خدمات ساختمان

طراحی و دکوراسیون داخلی | سبک های دکوراسیون داخلی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

بسیاری افراد بیشترین تایم خود را در خانه می‌ گذارند و برای آنکه محیط خانه برای آنها خسته کننده و تکراری نشود، باید به طراحی و دکوراسیون داخلی آن توجه زیادی داشته باشند و سعی کنند که هر چند وقت یک بار تغییراتی در آن ایجاد نمایند. طراحی و دکوراسیون داخلی مخصوص به سالن پذیرایی نیست بلکه همه نقاط خانه را شامل می‌ شود. توجه کنید که این کار باید با علم و دانش کافی انجام شود تا بتواند حس خوبی به همه اعضای خانواده القا نماید. دکوراسیون داخلی خانه باید بسیار اصولی و بر طبق موارد خاصی انجام شود در غیر این صورت نمی‌ تواند رضایت شما را جلب کند.

دکوراسیون داخلی منزل

طراحی و دکوراسیون داخلی منزل می‌ تواند شامل قسمت‌ های مختلف خانه شود. به عنوان مثال اتاق خواب، آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، سالن پذیرایی و … باید اهمیت ویژه‌ ای به آنها داده شود زیرا هر کدام از آنها می‌ توانند باعث شوند که ارزش ساختمان شما بیشتر شده و علاوه بر آن حس خوبی نیز به ساکنین القا می‌ کند. افرادی که اهمیت زیادی به دکوراسیون منزل خود می‌ دهند و برای این کار از پیمانکاران مجرب مشورت و کمک می‌ گیرند در حقیقت به خانواده و روحیات آنها اهمیت داده و با طراحی اصول و نوین انرژی خوبی در خانه خود ایجاد می‌ کنند. به عنوان مثال برای سالن پذیرایی خانه می توانید با خرید یک مبلمان مناسب فضای آن را بسیار شیک و مدرن کنید یا به عنوان مثال چنانچه بالکن کوچکی در خانه خود دارید به دکوراسیون آن اهمیت دهید و گیاهان و گلدان‌ ها برای دکوراسیون داخلی آن استفاده نمایید. طراحی و دکوراسیون داخلی با مدرن ترین متدهای روز دنیا | سبک های دکوراسیون داخلیهر کدام از نقاط مختلف خانه دارای فاکتورهای اساسی برای دکوراسیون می‌ باشند که باید به آنها توجه نمایید و به بهترین شکل ممکن طراحی را انجام دهید.

انواع سبک‌ های مختلف دکوراسیون داخلی

طراحی و دکوراسیون داخلی هم دارای سبک‌ ها و انواع متفاوتی می‌ باشد که هر فرد بر طبق سلیقه خود می‌ تواند بهترین سبک و طراحی را انتخاب نماید اما پیش از آن حتماً باید از مشاوران در این زمینه راهنمایی بگیرد. نخستین و مهم‌ ترین قدم برای شروع دکوراسیون داخلی این است که سبک ها را بشناسید و نکات مهم آن را بدانید. در ادامه سبک‌ های مختلف رایج در دکوراسیون داخلی را بیان می‌ کنیم.

  • سبک مدرن
  • سبک کلاسیک
  • سبک مینیمال
  • سبک روستیک
  • سبک پست مدرن
  • سبک نئوکلاسیک
حتما بخوانید:   مزیت های بام سبز چیست | طراحی و اجرای روف گاردن

دکوراسیون داخلی مدرن

این سبک برای افرادی مناسب می‌ باشد که خواسته‌ آنها خلوتی و سادگی خانه می باشد. سبک مدرن در واقع به معنای نوین و جدید می‌ باشد و امروزه نیز بسیار محبوب شده است. یکی از قوانین مربوط به دکوراسیون مدرن این است که هنگام خرید وسایل باید دقت کنید لوازمی خریداری نمایید که کاربردی باشند و از خرید وسایل اضافی که باعث شلوغ شدن خانه می‌ شوند خودداری نمایید. در سبک مدرن رنگ‌ ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند و معمولاً از رنگ‌ های خنثی و ملایم در سبک مدرن استفاده می‌ شود. رنگ طوسی و سفید بیشترین کاربرد را در دکوراسیون مدرن دارند. نورپردازی هم از موارد بسیار قابل توجه در سبک مدرن می‌ باشد و در واقع از فاکتورهای اصلی به شمار می‌ آید به همین خاطر پیشنهاد می‌ شود چنانچه نور طبیعی در خانه شما وجود ندارد از خرید لامپ کم مصرف و با دوام غافل نشوید. تابلوهای قدیمی در سبک مدرن جایی ندارند و باید روی دیوارها قاب عکس کوچک و تعدادی تابلوی غیر منظم نصب کنید و یا تابلویی بزرگ که دارای طرحی مدرن است قرار دهید. کاغذ دیواری قدیمی پر زرق و برق هم در سبک مدرن کارایی ندارد و بیشتر از رنگ‌ های ملایم سفید و طوسی استفاده می‌ شود.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

سبک کلاسیک در واقع تلفیقی از سبک جدید و قدیم می‌ باشد یعنی در واقع شما سبک قدیمی را در منزل خود مشاهده می‌ کنید ولی با وسایل جدید اجرا و طراحی شده‌ اند. معمولا افرادی که سبک کلاسیک را دوست دارند روحیات آنها با زرق و برق و شلوغی سازگار می‌ باشد. سقف بلند گچبری شده در خانه یکی از نشانه‌ های سبک کلاسیک می‌ باشد. طراحی و دکوراسیون داخلی با مدرن ترین متدهای روز دنیا | سبک های دکوراسیون داخلییکی دیگر از نشانه‌ های این سبک کاغذ دیواری پر زرق و برق است. معمولا مبلمان سلطنتی در دکوراسیون داخلی کلاسیک قرار داده می‌ شود. رکن مهم و اساسی در سبک کلاسیک ایجاد تقارن می‌ باشد. ‌رنگ های تیره و گرم هم در این سبک به وفور مشاهده می‌ شوند. بیشترین رنگی که در سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می‌ گیرد رنگ کرم و قهوه‌ ای است.

دکوراسیون داخلی مینیمال

یکی از پر طرفدارترین سبک‌ های دکوراسیون داخلی سبک مینیمال می‌ باشد که هدف از طراحی آن ایجاد محیطی خلوت و آرامش بخش در خانه است. به همین خاطر چنانچه دوست دارید که خانه شما دور از شلوغی باشد، حتماً این سبک را انتخاب کنید. در خرید لوازم مورد نیاز برای طراحی این سبک باید به سراغ المان‌ هایی بروید که خیلی ساده هستند و رنگ روشنی دارند به همین خاطر رنگ‌ های روشن مانند رنگ سفید در خانه‌ هایی که سبک مینیمال دارند زیاد دیده می‌ شود. رنگ نقاشی دیوارها، مبلمان، پرده‌ ها در این سبک به رنگ روشن است و استفاده از گیاهان نیز می‌ تواند ایجاد طراوت و تازگی نماید. بنابراین چنانچه طرفدار این سبک هستید باید به دنبال خلوتی بروید و از وسایل تزیینی و تجملات استفاده نکنید.

حتما بخوانید:   آشنایی با انواع رنگ سرد | رنگ های سرد چگونه در دکوراسیون به کار می‌روند؟

دکوراسیون داخلی روستیک

یکی از منحصر به فردترین و کمیاب‌ ترین سبک‌ های مربوط به دکوراسیون داخلی سبک روستیک می‌ باشد که بافت روستایی دارد. سبک روستیک برای افرادی مناسب است که به المان‌ های طبیعی و قدیمی علاقه دارند. یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های این سبک بهره‌ مندی و پیروی از متریال طبیعی می‌ باشد. سنگ و چوب از موارد بسیار پر کاربرد در این سبک می‌ باشد، متریال چوبی در آن زیاد استفاده شده است، مبلمان چوبی، رنگ‌ های طبیعی، پارچه‌ های تک رنگ و ساده، نور طبیعی، سنگ و چوب، ناهماهنگی در چیدمان وسایل و المان‌ ها، تبعیت از الگوی سنتی و بومی از ویژگی‌ های سبک روستیک می‌ باشد.

دکوراسیون داخلی پست مدرن

یکی از پر طرفدارترین سبک‌ ها در طراحی دکوراسیون داخلی سبک پست مدرن می‌ باشد که به تزئینات زیاد و شلوغ و طراحی‌ های مختلف معروف می‌ باشد. بنابراین چنانچه شما این سبک را انتخاب کرده‌ اید باید از هوش و هنر خود استفاده نمایید. برای سبک پست مدرن می‌ توانید از رنگ‌ های پر زرق و برق و جیغ استفاده کنید و در استفاده از رنگ هیچ محدودیتی ندارید. دکوری تجملاتی و تزئینات لوکس در این سبک نیز می‌ تواند بسیار کاربردی باشد. رنگ‌ های متضاد نیز در سبک پست مدرن مشاهده می‌ شود همچنین میزان کافی از نور نیز باید وجود داشته باشد.

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

دکوراسیون نئوکلاسیک نمادی از ثروت است یعنی اجرا و طراحی این سبک بر اساس طراحی مجلل و جذاب انجام می‌ شود بنابراین سبک رایج و مرسومی نیست و بسیار منحصر به فرد می‌ باشد. در واقع سبک نئوکلاسیک را می‌ توان تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن دانست. در این سبک از مبلمان کمی استفاده می‌ شود و چنانچه این سبک نئوکلاسیک را برای طراحی خانه خود انتخاب کرده‌ اید نباید به دنبال پر کردن فضا با مبلمان باشید. شما می‌ توانید یک ست مبلمان جذاب و شیک انتخاب نمایید که جنس آن می‌ تواند چوبی یا فلزی باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای نحوه نصب شیرآلات توکار و طریقه لوله کشی آنها

ایده‌ هایی برای دکوراسیون داخلی منزل

برای طراحی و دکوراسیون داخلی منزل خود می‌ توانید از وسایل هنری استفاده کنید و چنانچه این لوازم در اختیار شما نیست حتماً آنها را خریداری کنید تا المان‌ های جذاب و زیبایی در منزل خود ایجاد نمایید. وجود گیاهان و گل‌ ها برای خانه ضروری می‌ باشد بنابراین به سمت گیاهانی بروید که حس و حال خوبی به خانه شما بدهند. از آینه هم جهت دکوراسیون داخلی خانه بهره ببرید. آینه کاری در خانه باعث بزرگ نشان داده شدن فضا و افزایش نور می‌ شود و می‌ تواند جلوه زیبایی به خانه شما بدهد. روی میز پذیرایی را می‌ توانید با یک سینی تزیینی و وسایل دکوری جلوه بهتری بدهید. داخل سینی نیز گل، شمع، ماگ و یا عود قرار دهید.

ایده‌ هایی برای دکوراسیون سالن پذیرایی

سالن پذیرایی از اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین بخش‌ ها در خانه می‌ باشد که برای دکوراسیون آن حتماً باید ظرافت و دقت زیادی به خرج دهید تا بتواند حس خوبی به شما القا کند. نحوه قرار گرفتن مبل‌ ها در سالن پذیرایی بسیار مهم می‌ باشد و باید حس رضایت را در افراد ایجاد کند.طراحی و دکوراسیون داخلی با مدرن ترین متدهای روز دنیا | سبک های دکوراسیون داخلی هر چقدر که فاصله مبل‌ ها از هم بیشتر باشد، ارتباط را سخت‌ تر می‌ کند و افراد نمی‌ توانند با یکدیگر به راحتی گفتگو کنند. از نصب کردن پرده‌ های ضخیم در سالن پذیرایی جلوگیری کنید تا نور به صورت مستقیم و طبیعی در خانه شما وجود داشته باشد. چنانچه سالن پذیرایی منزل شما کوچک است می‌ توانید به جای ناهارخوری از صندلی‌ های مخصوص کانتر استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از آی بک امداد سبک‌ های مختلف دکوراسیون داخلی را توضیح دادیم و ویژگی‌ های هر کدام از آنها را بیان کردیم. اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین گام پیش از شروع طراحی دکوراسیون انتخاب یک شرکت معتبر و حرفه‌ ای می‌ باشد. شرکت خدماتی آی بک امداد با بهره‌ گیری از متخصصین و افراد حرفه‌ ای در این زمینه این مژده را به شما می‌ دهد که با خیالی آسوده پروژه طراحی و دکوراسیون خانه خود را به آنها بسپارید.

 

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

طراحی و دکوراسیون داخلی با مدرن ترین متدهای روز دنیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طراحی و دکوراسیون داخلی با مدرن ترین متدهای روز دنیا، سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x