تعمیراتتعمیرات یخچال

فاصله بین یخچال و دیوار باید چقدر باشد؟

فاصله مناسب بین دیوار با یخچال فریزر و اجاق گاز باید چقدر باشد؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

فاصله بین یخچال و دیوار باید چقدر باشد؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد چه مقدار فاصله بین یخچال و دیوار باید باشد  تا یخچال ما آسیب نبیند ؟ در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم فاصله مناسب بین یخچال و دیوار و همچنین با وسایل دیگر را ، برای شما توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

همانگونه که می دانید یخچال باعث می شود که غذاها عمر طولانی تری داشته باشند و فعالیت باکتری ها را در مواد غذا کم می کند . دمای یخچال باعث می شود که مدت بیشتری طول بکشد تا باکتری ها باعث فاسد شدن غذا شوند. همچنین در فریزر منجمد کردن گوشت و بعضی از سبزیجات باعث می شود که مواد غذایی خراب نشود . یکی از کاربرد های یخچال آب خنک و تازه ماندن میوه و سبزیجات می باشد که تقریبا می توان گفت امروزه وجود یخچال در زندگی ما بسیار ضروری است.

یکی از گران ترین وسایل در آشپزخانه یخچال است که باید برای نگهداری آن بسیار دقت کنیم زیرا در صورت خرابی هزینه سنگینی متحمل خواهیم شد یکی از مسایلی که برای شما هم حتما سوال شده این است که فاصله بین یخچال و دیوار چه اندازه باید باشد ؟ اگر این فاصله کم باشد باعث می شود که یخچال ما درست کار نکند و هوا در پشت یخچال گردش و جریان نداشته باشد و موتور یخچال آسیب ببیند و همچنین اگر شما یخچال را در کنار وسایل گرم کننده مانند گاز قرار دهید باعث خراب شدن یخچال خواهد شد می خواهیم این موارد را برای شما بررسی کرده و توضیح دهیم .

فاصله بین یخچال

چه مقدار فاصله باید بین یخچال و دیوار باشد؟

از آنجا که یخچالها سنگین و بزرگ هستند جابجایی آن کار دشواری است بسیاری از آشپزخانه‌های امروزی فضای زیادی ندارند . پیدا کردن یخچالی که برای آشپزخانه شما مناسب باشد ، تقریباً کار سختی است . شما باید بدانید یخچالی که تهیه می کنید به چه اندازه فضا احتیاج دارد ؟ در خرید یخچال دقت داشته باشید مناسب با فضای آشپزخانه خودتان یخچال را تهیه کنید . اگر یخچال زیاد بزرگ یا بلند باشد و محلی که برای قرار دادن آن در نظر گرفته اید کوچکتر باشد برای گذاشتن یخچال به مشکل برخورد خواهد کرد پس در درجه اول سعی کنید یخچالی را که می‌خواهید بخرید متناسب با فضای آشپزخانه شما باشد .

آیتم هایی که باید برای قرار دادن یخچال در آشپزخانه به آن توجه کنید موارد زیر می باشد :

  • فاصله بین یخچال و دیواره کنار آن
  •  فاصله بین دیوار پشتی و یخچال
  •  و همچنین درب های یخچال

این سه مورد را باید بررسی کرده و در خرید یخچال دقت کنید که بعد از خرید با مشکل روبرو نشوید . و همچنین هنگام قرار دادن یخچال در آشپزخانه باید این سه مورد را کاملا بررسی کرده و سپس جای یخچال را در نظر بگیرید تا مجبور به جابجایی یخچال نشوید .

اندازه گرفتن محلی که می خواهیم یخچال را قرار دهیم

یخچال های امروزی استاندارد خاصی ندارند مدل ها تغییر می کند طرح ها تغییر می کند گاهی عریض تر و گاهی عمیق تر هستند و شکل و اندازه مشخصی هم ندارند در بعضی از برندها ، فریزر در بالا قرار دارد و بعضی از برندها فریزر در پایین قرار دارد که البته از نظر ابعاد هم با هم فرق می کنند . به طور معمول یخچال را در آشپزخانه کنار میز کابینت قرار می دهند بهتر است قبل از اینکه یخچال را جابجا کنید ابعاد یخچال را اندازه گرفته و با جایی که می خواهید در آشپزخانه آن را قرار دهید مقایسه کنید. اگر ابعاد یخچال با ابعاد مکان شما متناسب بود آن موقع می توانید یخچال را در محل مورد نظر جای دهید . برای جابجا کردن یخچال اگر یخچال شما چرخ ندارد بهتر است که یک مقوای ضخیم را روی کفپوش زمین بگذارید و یخچال را روی آن بکشید .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای عیب‌یابی و تعمیر یخچال ساید بای ساید در پرند

فاصله بین یخچال

فاصله یخچال با دیوار کناری

وقتی که شما یخچال را می خرید معمولاً فروشنده به شما می گوید که سعی کنید فاصله دیوار پشت و یخچال همچنین فاصله دیواره کناری تا یخچال را حتما رعایت کنید . فاصله ای که یخچال باید با دیواره کناری داشته باشد حداقل دو سانتی متر است و فاصله یخچال با دیوار پشت آن ، حداقل ۵ سانتی متر باید باشد البته یخچال های امروزی بیشتر در ابعاد بزرگ تولید شده اند و ما برای قرار دادن این یخچال ها در آشپزخانه های قدیمی با مشکل برخورد می کنیم فقط دقت داشته باشید که هیچگاه یخچال را به دیوار پشت.

نچسبانید زیرا کمپرسور نمی تواند عملیات تهویه را انجام دهد و به همین دلیل فاصله بین یخچال و دیوار باید به اندازه مناسب باشد تا گرما از پشت یخچال به راحتی خارج شود . دقت داشته باشید برای اینکه یخچال شما بیشتر عمر کند هیچ گاه آن را نزدیک وسایل حرارتی مانند اجاق گاز قرار ندهید این گرما می تواند بر قابلیت های یخچال اثر بد بگذارد . نکته ی دیگری که باید توجه داشته باشید این است که  بعد از خرید و یا جابجایی یخچال دما را مانند توصیه هایی که سازنده آن برای شما در دفترچه راهنما بیان کرده تنظیم کنید و در نظافت یخچال هم نهایت تلاش خود را بکنید.

یخچال مناسب برای آشپزخانه های کوچک

اگر شما آشپزخانه ی کوچکی دارید و می خواهید یک یخچال کم عمق خریداری کنید بعضی یخچال ها گونه ای طراحی شده اند که هم سطح کابینت باشند وقتی که می خواهید سفارش یخچال را بدهید دقت داشته باشید حتما اندازه گیری محل قرارگیری یخچال را درست انجام دهید تا هنگام باز کردن درب یخچال درب به دیوار  برخورد نکند  پس برای اندازه گیری نکات لازم را حتما در نظر بگیرید یعنی هم اندازه ای که می خواهید با دیوارها فاصله بدهید و هم باز شدن درب را در نظر بگیرید و بعد از آن ، متناسب با مکان خود یخچال را انتخاب کنید.

اگر یخچال را کنار دیوار قرار داده‌اید ۵ سانتیمتر باید بین لوله های پشت یخچال به دیوار فاصله داشته باشد در غیر این صورت احتمال دارد یخچال شما آسیب ببیند با دیوار کناری هم باید فاصله داشته باشد زیرا هنگام باز کردن درب یخچال با مشکل برخورد نکنید اگر آشپزخانه شما کوچک می باشد یخچال های ساید بای ساید یا یخچال هایی با درب فرانسوی می تواند برای شما بهترین گزینه باشد این یخچال ها در مقایسه با یخچال های دیگر عمق و عرض کمتری دارند به همین دلیل برای باز کردن درب نیاز به فضای زیادی نخواهند داشت.

تا چه اندازه می توانیم یخچال را نزدیک فر بگذاریم ؟

حتماً شما هم دوست دارید که یک آشپزخانه زیبا ، راحت و ایمن داشته باشید برای همین طرز قرار گیری کابینت ، یخچال و گاز در آشپزخانه برای ما بسیار مهم می باشد . با توجه به این موضوع که ما از یخچال برای نگهداری مواد غذایی استفاده می کنیم و اجاق گاز تولید گرما می کند نگه داشتن این دو وسیله در کنار هم بسیار خطرناک می تواند باشد . هرچه یخچال و اجاق گاز از هم دورتر باشند بهتر است ولی اگر فضای آشپزخانه شما زیاد بزرگ و مجبور هستید که این دو وسیله را در نزدیکی هم قرار دهید بهتر است که حداقل نیم متر با همدیگر فاصله داشته باشند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ۸ علتی که باعث برق داشتن بدنه اجاق گاز می شود

مطالبی که برای شما بیان کردیم یک سری دستورالعمل های مهمی است که بهتر است در آشپزخانه رعایت کنید موارد دیگری که تعیین می کند چه اندازه مجاز است که یخچال و اجاق گاز نزدیک یکدیگر باشند در اینجا برای شما بیان می کنیم  ، مواردی که شما هنگام قرار دادن اجاق گاز و یخچال در آشپزخانه باید در نظر بگیرید عبارتند از :

انتخاب اجاق گاز و یخچال متناسب با فضای آشپزخانه

همانگونه که می دانید اگر شما اجاق گاز را کنار یخچال قرار دهید باعث خواهد شد که یخچال گرم شود و یخچال برای خنک شدن به سختی و بیشتر کار می کند که باعث می شود مصرف برق زیاد شده و طول عمر یخچال شما کم شود اگر یخچال فریزر و گاز شما مدرن هستند فاصله این دو وسیله زیاد نگران کننده نخواهد بود زیرا  یخچال های امروزی و مدرن ، طوری طراحی شده اند که به راحتی می توانند گرمای فر را پس بزنند ولی یخچال های قدیمی برای دفع حرارت با مشکل برخورد خواهند کرد به همین دلیل بهتر است که این دو دستگاه را از هم با فاصله قرار دهید.

فاصله بین اجاق گاز و درب یخچال فریزر

بعضی از آشپزخانه ها بسیار کوچک هستند به طوری که شما وقتی می خواهید در آشپزخانه مشغول به کار شوید به راحتی نمی توانید در آشپزخانه جابجا شویم و تقریباً دو نفر یا سه نفر بیشتر نمی توانند در آنجا کار کند و با این حال شما اگر وسایل بزرگ آشپزخانه را با فاصله کم در کنار هم چیده باشید باعث خواهد شد که با مشکلاتی روبرو شوید مثلا وقتی می خواهید غذا را از فر در بیاورید یکی هم از آن طرف درب یخچال را باز کرده باشد در این شرایط مسلما به سختی می توانید کار کنید علاوه بر این وقتی فضا کوچک باشد و شما مجبور هستید که اجاق گاز و یخچال را در نزدیکی هم قرار دهید ، امکان دارد که در هنگام پختن غذا ، چربی روی یخچال پرتاب شود و شما ما به طور مداوم مجبور هستید که در حال پاک کردن چربی  از روی یخچال باشید.

فاصله بین یخچال

نتیجه گیری برای فاصله بین یخچال با دیوار

احتمالاً شما هم از آن دسته از افرادی هستید که طراحی و زیبایی و مدرن بودن آشپزخانه برای شما بسیار مهم است شاید آشپزخانه شما دارای فضای شیک و منحصر به فرد باشد اما دقت داشته باشید فقط زیبایی مهم نیست مهم تر از آن ، ایمنی و استاندارد بودن آشپزخانه می باشد زیرا اگر شما وسایلی مانند یخچال فریزر و اجاق گاز را در محل مناسبی قرار ندهید و کنار همدیگر باشند بعد از مدتی  یخچال فریزر شما آسیب می بیند و مجبور به تعویض یا تعمیر آن خواهید شد پس سعی کنید حتما فاصله لازم بین یخچال و وسایل گرم کننده و همچنین فاصله بین یخچال و دیوار را رعایت کنید ، تا یخچال شما عمر بیشتری داشته باشد ، و همچنین خودتان هم راحت تر باشید.

ما از ایبک امداد برای شما فاصله لازم را بین یخچال و دیواره های کنار و پشت یخچال بیان کردیم همچنین در مورد قرار گرفتن یخچال در کنار وسایل گرم کننده هم توضیح دادیم .

امیدواریم  مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد .

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

فاصله بین یخچال و دیوار

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

فاصله مناسب بین یخچال با دیوار چقدر باید باشد

امتیاز کاربر: ۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا