می‌ باشد. البته این ویژگی فقط به سبک انگلیسی اختصاص ندارد.سبک انگلیسی دکوراسیون داخلی خانه | ویژگی سبک انگلیسی در بیشتر خانه‌ های دنیا افراد برای آنکه دور هم جمع شوند و با یکدیگر به گفتگو بنشیند اتاق نشیمن را بر همان اصل طراحی می‌ کنند. در دکوراسیون خانه با سبک انگلیسی بهای زیادی به این اصل داده می‌ شود. به عنوان مثال در اتاق نشیمن معمولاً از دو کاناپه کوچک استفاده می‌ شود در حالی که در بیشتر سبک‌ ها معمولاً یک کاناپه بزرگ مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این چیدمان باعث می‌ شود که دورهمی‌ ها خیلی صمیمی‌ تر انجام شده و مهمانان رودرروی هم بنشینند و با یکدیگر گفتگو کنند. گاهاً مشاهده می‌ شود که لبه پنجره رو اندازی قرار داده می‌ شود تا افراد بتوانند به راحتی روی آن نشسته و حتی مبلمان راحتی داخل آشپزخانه نیز قرار می‌ دهند و این از مشخصات سبک انگلیسی دکوراسیون می‌ باشد و نشان دهنده این است که انگلیسی‌ ها خیلی دوست دارند محیط راحتی در خانه خود ایجاد نمایند.

  • مجلسی و شیک بودن زیاد هم مهم نیست
حتما بخوانید:   انواع رنگ آمیزی سطوح مختلف | چگونه سطوح مختلف ساختمان را رنگ کنیم؟

شاید نخستین چیزی که پس از شنیدن سبک انگلیسی دکوراسیون به یاد شما می‌ آید طراحی‌ های مجلل و پر از تکبر کاخ‌ های سریال‌ های انگلیسی مانند کاخ باکینگهام می‌ باشد ولی با وجود همه شهرتی که معمولاً انگلیسی‌ ها به علت تأکید فراوان روی رسمی بودن و شیک بودن ایجاد کرده‌ اند، خانه‌ های آنها بسیار خودمانی و ساده‌ تر از آن چیزی است که فکر می‌ کنید. شاید به همین خاطر است که خانه‌ های انگلیسی خیلی هم بزرگ نیست و داشتن سالن پذیرایی رسمی مجلل و باشکوه در خانه‌ های آنها چندان هم مرسوم نمی‌ باشد. در سبک انگلیسی دکوراسیون، به همان اندازه که اثاثیه ست و طرح‌ های هارمونی دارای اهمیت می‌ باشد انتخاب‌ های خلاقانه و نامتعارف نیز دارای جایگاه ویژه‌ ای می‌ باشد به عنوان مثال ممکن است لوستری که دارای طرح نا معمولی است و یا کلکسیونی از چند صندلی ناهماهنگ در تراس خانه و یا ترکیب اثاث عتیقه با مدرن در این سبک دور از انتظار نمی‌ باشد.

  • رد پای تاریخ در سبک انگلیسی

انگلستان یک کشور قدیمی است که دارای دوره‌ های تاریخی با قدمت طولانی می‌ باشد و ویژگی‌ های زیبایی شناختی و معماری برجسته‌ ای دارد بنابراین تعجبی ندارد دوره‌ های پیشین تأثیر در سبک دکوراسیون این کشور داشته باشد. در بیشتر خانه‌ های انگلیسی مبلمان و دکورهای متعلق به دوران ویکتوریا و یا ادواردین و جورجین می‌ بینید. نخستین نکته‌ ای که طراحان داخلی اهمیت زیادی به آن می‌ دهند هماهنگ بودن حس و حال منزل با دکورهای قدیمی می‌ باشد و با آنکه به دوره‌ های تاریخی در سبک انگلیسی اهمیت بسیاری داده می‌ شود ولی در عین حال نیز لزومی احساس نمی‌ شود که تمام خانه مملو از اشیای تاریخی و عتیقه شود. کلید موفقیت سبک انگلیسی ایجاد هماهنگی بین میراث تاریخی و مدرنیته می‌ باشد.

  • انگلیسی‌ ها عاشق رنگ‌ های مختلف هستند
حتما بخوانید:   کفپوش رولی چیست؟ | مزایا و معایب کفپوش رولی

علی رغم اینکه آب و هوا در بیشتر مناطق انگلستان همیشه خاکستری رنگ و ابری می‌ باشد، انگلیسی‌ ها رنگ‌ های شاد و درخشان را دوست دارند و می‌ خواهند که آنها را به خانه خود بیاورند.سبک انگلیسی دکوراسیون داخلی خانه | ویژگی سبک انگلیسی رنگ آمیزی دیوارها با رنگ‌ های روشن، استفاده از فرشینه‌ های رنگارنگ، کاغذ دیواری رنگی از جمله مواردی می‌ باشد که در سبک انگلیسی دکوراسیون منزل به کار می‌ رود. بیشتر خانواده‌ های انگلیسی به طرف رنگ‌ های آرامش بخش مانند سبز و آبی تمایل دارند ولی جوان‌ ترها معمولاً رنگ‌ های گرم‌ تر مانند زرد، نارنجی و صورتی را می‌ پسندند و آن را در دکوراسیون خانه به کار می‌ برند.

  • استفاده زیاد از اثاثیه چوبی و کمدهای کشو دار

معمولاً انگلیسی‌ ها به ایجاد یک فضای خاص جهت جمع آوری نمودن وسایل مختلف در خانه خود علاقه بسیاری دارند و از آنجایی که بیشتر خانه‌ ها مخصوصاً در شهرهای بزرگ مانند لندن فضای محدودی دارند معمولا افراد به جای آنکه از کمدهای بزرگ استفاده کنند به میزهای کشودار و قفسه‌ های چوبی روی آورده اند به همین خاطر در بیشتر خانه‌ های معمولی می‌ توانید میزهای پذیرایی با کشو و قفسه، طاقچه‌ های چوبی، کتابخانه‌ ها و همچنین کابینت‌ ها را در آشپزخانه و راهروهای هال ببینید.

سخن پایانی

انتخاب سبک انگلیسی دکوراسیون داخلی برای آپارتمان‌ ها، سالن‌ ها، خانه‌ ها و … یک ترکیب از طراحی کلاسیک، فضای آرام و زیبایی بی‌ نظیر را به شما و منزلتان هدیه خواهد داد. دکوراسیون منزل چنانچه با سبک انگلیسی انجام شود می‌ تواند علاوه بر آنکه سلطنتی، با شکوه و مجلل باشد می‌ تواند بارقه‌ هایی از ظرافت و رمانتیک بودن را نیز به دنبال داشته باشد. یکی از زیباترین و بهترین سبک‌ ها جهت تغییر چیدمان و دکوراسیون منزل سبک انگلیسی می‌ باشد. چنانچه به زندگی با سبک اروپایی علاقه‌ مند هستید می‌ توانید دکوراسیون خانه خود را بر اساس سبک انگلیسی انجام دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

سبک انگلیسی دکوراسیون داخلی خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

سبک انگلیسی دکوراسیون داخلی خانه، ویژگی سبک انگلیسی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x