تعمیرات اسپرسوساز

راهنمای تعمیرات اسپرسو ساز گوسونیک Gosonic| نمایندگی اسپرسو ساز گوسونیک

قهوه یک نوشیدنی بسیار پرطرفدار است که با گذر زمان افراد زیادی به نوشیدن آن علاقه مند شده اند. در گذشته تهیه قهوه دشوار بود و به علت سخت بودن فراهم کردن این نوشیدنی اشخاص کمی از از آن استفاده می کردند اما امروزه با تولید و ساخت ابزاری به نام اسپرسو ساز فراهم کردن این نوشیدنی راحت شده است. به همین دلیل افراد زیادی نیز قهوه را به عنوان اولین نوشیدنی خود انتخاب کردند. اسپرسو ساز ها انواع مختلفی در بازار دارند و برندهای گوناگونی نیز اقدام به تولید این دستگاه کرده اند از آن جمله می‌توان به اسپرسو ساز گوسونیک اشاره کرد. ایبک امداد در این مقاله به بررسی راهنمای تعمیرات اسپرسو ساز گوسونیک پرداخته است. چنانچه شما نیز از کاربران این دستگاه می باشید و یا قصد خرید آن را دارید پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی و بررسی اسپرسو ساز گوسونیک

اسپرسو ساز گوسونیک در مدل های مختلف و گوناگون تولید شده است. این دستگاه بسیار اقتصادی و کارآمد بوده و قدرت تهیه یک کاپوچینو و یا اسپرسو عالی را دارد. اسپرسو ساز گوسونیک دارای گنجایش های گوناگون نیز می باشد. بدنه محصول از جنس پلاستیک و استیل بوده و بسیار با کیفیت است. لازم به ذکر است که این دستگاه دارای نازل بخار نیز می باشد و جهت تهیه کاپوچینو بسیار خوش طعم و لذیذ کارایی زیادی دارد. یکی دیگر از مزایای اسپرسو ساز گوسونیک دارا بودن سینی چکه گیر و همچنین سیستم خاموش اتوماتیک است. اسپرسو ساز گوسونیک مانند هر لوازم الکترونیکی دیگری ممکن است گاهی اوقات با مشکلات و ایراداتی مواجه شود. ایبک امداد در این مقاله به بررسی مشکلات رایج در اسپرسو ساز گوسونیک و نحوه تعمیر آن پرداخته است و راهکارهای جهت برطرف کردن هرکدام ارائه داده است.

مشکلات رایج در اسپرسو ساز گوسونیک

اسپرسو ساز گوسونیک مانند هر لوازم برقی دیگری ممکن است دچار مشکلاتی شود. با آگاهی از نحوه مراقبت و نگهداری از دستگاه و همچنین آشنایی با مشکلات آن می توانید در حد امکان به تشخیص ایرادات آن بپردازید و آن را رفع کنید. راهنمای تعمیرات اسپرسو ساز گوسونیک Gosonic| نمایندگی اسپرسو ساز گوسونیک

چنانچه اسپرسو ساز گوسونیک شما با مشکلی مواجه شد می‌توانید با کمک گرفتن از کارشناسان ایبک امداد و تعمیرکاران متخصص آن در زمینه اسپرسو ساز گوسونیک کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات اسپرسو ساز وگاتی VOGATI | نمایندگی محصولات وگاتی

چه زمانی به تعمیر اسپرسو ساز گوسونیک نیاز دارید؟

برخی از مشکلات مربوط به اسپرسو ساز گوسونیک در ادامه مطلب بیان شده است:

 • وقتی اسپرسو یا قهوه دم می کشد ولی دستگاه آن را گرم نگه نمی دارد.
 • دستگاه اسپرسو ساز گرم نمی شود.
 • لامپ هشدار کار نمی کند و با مشکل مواجه شده است.
 • قهوه در اسپرسو ساز می جوشد.
 • زمانی که حرارت آب بالا می رود از لوله میانی اسپرسو ساز خارج نمی شود.
 • ایجاد مشکل و خرابی در ترموستات
 • ایجاد سر و صدای زیاد در اسپرسو ساز
 • دستگاه روشن نمی شود.

شاید با وجود برخی از این مشکلات نیز بتوانید همچنان از دستگاه استفاده کنید اما توصیه ما به شما این است که به محض مواجه شدن با هر مشکلی در دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک نسبت به تشخیص مشکل و رفع آن اقدام کنید تا از آسیب بیشتر به قطعات دیگر دستگاه جلوگیری شود.

تعمیر پمپ آب اسپرسو ساز گوسونیک

اسپرسو سازها معمولاً در حالت عادی نیز صداهای زیادی دارند اما افزایش غیرطبیعی این صداها می‌تواند هشداری برای خراب شدن دستگاه باشد. در صورت روبرو شدن با این مشکل حتماً باید به تشخیص ایراد و رفع آن اقدام کنید. چنانچه هنگام استفاده از اسپرسو ساز با صداهای غیر طبیعی و ناهنجاری روبرو شدید احتمالاً باید به دنبال ایراد در پمپ دستگاه بگردید. ممکن است پمپ آب آسیب دیده و خراب شده باشد. در این صورت می‌توانید تعمیر آن را به تعمیر کاران ماهر سپرده و یا جهت دریافت راهنمایی با کارشناسان ایبک امداد تماس بگیرید.

علت گرم نبودن اسپرسو چیست؟

گاهی اوقات ممکن است با نوشیدن اسپرسو متوجه شوید که نوشیدنی شما گرم نیست و ممکن است که این مورد برای شما بسیار ناخوشایند باشد.

tasvirezendegi ir 460 1

وظیفه گرم نگه داشتن اسپرسو در دستگاه اسپرسو ساز به عهده المنت می باشد. پس چنانچه نوشیدنی در دستگاه گرم نگه داشته نمی شود می تواند یکی از نشانه های خراب شدن المنت باشد. در بیشتر مواقع المنت نیاز به تعویض ندارد و با تعمیر کردن، مشکل آن برطرف می شود اما گاهی اوقات نیز به علت استفاده مداوم از اسپرسو ساز ممکن است المنت بسوزد و در این شرایط باید تعویض شود. جهت تعمیر و یا تعویض المنت اسپرسو ساز می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و این کار را به کارشناسان ایبک امداد بسپارید.

چرا اسپرسو در دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک می جوشد؟

یکی از مشکلات رایج در اسپرسو ساز جوشیده شدن قهوه در آب می باشد که ممکن است باعث نارضایتی کاربران شود. همانطور که می دانید مزه قهوه و چای جوشیده شده بسیار ناخوشایند است. در ادامه به علل بروز این مشکل می پردازیم:

 • ترموستات وظیفه کنترل دما در اسپرسو ساز را به عهده دارد. ممکن است ترموستات تنظیم نباشد و باعث بروز این مشکل شود. در واقع ترموستات به شکل یک سوپاپ ایمنی عمل می‌کند و اجازه بالا رفتن بیش از حد دما را نمی دهد. چنانچه تنظیمات ترموستات درست نباشد و یا سوخته باشد دما بیش از حد بالا رفته و باعث می شود که اسپرسو بجوشد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جاروبرقی گوسونیک Gosonic | خدمات نمایندگی گوسونیک

جهت رفع این مشکل و بررسی آن موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. دمای داخل دستگاه را بررسی کنید.
 2. ترموستات را مجدداً تنظیم کنید.
 3. چنانچه ترموستات سوخته بود باید آن را تعویض کنید.

علت ایجاد صدای زیاد در اسپرسو ساز گوسونیک چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای اسپرسو ساز گوسونیک پیش آید ایجاد صداهای زیاد در دستگاه می باشد. این مشکل می تواند بر اثر عوامل مختلفی رخ دهد که در ادامه مطلب به آن اشاره کرده ایم:

 • وجود آب درون مخزن می‌تواند باعث ایجاد سر و صدا در پمپ اسپرسو ساز شود.
 • چنانچه آب داخل مخزن به اندازه کافی نباشد می‌تواند باعث ایجاد سروصدا شود.
 • چنانچه اسپرسو ساز به طور مستقیم به شیر آب شهر وصل باشد و فشار آب شهر کم شود می تواند باعث ایجاد صدا در پمپ اسپرسو ساز شود.

جهت رفع مشکل فقط کافی است آب درون مخزن را به اندازه کافی پر کنید.

علت عدم خروج آب از لوله میانی اسپرسو ساز چیست؟

یکی از مشکلات متداول در اسپرسو ساز گوسونیک عدم خروج آب از لوله میانی اسپرسو ساز می باشد. چند عامل می تواند باعث بروز این مشکل شود که در ادامه به آن اشاره شده است:

 1. تنظیم نبودن قطعه ترموستات
 2. مسدود شدن سوپاپ ها

جهت برطرف کردن این مشکل باید طبق دستورات زیر عمل کنید:

 1. رایج ترین دلیل عدم خروج آب از لوله میانی اسپرسو ساز تنظیم نبودن ترموستات می باشد. پس بهتر است ترموستات را مجدداً تنظیم کنید.
 2. چنانچه سوپاپ ها دچار انسداد شده بودند باید اقدام به رفع گرفتگی آنها کنید.

نکاتی جهت نگهداری اصولی از اسپرسو ساز گوسونیک

حتما این ضرب المثل را شنیده اید که پیشگیری بهتر از درمان است در رابطه با لوازم الکترونیکی نیز باید گفت که استفاده صحیح و همچنین رعایت نکات مربوط به نگهداری اصولی از اسپرسو ساز می تواند عمر مفید دستگاه را افزایش دهد.

راهنمای تعمیرات اسپرسو ساز گوسونیک Gosonic| نمایندگی اسپرسو ساز گوسونیک

پس بهتر است به جای صرف هزینه های زیاد تعمیر و یا تعویض قطعات در مراقبت از دستگاه بکوشید و آن را سالم نگه دارید و خراب شدن آن را به تاخیر بیندازید.

 1. اسپرسوساز یک سبد فیلتر دارد که بهتر است به هنگام استفاده از آن سبد را با آب گرم کاملاً بشویید. شستن سبد فیلتر به کمک آب گرم می‌تواند رسوباتی را که در آن وجود دارد کاملا از بین ببرد.
 2. آبی که در فیلتر وجود دارد را در زمان مشخص و مرتبا عوض کنید.
 3. بعضی از قطعات اسپرسو ساز گوسونیک قابل جدا شدن از هم هستند. به صورت برنامه ریزی شده و دوره ای هر چند وقت یک بار قطعات را از همدیگر جدا کرده و کاملاً بشویید.
 4. بعد از هر بار استفاده کردن از دستگاه معمولا مقداری اسپرسو بین قطعات باقی می ماند. این ذرات می تواند به داخل دستگاه نفوذ کرده و عملکرد آن را با مشکل روبرو کند پس بهتر است بعد از استفاده کردن از دستگاه تمام آنها را شسته و تمیز کنید.
 5. فراموش نکنید پس از پایان کار دستگاه را خاموش کنید. خاموش نکردن دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک می تواند طول عمر آن را کاهش دهد با خاموش کردن دستگاه از گرم شدن بی دلیل دستگاه اسپرسو ساز جلوگیری خواهید کرد.
 6. پس از هر بار استفاده از اسپرسو ساز آن را تمیز کنید.
 7. بعد از پایان کار با اسپرسو ساز گوسونیک نازل بخار را تمیز کرده و آن را سر جای خود قرار دهید.
حتما بخوانید:   چرا قهوه اسپرسو رقیق میشود؟ | غلظت مناسب قهوه چقدر است؟

معمولاً بیشتر مشکلات متداول در اسپرسو ساز گوسونیک به علت وجود رسوب در دستگاه می باشد. جهت جلوگیری از رسوب گرفتن اسپرسو ساز توصیه می شود که از آب تصفیه شده جهت تهیه اسپرسو استفاده کنید زیرا آب شهری به طور معمول پر از املاح و سختی می باشد و دستگاه را به مرور زمان دچار مشکل می کند. جهت تمیز کردن اسپرسو ساز گوسونیک بهتر است مخزن آب را با مواد شوینده و آب گرم پر کنید و دستگاه را روشن کنید با انجام این کار همه موادی که داخل دستگاه باقی مانده است به خوبی شسته شده و اسپرسو ساز کاملاً تمیز می شود.

سخن پایانی

اسپرسو ساز گوسونیک دستگاهی است که می‌تواند جهت تهیه نوشیدنی بسیار دلچسب اسپرسو مورد استفاده قرار گیرد. همواره ممکن است کاربران با دغدغه ایجاد مشکل در دستگاه اسپرسو ساز خود مواجه باشند. ایبک امداد در این مقاله به بررسی مشکلات رایج در اسپرسو ساز گوسونیک و نحوه تعمیر آن پرداخته است و نکاتی جهت حفظ و نگهداری اصولی از این دستگاه را بیان کرده است. شما کاربران عزیز جهت دریافت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.

راهنمای تعمیرات اسپرسو ساز گوسونیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چه زمانی به تعمیر اسپرسو ساز گوسونیک نیاز دارید؟

امتیاز کاربر: 4.4 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا