تعمیرات یخچالتعمیرات

روش تعمیر یخساز یخچال دوو

آموزش گام به گام تعمیر یخساز یخچال دوو

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

روش تعمیر یخساز یخچال دوو چگونه است؟ اگر شما در منزل خود از یخچال دوو استفاده می کنید احتمال دارد با خرابی یخساز روبرو شوید و مطمئنا این برای شما اهمیت زیادی دارد البته قابل ذکر است که یخساز های دوو بسیار قدرتمند می باشد و می توانند سالهای متمادی عمر کند اما باز هم احتمال دارد که گاهی یخساز دوو دچار ایراداتی شود در این زمان است که شما نیاز پیدا می کنید یخساز یخچال خود را تعمیر کنید. ما در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم عیب یابی مشکلات یخچال یخساز یخچال دوو و رفع این عیب ها را برای شما توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال دوو را فعال سازی کنیم؟

در بیشتر مدل های یخچال دوو علامت «ا» و یا «on» وجود دارد که شما می توانید به این وسیله یخساز یخچال دوو خود را راه اندازی کنید البته در بعضی از مدل ها احتمال دارد که برای این کار اهرم فلزی قرار داده باشند اگر به این روشها نتوانستید یخساز یخچال به خود را فعال کنید بهتر است که از دفترچه راهنمای یخچال دوو کمک بگیرید.

روش خاموش کردن یخساز یخچال ساید بای ساید دوو چگونه است؟

گاهی اوقات احتمال دارد که شما نیاز به استفاده از یخساز یخچال نداشته باشید در این مواقع بهتر است که یخساز یخچال خود را خاموش کنید زیرا در این صورت هم در مصرف انرژی و آب صرفه جویی کرده اید و هم اینکه یخساز شما آسیب نمی‌بیند و یخ در یخساز به یکدیگر نمی چسبد. برای خاموش کردن یخساز دوو می توانید به روش زیر عمل کنید:

در قسمت راست و پایین پنل دستگاه دکمه ای قرار داده شده به نام ice maker lock که شما می توانید این دکمه را فشار داده و یخساز یخچال خود را خاموش کنید البته اگر چراغ این کلید قرمز باشد دلیل بر خاموش بودن یخساز است .

احتمال دارد که یخچال شما از نوع لمسی باشد برای اینکه آن را غیرفعال کنید باید دکمه را چند ثانیه نگه دارید و همچنین می توانید برای غیر فعال کردن یخساز از گزینه ice off  هم می توانید استفاده کنید.

ریست کردن یخساز یخچال دوو چگونه است؟

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد در یخچال یخچال دوو شما به وجود بیاید این است که شما احساس کنید در عملکرد یخساز اختلالی به وجود آمده است و یا به طور طبیعی کار نمی کند در این صورت به هیچ وجه نگران نباشید زیرا با ریست کردن یخساز مشکل درست کار نکردن آن برطرف خواهد شد فقط دقت داشته باشید که هیچگاه به طور منظم و متوالی یخچال را ریست نکنید زیرا به یخچال‌فریزر شما آسیب خواهد رسید. برای ریست کردن یخساز یخچال دوو شما می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

 • در مرحله اول برای ریست کردن یخساز یخچال ساید بای ساید دوو محفظه یخساز را بردارید.
 • و بعد از آن دکمه ریست را که در روی یخچال قرار داده شده، چند ثانیه نگه داشته تا یخچال به طور کامل ریست شود.
 • با ریست کردن یخساز دوباره یخساز می تواند مانند روز اول یخ تولید کند.
 •  بعد از ریست کردن می توانید درب محفظه را به جای خود بگذارید و بعد از حدود ۶ ساعت تولید یخ شروع خواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه ی تعمیر کردن پوسیدگی بدنه یخچال

یخساز یخچال دوو

دلیل کار نکردن یخساز یخچال دوو چیست؟

وقتی که شما متوجه می شوید یخساز یخچال دوو شما کار نمی کند دلایل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شده باشد متداول‌ترین این دلایل موارد زیر است:

 • احتمال دارد که اصلا یخساز شما خاموش باشد در ابتدا باید از روشن بودن یخچال اطمینان پیدا کنید
 •  برای این منظور باید دقت کنید که یخساز باید در حالت on قرار داشته باشد.
 • گاهی اوقات احتمال دارد که بازوی کنترل یخساز غیر فعال شود و این باعث می شود که یخساز دوو شما کار نکند پس باید از کارکرد درست بازوی کنترل، مطمئن شوید.
 •  دقت داشته باشید احتمال دارد که انسداد در قسمت آب ورودی به وجود آمده باشد و یا اینکه آب قطع باشد برای حل این مشکل باید انسداد را برطرف و آب را مجدداً متصل کنید.
 •  اگر فیلتر آب یخچال مسدود شود باعث بروز این مشکل خواهد شد دقت داشته باشید که فیلتر یخچال باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شود.
 •  اگر سرمای یخچال کم شود باعث کار نکردن یخساز می شود و کم شدن سرما در یخچال هم می تواند به دلایل مختلفی مانند: کم شدن و یا تمام شدن گاز ، خراب شدن کمپرسور و یا فن ایجاد می شود.
 • شما برای اینکه مشکلات فنی یخساز را برطرف کنید حتماً باید به تعمیرکار مجاز یخچال دوو مراجعه کنید زیرا رفع این عیب ها یک کار تخصصی می باشد و باید توسط متخصص انجام شود.

چرا در یخساز یخ ها به یکدیگر می چسبند؟

احتمال دارد شما هم با این مشکل روبرو شده باشید که یخ ها در هنگام بیرون آمدن از یخساز، به یکدیگر چسبیده باشند دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود که ما می‌خواهیم در ادامه مطالب آنها را برای شما توضیح دهیم:

 •  اگر شما برای مدت طولانی از یخساز یخچال خود استفاده نکنید باعث خواهد شد که حجم یخ ها زیاد شده و به یکدیگر بچسبند و در نتیجه یخ ها به راحتی نمی توانند از یخساز خارج شوند.
 • برای حل این مشکل بهتر است زمانی که به یخساز نیاز ندارید آن را غیر فعال و خاموش کنید.
 • اگر بازی کنترل یخساز غیر فعال شود می‌تواند باعث گیر کردن و مختل کردن عمل توقف یخسازی،  شود و در نتیجه یخ ها به یکدیگر می چسبند.
 • اگر در یخسازی یخچال شما سرمای کافی وجود نداشته باشد باعث می شود که یخ ها یک مقدار آب شده و به همدیگر بچسبند برای برطرف کردن این مشکل حتما از تعمیرکار یخچال دوو کمک بگیرید تا قطعات فنی گاز، کمپرسور و فن را بررسی کند.

یخساز یخچال دوو

دلیل روشن نشدن یخساز یخچال ساید دوو چیست؟

احتمال دارد به هر دلیلی یخساز یخچال شما روشن نشود برای اینکه این مشکل را عیب یابی و برطرف کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد که موتور یخچال خراب شده و دچار آسیب دیدگی شده باشد در این صورت باید آن را تعویض کنید
 •  اگر برد کنترلی در یخساز خراب شود آنگاه یخساز روشن نشده و باید تعمیر شود.
 • اگر هر مشکلی در سیم کانکت و یا روابط یخساز به وجود آمد باعث بروز این مشکل خواهد شد.
 • اگر با مشکل روشن نشدن یخساز دوو مواجه شدید حتماً در مرحله اول روشن بودن یخساز را بررسی کنید زیرا احتمال دارد که یخ‌ساز شما روشن نباشد
 • برای این منظور دکمه «on» یا «روشن بودن» باید فعال باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  فیلتر آب یخچال ساید بای ساید | اهمیت فیلتر آب ساید بای ساید

چرا یخساز یخچال دوو شما یخ نمی سازد؟

گاهی احتمال دارد که یخساز یخچال دوو شما به صورت عادی کار کند ولی یخ نمی سازد برای اینکه بدانید مشکل از کجاست باید موارد زیر را بررسی کنید:

 •  مسدود شدن فیلتر آب می تواند باعث بروز این مشکل شود در این صورت باید فیلتر آب را تعویض کنید
 •  اگر فشار آب ورودی یخچال کم باشد آنگاه یخساز نمی تواند یخ تولید کند
 •  اگر گاز یخچال کم شود باعث خواهد شد که سرما کاهش یافته و یخ در یخساز ساخته نشود.
 • اگر دمای فریزر شما از منفی ۱۸ درجه بالاتر رود باعث می شود که یخساز یخ نساخته و تمام یخ های داخل یخچال شل شوند
 • احتمال دارد که اصلاً یخساز شما خاموش باشد پس باید از روشن بودن یخساز مطمئن شوید

دلیل خارج نشدن یخ از یخساز یخچال دوو چیست؟

گاهی امکان دارد که یخساز دوو شما یخ را بسازد ولی یخ به راحتی از یخساز خارج نشود اگر با این مشکل روبرو شدید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر بازوی کنترل یخساز جابجا شود و یا اینکه از جای خود خارج شود باعث بروز این مشکل خواهد شد در این صورت باید بازوی کنترل را در جای خود قرار دهید.
 •  احتمال دارد که اتصالات الکتریکی یخساز موتور و گیربکس با مشکل مواجه شده باشد باید این موارد را کاملا بررسی کرده و برای تعمیر آن به تعمیرگاه مجاز یخچال دوو مراجعه کنید. زیرا مشکلات تخصصی یخساز باید توسط متخصص برطرف شود.

یخساز یخچال دوو

در یخساز یخچال دوو سنسور در کجا قرار گرفته است؟

یکی از قطعاتی که در یخساز بسیار کاربردی می باشد سنسور است. سنسور فرمان صدور یخ را برای یخساز صادر می کند. اگر سنسور خراب شود باعث بروز مشکلاتی در یخساز خواهد شد محل قرارگیری سنسور در پنل مخصوص یخساز است که شما در صورت نیاز می‌توانید آن را بررسی و عیب یابی کنید.

ترمودیسک در یخساز یخچال دوو در کجا قرار گرفته است؟

ترمودیسک وظیفه کنترل دما در یخچال را بر عهده دارد از بالا رفتن دمای المنت جلوگیری می کند ترمودیسک در بین اواپراتور و المنت قرار گرفته است و اگر دما بالا رود ترمودیسک به اواپراتور هشدار می دهد و همانطور که گفتیم از داغ شدن زیاد المنت  هم جلوگیری می کند.

شیر برقی در کجا قرار گرفته است؟

شیر برقی قطعه ای بسیار مهم در یخچال می باشد که به طور معمول در روی لوله ورودی در پشت یخچال قرار گرفته است و اجازه جریان آب را در داخل لوله می دهد تا آب بتواند وارد قالب یخ شود و یخساز هم یخ را تولید کند.

نتیجه گیری:

در این مقاله از ایبک امداد به سراغ تعمیرات یخچال رفتیم و برای شما مشکلات متداولی را که برای یخساز یخچال دوو به وجود می آید توضیح داده و همچنین روش برطرف کردن این مشکلات را هم بیان کردیم. اگر با راهنمایی های ما نتوانستید مشکل یخساز خود را حل کنید بهتر است که برای تعمیر یخساز خود، به تعمیرگاه مجاز یخچال دوو مراجعه کنید

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش تعمیر یخساز یخچال دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله تخصصی و کامل برای آشنایی با انواع روش های تعمیر یخساز یخچال دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا