تعمیرات هود

راهنمای تعمیرات تخصصی انواع هود آشپزخانه در محل | نمایندگی تعمیرات هود در تهران

خدمات تعمیر و سرویس هود آشپرخانه | روش تمیز کردن هود آشپزخانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در خانه های آپارتمانی امروزی با متراژ پایین، آشپزی کردن بدون هود غیرقابل تصور است. چراکه در زمان آشپزی با اجاق گاز دود و بوی غذا در خانه پخش می شود و بیشتر این بوها آزار دهنده هستند. از همین رو، هود آشپزخانه از تجهیزات ضروری به حساب می آید. هودهای آشپزخانه دارای فن مکانیکی هستند و محل قرارگیری آنها در بالای اجاق گاز می باشد. هودها رطوبت و چربی های موجود در هوا در هنگام آشپزی را به بیرون خانه هدایت می کنند. زمانی که هود در آشپزخانه نصب نیست و یا دچار ایراد یا مشکلی باشد، با افزایش رطوبت، محیط مناسبی برای رشد میکروب ها و قارچ ها به وجود می آید. و دیوارها پر از چربی می شوند. علاوه براین سلامتی افراد خانواده نیز در خطر است. بنابراین، چنانچه هود شما دچار ایراد شد، باید سریعاً با نمایندگی تعمیر هود در تهران برای رفع مشکل تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر هود در تهران

خرابی دیگر لوازم خانه را می توان طاقت آورد ولی خرابی هود در هیچ صورتی قابل تحمل نیست و باید سریعاً برای تعمیر آن دست به کار شد. به همین علت، پیشنهاد می شود در این رابطه از تعمیرکارانی حرفه ای و مجرب برای تعمیر هود بهره بگیرید. با برقراری تماس با نمایندگی تعمیر هود در تهران متخصصان کارآزموده به منزل شما فرستاده می شوند و اقدام به تعمیر هود شما می کنند.

مرکز تعمیرات هود بهترین انتخاب برای تعمیر کردن هود دچار مشکل می باشد. چراکه این مراکز متخصصان و کارشناسان حرفه ای را در کل ایران دور هم جمع کرده اند. این تکنسین ها دارای تجربه های بسیار و مکفی در عرصه تعمیرات انوع هود می باشند. همچنین مراکز تعمیرات برای ارتقا سطح دانش این تعمیرکاران دوره های آموزشی ای را هر شش ماه یک بار برگزار می کنند.

این دوره های آموزشی باعث ارتقا علم تعمیرکاران می شود و در نتیجه مهارت و کارآمدی آن ها را افزایش می دهد و علاوه براین به آن ها کمک می کند تا در سریع ترین زمان ممکن و به بهترین شکل بتوانند ایراد هود شما را تشخیص داده و آن را برطرف کنند.

عیب یابی هود

یکی از مهم ترین اقدامانی که برای سالم ماندن هود باید انجام شود، تعویض فیلترهای هود به صورت ماهانه یا سالیانه است. پیدا کردن ایراد هودها یکی از تخصصی ترین امور در حیطه تعمیرات انواع هود می باشد. همچنین تعویض و جایگذاری دوباره فیلترها و قسمت های متصل شده به هود، به وسیله کارشناسان حرفه ای مراکز تعمیرات معتبر صورت می گیرد.

عیب یابی صحیح هود آشپزخانه نیاز به مهارت کافی و تجربه بسیار دارد تا بتوان در کمترین زمان، به بهترین نحو ایراد هود را پیدا کرده و آن را برطرف ساخت. که این موضوع سبب کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان می شود. از آنجا که هودها دارای برندهای مختلف و متفاوتی می باشند، برای تعمیرات آن ها نیز باید از متخصصین و تعمیرکاران همان برند کمک گرفت.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه عوض کردن فیلتر هود آشپزخانه

به کار بردن قطعات اصلی در تعمیر کردن هودها سبب پیشگیری از خراب شدن دوباره آن ها و کاستن از مخاطرات جانبی مانند سوختن مدار یا برد هودها می شود. در دنیای امروز محل قرارگیری هودها معمولاً در زیر کابینت ها می باشد. از همین رو، برای تعمیرات این گونه هودها باید از مراکز تعمیرات آن ها با تعمیرکاران کارآزموده بهره جست.

تعمیر هود آشپزخانه در تهران

بیشتر تعمیرات هودهای ساخت ایران در اغلب شهرها و حتی در شهرهای بزرگ به آسانی صورت می گیرد. اکثر مراکز تعمیرات این لوازم علاوه بر تهران در تمامی شهرها دارای تکنسین های مجرب بوده و تعمیرات هود شما را به سادگی انجام می دهند. علاوه براین، قطعات اصلی در این مراکز بسیار راحت تر پیدا می شوند و هزینه تعمیر این لوازم در مراکز تعمیرات آن ها بسیار پایین می باشد.

بیشتر کارشناسان تعمیرات هود با فرایند تولید و تعویض اجزای این لوازم آشنایی کامل دارند و می توانند در مدت زمان کوتاهی این هودها را در خانه برای شما تعمیر کنند. بعضی اوقات هودها به علت قرارگیری در مجاورت رطوبت و بخار غذاها در سیستم برق رسانی به مشکل بر می خورند. و یا اینکه تهویه آن ها به طور صحیح کار نمی کند. از همین رو، احتیاج است با به کارگیری شیوه های نوین تعمیرات هود، به سرعت قسمت مدنظر در سیستم برق رسانی را تعمیر کنید.

قسمت های استیل و قسمت های مربوط به پیکره هود معمولاً دچار ایراد نمی شوند و در برابر مخاطرات احتمالی در آشپرخانه ها دارایی مقاومت بسیار هستند.

نمایندگی تعمیر هود در تهران

تعمیر و سرویس هود آشپزخانه

تقریباً تمامی هودها به هنگام خرید از برگه ضمانت برخوردار هستند و اعتبار آن تا تقریباً دو سال می باشد. بنابراین در مدت دو سال برای تعمیر آن ها و کاستن از هزینه های اضافه تر تعویض اجزا بایستی از نمایندگی تعمیر هود در تهران کمک بگیرید.

در مراکز تعمیرات، به آموزش های مرتبط با تعمیر برد هودهای آشپزخانه، تعمیر و تعویض اجزای فیلتر هودها، تعویض یا تعمیر سوییچ های قطع کن وصل کن هود و … با در نظر گرفتن طرح های مختلف و متداول هود در بازار به کارشناسان فنی نصب و تعمیرات این لوازم پرداخته می شود. زمانی که مدل جدیدی از این لوازم به بازار عرضه می شود، این مراکز آموزش های لازم در رابطه با تعمیر و نصب آن ها را به تعمیرکاران ارائه می دهند.

ایرادات هودهای مورد استفاده در آشپزخانه غالباً مختلف می باشد. در وهله اول باید با در نظر داشتن علامات و نشانه ها، یافتن عیب را آغاز کنید. البته باید توجه کنید که این کار باید توسط افراد متخصص در این حیطه انجام شود.

طریقه تمیز کردن هود

در صورتی که هودها به درستی و اصولی شستشو نشوند سبب خرابی و بروز مشکل در آن ها می شود. بنابراین برای شستشوی درست هودها به روش زیر اقدام کنید:

فیلترهای این دستگاه دارای دو مدل هستند که بعضی از این مدل ها ابری و بعضی دیگر آلومینیومی می باشند. در مدل ابری نمی توان فیلترها را تمیز کرد و چنانچه فیلترها کثیف شدند باید آن ها را تعویض کرد. ولی اگر فیلتر هود شما از نوع آلومینیومی است به روش زیر عمل کنید:

 • نخست فیلتر را از هود جدا کنید.
 • سپس آن را درون سطل آب جوش قرار دهید.
 • در حدود نیم ساعت فیلتر را بگذارید درون آب جوش بماند.
 • بعد از آن با یک دستمال و محلول های مختص شستشوی گاز، فیلتر را به آهستگی تمیز کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  سرویس و تعمیرات هود فریجیدر FRIGIDAIRE

نکاتی ساده جهت نگهداری هود

هود یکی از پرکاربردترین لوازم آشپزخانه می باشد که محیط مناسبی برای جمع شدن انواع چربی، دود و آلودگی های شبیه آن است و تمیز نکردن آن به صورت دائمی سبب کاهش کارکرد و بازدهی آن می شود. تعمیر و تمیز کاری به هنگام هود و فیلترهای آن با محلول های مخصوص، برای هودها، در محافظت از عملکرد هود بسیار حائز اهمیت می باشد.

در زمان پخت غذا نیاز است که حتماً هود را روشن کنید. چراکه در صورت خاموش بودن آن گرما به خارج از محیط انتقال نمی یابد و این موضوع سبب آسیب رسیدن به قطعات هود می شود. ولی زمانی که هود را روشن می کنید، این آلودگی ها به بیرون منتقل می شوند و دستگاه شما دچار مشکل نمی شوند.

کارشناسان تعمیر هود، در نمایندگی تعمیر هود در تهران با حضور در محل و منزل شما در چیزی حدود کمتر از یک ساعت سرویس ماهانه یا سالیانه شما را با دقت نظر بسیار زیاد انجام می دهند.

علت روشن نشدن هود آشپزخانه

چنانچه هود شما دچار ایراد و یا مشکل شده است و روشن نمی شود، به وسیله استفاده از راه کارهای زیر می توانید آن را در منزل تعمیر کنید:

 • مهم ترین و اصلی ترین علت آن به برق خانه مربوط می شود که باید چک کنید.
 • علاوه براین باید پریزهای برق را نیز مورد بررسی قرار دهید و از برقرار بودن جریان برق در آن ها اطمینان حاصل کنید.
 • ممکن است کلید روشن و خاموش دستگاه صدمه دیده باشد که در این صورت باید آن را تعویض کنید.
 • چنانچه فیوز اصلی هود سوخته باشد، دستگاه روشن نمی شود و باید فیوز را تعویض کنید.
 • برد و مدار داخلی هود را باید مورد بررسی قرار دهید. و در صورت نیاز از مراکز تعمیرات هود کمک بگیرید.
 • چنانچه موتور دستگاه سوخته باشد، موتور آن بایستی تعویض شود.

نمایندگی تعمیر هود در تهران

علت ضعیف بودن مکش هود

از متداول ترین ایرادات و مشکلاتی که در هودها رخ می دهد، ضعیف شدن مکش آن ها می باشد. چنانچه در تعمیر هود با این عیب روبه رو شدید، طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • چنانچه فیلتر هود کثیف یا مسدود شده باشد، سبب ضعیف شدن مکش دستگاه می شود.
 • علاوه براین بایستی خروجی هوا نیز به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا دارای گرفتگی نباشد.
 • اگر خروجی هوا دارای انسداد بود بایستی به خوبی تمیز شود تا مکش هود افزایش پیدا کند.
 • چنانچه پروانه هود صدمه دیده باشد، بایستی این قطعه تعویض شود.

نتیجه گیری

هود از جمله وسایلی است که به دلایل متنوع دچار مشکل و خرابی می شود و احتیاج به تعمیر پیدا می کند. در نتیجه بهتر است حداقل به صورت سالیانه سرویس آن انجام شود. برای سرویس این دستگاه ها نیز می توانید از مراکز تعمیرات معتبر کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نمایندگی تعمیر هود در تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تخصصی تعمیر هود در تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا