تعمیرات پکیج و آب گرمکن

چگونه عیب‌یابی پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff را انجام دهیم؟

چگونه عیب‌یابی پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff را انجام دهیم؟ | مشکلات متداول پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff

یکی از برندهای معتبر ساخت پکیج، ایران رادیاتور است. از مدل‌های مجهز این برند می‌توان به پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff اشاره کرد. این پکیج با انواع آب و هوا سازگاری دارد. در حین استفاده از این پکیج امکان دارد که اختلالات و مشکلاتی برای این دستگاه به وجود آید. در این شرایط بر روی صفحه نمایش پکیج ارورها و کدهای خطایی را مشاهده خواهید کرد. بنابراین باید پکیج ایران رادیاتور خود را در کمترین زمان ممکن عیب یابی و تعمیر نمایید.

ویژگی های پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff

پکیج ایران رادیاتور یکی از سیستم‌های گرمایشی است که در فصل‌های سرد سال هم برای تأمین آب گرم مصرفی و هم سیستم گرمایشی محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد. راندمان حرارتی این دستگاه در حدود ۹۵ درصد می‌باشد. از پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff می‌توانید در ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی استفاده نمایید.

از جمله مزایای این پکیج در مقایسه با مدل‌های دیگر می‌توان به تجهیزات و سیستم عایق‌بندی آن اشاره نمود. این موجب می‌شود این دستگاه سر و صدای زیادی نداشته باشد. پکیج ایران رادیاتور در این مدل دارای سه ظرفیت ۳۲، ۲۸ و ۲۴ در بازار وجود دارد. افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود و متراژ محیط مورد نظر از پکیج با ظرفیت مناسب استفاده کنند.

به صورت خلاصه مشخصات پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff را می‌توان این گونه گفت:

 • دارای سیستم هواگیری خودکار است.
 • سیستم ضد یخ زدگی در این پکیج وجود دارد.
 • سیستم نوسان گیر دمای آب گرم مصرفی دارد.
 • در این پکیج پمپ قوی با هد استاتیک بالا وجود دارد.
 • سیستم ایمنی این دستگاه در حد حداکثر بوده و حداقل فشار آب را دارد.
 • دارای سیستم بای پس خودکار است.
 • این پکیج سیستم پرشر سوئیچ دارد.
 • راندمان این دستگاه بالاتر از ۹۰ درصد است.

طریقه عملکرد پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff

این پکیج به صورت کلی در دو حالت زمستانه و تابستانه کار می‌کند. در فصل گرم سال مانند تابستان که پکیج فقط عملکردی مانند آبگرمکن دارد، روی حالت تابستانه تنظیم می‌گردد. در این حالت فقط شمعک پکیج روشن خواهد بود و شعله آن خاموش است. وقتی که آب گرم مصرفی را باز می‌کنید، روشن می‌شود و وقتی که شیر آب گرم را می‌بندید، پکیج شما خاموش می‌شود. اما شمعک آن خاموش نخواهد شد.

حتما بخوانید:   راهنمای جامع آموزش تعمیر پکیج | عیب یابی و تعمیر ایرادات رایج پکیج

در فصل زمستان که پکیج عملکردی متفاوت دارد، بر روی حالت زمستانه تنظیم می‌گردد. در این شرایط دستگاه پکیج شما همیشه روشن بوده و خاموش نمی‌گردد. همچنین آب گرم تولیدی به رادیاتورها و شوفاژ نیز برای گرم کردن محیط منتقل می‌گردد. وقتی شیر آب گرم باز می‌شود، عملکرد انتقال آب به قسمت شوفاژ و رادیاتور قطع می‌شود و برای تأمین آب گرم مصرفی، آب گرم به خروجی شیر منتقل می‌گردد. آب گرم بسته می‌شود انتقال آب به رادیاتور و شوفاژ ادامه پیدا می‌کند.

روشن کردن پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff

طریقه روشن کردن این پکیج مثل پکیج‌های دیگر می‌باشد. با توجه به دفترچه راهنما و دستوراتی که در این دفترچه آمده است، راه اندازی دستگاه را انجام داده و رادیاتورها و پکیج را هواگیری نمایید.

 1. وقتی که هواگیری انجام شد، پکیج خود را به برق بزنید و شیر گاز را باز نمایید.
 2. در مرحله بعدی شیرهای رفت و برگشت را باز کنید.
 3. حالا باید فشار دستگاه را بررسی نموده و آن را روی یک و نیم قرار دهید.
 4. چنانچه فشار دستگاه بر روی این عدد قرار ندارد، باید با استفاده از شیر پرکن آن را تنظیم نمایید.
 5. حالا باید وضعیت دستگاه را انتخاب کنید و در حالت تابستانه یا زمستانه تنظیم کنید.
 6. اگر می‌خواهید دمای آب گرم را تنظیم کنید، باید از ولوم روی پکیج استفاده کنید و بر روی درجه مورد نظر خود تنظیمات را انجام دهید.
 7. در مرحله آخر باید شمعک پکیج خود را روشن کنید تا دستگاه شما آغاز به کار کند.

طریقه هواگیری پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff

برای هواگیری این پکیج باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ورودی آب به پکیج را باز کنید.
 • وقتی که هوا خارج شد و آب جاری شد، هواگیری دستگاه به اتمام می‌رسد.
 • سپس باید شوفاژها و رادیاتور را هواگیری نمایید.
 • شیر پر کن زیر دستگاه را باز کرده و اجازه دهید که آب وارد پکیج شود.
 • فشار دستگاه را بررسی کنید تا روی عدد ۲ قرار داشته باشد.
 • حالا با استفاده از ابزار مخصوص، خروجی شوفاژ ها و رادیاتور را باز کنید.
 • وقتی هوا خارج شد و آب جریان داشت، پکیج ها را ببندید.

پکیج ایران رادیاتور

کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff

یکی از راهکارها برای عیب یابی این دستگاه بررسی کدهای خط‌هایی است که بر روی صفحه نمایش پکیج به نمایش در می‌آید. با توجه به دفترچه راهنمای محصول می‌توانید دلیل بروز ارورها و کدهای خط‌های پکیج ایران رادیاتور را شناسایی نموده و اقدامات لازم برای پکیج ایران رادیاتور را انجام دهید.

 • کد خطای e1 پکیج ایران رادیاتور I24ff
حتما بخوانید:   دلایل آبریزی از پکیج چیست | روش رفع نشتی آب پکیج

دلیل نمایش این کد خطا در پکیج ایران رادیاتور خرابی پرشر سوئیچ یا کم بودن فشار آب است. برای برطرف کردن مشکل باید شیر پرکن دستگاه را باز کنید و بگذارید که فشار آب روی عدد ۱ تا یک و نیم بار قرار بگیرد.

 • کد خطای e2 پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff

بروز این کد خطا روی پکیج ایران رادیاتور تشکیل نشدن شعله می‌باشد که به علت‌های گوناگونی مثل خرابی شمعک، قطع بودن گاز، عدم اتصال به زمین، خرابی جرقه زن و… در این دستگاه به وجود می‌آید. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید گاز دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که گاز قطع نبود، دیگر بخش‌هایی که نام برده شد را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز اقدامات لازم برای تعمیر و یا تعویض آن را انجام دهید.

 • کد خطای e10 پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff

دلیل نمایش این ارور بر روی پکیج مسدود بودن لوله دودکش می‌باشد که موجب می‌گردد کلید دودکش فعال شود. برای برطرف کردن این مشکل باید دودکش و ترموستات دود به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرند. اگر در دودکش انسدادی وجود داشت، آن را تمیز نمایید و اگر ترموستات دود خرابی داشت، آن را تعمیر و یا تعویض نمایید.

 • خطای e31، e32، e41 پکیج I24ff

اتصال کوتاه مدار و خراب بودن ntc مدار شوفاژ موجب بروز این کد خطا بر روی پکیج می‌گردد. برای برطرف کردن کدهای خطا باید ntc را تعویض نمایید.

 • کد خطای e42

وقتی این کد خطا روی پنل پکیج ظاهر می‌شود که ntc مدار باز باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید در دستگاه ntc را مورد بررسی قرار داده و اگر مشکلی در آن وجود داشت، آن را عوض نمایید.

 • ارور e50

این کد خطا در پکیج ایران رادیاتور نشان دهنده این می‌باشد که پرشر سوئیچ متصل بوده و فن دستگاه کار نمی‌کند. دلیل به وجود آمدن این ارور خرابی فن یا پرشر سوئیچ می‌باشد. برای رفع مشکل باید فن پکیج را بررسی نمایید و اگر خرابی در آن وجود داشت، اقدامات لازم برای تعمیر و تعویض را انجام دهید و چنانچه مشکلی در فن دستگاه وجود نداشت، باید رله برد را عوض نمایید.

 • ارور e51
حتما بخوانید:   چگونه می توان پکیج بوتان را هواگیری کرد؟

دلایل گوناگونی برای بروز این کد خطا روی پکیج وجود دارد که از جمله می‌توان به خرابی پرشر سوئیچ، گرفتگی مسیر دودکش، گیر کردن رله برد، پاره شدن سیم پرشر، کثیف بودن فن و… اشاره کرد. برای رفع مشکل باید با دست فن دستگاه را بچرخانید. چنانچه مشکل برطرف شد، فن پکیج ایران رادیاتور کثیف است و در غیر این صورت باید ضربه‌ای به رله برد بزنید. چون امکان دارد که گیر کرده باشد در صورتی که مشکل رفع نگردید، باید رله برد را عوض کنید.

 • کد خطای e81

در صورتی که شعله پکیج بلند باشد یا پمپ خرابی داشته باشد و یا کلید حرارتی فعال باشد، ممکن است که این ارور بر روی پکیج به نمایش درآید. بنابراین باید همه این قطعات مورد بررسی قرار بگیرند و تعمیر یا تعویض آنها انجام شود.

پکیج ایران رادیاتور

تعمیرات پمپ پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff

یکی از اصلی‌ترین قطعات دستگاه پمپ پکیج ایران رادیاتور می‌باشد. این قطعه وظیفه دارد که آب گرم را به گردش درآورد. بنابراین در چرخش آب در رادیاتور و شوفاژ و گرمایش محیط نقش بسیار مهمی دارد. در صورتی که پمپ دستگاه مشکلی پیدا کرده است، برای انجام تعمیرات مراحل زیر را انجام دهید:

 1. برق پکیج را در ابتدا باید به طور کامل قطع کنید.
 2. محفظه یا بدنه دستگاه را بردارید.
 3. در این مرحله باید از اتصالات پمپ به دستگاه با دوربین عکس بگیرید تا در هنگام نصب مجدد دستگاه شما دچار مشکل نگردد.
 4. حالا باید پمپ را از پکیج جدا نمایید.
 5. پمپ را مورد بررسی قرار داده و در صورتی که مشکلی در آن وجود داشت، آن را برطرف کنید و یا در صورت لزوم باید آن را به صورت کلی عوض نمایید.
 6. سپس با توجه به عکس‌های گرفته شده، پمپ جدید یا تعمیر شده را در محل خود نصب نمایید.

سخن تکمیلی

برای اینکه پکیج شما کمتر دچار ایراد و خرابی شود، پیشنهاد می‌شود که سرویس و رسوب زدایی دوره آن را به صورت مرتب انجام دهید. در این صورت قطعات مختلف دستگاه کمتر دچار ایراد و خرابی خواهند شد و نیاز به تعمیر کمتر خواهد بود. اگر مشکلی برای دستگاه شما به وجود آمد، عیب یابی و تعمیر آن باید توسط تکنیسین متخصص در این زمینه انجام شود تا عملکرد و کارایی دستگاه شما کاهش پیدا نکند.

31

چگونه عیب‌یابی پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff را انجام دهیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

چگونه عیب‌یابی پکیج ایران رادیاتور مدل I24ff را انجام دهیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x