تعمیرات قهوه ساز

راهنمای تعمیر قهوه ساز دلونگی Delonghi|نمایندگی تعمیرات قهوه ساز دلونگی

راهنمای تعمیر قهوه ساز دلونگی Delonghi|نمایندگی تعمیرات قهوه ساز دلونگی، آموزش تعمیر قهوه ساز دلونگی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

با توجه به اینکه قهوه ساز از وسایل پرکاربرد در آشپزخانه می‌باشد، خرابی‌های متعددی که برای آن ممکن است رخ دهد، دردسرساز خواهد بود. آموزش تعمیرات قهوه ساز دلونگی به شما کمک خواهد کرد، تا ایرادات رایج و ساده این دستگاه را بتوانید در منزل حل کنید.

مشکلات رایج قهوه ساز دلونگی

قهوه ساز دلونگی مانند هر وسیله برقی دیگر امکان دارد دچار خرابی و یا ایراد گردد. اگر شما دلیل هر مشکل را بدانید، به ‌راحتی می‌توانید اقدام به عیب‌یابی و تعمیر آن کنید. برای این کار باید دانش و تجهیزات لازم را داشته باشید. اگر از مهارت کافی برای تعمیرات برخوردار نیستید، می‌توانید از تعمیرکار متخصص برای این کار کمک بگیرید.

رایج ترین مشکلاتی که برای قهوه ساز دلونگی پیش می‌آید عبارتند از:

 1. خارج نشدن قهوه از قهوه ساز دلونگی
 2. داغ نماندن قهوه
 3. روشن نشدن قهوه ساز دلونگی
 4. گرم نکردن آب
 5.  تلخ شدن قهوه
 6. قطع شدن برق منزل با روشن شدن قهوه ساز دلونگی

خارج نشدن قهوه از قهوه ساز دلونگی

خالی بودن مخزن آب، از دلایل اصلی خارج نشدن قهوه از قهوه ساز دلونگی است. در این حالت پمپ دستگاه روشن است، اما به دلیل اینکه آبی در مخزن وجود ندارد، قهوه از قهوه ساز دلونگی خارج نمی‌گردد.

یکی دیگر از دلایل، رسوب قهوه در قهوه ساز دلونگی است. اگر مخزن آب قهوه ساز دلونگی پر است، اما قهوه از آن خارج نمی‌گردد، امکان دارد به دلیل رسوب قهوه در قهوه ساز دلونگی باشد. وقتی که مدت زیادی از قهوه ساز دلونگی استفاده نمی‌کنید، قهوه رسوب می‌کند و با مسدود کردن مسیر خروجی، قهوه از قهوه ساز خارج نمی‌شود.

دلیل دیگر خارج نشدن قهوه از قهوه ساز دلونگی، به دلیل رسوب آب است. از آنجایی که مناطق مختلف سختی آب متفاوتی دارد، پس میزان رسوب در مکان‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. سختی آب به این معنی است، که میزان یون‌های منیزیم و کلسیم موجود در آب زیاد بوده و موجب می‌شود، که آب به هنگام جوشیدن رسوب کند. سختی آب و رسوب آهک در قهوه ساز نیز می‌تواند موجب خارج نشدن قهوه از قهوه ساز شود.

در این شرایط شما باید مخزن آب را چک کنید که پر باشد و اگر مخزن قهوه ساز به صورت مستقیم به آب شهری وصل است، از باز بودن شیر آب اطمینان حاصل کنید. همچنین توجه داشته باشید که رسوب قهوه و آهک در بدنه قهوه ساز دلونگی نباشد.

داغ نماندن قهوه از دیگر مشکلات قهوه ساز دلونگی

قهوه ساز دلونگی به وسیله المنت گرم نگهدارنده موجب می‌شود که قهوه درون قهوه ساز گرم بماند و مانع از جوشیدن آن یا سرد شدن آن می‌شود. اگر المنت گرم نگهدارنده دچار ایراد و خرابی شود، قهوه در قهوه ساز دلونگی سرد خواهد بود.

از علت های دیگر که سبب خراب شدن المنت گرم نگهدارنده می‌گردد، شکستگی یا آسیب بدنه المنت است. هرگونه ترک یا شکاف روی بدنه المنت گرم نگهدارنده، موجب اختلال در عملکرد آن می‌شود. در صورت شکسته بودن المنت حرارتی یا وجود شکاف روی بدنه باید آن را عوض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات جارو شارژی دلونگی | خدمات تعمیر جاروشارژی Delonghi

چنانچه اتصالات المنت قطع شده باشد، باید دوباره آنها را به مدار برگردانید. با مولتی متر می‌توانید از برقرار بودن جریان الکتریکی در مدار، اطمینان حاصل کنید. رعایت نکات ایمنی در هنگام تعویض و تست المنت را نباید فراموش کنید.

قهوه ساز دلونگی

روشن نشدن قهوه ساز دلونگی

برق نداشتن پریز یا خراب بودن دوشاخه و کابل، از رایج‌ترین دلایل روشن نشدن قهوه ساز دلونگی می‌باشد، در صورتی که دو شاخه اتصالی داشته باشد و یا کابل دچار آسیب و پارگی شده باشد، قهوه ساز دلونگی روشن نخواهد شد.

از دیگر دلایل روشن نشدن قهوه ساز دلونگی خراب بودن المنت حرارتی آن است. المنت حرارتی به عبور جریان برق و تبدیل آن به گرما موجب می‌شود، که قهوه ساز شروع به کار کرده و قهوه آماده شود. در صورت وجود شکاف یا قطع بودن اتصالات المنت، جریان برق از دستگاه عبور نخواهد کرد.

یکی دیگر از دلایلی که برای روشن نشدن قهوه ساز دلونگی وجود دارد، معیوب بودن و یا اتصالی پیدا کردن زمان سنج و مدار کنترل می‌باشد. اگر مشکل روشن نشدن قهوه ساز دلونگی پریز، سیم برق و المنت حرارتی نبود، باید به فکر بررسی مدار کنترل دستگاه باشید. چنانچه عملکرد مقاومت و قطعه کاهنده ولتاژ نقص داشته باشد، موجب روشن نشدن قهوه ساز دلونگی می‌شود. باید میزان ولتاژ ورودی توسط کاهنده ولتاژ را مورد بررسی قرار دهید. اگر رله یا ترانزیستور و کاهنده ولتاژ خراب بود، دستگاه قهوه ساز دلونگی روشن نمی‌شود.

در صورت مواجه با این مشکل، باید راهکارهای زیر را برای انجام عیب‌یابی و تعمیر قهوه ساز دلونگی انجام دهید:

 •  کابل و دوشاخه قهوه ساز دلونگی و جریان برق پریز را باید به کمک مولتی متر بررسی کنید و در صورت پارگی در کابل باید آن را عوض نمایید.
 •  اگر هرگونه شکاف یا صدمه در بدن المنت وجود داشته باشد، باید المنت را تعویض نمایید.
 •   همچنین با استفاده از مولتی متر جریان برق ترمینال‌های المنت قهوه ساز دلونگی را تست نمایید.
 •   بررسی مدار کنترل برای حل مشکل روشن نشدن قهوه ساز دلونگی، مهم می‌باشد.
 •   مدار کنترل باید توسط تکنسین متخصص مورد ارزیابی قرار بگیرد.
 •   قطعات مربوط به مدار یعنی رله، ترانزیستور و همچنین کاهنده ولتاژ را باید چک کنید.

جوشیدن قهوه از مشکلات قهوه ساز دلونگی

ترموستات نقش مهمی در کنترل دما دارد. اگر از کار بیافتد، موجب خواهد شد که قهوه ساز دلونگی نتواند به درستی دما را اندازه بگیرد و در نتیجه دما بالاتر از حد معمول خواهد بود. وظیفه ترموستات کنترل دما بوده و با سنجش دما سیگنالی را به مدار اعزام می‌کند و از افزایش دما جلوگیری می‌کند. از کار افتادن و خراب شدن ترموستات دستگاه موجب می‌شود، که دما بیش از اندازه بالا رود و قهوه بجوشد.

یکی دیگر از دلایل جوش زدن قهوه به رسوب سوپاپ مربوط است. اگر سوپاپ قهوه ساز دلونگی دچار گرفتگی و یا انسداد شده باشد، در فرایند دم کردن قهوه اختلال ایجاد خواهد کرد.

همچنین شکستگی یا خمیدگی در سوپاپ هم یکی از مواردی است که موجب جوشیدن قهوه در قهوه ساز دلونگی می‌شود. برای برطرف کردن مشکل، راهکارهای زیر را بررسی نمایید:

 •  در ابتدا شما باید ترموستات دستگاه را تنظیم نمایید.
 •   در صورتی که با تنظیم کردن ترموستات قهوه ساز دلونگی، مشکل جوش آمدن قهوه حل نشد، امکان دارد نقص در عملکرد ترموستات رخ داده باشد و نیاز به تعویض ترموستات وجود داشته باشد.
 •   باید توجه کنید که از ترموستات مشابه با ترموستات قبلی دستگاه باید استفاده نمایید.
 • با توجه به اینکه می‌توان سوپاپ را تمیز کرد، باید آن را از دستگاه خارج کنید و به خوبی آن را تمیز نمایید.
 •   همچنین اگر در سوپاپ شکستگی و خمیدگی وجود داشته باشد بهتر است، آن را عوض کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر بخار‌شو دلونگی Delonghi|خدمات نمایندگی بخار‌شو دلونگی

گرم نکردن آب قهوه ساز دلونگی

ولتاژ کافی جریان برق، برای برق رسانی به قهوه ساز دلونگی مورد نیاز است. پس اگر قهوه ساز دلونگی نمی‌تواند آب را گرم کند، باید اطمینان حاصل کنید که جریان برق کافی است.

امکان دارد خراب شدن یا اتصالی در کابل رابط و یا دوشاخه و همچنین پریز برق، موجب عدم برق رسانی به دستگاه قهوه ساز دلونگی شده باشد.

از دیگر دلایل گرم نکردن آب در قهوه ساز دلونگی، وجود مشکل در المنت می‌باشد. المنت با کمک جریان الکتریسیته، موجب حرارت و گرم کردن آب می‌شود. اگر المنت دچار خرابی و شکستگی شده باشد یا سوخته باشد، قهوه ساز آب را گرم نخواهد کرد. عدم وجود جریان الکتریکی در ترمینال‌های المنت نیز موجب به وجود آمدن این مشکل شده و موجب می‌شود که المنت، حرارت کافی را برای گرم کردن آب نتواند تولید کند.

با استفاده از راهکارهای زیر می‌توانید این ایراد قهوه ساز دلونگی را برطرف کنید:

 •  چنانچه پریز جریان برق ندارد، باید دستگاه قهوه ساز دلونگی را به پریز دیگری وصل نمایید.
 •  دو شاخه قهوه ساز دلونگی را خوب بررسی کنید. کابل و سیم رابط راهم از نظر پارگی یا خم شدگی و همچنین بیرون زدگی‌ها را باید چک کنید.
 •   در صورت خراب بودن دوشاخه و کابل رابط، بهتر است که کابل جدیدی را جایگزین کنید.
 •   با استفاده از مولتی متر می‌توان از وجود جریان برق در ترمینال‌های المنت اطمینان حاصل کرد.
 •   اگر به المنت جریان برق می‌رسد، اما حرارت تولید نمی‌شود، مشکل از المنت بوده و باید عوض شود.

قهوه ساز دلونگی

تلخ شدن قهوه در قهوه ساز دلونگی

تلخ شدن قهوه نشان می‌دهد، که وقت تمیز کردن دستگاه قهوه ساز دلونگی فرارسیده است. پس با تمیز کردن دوره‌ای و اصولی می‌توانید این مشکل را در قهوه ساز دلونگی به راحتی برطرف کنید. میزان زیاد قهوه و حجم فنجان نیز در تلخ شدن قهوه موثر خواهد بود.

 • برای تمیز نمودن قهوه ساز دلونگی باید از مواد شوینده مناسب این دستگاه استفاده کنید
 •   از مخلوط سرکه و جوش شیرین، می‌توانید برای تمیز کردن قهوه ساز دلونگی استفاده نمایید. برای تمیز کردن قهوه ساز دلونگی کافی است، که قطعات داخلی و فیلتر را بیرون آورده و سپس هر کدام را به طور مجزا تمیز نمایید.
 •  رسوب زدایی از بدنه و مخزن آب قهوه‌ساز دلونگی را نباید فراموش کنید. برای از بین بردن رسوبات، می‌توانید مقداری سرکه و جوش شیرین را در مخزن آب بریزید و سپس صبر کنید، تا دستگاه آب را به جوش آورد. محلول سرکه و جوش شیرین برای نیم ساعت باید درون مخزن باقی بمانند، تا مخزن به خوبی تمیز شود.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر قهوه ساز دلونگی Delonghi|نمایندگی تعمیرات قهوه ساز دلونگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر قهوه ساز دلونگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا