تعمیرات هود

آموزش تعمیرات هود آشپزخانه مس | عیب‌یابی هود مس

آموزش تعمیرات هود آشپزخانه مس | عیب‌یابی هود مس، مشکلات رایج هود مس

هود آشپزخانه مس موجب می‌شود، که بوهای نامطبوع در محیط خانه پخش نشوند. به همین دلیل از جمله لوازم بسیار کاربردی و مهم در آشپزخانه محسوب می‌شود. در برخی مواقع که هود مس با مشکلاتی روبرو می شود، باید آن را به صورت دقیق عیب یابی کنید، تا بتوانید مشکل به وجود آمده را به صورت صحیح برطرف نمایید.

عیب‌یابی هود مس

در بیشتر مواقع استفاده غیر استاندارد و نادرست از هود مس موجب به وجود آمدن این مشکلات می‌شود. در زمان راه اندازی و نصب هود مس باید به نکات مهمی توجه داشته باشید، تا در حین استفاده از این دستگاه به مشکلی بر نخورید. برای اینکه بتوانید از هود مس به صورت صحیح و اصولی استفاده نمایید، حتما راهنمای آن را مطالعه کنید.

هود مس

قطع شدن سیم هود مس

در برخی مواقع امکان دارد، که سیم هود مس بنا به دلایل مختلفی مانند نصب اشتباه قطع گردد. به همین دلیل پیشنهاد می شود، که نصب هود مس را حتماً افراد با تجربه انجام دهند و این کار را به دست افراد تازه کار و بی تجربه نسپارید.

نصب کردن هر کدام از هود ها با مدل های دیگر متفاوت است. برای اینکه بتوانید به صورت صحیح نصب هود را انجام دهید، باید راهنمای آن را مطالعه فرمایید.

در صورتی که نصب هود مس به صورت اشتباه انجام شود به سیم های آن فشار زیادی وارد می‌گردد و موجب شل شدن، تخریب و در برخی مواقع موجب قطع شدن آنها خواهد شد.

هود مس را در ارتفاع خیلی زیاد و یا در فاصله بسیار نزدیک از اجاق گاز نباید نصب نمایید.

در مواقعی که سیم هود آشپزخانه مس شل یا قطع می‌شود، دکمه خاموش و روشن دستگاه کار نخواهد کرد. برای رفع مشکل باید همه سیم های هود را بررسی نمایید.

در صورتی که اتصالات شل شده باشند، دکمه های هود مس نمی توانند کار کنند.

همچنین در صورتی که چراغ هود مس روشن باشد موجب خواهد شد، که سیم هود آشپزخانه بیش از اندازه داغ شده و قطع شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید، که امکان دارد هود آشپزخانه بسیار نزدیک به اجاق گاز نصب شده باشد و این موجب قطعی سیم هود مس شده باشد.

اما دلیل مهم تر این است، که اگر دکمه های هود برای مدت طولانی روشن بمانند، به هود مس آسیب هایی وارد خواهد شد.

برای اینکه قطعه ها و سیم های هود مس را عوض کنید باید از قطعات فابریک و اورجینال این محصول استفاده نمایید.

چنانچه سیم هود مس قطع شود، ایراد های دیگری را نیز به دنبال خواهد داشت. برای اینکه از این موارد رهایی پیدا کنید، باید با نحوه عیب یابی کردن قطع سیم هود مس آشنایی داشته باشید.

کار نکردن صفحه لمسی هود مس

همانطور که امکان دارد کلید های مکانیکی از کار افتاده و آسیب ببینند، کلید ها و صفحات لمسی هم ممکن است، که آسیب دیده و کار نکنند. برای خرابی صفحه لمسی هود مس دلایل گوناگون وجود دارد، که در بیشتر مواقع مربوط به استفاده نادرست از این دستگاه می باشد. برای برطرف کردن برخی از این ایرادات باید تاچ هود مس را عوض کنید و در برخی مواقع هم با تعمیرات و اقدامات دیگر می توان ایراد به وجود آمده را برطرف کرد. برای این که بتوانید تاچ را عیب یابی کنید این موارد را بررسی نمایید:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  هزینه تعمیرات هود آشپزخانه در تهران چقدر است

احتمال دارد، که علت کار نکردن صفحه لمسی، ایراد داشتن خود تاج باشد. قطعات دیگری مثل خراب بودن برد الکتریکی هم موجب خواهد شد، که صفحه لمسی هود مس کار نکند.

امکان دارد، که برد تاچ ایرادی داشته باشد و در نتیجه صفحه لمسی کار نکند. برای برطرف کردن این مشکل باید این موارد را بررسی نمایید.

برای تعمیر صفحه لمسی هود مس به تخصص نیاز خواهد بود. چون برای تعمیر کردن تاچ باید آن را به صورت کامل باز کنید و همچنین باید بدانید، که اتصالات و سیم های زیادی به تاچ می رسند.

بنابراین برای عیب یابی و تعمیر صفحه لمسی هود مس از تعمیرکاران کمک بگیرید.

امکان دارد، که کار نکردن صفحه لمسی به علت وجود خرابی در قسمت موتور دستگاه باشد. اگر کلید های لمسی کار نمی‌کنند، احتمالاً در قسمت موتور خرابی وجود دارد.

البته در این مواقع باید برد الکتریکی و بردهای فرمان را نیز بررسی نمایید. در این شرایط حتماً هود را از برق کشیده و با تعمیرکاران تماس حاصل کنید.‌ چون در صورتی که همچنان از هود مس استفاده نمایید، به دستگاه شما آسیب های جدی تری وارد خواهد شد.

مکش هود مس ضعیف است

در اکثر مواقع کاربران از ضعیف شدن مکش هود مس شکایت می کنند. دلایل گوناگونی برای بروز این مشکل وجود دارد. باید بدانید، که ممکن است، که کاهش قدرت هود مس به علت استفاده نادرست از این دستگاه به وجود آمده باشد. بنابراین در صورتیکه به نحوه استفاده خود از هود مس توجه نکنید، ممکن است دوباره مشکل شما به وجود آید و یا مشکل بر طرف نگردد.

در صورتی که دلیل به وجود آمدن این مشکل حرفه‌ای نباشد، می توانید آن را به راحتی و سادگی برطرف نمایید، اما اگر دلیل فنی موجب ضعیف شدن مکش هود مس شده باشد، حتماً باید تعمیرکاران حرفه ای هود مس شما را عیب یابی و تعمیر کنند.

برای این که بتوانید در این شرایط هود مس را عیب یابی نمایید، قدم به‌ قدم اقدامات لازم را باید انجام دهید.

امکان دارد، که قطعاتی در هود مس ایراد داشته باشند و موجب کم شدن قدرت هود مس شده باشند.

امکان دارد، که فیلتر هود مس شما تمیز نشده و خیلی کثیف باشد. در این مواقع نمی تواند مکش مناسبی داشته باشد. در مواقعی که فیلتر هود مس بسیار کثیف است، در هود گردش هوا مناسب نخواهد بود و در نتیجه هوای کثیف نمی تواند از فیلتر عبور کند. فیلترهای هود ها متنوع می باشند. باید دفترچه راهنمای آنها را مطالعه کرده و با توجه به راهنمایی هایی که آمده است، نسبت به تمیز کردن هود مس اقدام نمایید.

در برخی مواقع نیز مشکل مربوط به فن هود مس می باشد. فن این دستگاه در عملکرد آن نقش بسیار اساسی را ایفا می کند. فن هود مس امکان دارد، به علت عمر بالا دچار شکستگی شده باشد. امکان دارد، که پره های فن کج شده و در نتیجه عملکرد خوبی نداشته باشند. در این شرایط صداهای غیر طبیعی نیز از هود مس خواهید شنید. در اولین اقدام باید پروانه های فن مست را چک کنید. اگر ایراد و شکستگی دارند بهتر است، که آنها را عوض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن هود زرتوس | خدمات تعمیرات هود زرتوس

این احتمال نیز وجود دارد، که موتور فن هود مس مشکل داشته باشد، که در این مواقع حتماً باید آن را عوض کنید. در آخرین مرحله باید موتور هود مس را بررسی نمایید، که ایرادی نداشته باشد.

هود مس

تنظیمات نادرست هود مس

یکی دیگر از عواملی که موجب می شود مکش هود مس ضعیف باشد این است، که دور موتور کم است. وقتی که دور موتور کم باشد، مکش دستگاه شما بسیار ضعیف خواهد بود. در برخی مواقع امکان دارد، که وجود این مشکل به خاطر عمر زیاد هود مس باشد، اما در برخی مواقع اگر قطعات اصلی آن مانند موتور ایرادی داشته باشند، موجب خواهد شد، که دور موتور کاهش پیدا کند.

اما در اکثر مواقع ضعیف بودن دور موتور به علت تنظیمات نادرست هود مس می باشد. در صورتی که به صورت اشتباه دور موتور را در درجات پایین تر تنظیم نمایید، مکش خوبی نخواهد داشت.

برای تنظیم صحیح دوره موتور باید به تعداد شعله های روشن روی اجاق گاز توجه کنید.

اما اگر ضعیف شدن مکش هود و کم بودن دور موتور به علت مشکل در موتور است، باید موتور هود مس را عوض کنید.

هود مس

جلوگیری از خرابی هود مس

  • بهتر است به یاد داشته باشید، که اگر در زمان آشپزی هود مس را روشن نکنید ممکن است، که هود خراب شود. وقتی که دستگاه روشن نمی‌شود، حرارت و کثیفی‌ها جذب آن می‌شود و آسیب می‌بیند.
  • باید هود مس را در ارتفاع مناسب نصب کنید. چنانچه فاصله زیادی از اجاق گاز داشته باشد مکش خوبی نخواهد داشت و اگر خیلی نزدیک به اجاق گاز نصب شود نیز آسیب می‌بیند. بنابراین تعمیرکاران حرفه ای باید نصب هود مس را انجام دهند، تا این مورد را با دقت رعایت کنند.
  • در صورتی که نوسانات برق زیاد باشد، هود مس آسیب خواهد دید. این مشکل برای همه لوازم برقی وجود دارد و موجب می‌شود، که موتور دستگاه ها ایراداتی پیدا کنند. بنابراین بهتر است، که از محافظ برق برای هود مس استفاده نمایید.
  • یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در عملکرد بهتر هود مس این است، که باید به تمیز کردن قسمت های مختلف هود مانند فیلتر آن توجه ویژه ای داشته باشید. از جمله قطعاتی که به صورت مرتب باید تمیز شود، فیلتر هود می باشد. چون اگر فیلتر کثیف باشد، تمامی قطعات دیگر مانند موتور آسیب خواهند دید و هود مس عملکرد صحیح و قابل قبولی نخواهد داشت.
  • برای اینکه هود مس شما در حین تمیز کردن آسیبی نبیند، باید توجه داشته باشید، که هرگز از مواد شیمیایی بسیار قوی استفاده نکنید و آنها را با آب مخلوط کنید. استفاده کردن از مواد طبیعی مانند آب لیمو و سرکه بهترین روش برای جلوگیری از آسیب دیدن هود مس و تمیز شدن آن می باشد. وقتی هود مس را تمیز می‌کنید، نباید فشار زیادی به آن وارد نمایید.

آموزش تعمیرات هود آشپزخانه مس | عیب‌یابی هود مس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکلات رایج هود مس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا