تعمیرات اجاق گاز

خدمات تعمیرات اجاق گاز دوو DAEWOO

اجاق گاز یکی از وسایل ضروری در آشپزخانه محسوب می‌شود که بدون آن، کار در آشپزخانه امکان پذیر نیست اجاق گازها در برندهای مختلف در بازار موجود می باشند. در این مقاله از ایبک امداد برای شما در مورد اجاق گاز دوو برندی محبوب و دوست‌داشتنی بین مردم مطالبی را بیان می کنیم و مشکلات متداول را که امکان دارد برای اجاق گاز دوو شما به وجود بیاید همراه با روشهای برطرف کردن آن بیان خواهیم کرد.

معرفی قسمت های مختلف اجاق گاز دوو

اجاق گاز از اجزای مختلفی تشکیل شده است که در ادامه برای شما آنها را نام می بریم تا بیشتر با اجزای اجاق گاز آشنا شوید و در صورت نیاز بتوانید خودتان مشکلات اجاق گاز را برطرف کنید.

 • ترموکوپل:

برای بالا بردن امنیت اجاق گاز از ترموکوپل استفاده می شود ترموکوپل یکی از قسمت های ضروری در اجاق گاز است که اگر دچار خرابی شود مشکلات زیادی برای اجاق گاز دوو شما به وجود می آید وظیفه ترموکوپل این است که در صورت قطع شدن گاز و یا افت فشار گاز از جمع شدن گاز و در نتیجه ایجاد آتش سوزی جلوگیری کند. به طور معمول برای اینکه اجاق گاز روشن شود باید برای چند ثانیه ولوم گاز را نگه دارید با نگه داشتن ولوم گاز بوبین به طور خودکار فعال خواهد شد و ولتاژ مورد نیاز برای گرم شدن را به وجود می آورد 

 • صفحه اجاق گاز

اجاق گاز ها در اندازه ها و مدل های مختلف موجود می باشند صفحه اجاق گاز یکی از قسمتهایی در اجاق گاز است که تنوع زیادی دارد صفحه های شیشه ای، چدنی، استیل و غیره. یکی از پر طرفدارترین این مدلها صفحات استیل اجاق گاز دوو است با وجود این که بسیار پرطرفدار است فقط در صورتی می توانید به آن اعتماد کنید که جنس آن از استیل مرغوب باشد. یکی از مدل های لوکس و زیبا اجاق گاز صفحه شیشه ای است که در رنگ های مختلفی تولید می شود. برای اینکه از صفحه اجاق گاز خود خوب نگهداری کنید باید هیچگاه وسایل خیلی سنگین مانند قابلمه های بزرگ و سنگین را در روی آن قرار ندهید و لکه های چربی را از روی آن پاک کنید و اجازه ندهید که این لکه ها برای مدت زیادی روی صفحه باقی بماند.

 • مشعل اجاق گاز

یکی از قسمت های مهم اجاق گاز که می تواند برای برطرف کردن مشکلات اجاق گاز نقش مهمی داشته باشد مشعل اجاق گاز است مشعل اجاق گاز از دو بخش تشکیل می شود:

 1. بخش محفظه: وظیفه بخش محفظه ادغام کردن هوا و گاز است تا شعله مقاوم و آبی رنگی ایجاد شود
 2.  سر شعله: بخش دوم سر شعله می باشد که وظیفه هدایت کردن شعله ایجاد شده را به طرف ظرف برعهده دارد. این قسمت بسیار حساس و مهم می باشد.

در ادامه مطالب می‌خواهیم برای شما مشکلات متداولی را که امکان دارد برای اجاق گاز دوو شما اتفاق بیفتد را بیان کرده و روش عیب یابی و برطرف کردن عیب را هم برایتان توضیح دهیم تا در صورت نیاز با آن آشنایی داشته باشید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی علل برق دار شدن اجاق گاز | هر آنچه در مورد برق دار شدن اجاق گاز باید بدانید

دلایل سر و صدا کردن شعله چیست?

اجاق گاز دوو
Compare-stove-with-open-burner

گاز به طور معمول باید همیشه یک دست و آرام بسوزد اگر هنگامی که شما گاز را روشن می کنید سر و صدایی از شعله بلند شود برای برطرف کردن مشکل باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد مشکل از هوارسانی آن باشد باید برای برطرف کردن آن اقدام کنید.
 •  اگر هوا به مقدار درست به شعله نرسد باعث می شود که شعله با سروصدا روشن شود.
 • برای برطرف کردن مشکل شاتر هوای اجاق گاز دوو خود را چک کنید.
 •  احتمال دارد میزان گاز و هوا در شاتر تنظیم نباشد.

دلیل بروز اختلال در جرقه زن چیست؟

اگر شما بعد از چرخاندن ولوم گاز، کلید جرقه زن را فشار دادید ولی جرقه ای در اجاق گاز شما ایجاد نشد نشان دهنده این است که در جرقه زن دستگاه اجاق گاز دوو شما اختلال ایجاد شده است برای عیب یابی باید نکات زیر را بررسی کنید:

 • اجزای شعله گاز را بررسی کنید احتمال دارد کثیف باشد و یا در جای خود قرار نگرفته باشد.
 • در مرحله بعدی برق کشی دستگاه را چک کنید احتمال دارد که ایراد از قسمت برق کشی دستگاه اجاق گاز دوو باشد.

دلیل ضعیف شدن شعله در اجاق گاز دوو چیست؟

شعله در اجاق گاز باید از ارتفاع مشخصی برخوردار باشد اگر متوجه شدید که شعله اجاق گاز دوو شما کم شده است و مانند قبل نیست برای تعمیر آن باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • سوراخ های شعله پخش کن را چک کنید احتمال دارد مسدود شده باشد
 • امکان دارد هوارسانی در آن کم شده باشد.
 • کم شدن گاز هم می تواند یکی از دلایل ضعیف شدن شعله باشد.

چرا اجاق گاز دوو جرقه می زند؟

اگر دستگاه شما به طور مداوم و بدون اینکه شما دکمه جرقه را فشار دهید در حال جرقه زدن است و این مشکل باعث نگرانی شما شده، باید جهت عیب یابی نکات زیر را چک کنید:

 • سیستم جرقه زن را چک کنید.
 • ماژول دستگاه، الکترود جرقه و اتصال سیم ها را هم مورد ارزیابی قرار دهید.

دلیل دود کردن اجاق گاز دوو چیست؟

۱- نو بودن اجاق گاز دوو : یکی از مواردی که می تواند باعث دود کردن اجاق گاز دوو شما شود نو بودن اجاق گاز می باشد مثلاً اگر شما یک اجاق گاز جدید خریداری کرده‌اید و بوی نامطبوعی در آشپزخانه شما پخش شده این دود می تواند به دلیل نو بودن دستگاه شما باشد. همان طور که می دانید یک لایه محافظ از روغن های صنعتی در هنگام ساخت اجاق گاز به کار می رود و وقتی شما برای اولین بار از آن استفاده می‌کنید این روغن سوخته و دود تولید می کند. قبل از اینکه از اجاق گاز استفاده کنید بهتر است که روغن روی صفحه اجاق گاز را با شوینده تمیز بشوید هرچند که اگر این کار را هم نکنید بعد از چند ساعت دود به طور کل از بین می رود.

۲- قدیمی بودن اجاق گاز دوو: اگر شما از اجاق گاز قدیمی استفاده می کنید احتمال دارد دلیل این دود، کثیفی اجاق گاز باشد اگر ذرات غذا در روی صفحه اجاق گاز و بر روی شعله ها چکه کند و شما آن را تمیز نکنید باعث می‌شود که بعد از هر بار روشن کردن اجاق گاز دود کند.

دلیل بوی گاز در اطراف دستگاه چیست؟

اگر در اطراف اجاق گاز خود متوجه بوی گاز شدید باید توجه داشته باشید که این مورد بسیار خطرناک می باشد در این حالت پیچ گاز را بسته و پنجره ها را باز کنید سپس موارد زیر را بررسی کنید:

 • شیلنگ گاز را بررسی کنید و از نصب درست آن اطمینان پیدا کنید.
 •  بررسی کنید که آیا شیلنگ دچار پارگی و پوسیدگی نباشد در صورت خرابی شیلنگ آن را تعویض کنید.
 •  امکان دارد در محل اتصال گاز نشتی وجود داشته باشد چک کنید و اگر اشکال از شیلنگ بود آن را تعویض کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی دوو DAEWOO

چرا گاز به اجاق گاز نمی رسد؟

وقتی در هنگام استفاده از اجاق گاز دوو متوجه شدید که گاز به اجاق گاز نرسیده و شعله ها روشن نمی شود باید حتماً این مشکل را هر چه زودتر برطرف کنید برای این منظور باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ابتدا چک کنید و ببینید آیا اجاق گاز در جریان گاز قرار دارد یا خیر؟
 • برای این کار دستگیره سوپاپ را تا نیمه باز کرده و شعله کبریت را نزدیک آن قرار دهید اگر فندک یا کبریت گاز را روشن نکرد متوجه می شوید که گاز در دستگاه اجاق گاز وجود ندارد.
 • برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید از قطع نبودن گاز منطقه مطمئن شوید.
 • در مرحله بعدی به جرقه های ایگنیتر دقت کنید باید رنگ جرقه ها مایل به آبی روشن باشد اگر جرقه نارنجی و یا زرد بود احتمالاً ایگنیتر خراب شده است باید آن را تعویض کنید.

چرا شیر اجاق گاز دوو سفت شده است؟

اجاق گاز دوو

اگر متوجه شدید که شیر دستگاه اجاق گاز دوو شما سفت شده است و به هیچ وجه نمی چرخد و امکان استفاده از آن برای شما وجود ندارد می تواند به دلیل موارد زیر باشد:

 • احتمال دارد غذا در لابلای ولوم اجاق گاز گیر کرده باشد و باعث بروز مشکل شود.
 • در این صورت باید شیر ولوم را تمیز کنید.
 • خراب شدن شیر ولوم می‌تواند باعث سفت شدن و نچرخیدن ولوم گاز شود.
 • در صورت خرابی شیر ولوم می توانید آن را تعویض کنید.

نمایندگی تعمیر دوو در تهران

دوو یک برند نام آشنا در تمامی دنیا است که نمایندگی های آن در سراسر دنیا خدمات پشتیبانی را به مشتریان ارائه می دهند در تهران هم نمایندگی های وسیعی دارد که شما می توانید از خدمات آن استفاده کنید در صورت نیاز می توانید از خدمات ایبک امداد استفاده کرده و در صورت لزوم با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید. مزایای نمایندگی برند دوو را برای اجاق گاز در ادامه برای شما بیان می کنیم:

 • تمام قطعات تعویض شده در دستگاه شما دارای گارانتی می باشد.
 • از قطعات فابریک برای تعویض قطعات اجاق گاز استفاده می شود.
 • هزینه تعمیر دستگاه اجاق گاز دوو طبق استانداردهای اتحادیه تعیین خواهد شد.
 • شما می توانید با تماس با نمایندگی های دوو از خدمات در محل دوو هم استفاده کنید.
 • استفاده از خدمات در محل باعث صرفه جویی در هزینه ها و در وقت شما می شود.
 • در صورت بروز مشکل در اجاق گاز دوو می توانید با نمایندگی های تعمیر دوو تماس گرفته و از خدمات آن بهره مند شوید.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلات متداولی را که  احتمال دارد برای اجاق گاز دوو شما به وجود بیاید بیان کردیم و همچنین روش های برطرف کردن این مشکلات را هم توضیح دادیم اگر با راهنمایی های ما موفق به برطرف کردن مشکل اجاق گاز دوو خود نشدید از دستکاری کردن دستگاه بپرهیزید و به نمایندگی های دوو مراجعه کنید و تعمیر دستگاه خود را به متخصصین این نمایندگی ها بسپارید.

خدمات تعمیرات اجاق گاز دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا شیر اجاق گاز دوو سفت شده است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا