تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال الکترولوکس

چگونه می توانیم یخساز یخچال الکترولوکس را تعمیر کنیم

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

روش تعمیر یخساز یخچال الکترولوکس چگونه است؟ اگر شما هم در منزل خود از یخچال فریزر ساید بای ساید الکترولوکس استفاده می کنید احتمال دارد با این مشکل روبرو شوید که یخساز شما به درستی کار نکند و بخواهید آن را تعمیر کنید ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلات مربوط به یخساز یخچال الکترولوکس و همچنین تعمیر آن را بیان می کنیم. البته اگر خودتان در این زمینه هیچ گونه مهارتی ندارید بهتر است که تعمیر یخساز یخچال الکترولوکس خود را به تعمیرکاران مجاز یخچال الکترولوکس بسپارید ولی بعضی از مشکلات در یخساز این یخچال، جزئی می باشد و شما بدون داشتن مهارت هم می توانید آن را برطرف کنید در ادامه می خواهیم مشکلات مربوط به یخساز یخچال الکترولوکس و همچنین روش تعمیر آن را برای شما توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

چگونه یخساز یخچال الکترولوکس را راه اندازی کنیم؟

یخساز یخچال الکترولوکس

اگر شما هم به تازگی یخچال ساید بای ساید الکترولوکس را خریداری کرده و می خواهید از آن استفاده کنید باید ابتدا یخساز آن را فعال کنید برای اینکه بتوانید یخساز یخچال ساید بای ساید الکترولوکس را فعال کنید باید به روش زیر  عمل کنید:

 •  در بعضی از مدل های این یخچال دکمه ای درون داخل کابین فریزر قرار گرفته شما باید کاور بالای مخزن را برداشته و مخزن یخ را خارج کنید و سپس کلید on را انتخاب کنید.
 •  البته در بعضی از مدلهای این یخچال فریزر، برای روشن و خاموش کردن یخساز اهرمی در آن قرار داده شده است که شما می توانید با کشیدن اهرم به سمت پایین، یخساز را روشن کنید.

چگونه می توانید یخساز یخچال الکترولوکس را خاموش کنید؟

اگر شما برای مدت طولانی از یخساز یخچال الکترولوکس استفاده نمی کنید می توانید آن را غیر فعال کنید تا هم در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کرده باشید و هم سلامت یخساز شما به خطر نیفتد زیرا اگر در مدت طولانی از یخساز استفاده نکنید یخ ها به هم چسبیده به راحتی از یخساز خارج نمی شود پس در صورت استفاده نکردن از یخساز بهتر است آن را خاموش کنید. اگر شما می خواهید که یخساز یخچال الکتروکوکس خود را غیرفعال کنید باید روش زیر را انجام دهید:

 • ابتدا دکمه های ice Marker را برای مدت ۳ ثانیه نگهدارید نشانگر خاموش شدن یخساز الکترولوکس بر روی آن دیده شود
 • و همچنین شما می توانید که نشانگری را که روی یخساز قرار دارد روی حالت off بگذارید
 • اگر یخساز شما از نوع اهرمی می باشد برای خاموش کردن یخساز می توانید اهرام را به سمت بالا بکشید در این صورت یخساز شما خاموش خواهد شد

در چه زمانی لازم است یخساز یخچال را ریست کنیم؟

اگر در یخساز یخچال شما اختلال به وجود آمد و یا به طور طبیعی کار نکرد و عملکرد آن با اختلال روبرو شد بهتر است نگران نباشید زیرا با ریست کردن یخساز می توانید یخساز را به حالت اولیه برگردانید فقط دقت داشته باشید که نباید به طور مکرر یخساز را ریست کنید زیرا باعث خرابی یخچال فریزر شما خواهد شد زمانی که  برای ریست کردن یخساز مناسب است موارد زیر می باشد:

 • در صورت شنیدن صدای بلند هنگام یخ سازی یخچال می توانید آن را ریست کنید.
 •  اگر یخساز یخچال شما درست کار نکرد باید آن را ریست کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از یخچال مای تگ | عیب یابی و تعمیر در منزل

چگونه می توانیم یخساز ساید بای ساید الکترولوکس را ریست کنیم؟

یخساز یخچال الکترولوکس

برای اینکه شما بتوانید یخساز یخچال الکترولوکس خود را ریست کنید باید مراحل زیر را طی کنید:

 • در مرحله اول وقتی که یخساز شما فعال است و یخچال فریزر روشن می باشد دکمه ی ریست را که روی یخساز درون فریزر قرار داده شده فشار داده و دکمه را چند ثانیه نگه دارید به این صورت یخساز یخچال شما ریست خواهد شد.

روش تعمیر یخساز یخچال الکترولوکس

همانگونه که می دانید یخچال های ساید بای ساید الکترولوکس از سیستم یخساز برخوردار هستند و این مدل یکی از محبوب ترین مدل های یخچال الکترولوکس می باشد زیرا یخساز یخچال در این محصول بسیار کاربردی است اگر یخساز یخچال خراب شود شما با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد ولی اصلا نگران نباشید زیرا بیشتر این  ایرادات و مشکلات جزئی می باشند و شما می توانید خودتان به راحتی آن را در منزل برطرف کنید ولی اگر با راهنمایی های ما موفق به رفع مشکل یخساز یخچال الکترولوکس خود نشدید بهتر است که با تعمیرکار مجاز یخچال الکترولوکس تماس بگیرید و تعمیر یخساز یخچال خود را به آنها بسپارید.

چرا یخساز یخچال ساید بای ساید الکترولوکس کار نمی کند

تقریبا می توان گفت یکی از بیشترین مشکلاتی که احتمال دارد برای یخساز یخچال الکترولوکس شما به وجود بیاید کار نکردن یخساز می باشد اگر شما متوجه شدید که یخساز یخچال الکترولوکس شما کار نمی کند باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • در ابتدا یخساز را چک کنید احتمال دارد که اصلا یخساز روشن نباشد
 •  اگر مطمئن شدید که یخساز یخچال الکترولوکس شما روشن است باید مسیر ورودی آب یخچال را هم بررسی کنید احتمال دارد که این مسیر مسدود شده باشد.
 • دلیل دیگری که می تواند باعث روشن نشدن و کار نکردن یخساز یخچال الکترولوکس شود نداشتن سرمای کافی برای یخساز است و این باعث کار نکردن یخساز می‌شود برای این منظور دمای فریزر را بررسی کنید.

چرا یخ ها در یخچال الکترولوکس به یکدیگر می چسبند؟

اگر در یخچال ساید بای ساید الکترولوکس شما یخ ها به یکدیگر می چسبند پس نشان دهنده به وجود آمدن مشکلاتی در این قسمت می باشد که شما باید آن را برطرف کنید برای برطرف کردن این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر شما برای مدت طولانی از یخساز یخچال الکترولوکس خود استفاده نکنید باعث به هم چسبیدن یخ ها در یخچال می شود.
 • کم شدن دمای فریزر باعث به وجود آمدن این مشکل خواهد شد اگر دمای فریزر شما کم باشد یخ ها آب شده و همدیگر می چسبند.
 •  بالا بودن فشار آب در هنگام آبگیری باعث می شود که یخ ها با کمبود جا روبرو شوند و به همدیگر بچسبند.

دلیل نساختن یخ در یخساز یخچال الکترولوکس چیست؟

اگر متوجه شدید که یخساز یخچال الکترولوکس شما یخ نمی سازد باید برای برطرف کردن این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد که شیر آب خراب و یا مسدود شده باشد و آب وارد مخزن یخ ساز نشود این مشکل باعث نساختن یخ خواهد شد.
 • اگر گرفتگی در فیلتر آب یخ ساز باشد می‌تواند باعث نساختن یخ در یخساز شود.
 • خرابی ترموستات یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل است که شما باید آن را بررسی کنید.
 •  اگر لوله انتقال یخ بزند می‌تواند باعث شود که آب در لوله جمع نشود و یخی هم تولید نمی شود
پیشنهاد آی‌بک امداد :  کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

چرا در یخساز یخچال الکترولوکس برفک جمع می شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که احتمال دارد برای یخساز یخچال الکترولوکس شما به وجود بیاید تجمع برفک است برای بررسی این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • در صورت بروز این مشکل دمپر یخساز را چک کنید و از سلامت آن مطمئن شوید.
 • احتمال دارد که به مرور زمان هوای مرطوب وارد دمپر شده و باعث به وجود آمدن برفک در یخساز یخچال شود.

سنسور در کدام قسمت از یخساز یخچال الکترولوکس قرار گرفته و وظیفه آن چیست؟

سنسور وظیفه کنترل دمای عملیات یخ سازی را بر عهده دارد وقتی که یخساز به دمای معینی می رسد سنسور فرمان انتقال پیدا کردن یخ را به درون محفظه ارسال می کند. اگر سنسور یخساز شما خراب شود باعث بروز مشکل در یخسازی می شود . سنسور در قسمت پنل کنترل یخساز قرار داده شده است. اگر یخساز شما با مشکل روبرو شد باید سنسور را بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید.

ترمودیسک در یخساز یخچال الکترولوکس در کجا قرار گرفته و چه وظیفه ای دارد؟

ترمودیسک در کنار اواپراتور یخچال قرار گرفته است و وقتی که اواپراتور سرد می شود ترمودیسک هم سرد شده و جریان الکتریکی را عبور خواهد داد ترمودیسک می تواند دمای اواپراتور را تشخیص دهد و از رسیدن جریان الکتریکی به سمت المنت جلوگیری کند.

شیر برقی در یخساز یخچال الکترولوکس در کجا قرار دارد و چه وظیفه ای به عهده دارد؟

اگر یخساز یخچال الکترولوکس شما با مشکل مواجه شد یکی دیگر از قطعاتی که باید سلامت آن را بررسی کنید شیر برقی می باشد شیر برقی وظیفه دارد که آب مورد نیاز را برای آبگیری یخساز به محفظه منتقل کند و اگر شیر برقی خراب شود عملکرد یخساز هم مختل خواهد شد شیر برقی در پنل پشتی یخچال قرار داده شده و شما می توانید به راحتی به آن دسترسی داشت پیدا کرده و آن را بررسی کنید.

نتیجه گیری از روش تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید الکترولوکس

همانگونه که گفتیم  یخساز یکی از مهمترین قسمت های یخچال الکترولوکس می باشد که کاربرد زیادی دارد اگر یخساز یخچال شما خراب شود برای شما مشکلات زیادی به وجود می آید ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلاتی را که به طور رایج برای یخساز یخچال الکترولوکس به وجود می آید توضیح داده و روش رفع این مشکلات را هم بیان کردیم اگر شما در این زمینه مهارت داشته باشید می توانید خودتان در منزل این مشکل را برطرف کنید ولی اگر هیچ گونه مهارتی در این زمینه ندارید بهتر است که در صورت نیاز با تعمیرکار مجاز یخچال الکترولوکس تماس بگیرید و تعمیر یخساز یخچال خود را به آنها بسپارید

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیر یخساز یخچال الکترولوکس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا در یخساز یخچال الکترولوکس برفک جمع می شود

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا