تعمیرات یخچال

روش های تعمیر سوراخ شدن یخچال | تعمیرات یخچال

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از مهمترین مشکلاتی که احتمال دارد در یخچال به وجود آید و به مرور زمان بدون هیچ گونه علامتی یخچال را از بین ببرد، سوراخ شدن یخچال می باشد. از این مشکل در بیشتر مواقع زمانی اطلاع پیدا می کنیم که خسارات زیادی به یخچال وارد شده است. شما می توانید با اطلاع از دلایل سوراخ شدن یخچال  و همچنین نشانه های این ایراد از این مشکل جلوگیری کنید و یا در صورت وقوع سریع آن را بشناسید.

چگونه تعمیرات سوراخ شدن یخچال را می توان انجام داد

سوراخ شدن یخچال امکان دارد بدون هیچ گونه نشانه ای اتفاق بیفتد و برای دستگاه خسارات زیادی را ایجاد نماید. از جمله مشکلاتی که در سوراخ شدن یخچال پیش می آید به شرح زیر است:

 • لوله گاز یخچال سوراخ شده است.
 • فریزر یخچال سوراخ شده است.
 • لوله تخلیه آب دستگاه سوراخ شده است.

لوله گاز سوراخ شده یخچال را چگونه باید تعمیر کرد

یکی از مشکلاتی که باعث می گردد یخچال از کار بیافتد، خالی شدن گاز دستگاه می باشد. این ایراد به خاطر این اتفاق می افتد که لوله گاز یخچال سوراخ شده باشد. وقتی زمانی که تشخیص دادید این مشکل به وجود آمده است باید بلافاصله اقدام به رفع آن نمایید تا مشکلات جدی تر به وجود نیاید.

به سادگی نمی توان سوراخ های کوچکی که در لوله گاز ایجاد شده است را پیدا کرد و حتما باید از یک تکنسین حرفه ای بخواهید تا دستگاه را بررسی نماید. اگر نشانه های زیر در دستگاه وجود داشته باشد نشان دهنده سوراخ شدن لوله گاز یخچال می باشد:

 • سرمای یخچال به صورت مشهود کاهش می یابد.
 • صدای کمپرسور تغییر می یابد و زیاد می شود.
 • روی زمین و یا اطراف محل نشت گاز روغن ریخته باشد.
 • لوله اواپراتور یخچال یخ زده باشد.

توصیه می کنیم که هر کدام از نشانه های بالا را در دستگاه مشاهده نمودید باید هر چه زودتر برای تعمیرات دستگاه اقدام نمایید. زیرا اگر به این مشکل رسیدگی نکنید احتمال دارد در برخی مواقع مجبور به تعویض یخچال شوید.

سوراخ شدن فریزر را چگونه می توان تعمیر کرد

اگر برای پاک کردن برفک فریزر از روش های اصولی استفاده نکنید برای تراشیدن یخ ها از وسایل تیز مانند چاقو استفاده نمایید امکان دارد باعث سوراخ شدن محفظه فریزر گردید که باعث نشت گاز مبرد دستگاه می گردد.

این مشکل باعث می گردد فضای یخچال گرم شود و در نتیجه آن باعث افزایش فشار به کمپرسور یخچال می گردد. زیرا در این مواقع کمپرسور تلاش می نماید به صورت مداوم کار کند تا بتواند دمای یخچال و فریزر را کاهش دهد ولی به علت اینکه نمی تواند این کاهش دما را انجام دهد فشار زیادی را تحمل خواهد کرد.

لوله تخلیه آب سوراخ شده یخچال را چگونه می توان تعمیر کرد

امکان دارد روزی به سراغ یخچال خود بروید و متوجه این موضوع گردید که از پشت یخچال مقداری آب بر روی کف آشپزخانه ریخته است. در این مواقع به احتمال زیاد لوله تخلیه آب یخچال سوراخ شده است. در این مواقع باید بلافاصله برای تعمیرات دستگاه اقدام کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :   علل متعدد در ایجاد صدا در یخچال ها

دلیل اتفاقات این چنینی امکان دارد وجود یخ و گرد و غبار، انسداد لوله تخلیه با استفاده از مواد غذایی، ترک خوردگی در سینی آب باشد. در این مواقع باید تکنسین حرفه ای تعمیرات یخچال این موارد را بررسی کند و در خصوص تعمیرات سوراخ شدن یخچال اقدامات مورد نیاز انجام گیرد.

یخچال صدای عجیب و زیاد ایجاد می کند

یخچال به صورت طبیعی صدا دارد ولی صدای آن کم است. اما اگر دستگاه صدا های عجیبی مانند بوق، تیک تیک و یا تق تق داشته باشد. این مشکلات امکان دارد به علت های زیر اتفاق بیافتد که برای تعمیرات آن می توانید با تعمیرکاران حرفه ای تماس بگیرید.

 • فن موتور اواپراتور خراب شده است.
 • موتور فن کندانسور خراب شده است.
 • اتصالات موتور شل شده است.
 • در قسمت موتور فن تبخیر مشکل وجود دارد.
 • پره های فن یخچال از کار افتاده است.

پشت یخچال آب زیادی جمع شده است

به طور معمول حدود ۱۶ قطره آب بر روی موتور یخچال جمع می گردد که باعث خنک شدن موتور یخچال می شود و دوباره بخار می گردد. ولی اگر این حجم از آب زیاد باشد احتمال دارد به دلیل وجود سوراخ در لوله های جریان آب باشد. در این مواقع باید برای رفع مشکل اقدام نمایید.

اگر مشکل نشتی آب در یخچال وجود داشته باشد و اقدام به رفع آن نکنید به احتمال زیاد موتور آسیب های جدی می بیند و هزینه های تعمیرات را افزایش خواهد داد.

داخل یخچال نشتی آب دارد

از دیگر مواردی که باعث نشت آب در یخچال می شود این است که سوراخ ناودانی یخچال که محلی برای عبور آب می باشد دچار انسداد گردد. این مسدود شدن به علت هایی مانند گیر کردن تکه های مواد غذایی به درون آن اتفاق بیافتد. برای پیشگیری از این اتفاق بهتر است مواد غذایی را درون بسته های در بسته درون یخچال بگذارید.

اگر ناودانی یخچال دچار انسداد گردد آب عبوری امکان دارد به داخل درب فریزر نفوذ کند که باعث ورم کردن فوم درب می گردد. این موضوع باعث می گردد درب یخچال بسته نشود. اگر فوم یخچال ورم کند برای تعمیرات آن باید هزینه های زیادی را پرداخت کنید.

سوراخ شدن یخچال

یخچال فریزر مثل قبل خنک نمی کند

در مواقعی که احساس کردید درون یخچال و فریزر مثل قبل خنک نمی شود به احتمال زیاد گاز یخچال خالی شده است. این اتفاق موجب می شود کمپرسور به درستی کار خود را انجام ندهد.

در این مواقع برای بررسی و تعمیرات یخچال باید با افراد متخصص در تعمیرات یخچال تماس بگیرید.

چرا یخچال فریزر برفک می زند

یکی از ایراداتی که در یخچال های دارای برفک با آن مواجهه بودند این بود که زمان زیادی برای آب کردن برفک ها نیاز بود و باعث آسیب به مواد غذایی درون فریزر می شد. به همین دلیل سازندگان اقدام به ساخت یخچال های برفک دارد کردند. اما با این وجود نیز امکان دارد برخی مواقع این یخچال ها نیز دچار برفک شوند. این مشکل باعث کاهش یافتن سرمای درون فریزر می شود. این مشکل همچنین باعث داغ شدن کمپرسور و خرابی موتور یخچال می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از یخچال بهی Behi

دلایلی که موجب برفک زدن یخچال ها می شود شامل دلایلی از جمله کار نکردن کلید اتصال هیتر و بسته شدن منافذ کندانسور و همچنین عدم کار تایمر زمان هیتر می باشد. در این مواقع باید سریع دستگاه را عیب یابی نمایید و بعد از آن اقدام به رفع مشکل کنید.

چگونه سوراخ فریز را می توان تعمیر کرد

اگر به درستی نتوانید بخش داخلی فریز را تمیز نمایید و یا برای اینکه برفک ها را از بین ببرید از چاقوی تیز استفاده نمایید احتمال دارد که آن بخش از دستگاه سوراخ شده باشد.

این آسیب ها احتمال دارد باعث مشکلات دیگری مانند نشت گاز نیز گردد به این علت باید خیلی سریع کار ها و اقدامات لازم را انجام دهید و نشت دستگاه را برطرف نمایید. علائمی که نشان دهنده سوراخ در قسمت فریزر است به شرح زیر می باشد:

 • در موتور سر و صدای غیر عادی می باشد.
 • در قسمت فریزر دما کاهش یافته و شروع به گرم شدن می کند.
 • در قسمت درونی فریزر شبنم و عرق ایجاد شده است.

سوراخ شدن لوله گاز را چگونه می توان تعمیر کرد

اگر احساس می کنید در قسمت لوله گاز یخچال شما سوراخ ایجاد شده است و تصمیم به تعمیرات آن دارید باید برای این کار از تکنسین های متخصص کمک و راهنمایی بگیرید.

وقتی که لوله گاز های یخچال دچار سوراخ شدگی می شود گاز موجود در آن ها به مرور تخلیه می گردد و باعث می شود درون یخچال گرمای زیادی ایجاد شود که در نتیجه یخچال به صورت کامل از کار می افتد. در این مواقع باید بخش سوراخ شده را ترمیم نمایید و مجددا گاز یخچال را شارژ کنید.

اگر در قسمت پشتی یخچال سوراخ های بزرگی ایجاد شده باشد و با چشم قابل دید باشد تعمیرکاران تلاش خود را می نمایند تا با استفاده از وسایل تخصصی و مواد مورد نیاز این سوراخ را ترمیم نمایند. اما در برخی مواقع اتفاق می افتد که سوراخ های ریزی در لوله های گاز ایجاد شود که به آسانی نمی توان آن ها را تشخیص داد.

به این علت شما باید برای بررسی دستگاه و رفع این مشکل از تکنسین های حرفه ای بخواهید در کمترین زمان اقدام به بررسی یخچال شما نمایند و سوراخ های موجود را ترمیم کنند.

در مواقعی که در لوله های گاز یخچال سوراخ هایی ایجاد می گردد را می توانید با استفاده از علائم زیر شناسایی و تعمیر نمایید:

 • در یخچال سرما بیشتر از اندازه کاهش می یابد.
 • در صدای یخچال اختلال ایجاد می شود.
 • در محل نشت گاز ریزش ایجاد می شود.

سوراخ شدن یخچال

نتیجه گیری

تشخیص این که نوع سوراخ چیست و همچنین تعمیرات سوراخ شدن یخچال دو کار بسیار حرفه ای می باشند. این کار باید به وسیله تکنسین های حرفه ای رفع گردد. آگاهی داشته باشید که اصلا نباید خودتان اقدام به تعمیرات یخچال نمایید. زیرا دستکاری یخچال و تشخیص اشتباه آن می تواند باعث شود شما خسارات زیادی را دچار شوید و امکان دارد در برخی مواقع این مشکلات غیر قابل جبران باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلایل سوراخ شدن یخچال چیست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با دلایل سوراخ شدن یخچال آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا