مجله لوازم خانگی

تفاوت انواع شوینده ماشین ظرفشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از لوازمی که در عصر حاضر وارد زندگی افراد شده است ماشین ظرفشویی می باشد. اما در زمان خرید این دستگاه انتخاب یک مدل با کیفیت و کار آمد بسیار مهم است. ولی تنها کیفیت دستگاه برای تمیز کردن ظرف های شما کافی نیست. زیرا باید علاوه بر کیفیت ظرفشویی از شوینده های مناسبی نیز برای این دستگاه استفاده نمایید. چونکه شوینده های مناسب علاوه بر شستشوی تمیز ظروف باعث صرفه جویی اقتصادی برای شما می شوند. به همین علت واجب می باشد انواع شوینده ماشین ظرفشویی را بشناسید و تفاوت های آن ها را بدانید.

شوینده های مورد استفاده در ماشین ظرفشویی تماما از یک فرمول درست نشده اند و هر کدام دارای کیفیت متفاوت با مواد تشکیل دهنده مختلفی می باشند. به همین دلیل انتخاب کیفیت برتر بین مواد شوینده کار بسیار دشواری است. شوینده های ماشین ظرفشویی شامل مواردی مانند: قرص ماشین ظرفشویی، نمک مخصوص، قرص جلا دهنده و پودر ظرفشویی می باشد.

در کنار آشنایی با انواع شوینده ماشین ظرفشویی روش استفاده از هر کدام این موارد نیز به شما کمک می کند نتیجه بهتری از شستشوی ظروف خود در ظرفشویی به دست آورید.

انواع شوینده های ماشین ظرفشویی چیست

قبل از پرداختن به انتخاب مواد شوینده ماشین ظرفشویی، بهتر می باشد با انواع مواد شوینده آشنا شده و روش عملکرد آنها را بشناسید. هم اکنون سه گزینه برای انتخاب ماده شوینده در بازار برای افراد وجود دارد که از جمله می توان: قرص های ماشین ظرفشویی، پودر شوینده و ژل ماشین ظرفشویی را نام برد. در این قسمت به جزء بررسی هر یک از این عناصر، مزیت ها و معایب مربوط به ژل ماشین ظرفشویی نیز ذکر خواهد شد.

همه چیز درباره قرص ماشین ظرفشویی

در زبان انگلیسی به قرص ماشین ظرفشویی  Dishwasher Tablet گفته می شود. یکی از متداول ترین موارد برای انتخاب شوینده ماشین ظرفشویی، انواع قرص های ظرفشویی است. استفاده از این قرص بسیار راحت است و تنها کافیست در هر شستشو یک قرص را درون محفظه مخصوص آن قرار دهید  تا در فرآیند کامل شستشو و در انتهای کار ظرف هایی میز و براق را از دستگاه تحویل بگیرید. یکی از دلایل محبوبیت این شوینده استفاده راحت از آن است. ولی برای استفاده از این قرص های علت های دیگری مانند قدرت پاک کنندگی بالای آن را می توان نام برد.

حتما بخوانید:   نحوه قرار دادن و تنظیم نمودن درست اجزای همزن برقی | همزن برقی

زیرا قرص های ماشین ظرفشویی یونیورسال دارای مواد ترکیبی می باشند. بنابراین در هنگام استفاده از آنها دیگر نیاز به اضافه کردن نمک و جلا دهنده ماشین ظرفشویی نیست. این مدل شوینده ها برای ظرفیت تمام دستگاه ماشین ظرفشویی ساخته شده اند. بنابراین بهتر می باشد از آنها فقط برای ماشین های ظرفشویی با ظرفیت کامل استفاده کنید.

قرص های ظرفشویی در سه دسته معمولی، کوانتومی و چند منظوره برای فروش عرضه می گردند. به طور معمول قرص های کوانتومی به علت ماهیت ژل مانندی که دارند انتخاب بهتری هستند. تبلت همه کاره ماشین ظرفشویی سطح مطلوبی از شستشو را در مقایسه با دو گزینه دیگر فراهم می کند. اما سرعت انحلال این ماده در آب کمتر از قرص های کوانتومی می باشد. خیلی از کاربران متوجه می شوند که با استفاده از قرص های ماشین ظرفشویی کوانتومی، دیگر لازم نیست از نمک یا مایع های جلا دهنده استفاده کنند. ولی باید اطلاع داشته باشید که این تصور به طور کل نادرست است.

همه چیز درباره ی شوینده های ژلی ماشین ظرفشویی

شوینده های ژلی ماشین ظرفشویی از انواع مدل های دیگر شوینده ظرفشویی می باشد. بین مایع ظرفشویی و ژل های ظرفشویی تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. احتمال دارد در اولین نگاه هر دو را مشابه هم بدانید. ولی باید ذکر کنیم که مهم ترین تفاوت این دو مورد در استفاده آن ها است، ژل ظرفشویی برای استفاده در ماشین ظرفشویی ساخته شده است ولی شما نمی توانید از مایع ظرفشویی در این دستگاه استفاده نمایید. زیرا این ماده امکان دارد مشکلات بسیار جدی برای دستگاه شما ایجاد کند. در این قسمت، با توجه به فرمولاسیون ژل ظرفشویی می خواهیم معایب و مزیت های این ماده را شرح دهیم.

در شوینده ماشین ظرفشویی از دو ماده به نام آنزیم و سفید کننده استفاده شده است. سفید کننده ها باعث از بین رفتن لک های چای و قهوه می شوند. آنزیم ها موجب تمیز شدن لک های روغنی و پروتئینی روی ظروف می شود. در محصول هایی که ماهیت ژل یا مایع دارند آنزیم ها و سفید کننده ها نمی توانند با هم وجود داشته باشند. زیرا در حالت مایع سفید کننده باعث از بین رفتن آنزیم می شود. به همین دلیل قدرت پاک کنندگی قرص ها بیشتر از مایع های ژلی می باشد.

حتما بخوانید:   ارزانترین لباسشویی ایرانی|نکات مهم در خرید لباسشویی ایرانی

از دیگر نکات این مواد ژلی مایع بودن آن می باشد. مایع نمی تواند با قدرت به سطح پاشیده شود و به همین دلیل سایش روی ظرف ها به وجود نمی آید. به دلیل مایع بودن این شوینده دیگر لازم نیست در آب حل شوند. این ماده برای شستشوی انواع لیوان ها و ظرف های شیشه ای بسیار مناسب است جون چربی کمتری را دارند.

فرق دیگری که ژل ظرفشویی با مایع ظرفشویی دارد در میزان آنزیم ها می باشد. در ژل ماشین ظرفشویی آنزیم کمتری وجود دارد به همین دلیل قدرت پاک کنندگی آن کمتر از قرص ظرفشویی است.

همه چیز درباره پودر ماشین ظرفشویی

حالا که با قرص ماشین ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی آشنا شدید بهتر می باشد با پودر های ظرفشویی نیز به خوبی آشنا شوید. یکی دیگر از شوینده ها که قدرت شستشوی بالایی دارند پودر های ظرفشویی می باشند. لکه های چربی به راحتی توسط پودر های شوینده پاک می شوند. همینطور با توجه به ماهیت پودری که دارند به راحتی می توانند در آب حل شوند. اما به دلیل ساینده بودن این مواد برای ظرف های ظریف و حساس اصلا مناسب نیستند.

طبق چیزی که در بالا بیان کردیم برای شستشوی لیوان ها و ظروف شیشه ای ژل ها بسیار مناسب هستند. اما برای شستشوی قابلمه ها و تابه های چرب بهتر است از پودر های شوینده استفاده نمایید. اما باید بدانید که تخصصی ترین ماده شوینده قرص ها هستند و اگر بخواهید از دو ماده شوینده دیگر استفاده کنید باید از نمک و جلادهنده ظرفشویی نیز استفاده نمایید.

پودر ماشین ظرفشویی

شوینده های جانبی دیگر ماشین ظرفشویی چیست

مواد شوینده ای که در ادامه شرح می دهیم شوینده مستقل به حساب نمی آیند و باید همراه با دیگر مواد شوینده از آنها استفاده نمود. این مواد به بهبود شستشو کمک زیادی می کنند که شامل جلا دهنده و نمک ظرفشویی هستند.

همه چیز درباره جلا دهنده ماشین ظرفشویی

جلا دهنده های ماشین ظرفشویی ترکیب شیمیایی بسیار ویژه ای دارند. استفاده از پولیش در کنار انواع مواد شوینده ماشین ظرفشویی بسیار مهم است زیرا کشش سطحی آب را کاهش می دهد و از ایجاد قطرات آب روی سطوح ظرف ها پیشگیری می نماید. در ماشین های ظرفشویی که به فناوری خشک کن مجهز هستند، این ماده باعث می شود آب با سرعت بسیار بیشتری از سطح ظرف ها تبخیر می گردد. این کار از به وجود آمدن لکه روی ظرف های داخل دستگاه جلوگیری می نماید. همچنین وجود ماده جلا دهنده برای قسمت درونی ماشین ظرفشویی نیز بسیار مفید می باشد و رسوبات قسمت های داخلی آن را از بین می برد.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی وست پوینت westpoint

همه چیز درباره ی نمک ماشین ظرفشویی

استفاده نمودن از نمک ماشین ظرفشویی همراه با مواد شوینده دیگر بسیار مهم است زیرا سختی آب را از بین می برد. به همین دلیل از ته نشین شدن املاح موجود در آب در قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی از جمله فیلترها و المنت ها جلوگیری می کند. در عین حال استفاده از نمک از باقی ماندن املاحی که در آب وجود دارد روی ظروف جلوگیری می کند و کیفیت شستن ظرف ها را بهبود می بخشد.

نمک ماشین ظرفشویی

قابلمه را چگونه درون ماشین ظرفشویی قرار دهیم

وسایل آشپزی مانند ماهیتابه و قابلمه را باید به شکلی در ماشین ظرفشویی جای دهید تا از حرکت نمودن آزاد بازوهای اسپری جلوگیری نکند. همینطور باید مراقب باشید که دسته این قابلمه و تابه ها را در قسمت بازوهای چرخان آبپاشی گیر نکند. گذاشتن اشتباه و نادرست قابلمه ها و ماهیتابه ها در درون ماشین ظرفشویی می تواند به بازوهای آبپاش آسیب برساند. علاوه بر این، چیدمان اشتباه آنها می تواند ظروف شما را خراش دهد یا به تفلون آن آسیب برساند.

کدام شوینده ظرفشویی بهترین کیفیت را دارد

تلاش کردیم در این مقاله اطلاعات بسیار کاملی در رابطه با انواع مواد شوینده ماشین ظرفشویی برای شما بیان کنیم. به ویژه در رابطه با روش استفاده از انواع قرص های ظرفشویی، مزیت ها و معایبی که ژل ظرفشویی دارد و ماده شوینده برای شستشوی قابلمه ها و تابه ها توضیحاتی شرح دهیم. در بین تمامی مواد شوینده کامل ترین آن ها قرص ظرفشویی است که نیازی به استفاده از مواد شوینده جانبی ندارد و با یک ماده می توانید سه کاربری را داشته باشید. البته قرص های ظرفشویی نیز انواع مختلفی دارند که مدل همه کاره کامل ترین نوع ماده ظرفشویی است.

قیمت شوینده های ظرفشویی چه تفاوتی دارند

قرص های ظرفشویی نسبت به دیگر مواد شوینده قیمت بالاتری دارند. اما پودر های ظرفشویی کمترین قیمت را در بین مواد شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی را دارند. البته قرص ها نیاز به مواد شوینده جانبی ندارند و اگر از دو گزینه دیگر استفاده کنید باید از نمک و جلادهنده نیز همراه با آن ها استفاده نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

کدام شوینده ماشین ظرفشویی مناسب است

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کدام شوینده ماشین ظرفشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x