تعمیرات اسپرسوساز

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز دسینی Dessini

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آسیب رسیدن به دستگاه اسپرسو ساز و خراب شدن آن قطعاً برای اشخاصی که دوست دارند این نوشیدنی را در مصرف روزانه خود قرار دهند خوشایند نیست. دستگاه اسپرسو ساز نیاز به رسیدگی دائمی دارد. اگر دچار مشکلی شود باید هرچه زودتر نسبت به رفع آن مشکل اقدام گردد. اگر دستگاه اسپرسو ساز عملکردی متفاوت از خود داشته باشد لازم است که سریعاً به مشکل آن رسیدگی شود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر اسپرسو ساز دسینی می‌پردازیم و روش هایی برای عیب یابی این دستگاه بیان می کنیم تا شما کاربران عزیز بتوانید مشکلات دستگاه خود را تشخیص دهید و آن را برطرف کنید.

چرا علی رغم روشن شدن پمپ، اسپرسو از دستگاه خارج نمی شود؟

در این شرایط باید محل خروج اسپرسو را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا چیزی مانع آن شده است یا خیر. البته لازم است قبل از آن مقدار آب را چک کنید و ببینید که آیا میزان آن کافی است یانه. چنانچه اسپرسو ساز شما بدون مخزن می باشد باید از ورود آب به دستگاه مطمئن شوید. هنگام استفاده کردن از اسپرسو ساز باید پمپ دستگاه را پر از آب کنید تا به بویلر وارد شود. قهوه نیز می تواند مانع از ورود آب شود. استفاده زیاد از قهوه در پرتافیلتر و یا پودر قهوه ای که خیلی آسیاب شده باشد می تواند باعث انسداد محل خروج اسپرسو شود زیرا پودر قهوه ای که خیلی آسیاب شده است به علت چگالی که دارد بیش از حد سفت می شود و اجازه خروج اسپرسو را از دستگاه نمی دهد. همچنین اگر پمپ اسپرسو ساز دچار انسداد شده باشد برای برطرف کردن این مشکل باید ماهی یک بار رسوب زدایی انجام شود. اگر اسپرسو از دستگاه خارج نمی شود لازم است فرایند رسوب زدایی را انجام دهید. ممکن است املاحی که در آب وجود دارد باعث ایجاد انسداد در پمپ شده باشد.

چرا اسپرسو خیلی کند یا خیلی سریع از دستگاه خارج می‌شود؟

اگر اسپرسو به سرعت از اسپرسو ساز خارج شود باعث رقیق شدن نوشیدنی شما می‌شود. همچنین ممکن است قهوه خوب آسیاب نشود و فضای زیادی بین ذرات آن وجود داشته باشد.راهنمای تعمیر اسپرسو ساز دسینی Dessini این موضوع باعث می شود که آب بدون عبور از قهوه داخل فنجان بریزد و به همین خاطر رقیق و آبکی می شود. کند شدن سرعت خروج قهوه از اسپرسو ساز می تواند باعث تلخ شدن طعم نوشیدنی شما شود. همچنین ممکن است طعم سوختگی داشته باشد. اگر پمپ دچار مشکل شده باشد خروج اسپرسو از دستگاه با کندی صورت می گیرد. برای آنکه اسپرسو ساز نیروی مورد نیاز جهت عبور آب از پودر قهوه را داشته باشد باید دارای فشار کافی باشد. یکی از دلایل کند خارج شدن اسپرسو از دستگاه ریز بودن بیش از حد ذرات قهوه است. همچنین اگر پودر قهوه بیش از حد داخل مخزن ریخته شود می تواند باعث کند شدن خروج اسپرسو از اسپرسو ساز شود.

علت ترش شدن طعم قهوه چیست؟

ترش شدن طعم قهوه به خاطر اسید تانیک موجود در قهوه می باشد. البته با فرآیند گاز زدایی می توان این اسید را در قهوه از بین برد. برای انجام این کار لازم است دمای دستگاه تنظیم شود. دمای مطلوب برای گاز زدایی باید از ۲۰۱ درجه فارنهایت یا ۹۴ درجه سانتیگراد بالاتر باشد. آب خنک نیز از عواملی است که می‌تواند باعث ترش شدن طعم نوشیدنی شما شود. یکی دیگر از عوامل ترش شدن اسپرسو خروج قهوه کمتر و در مقابل اسید بیشتر می‌باشد. برای برطرف کردن این مشکل لازم است چنانچه پودر قهوه خیلی درشت است آن را بیشتر آسیاب کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر اتو بخار دسینی Dessini/نمایندگی اتو بخار دسینی

علت تلخ شدن طعم اسپرسو چیست؟

تلخ شدن طعم اسپرسو می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. برای برطرف کردن این مشکل لازم است به تشخیص علت آن بپردازید. قبل از انجام هر کاری لازم است دمای دم کردن قهوه را بررسی کنید.راهنمای تعمیر اسپرسو ساز دسینی Dessini لازم است به این نکته توجه کنید که دمای اسپرسو ساز از ۲۰۴ درجه فارنهایت نباید بیشتر باشد همچنین ریختن بیش از حد پودر قهوه درون پرتافیلتر می تواند باعث تلخ شدن آن شود. پس از هر بار استفاده کردن از اسپرسو ساز لازم است پرتافیلتر را بیرون آورده و آن را کاملاً تمیز کنید.

علت ایجاد صدای زیاد در پمپ اسپرسو ساز چیست؟

پمپ اسپرسو ساز دارای جریان آب می باشد. چنانچه با سروصدای زیاد در پمپ اسپرسو ساز مواجه شدید لازم است مخزن آن را مورد بررسی قرار دهید و از پر بودن آن مطمئن شوید. اگر پودر قهوه خیلی درشت باشد آب با فشار زیاد از آن عبور می کند و تولید سروصدا خواهد کرد. برای برطرف کردن این مشکل لازم است قهوه ها به خوبی آسیاب شود.

علت وجود دانه های قهوه بعد از دم کردن آن در فنجان چیست؟

ممکن است گاهی به هنگام نوشیدن قهوه متوجه شوید دانه های قهوه در فنجان وجود دارد این مشکل می تواند برای کاربران بسیار ناخوشایند باشد. چنانچه با این مسئله مواجه شدید باید فیلتر دستگاه و هدگروپ را مورد بررسی قرار دهید و اگر نیاز به تعویض داشتند حتماً این کار را انجام دهید. هدگروپ اسپرسو ساز باید به وسیله برس کاملا تمیز شود زیرا وجود کثیفی در هد گروپ ها باعث ورود دانه های قهوه به فنجان خواهد شد و شما به هنگام نوشیدن قهوه دانه ها را احساس خواهید کرد.

چرا با وجود پر بودن مخزن آب، چراغ نشانگر مخزن هشدار می دهد؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای اسپرسو ساز دسینی پیش آید این است که اگرچه مخزن آب دستگاه پر است اما چراغ مخزن خالی بودن آن را هشدار می دهد. در این شرایط لازم است به عیب یابی مشکل بپردازید و آن را برطرف کنید. مخزن آب اسپرسو ساز یک فلوتر مغناطیسی دارد. اگر فلوتر مغناطیسی ته مخزن گیر کند باعث بروز این مشکل خواهد شد و چراغ نشانگر روشن می شود. به همین خاطر لازم است مخزن را مورد بررسی قرار دهید و اگر فلوتر گیر کرده بود آن را برطرف کنید و داخل مخزن را کاملا تمیز کنید و مطمئن شوید فلوتر مجدداً گیر نمی کند.

علت نشتی آب از دستگاه اسپرسو ساز دسینی چیست؟

چنانچه مشاهده کردید از زیر اسپرسو ساز آب خارج می شود باید بدانید که اسپرسو ساز شما دچار نشتی شده است. دستگاه اسپرسو ساز یک شلنگ تخلیه و یا خروجی دارد. ممکن است این شلنگ و یا خروجی تخلیه دچار انسداد شده باشد. لازم است انتهای شلنگ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید و از عدم پیچ خوردگی آن مطمئن شوید. ممکن است چیزی روی شلنگ تخلیه قرار گرفته باشد که مانع از جریان تخلیه دستگاه می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات اسپرسو ساز وگاتی VOGATI | نمایندگی محصولات وگاتی

چطور از اسپرسو ساز دسینی مراقبت کنیم؟

استفاده بهینه از اسپرسو ساز دسینی می‌تواند باعث افزایش عمر و بازدهی دستگاه شود. در ادامه نکاتی برای مراقبت از اسپرسو ساز دسینی بیان کرده ایم.

 • یکی از مهمترین موارد جهت مراقبت اصولی از اسپرسو ساز دسینی جلوگیری از ایجاد رسوب در دستگاه می باشد. به همین خاطر بهتر است از آبی استفاده کنید که دارای سختی کمی است.
 • پس از اتمام کار اسپرسو ساز دریچه بخار را باز کنید تا بخار مخزن کاملا خالی شود. مراقب باشید به دستتان آسیبی وارد نشود.
 • اسپرسو ساز را پس از پایان کار خاموش کنید زیرا روشن بودن طولانی مدت دستگاه می‌تواند باعث آسیب رسیدن به قطعات دستگاه شود.
 • پس از هر بار استفاده کردن از اسپرسو ساز منافذ سبد آن را مورد بررسی قرار دهید و از عدم انسداد آن مطمئن شوید.
 • از فشردن بیش از حد پودر قهوه توسط تمپر خودداری کنید.
 • از پودر قهوه ای استفاده کنید که دارای اندازه مناسب باشد.
 • قبل از استفاده کردن از اسپرسو ساز مخزن را بررسی کنید و از پر بودن آب مطمئن شوید.
 • چنانچه به مدت طولانی قصد استفاده کردن از اسپرسو ساز را ندارید روی آن را بپوشانید تا از ورود گرد و غبار به دستگاه جلوگیری کنید.
 • بعد از هربار استفاده کردن از اسپرسو ساز قطعات بیرونی آن را که شامل سبد قهوه، دریچه بخار و آب و همچنین پرتافیلتر می‌باشد را جدا کرده و کاملاً بشویید و خشک کنید.
 • استفاده کردن از ماده شوینده غیر مجاز می تواند به دستگاه شما آسیب وارد کند.
 • با تمیز کردن دوره ای و منظم اسپرسو ساز علاوه بر افزایش عمر و کارایی دستگاه می توانید نوشیدنی با طعم عالی داشته باشید.

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز دسینی Dessini

 • بر اساس میزان استفاده شما از اسپرسو ساز و همچنین سختی آبی که درون مخزن می ریزید لازم است هر چند وقت یک بار داخل مخزن و همچنین مسیر دستگاه را به خوبی تمیز کنید.
 • برای تمیز کردن داخل اسپرسو ساز لازم است به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید و طبق دستورالعمل های گفته شده این کار را انجام دهید.
 • برای تمیز کردن داخل دستگاه می توانید از پودر مخصوص و یا ترکیبی از آب ولرم و جوش شیرین استفاده کنید.
 • چنانچه اسپرسو ساز شما بعد از مدتی استفاده کردن به درستی کار نکرد لازم است هر چه سریعتر به تشخیص علت مشکل و برطرف کردن آن بپردازید.
 • برخی از مشکلات مثل صداهای عجیب از دستگاه و یا خروج آب و یا بخار از بخش های مختلف اسپرسو ساز می تواند باعث ایجاد خرابی های بیشتر در دستگاه شود.

سخن آخر

تشخیص عیب دستگاه اسپرسو ساز در بیشتر اوقات در منزل قابل انجام می‌باشد. چنانچه نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم را با دقت مطالعه کنید خودتان به آسانی می‌توانید به تشخیص عیب دستگاه بپردازید و مشکل را برطرف کنید و دیگر نیازی به سرویسکار جهت عیب یابی دستگاه ندارید. اما چنانچه موفق به تشخیص علت مشکل در اسپرسو ساز دسینی نشدید بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید و عیب یابی اسپرسو ساز خود را به آنها بسپارید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز دسینی Dessini

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز دسینی Dessini

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا