تعمیرات تلویزیون

بررسی کیفیت تلویزیون دوو و مزایا و معایب آن

مشکلات و معایب تلویزیون دوو | بررسی مزایا و معایب تلویزیون دوو

تمامی برندهای تلویزیون در سراسر دنیا دارای مزیت ها و ایراداتی هستند. در میان این برندها تلویزیون های دوو دارای ایرادات کمتری هستند و کیفیت آنها تضمین شده است. ولی در برخی گزینه ها معایب تلویزیون دوو گریزناپذیر بوده و در هنگام بروز ایراد و ایجاد اختلال در عملکرد آن بایستی در صدد عیب یابی و رفع آن برآمد. از عواملی که بر کیفیت تلویزیون ها تاثیر می گذارند خصوصیات و فناوری های استفاده شده در آنها و محصول داخل یا خارج کشور بودن را می توان نام برد. هرچند که تولیدات داخلی امروزه دارای کیفیت بیشتری نسبت به گذشته هستند.

معایب تلویزیون دوو

ضعف در پخش صدا یکی از مسائلی است که همواره در تلویزیون های دوو مشاهده می شود. می توان گفت کم و بیش همه مدل های این برند، به غیر از مدل های ال ای دی آن، از مشکل ضعف در پخش صدا برخوردار بوده و صدای واضحی را به بیننده منتقل نمی کنند. این موضوع سبب جلوگیری از رسیدن کیفیت های تلویزیون دوو به بالاترین حد خود شده است.

از دیگر معایب تلویزیون دوو عدم برخورداری بعضی از مدل های آن در پخش تصاویر Full HD است.  همچنین تلویزیون های دوو در پخش تصویر، دارای نور پس زمینه LED Edge و یا OLED هستند. تمامی تلویزیون های رسته متوسط و تقریباً ارزان این برند دارای این سیستم نور پس زمینه هستند. در این ساختار دیودهای LED فراهم کننده نور زمینه تنها در قسمت کناره های تلویزیون وجود دارند و در همه بخش های صفحه نیستند.

از همین رو، لبه های تصاویر در زمان پخش در این دستگاه ها نسبت به بقیه بخش ها از نور بیشتری برخوردار هستند. علاوه بر این، حلقه ای از نور در پیرامون این تصاویر نمایان می شود. این حلقه نور در هنگام پخش تصاویری که تیره تر هستند، آشکارتر است و این مسئله بیشتر افراد را آزرده خاطر می کند.

خصوصیات تلویزیون ‌های دوو

امروزه اغلب تلویزیون ها دارای امکاناتی همچون متصل شدن به شبکه Wi-Fi و اینترنت و سرچ در آن هستند. این ویژگی به نام اسمارت شناخته می شود. تعداد زیادی از شرکت های سازنده تلویزیون هم امکان پخش تصاویر سه بعدی را در تلویزیون های خود قرار داده اند. این خصوصیت می تواند یکی از معیارهای خوب در نظر گرفته شود. ولی گزینه مهم تر این است که یک خصوصیت بایستی برای کاربر تلویزیون کاربردی و کارآمد باشد.

حتما بخوانید:   نحوه مرتب سازی کانال های تلویزیون پاناسونیک Panasonic

ممکن است تعداد اندکی از افراد از ویژگی پخش تصاویر سه بعدی در تلویزیون، فقط با تماشای یک یا دو فیلم در طول سال استفاده کنند. علاوه بر این، قابلیت اسمارت نیز به طور روزمره و کاربردی برای کاربران با وجود گوشی های هوشمند چندان استفاده ای ندارد. بنابراین در نرمال ترین حالت، استفاده از تلویزیون وابسته به خصوصیات پربازده و کارآمدی آن است.

معایب تلویزیون دوو

دلیل مشکلات رایج تلویزیون ‌های دوو

ایجاد و به وجود آمدن ایرادات و مشکلات زیاد در صفحه نمایشگر تلویزیون می تواند خرابی در تلویزیون دوو برای کاربران آن به حساب بیاید. از طرفی به نوعی جزء معایب تلویزیون دوو نیز محسوب می شود. علت های متفاوتی برای خرابی های صفحه نمایش وجود دارد. از متداول ترین این ایرادات و خرابی ها شکستن صفحه تلویزیون، آب خوردگی بخش های مختلف، سولفاته شدن و …. را می توان نام برد.

ایجاد هر نوع ایراد در تلویزیون دوو به ویژه ایراد در بخش نمایشگر احتیاج به تعمیرکاران مجرب ایبک امداد دارد. در غیر این حالت، امکان دارد افزون بر درست نشدن تلویزیون، متحمل پرداخت هزینه های بسیار بیشتر شده و خرابی های بیشتر در بخش های داخلی تلویزیون به وجود بیاید که جبران ناپذیر هستند.

آشنایی با تصاویر Full HD

همه تلویزیون های برند دوو دارای کیفیت تصاویر بالایی نیستند. یکی از مواردی که به عنوان معایب تلویزیون دوو شناخته می شود، کیفیت پایین در برخی از مدل های آن است. تلویزیون دوو فقط در مدل 32 اینچی خصوصیت H2000 را دارد، که تصویر در این نمایشگر دارای کیفیتی برابر یک مگا پیکسل است و تصاویر را با وضوح بالا نشان می دهد. در نتیجه، ابعاد تلویزیون های برند دوو بر کیفیت تصویر آنها موثر است.

دلیل عدم شفافیت و قوی بودن صدا

یکی از موارد مهم در همه تلویزیون ها با برندهای مختلف، کیفیت صدا است. در تلویزیون ها هر اندازه تصویری با کیفیت و خوب نمایش داده شود، زمانی که صدای شفاف و با کیفیت از آن پخش نشود، می تواند نشان دهنده یکی از معایب تلویزیون دوو باشد. همه تلویزیون های برند دوو دارای کیفیت صدای پایین هستند. فقط در مدل های ال ای دی این برند صدایی با کیفیت و شفاف را شاهد هستیم.

حتما بخوانید:   راهنمای نحوه ریست کردن تلویزیون|مزایای ریست کردن تلویزیون

در دیگر مدل ها اسپیکرها دارای قدرتی کمتر از 10 وات هستند و در نتیجه خروجی آنها کمتر از 20 وات می شود. چنانچه تلویزیون شما دارای ایراد در زمینه ضعیف بودن صدا است، به دنبال مدل های بالاتر و رسته ال ای دی بروید.

دلیل بروز مشکلات در نمایشگر تلویزیون

از بزرگترین ایراداتی که در تلویزیون ها به وجود می آید، مشکلات در نمایشگر آنها است. ایراد تلویزیون دوو به ویژه در قسمت نمایشگر به شکل های مختلف نمود می کند. از متداول ترین این ایرادات پدیدار شدن خطی افقی در تصویر است. علت آن نیز روشن بودن تلویزیون دوو به مدت طولانی و گرمای محیط است.

گرما می تواند مرتبط با فضای قرارگیری تلویزیون بوده و یا به علت استفاده مستمر و به مدت طولانی از تلویزیون باشد. راهکار این موضوع نیز تنها این است که در زمان تعویض از نمایشگرهای کیفیت پایین بهره نگیرید و یا وجود این خط را در تماشای فیلم ها در نمایشگر تحمل کنید.

دلیل نور کم و یا تاریک شدن تصویر

یکی دیگر از معایب تلویزیون دوو در زمینه تصویر، تاریک شدن کلی و یا کم نور شدن نمایشگر است. این مشکل می تواند قسمتی از تصویر را در بربگیرد. ایراد در این شرایط مرتبط با قسمت بک لایت نمایشگر است. برای برطرف سازی این مشکل بایستی از تکنسین های مجرب ایبک امداد که تخصص در این زمینه دارند کمک بگیرید. در این وضعیت، نیازی ندارد قسمت نمایشگر تعویض شود و با قطعات مرتبط با این بخش که کمیاب نیز هستند می توان آن را رفع کرد.

علت بهم ریختن رنگ‌ ها

یکی از ایراداتی که قادر است باعث ایجاد مشکل در تلویزیون شما شود، بهم ریختن رنگ ها در تصویر است. در این شرایط، امکان دارد به غیر از ترکیب رنگ ها، غیرمعمولی شدن یک رنگ در همه یا قسمتی از تصویر نیز اتفاق بیفتد. این موضوع در بعضی مواقع به صورت حلقه ای از نور دیده می شود. این حالت هم به نمایشگر مرتبط می شود. ولی در این حالت ایراد با نخستین لایه صفحه Liquid است. رفع این ایراد هم با تعویض صفحه نمایش امکان پذیر است.

دلیل سوختگی پیکسل ‌ها

از دیگر معایب تلویزیون دوو که به صورت خرابی در آن بروز می کند، سوختن پیکسل های آن است. هر پیکسل از 3 عدد ساب تشکیل شده است که رنگ ها را در تصاویر به وجود می آورند. پیکسل ها هر یک به طور ترانزیستورهایی تحت نظر قرار می گیرند. چنانچه هر قسمت از این بخش ها خاموش و یا دچار ایراد شود، در زبان عامیانه پیکسل می سوزد.

حتما بخوانید:   بهترین سایز تلویزیون | تلویزیون چند اینچ بخرم ؟

که در این صورت در نمایشگر، جای این پیکسل هایی که سوخته اند به شکل نقاطی به رنگ روشن و یا سفید مشخص می شود. در صورتی که این ایراد در تلویزیون ایجاد شود بایستی برای برطرف سازی آن از درست کردن آن توسط وسایل نوک تیز اجتناب کنید.

آیا تلویزیون دوو خوب است؟

در پاسخ به سوال تیتر می توان گفت، تلویزیون دوو هم مانند دیگر محصولات الکتریکی از مزایا و معایبی برخوردار است. ولی علیرغم ایراداتی که تلویزیون دوو دارد، هنوز هم این برند یکی از برندهایی است که افراد بسیاری اقدام به خرید آن کرده و از خرید خود نیز راضی بوده اند.

بودن امکانات هوشمندی همچون سیستم پخش تصویر سه بعدی و اسمارت در تلویزیون های دوو سبب شده تا بیشتر افراد جزء طرفداران همیشگی این برند باشند و آن را تهیه کنند. شایان ذکر است، برند دوو در تلویزیون های به روز خود از پردازنده ها و گرافیک های هسته ای بالاتری استفاده کرده است و کیفیت آنها را به طور قابل توجهی بالا برده است.

دوو، تلویزیون های خود را در مدل های مختلفی به لحاظ کیفیت تولید کرده است. شما می توانید با در نظر گرفتن معیارها و میزان بودجه خود، مدل متناسب با خود را تهیه کنید و از دیدن فیلم و موسیقی در آن لذت ببرید.

معایب تلویزیون دوو

نتیجه گیری

در تهیه تلویزیون فارغ از برند آن، برای اینکه بتوانید تصمیم گیری درستی داشته باشید و تلویزیون دوو شما کمتر دچار ایراد شود و معایب تلویزیون دوو را نداشته باشد، بهتر است از نظرات دیگران در این زمینه استفاده کنید. زیرا تلویزیون دوو نیز مانند تلویزیون های دیگر برندها، در صورت داشتن کیفیت بالا، به دلیل عوامل محیطی و یا مرور زمان ممکن است دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر توسط تکنسین های ماهر مجموعه ایبک امداد داشته باشد. علاوه بر این، به دلیل وجود تنوع در مدل های این برند می توانید با مد نظر داشتن ملاک های خود مدلی را انتخاب کنید که پاسخگوی تمامی نیازهای شما باشد.

31

معایب تلویزیون دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی مزایا و معایب تلویزیون دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x