تعمیرات یخچالتعمیرات

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو برای برخی‌ها بسیار چالش بر انگیز است، اما با این وجود راه حل‌هایی دارد. آن‌ها دائماً کار می‌کنند و مسلماً مهمترین وسیله خانه هستند. اغلب، تا زمانی که خیلی دیر نشده به این فکر نمی‌کنیم که چه چیزی باعث خرابی یخچال می‌شود. همان‌طور که بسیاری از تعمیرکاران می‌دانند، یخچال آسیب دیده می‌تواند به سرعت تبدیل به دردسر شود، زیرا آسیب به این وسیله معمولی می‌تواند به تحقیقات پیچیده زیادی نیاز داشته باشد.

شما باید بدانید که آیا یخچال قابل تعمیر است یا خیر، همچنین باید پوشش فساد مواد غذایی را ایجاد کنید و هزینه کل مطالبات را برآورد کنید. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما عزیزان در رابطه با خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو و جزئیات آن بحث نماییم. ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو و راه حل آن

اگر یخچال دوو دارید که مدام صفحه نمایش آن خاموش می‌شود، دلایل مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد. اینکه کدام یک دلیل مشکل خاص شما است ممکن است به مدلی که دارید و زمان خاموش شدن آن بستگی داشته باشد. برای پی بردن به علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو راه حل‌های زیر را بررسی کنید.

آیا یخچال به برق متصل است؟ 

یکی دیگر از علت‌های خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو برق آن است. ممکن است که سیم برق توسط فرزند یا حیوان خانگی شما کشیده شده باشد. همچنین می‌توانید تعمیر سریع دیگری را انجام دهید و مطمئن شوید که یخچال شما به برق متصل است. اگر کابل برق ساییده شده است، فوراً با یک برقکار تماس بگیرید. آن‌ها می‌توانند با خیال راحت کابل‌های برق شکسته را اداره کنند. یک تکنسین تعمیر لوازم خانگی نیز می‌تواند کابل آسیب ‌دیده را تعویض کند. ‌یکی از علت‌های عجیب خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو همین گزینه می‌تواند باشد.

جعبه فیوز خود را بررسی کنید

تعمیر بعدی در واقع هیچ ربطی به یخچال شما ندارد. شایع‌ترین علت خاموش شدن ناگهانی صفحه نمایش یخچال دوو سوختن فیوز است. اگر یخچال شما کار می‌کند باید به سراغ جعبه فیوز بروید. به احتمال زیاد فیوز که آشپزخانه شما را کنترل می‌کند منفجر شده است. این عامل ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شما تعداد زیادی لوازم خانگی را به طور همزمان اجرا کنید. خاموش کردن فیوز سوخته آسان، سریع و بسیار مقرون به صرفه است.

در اینجا یک نکته سریع در هنگام کار با جعبه فیوز آورده شده است. جعبه فیوز شما باید دارای برچسب باشد تا بدانید کدام فیوزها، کدام پریزها، اتاق‌ها و سوئیچ‌ها را کنترل می‌کنند. اگر جعبه فیوز شما برچسب گذاری نشده است، باید مدتی را برای برچسب زدن دقیق آن اختصاص دهید. علاوه بر نوشتن برچسب روی جعبه فیوز، باید آن برچسب‌ها را در مکان دوم نیز بنویسید. جعبه فیوز نیز یکی از عوامل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو به حساب می‌آید.

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

کنترل بد دما

یکی دیگر از علت‌های شایع خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو کنترل دمای بد یخچال است. یخچال شما تمام روز روشن می‌ماند. با این حال، فقط در چرخه‌های خاصی فعال است. کنترل دمای داخل یخچال شما چند بار در طول روز فعال می‌شود. کنترل‌‌های دما مطمئن می‌شوند که یخچال و فریزر شما خوب و سرد می‌ماند. اگر کنترل دما تماس‌های بدی داشته باشد، یخچال شما می‌تواند دائماً روشن و خاموش شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم چگونه است؟

کنتاکت‌های کنترل دمای شما در پشت صفحه قرار دارند که به شما امکان می‌دهد دما را تغییر دهید. تغییر کنتاکت‌های کنترل دما در واقع بسیار آسان است. به روش زیر عمل کنید.

 1. یخچال خود را از برق بکشید.
 2. غذا را از قفسه‌های اطراف کنترل دما پاک کنید.
 3. محفظه کنترل دما را بردارید. این معمولاً با پایین کشیدن محفظه انجام می‌شود.
 4. کنترل دما قطعه‌ای است که به صفحه وصل شده است. باید بتوانید تمام سیم‌های آن را با جدا کردن دسته کابل جدا کنید.
 5. هر سیم دیگری که به این کنترل متصل است را جدا کنید.
 6. صفحه را بردارید.
 7. پیچ کنترل را از محفظه کنترل دما باز کنید.
 8. کنترل را به بیرون بکشید.
 9. کنترل جدید را به داخل پیچ کنید و صفحه شماره گیری را دوباره وصل کنید.
 10. دسته کابل و هر سیم دیگری را دوباره وصل کنید.
 11. محفظه کنترل دما را به حالت عادی خود در داخل یخچال برگردانید.
 12. غذای خود را دوباره در یخچال خود قرار دهید.
 13. یخچال را دوباره به برق وصل کنید.

تایمر یخ زدایی معیوب

تایمر یخ زدایی در یخچال شما زمانی را کنترل می‌کند که یخ زدایی به کار می‌افتد. قرار نیست که همیشه یخ زدایی کار کند، اما اگر یخچال شما روشن شود و فوراً خاموش شود، ممکن است تایمر یخ زدایی معیوب باشد. یخ زدایی معیوب نیز یکی از علت‌های خاموش شدن صفحه نمایش دوو می‌باشد.

ممکن است برای تعویض تایمر یخ زدایی خود به یک متخصص نیاز داشته باشید. این به مدل یخچال دوو شما بستگی دارد. برخی از مدل‌ها سیستم‌های یخ زدایی بسیار پیچیده‌ای دارند که توسط متخصص بهتر مدیریت می‌شود. دفترچه راهنمای مالک به شما اطلاعاتی را در مورد اینکه چگونه می‌توانید تایمر یخ زدایی یخچال خود را تعمیر کنید، ارائه می‌دهد.

در اینجا یک راهنمای کلی برای تعمیر تایمر یخ زدایی اولیه آورده شده است:

 1. یخچال خود را از برق بکشید.
 2. مجموعه یخ‌ساز یخچال خود را که معمولاً در فریزر یافت می‌شود، پیدا کنید.
 3. مجموعه یخ‌ساز را با بازکردن پیچ آن یا بیرون زدن چفت‌های پلاستیکی جدا کنید.
 4. تایمر یخ زدایی را در وسط محفظه یخ زدا خواهید دید.
 5. تایمر شکسته یخ زدایی را از دسته کابل جدا کنید.
 6. محفظه را به عقب برگردانید تا تایمر شکسته یخ زدایی را باز کنید.
 7. تایمر یخ زدایی جدید خود را بگیرید و آن را در محفظه پیچ کنید. مطمئن شوید که تایمر یخ زدایی به سمت درستی باشد تا بتوانید آن را به دسته کابل وصل کنید.
 8. تایمر یخ زدایی جدید خود را به دسته کابل وصل کنید..
 9. مجموعه یخ‌ساز خود را دوباره وصل کنید.
 10. یخچال خود را دوباره به برق وصل کنید.

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

برد ADC

برد نیز یکی از عوامل بسیار شایع در خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو است. برد ADC یک برد مدار کوچک است که یخ‌ساز شما را کنترل می‌کند. برد ADC می‌تواند باعث شود یخچال شما هنگام شکستن روشن و خاموش شود. یک راه سریع برای تشخیص معیوب بودن برد ADC شما وجود دارد. اگر یخچال خود را از برق بکشید، دوباره آن را به برق وصل کنید و سپس مشکل برای مدت کوتاهی متوقف شود، احتمالاً تخته‌های مدار یخچال شما مقصر اصلی خاموش شدن لامپ یخچال دوو هستند. گزارش علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو در برد بسیار بالا است.

در اینجا یک راهنمای کلی برای تعویض برد ADC شکسته در یخچال آورده شده است:

 1. یخچال خود را از برق بکشید.
 2. فریزر خود را تمیز کنید.
 3. محفظه کنترل فریزر را با باز کردن پیچ آن جدا کنید.
 4. محفظه کنترل فریزر را به سمت جلو بلغزانید تا آن را جدا کنید.
 5. مراقب باشید. در اینجا قطعات و اتصالات شکننده وجود دارد. مطمئن شوید که به آرامی حرکت می‌کنید تا از شکستن چیزی جلوگیری کنید.
 6. برد ADC را از هر اتصالی جدا کنید. برای توجه به اینکه کدام اتصالات به کجا می‌روند، وقت بگذارید. شما نمی‌خواهید بعداً به طور تصادفی سیم‌های اشتباه را وصل کنید.
 7. برد ADC را از محفظه کنترل فریزر باز کنید.
 8. برد ADC جدید خود را در جای خود قرار دهید و آن را در جای خود پیچ ​​کنید.
 9. سیم‌ها را به برد ADC جدید وصل کنید.
 10. محفظه کنترل فریزر را دوباره وصل کنید.
 11. غذای خود را برگردانید و فریزر خود را دوباره به برق بزنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  متداول ترین مشکلات یخچال فریزر پارس چیست | کد هشدار یخچال پارس

در اینجا یک نکته در هنگام کار با سیم کشی‌های پیچیده‌تر وجود دارد. قبل از اینکه هر چیزی را از برق بکشید از گوشی هوشمند خود برای گرفتن عکس از سیم‌ها استفاده کنید. به این ترتیب شما یک راهنمای خوب خواهید داشت که به شما نشان می‌دهد دقیقاً چه زمانی یخچال باید به برق متصل شود.

کویل‌های کندانسور را تمیز کنید

یکی دیگر از مشکلات شایع در خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو کویل‌های کندانسور است. مشکلات زیادی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را فقط با تمیز نگه داشتن کویل‌های کندانسور برطرف کرد. اگر یخچال شما به خودی خود روشن و خاموش می‌شود، ممکن است با مشکل داغ شدن بیش از حد آن مواجه شود.

این عامل به طور مستقیم به کویل‌های کندانسور مربوط می‌شود. کویل‌های کندانسور یا در پشت یخچال شما یا در پایین پشت صفحه دسترسی قرار می‌گیرند. با گذشت زمان، کویل‌های کندانسور شروع به ایجاد گرد و غبار و زباله می‌کنند. این عمل می‌تواند به سرعت منجر به مشکلات گرمای بیش از حد شود.

بهترین راه برای رفع این مشکل جلوگیری از آن است. شما باید کویل‌های کندانسور خود را حداقل سالی یک بار تمیز کنید. این کار بدین صورت انجام می‌شود که ابتدا یخچال خود را از برق بکشید.

نحوه تعویض لامپ یخچال دوو

ممکن است لامپ یخچال دوو شما دیگر روشن نشود. وقتی لامپ روشن نمی‌شود، ممکن است به دلیل شکسته شدن آن نباشد. تماس بد ممکن است علت خرابی باشد. اما پس از بررسی این موضوع با ضربه ملایم روی لامپ یخچال دوو خود، متوجه خواهید شد که این لامپ سوخته است یا خیر.

دلایل مختلف روشن نشدن چراغ در یخچال دوو شما

همان‌طور که قبلا ذکر کردیم، یخچال دوو شما ممکن است به دلایل مختلف روشن نشود. قبل از تعویض لامپ یخچال خود این نکات را به دقت بررسی کنید.

 • لامپ سوخته است : فقط لامپ همان مدل را تعویض کنید، مشخصات کلی ۲۲۰ ولت ۱۵ وات است. مشخصاتی که باید با فروشنده خود یا در دستورالعمل‌های یخچال دوو خود بررسی شود، به خصوص هنگام استفاده از لامپ LED. روش دیگر برای اطمینان از مدل لامپ یخچال دوو این است که آن را بردارید و به فروشگاه ببرید. مطمئناً پرسنل آن فروشگاه می‌توانند شما را برای خرید همان مدل راهنمایی کنند.
 • تماس ضعیف بین لامپ و پریز : اگر پیچ، لامپ و لنت لامپ در تماس ضعیفی باشند، می‌توان از یک پیچ گوشتی کوچک برای بازکردن قطعه تماس مسی در نگهدارنده لامپ و تلاش برای برقراری تماس استفاده کرد. لامپ را محکم ببندید، فشار فنر را بررسی و تنظیم کنید. مراقب باشید قبل از این نوع کار، یخچال دوو خود را از پریز برق جدا کنید! اگر تماس بد ادامه داشت، یخچال دوو خود را در این حالت رها نکنید و با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید.

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله تحت عنوان خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با علت های خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا