تعمیرات قهوه ساز

آیا قهوه بر لاغری تاثیر دارد | بهترین نوع قهوه برای کاهش وزن

زمان مناسب برای مصرف قهوه و تاثیر آن بر کاهش وزن | لاغری فوری با قهوه

قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب در جهان است که طرفداران زیادی دارد و به شکل های مختلفی تولید می گردد. خوردن این نوشیدنی باعث ایجاد انرژی مضاعف در افراد می شود. تصوری که امروزه از قهوه رواج یافته این است که یک لاغر کننده بسیار موثر می باشد. اما آیا واقعاً به این صورت است؟ تاثیر قهوه بر لاغری تصوری درست است یا غلط؟

لاغری با قهوه

کم تحرکی و نداشتن تغذیه مناسب باعث شده که این روزها تقریباً تمامی افراد به افزایش وزن و چاقی دچار شوند. به همین جهت روش های لاغری بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تاثیر قهوه بر لاغری نیز قابل انکار نیست و به عنوان یکی از راحت ترین روش ها جهت چربی سوزی محسوب می شود.

این محصول که به عنوان سوزاننده چربی معروف شده است، باعث به دست آوردن وزن ایده آل می گردد. قهوه حاوی مقدار زیادی کافئین، تئوبرومین، کلروژنیک اسید و تئوفیلین است که باعث افزایش سوخت و ساز بدن می گردد. ترکیب این مواد با یکدیگر موجب از بین بردن چربی ها و ترشح هورمون آدرنالین می شود. آدرنالین باعث آزاد شدن اسید های چرب به داخل گردش خون می شود و در نهایت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. خوردن قهوه قبل از خواب نیز  باعث چربی سوزی در خواب می شود  .

 البته ناگفته نماند که تاثیر قهوه بر لاغری زمانی مورد توجه است که میزان کالری که دریافت می‌ کنید، بیشتر از مصرف آن نباشد. بنابراین چنانچه کالری زیادی وارد بدنتان می شوند قهوه نیز به عنوان یک چربی سوز نمی تواند باعث کاهش وزن شما شود. به همین جهت است که توصیه می شود در کنار نوشیدن قهوه و دیگر مواد چربی سوز فعالیت ورزشی نیز باید داشته باشید.

میزان تاثیر چربی سوزی قهوه در افرادی که لاغر هستند، بسیار بیشتر از افراد چاق می باشد. علاوه بر این چنانچه عادت دارید همواره قهوه بنوشید، تاثیر چربی ‌سوزی آن روی شما کمتر خواهد بود. چرا که بدنتان بعد از مدتی در مقابل عملکرد قهوه مقاومت نشان می دهد .

حتما بخوانید:   تعمیر کردن قهوه ساز هانوور Hannover

اگر تمایل دارید قهوه را صرفاً برای چربی سوزی میل کنید، به آن یک قاشق دارچین نیز اضافه کنید و بعد از وعده ناهار مصرف نمایید.

بهترین زمان برای خوردن قهوه

بسیاری از افراد معتقدند که در ساعات اولیه صبح نوشیدن قهوه تاثیر بیشتری دارد. اما در واقع این گونه نیست. چرا که در ساعات اولیه صبح بدن انسان با ترشح هورمون کورتیزول در برابر کافئین بسیار مقاوم است. بنابراین نوشیدن قهوه نمی ‌تواند چندان تاثیری داشته باشد.

هورمون کورتیزول باعث افزایش سطح هوشیاری بدن می شود. در واقع نوشیدن کافئین در این زمان تاثیری نخواهد داشت. در بسیاری از موارد نیز مشاهده شده مصرف قهوه در ساعات اولیه صبح علاوه بر اینکه انرژی فرد را افزایش نداده است، موجب ایجاد اضطراب و استرس نیز شده است.

مطابق با تحقیقات دانشمندان بهترین زمان جهت نوشیدن قهوه هنگامی است که میزان هورمون کورتیزول کمتر ترشح می شود. ساعت ۹ صبح را می توان بهترین زمان نوشیدن قهوه دانست. علاوه بر این خوردن قهوه در ساعات ۱۲ تا یک ظهر و همچنین در ساعات ۵ تا ۶ بعد از ظهر نیز پیشنهاد نمی شود. چرا که میزان ترشح کورتیزول در این ساعات نیز بسیار بالاست و عملاً خوردن قهوه ای هیچگونه فایده ای نخواهد داشت.

پزشکان توصیه می کنند از خوردن قهوه با معده خالی به شدت پرهیز کنید. چرا که قهوه خاصیت اسیدی دارد و باعث افزایش ترشحات معده می شود و در نهایت ورم و سوزش را با خود به همراه خواهد داشت. در دراز مدت خوردن قهوه با معده خالی باعث ایجاد زخم معده می گردد.

تاثیر قهوه بر لاغری

بهترین نوع قهوه برای لاغری

یکی از مواد موجود در قهوه کلروژنیک اسید می باشد که در قهوه خام به وفور یافت می شود. هنگامی که دانه قهوه را تفت می دهند، میزان کلروژنیک  آن کاهش می یابد. به همین جهت دانشمندان معتقدند قهوه سبز تاثیر بیشتری بر لاغری دارد.

البته مواردی که در در بالا گفته شد، در خصوص قهوه سبز نیز صدق می کند. بنابراین چنانچه به دنبال تاثیر قهوه بر لاغری هستید، فعالیت ورزشی را فراموش نکنید. در حقیقت قهوه باعث می شود در کنار ورزش و رژیم سریعتر به وزن ایده آل خود برسید. علاوه بر کاهش وزن، قهوه مزایای دیگری نیز دارد که عبارت است از:

  • افزایش متابولیسم بدن
  • کاهش اشتها، چربی و وزن
  • بهبود گردش خون و کمک به کاهش جذب قند در بدن
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر قهوه ساز فاکر Fakir/نمایندگی قهوه ساز فاکر

  چنانچه می خواهید تاثیر قهوه روی بدن خود را به طور وضوح مشاهده کنید، توصیه می کنیم بعد از خوردن غذا قهوه سبز بنوشید تا از جذب قند و کربوهیدرات جلوگیری شود.

قهوه را قبل از ورزش بخوریم یا بعد از آن؟

به طور کلی تفاوتی ندارد که قهوه را قبل از ورزش مصرف کنید یا در هر زمان دیگری. اما توجه داشته باشید که از حد مجاز نباید بالاتر بروید. چرا که ممکن است مشکلاتی برای شما و سلامت بدنتان ایجاد کند. چنانچه قهوه را به صورت متوسط مصرف کنید، آن طور که گفته اند حدود چهار فنجان در روز، برای بزرگسالان مناسب است. در این صورت عوارض مصرف بیش از حد قهوه را نخواهید داشت.

 از جمله عوارض مصرف بیش از حد قهوه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استرس و اضطراب
  • ناراحتی معده
  • بی خوابی
  • بیقراری و عصبانی شدن
  • افزایش ضربان قلب
  • احساس حالت استفراغ

بسیاری از افراد تصور می کنند قهوه باید در دوز بالا برای لاغری مصرف شود. در واقع می خواهند صرفاً از قهوه برای کاهش وزن استفاده کنند. اما این مسئله می ‌تواند در دراز مدت باعث ایجاد عوارضی همچون ضربان قلب نامنظم و درد در قفسه سینه، بی قراری و اضطراب دائم، سردردهای همیشگی و … شود. بنابراین به هیچ عنوان قهوه به تنهایی نمی تواند بر لاغری شما تاثیر بگذارد. پس آن را بیشتر از 4 فنجان در روز مصرف نکنید.

آیا نسکافه بر لاغری تاثیر دارد؟

طبیعتا تاثیری که قهوه در بالا بردن سوخت و ساز بدن دارد، نسکافه نخواهد داشت. اما چنانچه تمایل دارید از نسکافه برای کاهش وزن استفاده کنید، حداقل 5 تا 6 لیوان در روز باید بنوشید. در نهایت هم تاثیر آن مانند قهوه نخواهد بود.

البته توجه داشته باشید نسکافه را باید بدون قند و شکر مصرف کنید. خاصیت چربی سوز بودن نسکافه نیز به دلیل وجود کافئین می باشد. همانطور که در بالا نیز گفته ‌ایم کافئین به تنهایی سوخت و ساز بدن را بالا نمی برد و نیاز به ورزش و رژیم غذایی مناسب است.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات اسپرسوساز دلونگی Delonghi | نمایندگی دلونگی تهران

آیا کاپوچینو بر لاغری تاثیر دارد؟

کاپوچینو از ترکیب قهوه، شیر و شکر به وجود می آید. مقدار هر یک از این مواد در درست کردن کاپوچینو بسیار مهم است. اما شکر موجود در کاپوچینو نه تنها باعث لاغری نمی شود، بلکه افزایش وزن را نیز به همراه دارد.

بنابراین وقتی می گوییم از کاپوچینو برای لاغری استفاده کنید، منظور کاپوچینو بدون شکر است. در این صورت کافئینی که در این نوشیدنی وجود دارد، متابولیسم بدن را بالا می برد و کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت. البته اگر با رژیم غذایی و ورزش همراه باشد.

طرز تهیه قهوه مناسب لاغری

تفاوتی نمی کند که برای لاغری قهوه را چگونه درست می کنید. دستگاه های زیادی برای تولید قهوه وجود دارند از جمله قهوه ساز برقی، فرنچ پرس، قهوه جوش و موکاپات.

بنابراین با روش های مختلفی می توانید قهوه را آماده کنید. اما چیزی که باید در خصوص تاثیر قهوه بر لاغری به آن توجه داشته باشید، این است که میزان کافئین این نوشیدنی چه میزان است؟ در تهیه قهوه نباید از قند و شکر استفاده کنید. اما اگر مزه قهوه برای شما قابل تحمل نیست، توصیه می کنیم مقداری دارچین به آن اضافه کنید تا هم طعم بهتری بگیرد و هم قدرت چربی سوزی آن بالاتر برود.

لاغری فوری با قهوه

جمع بندی

در این نوشته به بررسی تاثیر قهوه بر لاغری پرداختیم و گفتیم که بهترین زمان برای خوردن قهوه چه ساعاتی از روز می باشد. چنانچه می‌ خواهید قهوه را با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز یا قهوه ساز آماده کنید، باید ابتدا کار با آن را بلد باشید.

ممکن است جدیدا تصمیم به استفاده از آن گرفته باشید و مدت ها بوده که در کنار کابینت خاک می خورده است. چنانچه قصد راه اندازی قهوه ساز یا اسپرسو ساز را دارید، یا دستگاه خراب شده است، نیاز به تعمیر آن دارید، می‌ توانید از طریق همین وبسایت با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و با کارشناسان مجموعه تخصصی ایبک امداد به صورت مستقیم صحبت کنید و از خدمات تعمیر قهوه ساز در محل این مجموعه بهره مند گردید.

31

تاثیر قهوه بر لاغری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

میزان تاثیر قهوه بر لاغری

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x