تعمیرات پکیج و آب گرمکن

دلایل خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه | عیب‌یابی پکیج

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

پکیج در حالت تابستانه فقط در مواقعی فعال و روشن می‌شود که شیر آب گرم مورد استفاده قرار بگیرد. در این حالت وقتی که شیر آب گرم باز می‌شود، سنسوری که وظیفه گزارش باز شدن آب مصرفی به برد دستگاه را دارد، به قطعات مربوطه فرمان می‌دهد که پکیج آغاز به کار کند.

به این ترتیب آب مصرفی پس از باز کردن شیر آب، گرم خواهد شد و افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. در برخی مواقع ممکن است که با خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه مواجه شوید. دلایل گوناگونی می‌تواند سبب بروز این مشکل شود که آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پایین بودن فشار بار پکیج

اولین دلیلی که موجب خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه می‌شود، این است که فشار بار دستگاه پایین است. در صورتی که منبع انبساط و شیر پرکن خرابی داشته باشند، مبدل حرارتی ایرادی داشته باشد، پکیج نشت آب داشته باشد و یا هواگیری پکیج انجام نشده باشد، سبب پایین بودن فشار بار پکیج خواهند شد.

خرابی فلومتر یا فلوسوییچ دلیل خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه

سنسوری که در هنگام باز کردن آب مصرفی به برد فرمان می‌دهد که پکیج آغاز به کار کند و آب مورد نیاز را گرم کند، فلومتر می‌گویند. در صورتی که فلومتر خرابی داشته باشد، برد فرمانی دریافت نمی‌کند و پکیج روشن نخواهد شد. در نتیجه آب گرم نمی‌شود. در مواقعی که شیر آب گرم را باز می‌کنید و تغییری در چراغ پکیج نمی‌بینید، اطمینان حاصل کنید که خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه به علت خراب بودن فلومتر یا فلوسوئیچ پکیج می‌باشد.

برای برطرف کردن این مشکل قطعات باید حتماً توسط تکنسین مورد بررسی قرار گرفته و در صورت لزوم تعمیر و تعویض آنها انجام شود.

برای تست فلومتر نیاز به مهارت و دانش تخصصی می‌باشد و به هیچ وجه نباید برای این کار وارد عمل شوید. چون امکان دارد که به قطعات مختلف دستگاه خود آسیب وارد نمایید. تست فلومتر پکیج با اتصال کوتاه سیم‌ها انجام می‌شود. اگر در زمان اتصال سیم‌های فلومتر اتفاقی نیفتد، بدین معنا خواهد بود که فلوسوئیچ خرابی دارد.

شیر موتوری سوخته است

در صورتی که فلومتر ایراد و خرابی نداشته باشد، به احتمالاً شیر موتوری پکیج از کار افتاده و سوخته است. برای بررسی این مشکل باید خار آن را جدا نموده و شیر موتوری را بگیرید. در این حالت از فرد دیگری کمک بگیرید و از او بخواهید شیر آب گرم را باز کند. چنانچه نافی شیر موتوری در این حالت بالا و پایین نرفت، بدین معنا خواهد بود که شیر موتوری از کار افتاده و سوخته است. برای رفع مشکل به وجود آمده باید از تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات پکیج کمک بگیرید.

اگر از پکیج بوتان استفاده می‌کنید و چراغ آن قرمز شده است، برای عیب‌یابی دستگاه خود می‌توانید مطلب دلایل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان | عیب‌یابی پکیج بوتان را مطالعه نمایید.

سنسور مدار مصرفی پکیج

یکی دیگر از دلایل مهم خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه، مربوط به سنسور مدار مصرفی پکیج می‌باشد. این قطعه از قطعات مهم دستگاه است که در صورت خراب شدن موجب بروز این مشکل می‌شود. در این حالت باید تعویض سنسور مدار مصرفی صورت بگیرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه در 10 گام آبگرمکن ایستاده ی خود را نصب کنیم؟!

اختلال در دریچه ورودی گاز

دریچه ورودی گازی که به دستگاه وارد می‌شود را کنترل می‌کند. در صورتی که در این دریچه اختلالی به وجود آید، احتمالاً تنظیمات به صورت نادرست انجام شده است. به گونه‌ای که دریچه، با میزان گاز نادرست ورودی به پکیج قفل می‌شود تا از بروز حادثه جلوگیری شود و این موضوع سبب می‌شود که پکیج در حالت تابستانه روشن نشود.

پکیج بیش از اندازه گرم شده است

یکی از دلایل خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه این است که پکیج شما بیش از اندازه گرم شده است. در این صورت دستگاه به صورت خودکار خاموش می‌شود. همچنین اگر پکیج از نوع دیجیتالی باشد، از آن صدای بوقی شنیده خواهد شد تا از گرم شدن بیش از اندازه پکیج آگاه شوید.

خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه

ترموستات عملکرد مناسبی ندارد

در صورتی که ترموستات دارای عملکرد مناسبی نباشد و تنظیمات آن به صورت درست انجام نشده باشد، پکیج در حالت تابستانه خاموش خواهد شد. شما می‌توانید برای رفع مشکل به وجود آمده تنظیمات ترموستات را مورد بررسی قرار داده و آن را به صورت دستی تنظیم نمایید.

دودکش عملکرد نادرستی دارد

وقتی که دودکش پکیج نصب می‌شود، باید استانداردها رعایت شوند. در صورتی که فاصله دودکش از سقف و بالای پکیج به خوبی رعایت نشود، دودکش نمی‌تواند دود را به صورت کامل تخلیه نماید و دود زیادی در دودکش جمع می‌شود و دودکش عملکرد مناسبی نخواهد داشت.

وقتی که دود به اندازه زیاد جمع می‌شود، دمای دودکش بالاتر خواهد بود و در نتیجه دودکش عملکرد مناسبی نخواهد داشت. در این شرایط سنسور خاموشی پکیج تشخیص می‌دهد که در دستگاه تجمع دود وجود دارد و در نتیجه سبب خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه می‌شود.

فن پکیج خراب است

فن در پکیج کمک می‌کند که گازهای مضر به دودکش انتقال داده شوند. در صورتی که برد مدار پکیج یا سنسور متوجه شوند که عملکرد فن مناسب نیست، پکیج کار نمی‌کند و خاموش خواهد شد. در صورتی که پکیج روشن نمی‌شود و صدای فن را از آن نمی‌شنوید، امکان دارد که اختلال در عملکرد فن موجب خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه باشد.

نقص در برد پکیج

هر کدام از اجزای مختلف پکیج برای اینکه عملکرد مناسبی داشته باشند، نیاز به برق دارند و با دستور برد آغاز به کار می‌کنند. در برخی مواقع امکان دارد که خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه به علت وجود مشکل در برد دستگاه باشد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید از افراد با تجربه کمک بگیرید تا به پکیج شما آسیب‌های بیشتری وارد نشود.

در لوله‌ها و مدار پکیج آب وجود ندارد

در برخی مواقع ممکن است که یکی از دلایل روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه کم بودن فشار آب باشد. وقتی که فشار آب کم است، موجب می‌شود که دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش شود. فشار آب پکیج باید در حالت عادی بین اعداد ۱ الی ۲ باشد. در این صورت پکیج می‌تواند به خوبی کار کند. در برخی مواقع ممکن است که فشار پکیج را به کمک شیر فشار آب روی پکیج، افزایش دهید و بتوانید مشکل خاموش شدن پکیج را برطرف نمایید.

خرابی کلید تنظیم پکیج

در برخی مواقع این امکان نیز وجود دارد که کلیدی که برای تنظیمات پکیج در نظر گرفته شده است، دچار خرابی شود، ممکن است که از داخل شکسته باشد در این مواقع نمی‌توانید آن را به راحتی حرکت داده و تنظیمات مورد نظر را اعمال نمایید برای رفع مشکل باید کلید را عوض نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ترتیب لوله‌های پکیج | نحوه نصب و لوله‌کشی پکیج

در تابستان چگونه از پکیج مراقبت کنیم؟

مراقبت و نگهداری درست از لوازم خانگی موجب افزایش طول عمر و عملکرد بهتر آنها خواهد شد. پکیج نیز مستثنا از این قاعده نیست و وقتی که از آن به صورت اصولی نگهداری می‌کنید و به برخی نکات توجه دارید، سبب خواهید شد که عملکرد دستگاه شما بهینه باشد و احتمال بروز خرابی‌هایی مانند خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه کمتر خواهد بود. برای اینکه بتوانید در تابستان از پکیج خود مراقبت نمایید، به این موارد توجه داشته باشید:

  • سرویس تابستانه‌ی پکیج را باید در زمان مناسب انجام دهید تا دستگاه شما به صورت کامل توسط تکنسین و سرویس کار مورد بررسی قرار گرفته و در صورت وجود مشکل، قبل از تبدیل آنها به مشکلات بزرگتر و آسیب‌های جدی به دستگاه، اقدامات لازم برای رفع آنها انجام شود.
  • شیرهای پیسوار و شلنگ‌های پیسوار را مورد بررسی قرار دهید.
  • مخزن انبساط پکیج را چک نمایید.
  • طبق زمانبندی مشخصی سیستم گرمایش پکیج را روشن نمایید.
  • در مواقعی که دستگاه شما به دلایل گوناگونی روشن نمی‌شود، در اولین اقدام، باید فشار بار آن را مورد بررسی قرار دهید. به یاد داشته باشید که فشار بار پکیج باید یک و نیم بار باشد.
  • در صورتی که بر روی صفحه نمایش پکیج شما کد خطا یا اروری نشان داده می‌شود، باید آن را مورد بررسی قرار دهید و دلیل آن را بیابید. این ارورها و کدهای خطا نشان دهنده بروز مشکل در پکیج می‌باشند بنابراین قبل از تبدیل آنها به مشکلات بزرگتر باید آنها را برطرف نمایید.
  • در برخی مواقع وقتی در حمام هستید آب مصرفی مرتب گرم یا سرد می‌شود. این مشکل به علت رسوب داشتن مبدل ثانویه است و یا اینکه امکان دارد شعله کوتاه پکیج زیاد باشد.
  • در صورتی که نیاز به تعویض قطعه وجود دارد، توجه داشته باشید که از قطعات با کیفیت برای پکیج خود استفاده کنید تا در مدت زمان بسیار کم دوباره مجبور به تعمیر دستگاه خود نشوید و عملکرد پکیج کاهش پیدا نکند.

تعمیر پکیج

سخن تکمیلی

در سال‌های اخیر پکیج‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و افراد زیادی از آنها استفاده می‌کنند. به همین علت امکان خرابی در آنها نیز زیاد است. با توجه به اینکه افراد معمولی در این زمینه تخصص کافی ندارند، نمی‌توانند برای رفع مشکلات به وجود آمده اقدامی انجام دهند. افراد متخصص و با تجربه در زمینه تعمیرات پکیج می‌توانند پکیج را در حالت تابستانه و زمستانه مورد بررسی قرار داده و به صورت اصولی عیب یابی دستگاه را انجام دهند.

دلایل گوناگونی می‌تواند سبب خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه شود که می‌توان به مواردی مانند کم بودن فشار بار پکیج، خراب بودن فلومتر یا فلوسوئیچ پکیج، سوختن شیر موتوری و خرابی سنسور مدار مصرفی پکیج اشاره کرد. برای اینکه از بروز مشکلات در پکیج خود جلوگیری کنید، باید سرویس دستگاه را در بازه‌های زمانی مشخص انجام دهید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلایل خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه | عیب یابی پکیج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی دلایل خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا