تعمیرات تلویزیون

اتصال وب کم به تلویزیون|مزایای استفاده از وب کم در تلویزیون

اتصال وب کم به تلویزیون|مزایای استفاده از وب کم، نکات مهم در خریدن وب کم

امروزه افراد مایل هستند، که اکثر کارهای خود را در منزل انجام دهند. در نتیجه به دنبال راهکار هایی هستند، که بتوانند در منزل با همکاران و دوستان خود ارتباط داشته باشند. از جمله راه هایی که می توان برای انجام دادن این کار استفاده کرد، ارتباط برقرار کردن با استفاده از تلویزیون است.

تلویزیون های پیشرفته و مدرن امروزی این قابلیت را دارند که به اینترنت متصل شوند و این امکان در آنها وجود دارد، که بتوانید از راه دور و به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید. پیش از آنکه با استفاده از تلویزیون با اپلیکیشن هایی مثل زوم و اسکایپ با دیگران ارتباط برقرار نمایید، باید اطلاع داشته باشید، که وب کم چگونه به تلویزیون وصل می شود. در این مطلب طریقه متصل شدن وب کم به تلویزیون را توضیح خواهیم داد.

اتصال وب کم به تلویزیون

برای اینکه بتوانید وب کم را به تلویزیون متصل نمایید، باید ورودی را بیابید. بهترین روش آن است، که تمامی ورودی ها را چک کنید و ورودی مناسب وب کم را بیابید. وقتی که ورودی وب کم را پیدا نمودید، آن را طوری تنظیم نمایید، که تصویر بر صفحه نمایش تلویزیون نمایش داده شود. اکثر تلویزیون های جدید دارای پورت داخلی Usb برای اتصال وب کم به تلویزیون می باشد. با استفاده از این پورت ها شما می توانید به راحتی از وب کم بر روی تلویزیون خود استفاده کنید. برای اتصال وب کم به تلویزیون مراحل زیر را گام به گام انجام دهید:

 1. در ابتدا کابل usb تهیه نمایید و یک سر کابل را به تلویزیون و سر دیگر آن را به وب کم متصل نمایید.
 2.  از روی کنترل تلویزیون خود کلید ورودی را بزنید، تا گزینه های ورودی ظاهر شوند.
 3.  منبع ورودی وب کم را در دستگاه خود پیدا نمایید و اطمینان حاصل کنید، که وب کم به تلویزیون شما متصل شده است.
 4.  حالا بر روی صفحه تلویزیون شما وب کم متصل شده و به نمایش در می آید. فقط باید زاویه دوربین را آن طور که مناسب است، تنظیم نمایید.
 5.  با استفاده از تلویزیون هوشمند یا وب خارجی به برنامه تماس تصویری وارد شوید.
 6.  پس از انجام دادن این مراحل قادر خواهید بود، که تصویر تماس تصویری برقرار نمایید.
 7. پیش از آنکه با همکاران و دوستان خود تماس تصویری داشته باشید، باید مطمئن شوید، که تلویزیون شما به اینترنت به خوبی متصل است.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از تلویزیون دوو DAEWOO | نصب و راه‌اندازی

به این نکته توجه داشته باشید، که برای این که وب کم به تلویزیون شما متصل شود، حتماً باید تلویزیون شما امکان متصل شدن به اینترنت را داشته باشد. اگر تلویزیون شما نمی تواند با اینترنت سیمی یا وای فای به اینترنت متصل شود، نمی توانید در تلویزیون خود از وب کم استفاده نمایید.

وب کم

مشکلات اتصال وب کم به تلویزیون

در زمان اتصال وب کم به تلویزیون ممکن است، که با مشکلات و ایراداتی روبرو شود. در ابتدا اطمینان حاصل نمایید، که مراحل ذکر شده در بالا را به درستی و به ترتیب انجام داده اید. از کنترل تلویزیون دکمه ورودی را بزنید، تا دستگاه شما در حالت تنظیم رسانه خارجی قرار داشته باشد. وقتی به صورت مرتب این دکمه را فشار می‌دهید، تنظیم صفحه را طی می کنید، تا وقتی که این صفحه اشتراک گذاری شود، این کار را انجام دهید.

در اکثر تلویزیون های مدرن تنظیمات به اپلیکیشن ها متصل می‌شوند و به صفحه نمایش گزینه های ورودی متصل نمی شوند. برنامه اشتراک گذاری صفحه را بیابید و اتصال دوربین را فعال نمایید. چنانچه از برنامه های اسکایپ و یا برنامه های دیگر استفاده می نمایید، برای اینکه بتوانید صفحه را به اشتراک بگذارید، به مجوز نیاز خواهید داشت.

به صورت کلی فرآیند متصل شدن وب کم به تلویزیون یک فرایند ساده می باشد. با اتصال دوربین با استفاده از لپ تاپ یا تلفن همراه یا دوربین usb می توان با تلویزیون ارتباط برقرار نمود. در برخی مواقع عیب یابی و یافتن دلیل مشکل به وجود آمده اساسی است، که در این مواقع باید تنظیمات دستگاه خود را از پایه عوض نمایید.

مزایای اتصال وب کم به تلویزیون

 • امروزه اکثر تولیدکنندگان تلویزیون‌های هوشمند تلاش می کنند، که محصولات خود را طوری طراحی نمایند، که امکان متصل شدن به دوربین های گوناگون را داشته باشند.
 • در صورتی که وب کم را به تلویزیون متصل نمایید به راحتی قادر خواهید بود با خانواده و دوستان خود تماس داشته و همچنین امکان برگزار کردن کنفرانس های ویدیویی نیز وجود خواهد داشت.
 • وقتی در تلویزیون خود بازی می کنید با استفاده از وبکم قادر خواهید بود با دیگر گیمرها ارتباط داشته و در عین حال واکنش های خودتان را ضبط نمایید.
 • وب کم ها را می توانید به راحتی به تلویزیون متصل کرده و به نرم افزار و دستگاه دیگر نیاز نخواهید داشت.
 • اتصال وب کم ها به تلویزیون نسبت به سایر سیستم های ویدئو کنفرانس بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.
 • با استفاده از وب کم تا وقتی که تلویزیون شما به اینترنت دسترسی دارد، می‌توانید تلویزیون خود را کنترل نمایید.
 •  دوربین نباید موجب مشکل دار شدن طراحی تلویزیون شود. دوربین هایی که به تلویزیون متصل می‌شوند باید حساسیت خوبی به نور داشته باشند، تا با هر مخاطبین در محوطه بتواند ارتباط برقرار کند.
 • همچنین دوربین ها از چند میکروفون با قابلیت حذف نویز استفاده می نمایند، که به کاربران این امکان را خواهد داد، که اگر از تلویزیون خود فاصله داشته باشند باز هم صدا از طرف مخاطب شنیده خواهد شد.
حتما بخوانید:   عیب یابی و تعمیر تلویزیون لایف LIFE

وب کم

دلیل اتصال وب کم به تلویزیون

با توجه به اینکه صفحه نمایش تلویزیون های امروزی نسبت به صفحه نمایش رایانه یا لپ تاپ بزرگتر است افراد مایل هستند، که ویدئوها و تصاویر را در ابعاد بزرگتری مثل صفحه نمایش تلویزیون تماشا کنند. در صورتی که وب کم را به تلویزیون اتصال دهید، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. با اتصال وب کم به تلویزیون شرایط برقرار نمودن ارتباط بین همه اعضای خانواده ایجاد خواهد شد. برعکس دوربین هایی که در لپ تاپ وجود دارد، دستگاه های خارجی از لحاظ فنی عملکرد بهتری دارند.

اتصال دوربین ها به تلویزیون

برای اتصال دوربین به تلویزیون و تماشای ویدئوها و تصاویر دوربین روی آن، روش های زیادی وجود دارد. با توجه به دوربین و ویژگی های تلویزیون شما روش اتصال دوربین به تلویزیون متفاوت خواهد بود.

چنانچه تلویزیون دارای جک usb است و پشتیبانی از دستگاه های ذخیره انبوه را دارد، قادر خواهید بود با استفاده از کابل usb دوربین را به تلویزیون متصل نموده و عکس ها و ویدیو ها را بر روی صفحه تلویزیون ببینید.

چنانچه تلویزیون شما ورودی HDMI HDMI، با استفاده از کابل HDMI می توانید دوربین را به تلویزیون خود متصل نمایید.

وب کم

نکات مهم در خرید وب کم

 1. سرعت و کیفیت تصاویر ارسالی را بررسی کنید. اولین نکته که برای خرید وب کم باید به آن توجه داشته باشید این است، که سرعت و کیفیت تصاویر ارسالی در وب کم ها متفاوت است. وب کم هایی که قیمت پایین تری دارند، کیفیت آن ها نیز پایین تر خواهد بود.
 2. تصاویر دوربین بستگی به تعداد پیکسل های آن دارد. در زمان خرید وب کم باید به رزولوشن آن توجه کنید و تعداد پیکسل های آن را بررسی نمایید. در صورتی که تصاویر ارسالی کیفیت بالاتری داشته باشد، برای جلسه های کاری آنلاین مناسب تر خواهند بود. افرادی که قصد استفاده حرفه ای دارند، باید از وب کم هایی که کیفیت فول دارند استفاده کنند.
 3. در زمان خرید وب کم باید به سرعت ثبت تصویر یا معیار فریم ریت نیز توجه داشته باشید. هرچه معیار فریم ریت زیادتر باشد، تصویر کیفیت بالاتری خواهد داشت.
 4. قبل از اینکه وب کم را تهیه کنید، باید میکروفون های آن را بررسی نمایید. در صورتی که وب کم شما دارای میکروفون با کیفیت باشد، ارتباط راحت تر و بهتری می توانید برقرار کنید. افرادی که قصد دارند ویدئو کنفرانس برگزار کنند، بهتر است، که میکروفون جداگانه نیز تهیه کنند.
 5. از دیگر موارد مهم در وب کم ها نوع لنز و میدان دید آن می باشد. در بازار وب کم هایی که وجود دارد دارای میدان دید متفاوتی هستند. در صورتی که فقط یک نفر در مقابل دوربین قرار می گیرد، زاویه لنز شصت درجه خوب خواهد بود. همچنین در کیفیت تصویر وب کم، نوع لنز دوربین نیز تاثیر فراوانی خواهد گذاشت. دوربین هایی که دارای لنز شیشه‌ای هستند تصویر های شفاف تر و با کیفیت تری در مقایسه با دوربین های دارای لنز پلاستیکی ارسال خواهند کرد. وب کم هایی که دارای لنز شیشه‌ای هستند، قیمتشان بیشتر است.
حتما بخوانید:   خرابی های رایج تلویزیون پاناسونیک | عیب یابی تلویزیون Panasonic

وب کم

نتیجه گیری

در این مقاله نحوه اتصال وب کم به تلویزیون را به صورت کامل توضیح دادیم و در ادامه مزایای استفاده از وب کم را بیان کردیم. وب کم هایی که در بازار موجود هستند، دارای کیفیت و قیمت های متفاوتی می باشند. افراد باید با توجه به نیاز خود با داشتن اطلاعات کافی اقدام به خرید وب کم مناسب نمایند. نکات مهمی که در زمان خرید وب کم باید به آن توجه داشته باشید را بیان کردیم، تا بتوانید آگاهانه اقدام به خرید وب کم نمایید. امکان دارد در زمان اتصال وب کم به تلویزیون با مشکلاتی مواجه شوید، برای رفع آنها راهکارهایی را ارائه دادیم. در صورتی که با استفاده از این موارد نتوانستید مشکل ایجاد شده را برطرف نمایید، بهتر است، که از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

98989

31

اتصال وب کم به تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی نحوه اتصال وب کم به تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا