تعمیرات یخچال

تعمیر یخساز یخچال امرسان Emersun

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

تعمیر یخساز یخچال امرسان از مهمترین موضوعاتی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، یافتن عیب یخساز و رفع ایرادات آن نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد و برای انجام آن بهتر است از فرد متخصص کمک بگیرید. در ادامه مطلب به نحوه راه‌اندازی یخساز امرسان و ریست یخساز امرسان در مواقع نیاز خواهیم پرداخت. به کمک این مقاله شما می‌توانید مشکلات یخساز یخچال امرسان خود را رفع کنید.

طریقه تماس گرفتن با نمایندگی یخچال امرسان در شهر تهران

در صورتی که یخساز یخچال امرسان شما با ایراداتی مواجه شد، می‌‌توانید برای رفع آن از نمایندگی مجاز تعمیرات یخساز یخچال امرسان کمک بخواهید:

 1.  با نزدیکترین شعبه مرکز تعمیرات یخچال امرسان تماس بگیرید.
 2.  درخواست خود را آنلاین ثبت کنید.
 3.  زمانی که درخواست خود را ثبت کردید نام تعمیرکار به همراه کد اشتراک به شما پیامک خواهد شد.
 4.   تعمیرکارهای متخصص در کمترین زمان در محل مورد نظر شما حضور می‌یابند.
 5. پس از آنکه یخساز امرسان را بررسی و عیب یابی کردند، تعمیر یخساز امرسان به وسیله قطعات اصلی و فابریک صورت خواهد گرفت.
 6.  نهایتاً فاکتور و ضمانتنامه‌ی معتبر برای تعمیرات یخساز به شما ارائه خواهد شد.

تعمیر کردن یخساز یخچال امرسان در محل

اگر یخساز یخچال امرسان شما دچار ایراد شد، شما می‌توانید با یک تماس ساده یخساز امرسان را در محل تعمیر کنید. با این کار در هزینه و وقت شما صرفه‌جویی خواهد شد و همینطور سرعت تعمیر بالاتر می‌‌رود. لازم به ذکر است که تکنسین‌های متخصص وقتی به محل شما مراجعه می‌کنند تجهیزات کامل که شامل آچارهای مورد نیاز برای دستگاه و قطعات مختلف است را به همراه خودشان می‌آورند که در صورت نیاز به تعویض قطعه، این کار را نیز در همان موقع برای شما انجام دهند.

طریقه راه‌اندازی و فعال کردن یخساز یخچال امرسان چگونه می باشد؟

برای آنکه یخساز یخچال امرسان خود را راه‌اندازی کنید، بستگی دارد که از کدام مدل یخچال استفاده می‌کنید، در بعضی از مدل‌ها روی نمایشگر در یخچال ساید امرسان دکمه‌های on / off قرار دارند که با زدن این دکمه‌ها یخساز یخچال امرسان را می‌توانید روشن یا خاموش کنید. در برخی از مدل‌های دیگر با نگه داشتن دو دکمه Lock و Mute به صورت همزمان یخساز یخچال امرسان را می‌توانید فعال کنید.

آموزش خاموش کردن یخساز یخچال امرسان

اگر قصد دارید که برای مدت طولانی از یخساز یخچال امرسان خود استفاده نکنید، بهتر است که آن را خاموش کنید. با این کار از به هم چسبیدن یخ‌ها و خرابی یخساز جلوگیری می‌کنید. برای خاموش کردن یخساز یخچال امرسان به روش زیر می‌توانید این کار را انجام دهید:

 • روی یخچال دکمه‌ی ‌ice on/ice offوجود دارد. باید دکمه ice off را فشار دهید، با فشار دادن این دکمه یخساز یخچال امرسان خاموش خواهد شد.

ریست کردن یخساز یخچال امرسان

ریست کردن یخساز امرسان یکی از روش‌هایی است که می‌توانید به وسیله‌ی آن ایرادات جزئی یخساز را برطرف کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش تعمیر دمپر یخچال و فریزر | تعمیر و تعویض دمپر یخچال در محل

شما خودتان به راحتی می‌توانید ریست کردن یخساز یخچال امرسان را انجام دهید. برای این کار لازم است که مراحل زیر را انجام دهید:

 •  اول، در زمانی که یخچال روشن است محفظه درب یخساز یخچال امرسان را باز نمایید.
 • دکمه ریست را فشار بدهید و پس از گذشت چند ثانیه آن را رها کنید.

آموزش تعمیر کردن یخساز یخچال امرسان

در این بخش از مطلب به شایع‌ترین مشکلات یخساز یخچال امرسان و راهکارهای ساده برای برطرف کردن آنها می‌پردازیم. رفع کردن برخی از ایرادات بدون کمک تعمیرکار، نسبتاً آسان می‌باشد. در بعضی مواقع به سادگی با داشتن دانش در این زمینه می‌توانید خودتان در منزل مشکل را برطرف کنید.

یخساز یخچال امرسان

دلیل کم آبگیری کردن یخساز امرسان

وقتی یخساز امرسان کم یا زیاد آب گیری می‌کند برای آنکه عیب آن را بیابید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 •  ممکن است کم بودن سرعت یخسازی یخچال به دلیل عوض نشدن فیلتر باشد.
 • امکان دارد کانال خروجی هوا و انتقال سرما به یخساز با مواد غذایی مسدود شده باشد و باید رفع گردد.
 •  اگر در یخچال را زیاد باز و بسته کنید در سرعت یخسازی موثر است.
 •  اگر باکس یخ پرشده باشد یخسازی متوقف می‌شود و باید شما باکس یخ را خالی کنید.
 • امکان دارد فشار آب دستگاه کم باشد و قالب‌های یخ پر نشود. در این صورت نیاز به بررسی و تعمیر کردن یخساز یخچال امرسان توسط تعمیرکار متخصص خواهد بود.

دلایل خارج نشدن یخ از یخساز یخچال امرسان

وقتی که از یخساز یخچال خود استفاده می‌کنید و متوجه می‌شوید که یخ به خوبی از یخساز خارج نمی‌گردد برای یافتن ایراد آن این موارد را بررسی نمایید:

 •  در بسیاری از مواقع استفاده نکردن برای مدت طولانی از یخساز و پر شدن بیش از اندازه مخزن یخ ممکن است موجب این مشکل شود.
 •  اگر بازوهای انتقال دهنده یخ و اجزای داخلی آن خراب شده باشند، می‌تواند موجب بروز این مشکل گردد.
 •  اگر یخ‌های داخل یخساز به هم چسبیده باشند، یخ‌ها نمی‌توانند از یخساز خارج شوند.
 •  همچنین ممکن است دمای یخساز متغیر باشد و یخ‌های درون محفظه یخساز آب شوند و به هم بچسبند و نتوانند خارج شوند.

دلایل چسبیدن یخ‌ها در یخساز امرسان

یکی دیگر از مشکلات یخساز یخچال امرسان که ممکن است رخ دهد، چسبیدن یخ‌ها به هم می‌باشد. لازم است بدانید که اگر این مشکل برای یخساز شما ایجاد شود، می‌تواند موجب از کار افتادگی یخساز شود و باید برای رفع این ایراد و تعمیر یخساز این نکات را بررسی کنید:

 •  اگر شما یخ کم مصرف می‌کنید، ممکن است مخزن یخ پر شده باشد که موجب خواهد شد یخ‌ها به هم بچسبند.
 •  اگر از یخساز استفاده نمی‌کنید بهتر است که یخساز را خاموش کنید.
 • اگر سرمای یخساز کافی نباشد، یخ‌ها ذوب می‌شوند و به یکدیگر می‌چسبند. بنابراین یکی از دلایل چسبیدن یخ‌ها سرمای ناکافی یخساز است.
 •  در برخی مواقع نوع شکل و قالب یخ سبب بالا آمدن سطح آب و به هم چسبیدن یخ‌ها می‌شود.
 •  اگر در زمان آبگیری، یخساز به مشکل برخورده و یا اگر فشار آب بالا رود سطح یخ‌ها یکدست می‌شود و به هم می‌چسبند.

یخساز امرسان چرا یخ نمی‌دهد؟

گاهی اوقات یخساز یخچال امرسان ممکن است یخ ندهد، با بررسی نکات زیر متوجه خواهید شد که یخساز یخچال امرسان شما چرا یخ نمی‌سازد؟

 •  آب ورودی یخچال خود را بررسی کنید. چون عدم ورود آب به یخساز موجب می‌شود که یخساز یخ ندهد.
 •  قطعه‌های فنی یخساز مثل سنسور، قالب یخساز، ترمودیسک را هم بررسی کنید.
 •  اگر در این مورد از دانش کافی برخوردار نیستید، از تکنسین متخصص کمک بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیر اجاق گاز امرسان Emersun

جایگاه سنسور یخساز یخچال امرسان کجاست؟

یخچال‌هایی که سیستم آبسردکن و یخساز دارند، از سنسور مخصوصی برخوردار هستند که قرار دادن لیوان و اجازه خروج آب و یا یخ را صادر می‌کند. در صورتی که یخساز امرسان شما کارکرد صحیح نداشته باشد فرمان لازم جهت صدور یخ به یخساز امرسان صادر نخواهد شد. محل قرار گرفتن سنسور یخچال در مدل‌های مختلف متفاوت است، برای آنکه بدانید جایگاه سنسور یخچال کجاست، دفترچه راهنمای یخچال امرسان را مطالعه فرمایید و پس از باز کردن کاور سنسور آن را مشاهده و بررسی نمایید و در صورت نیاز آن را تعویض و یا تعمیر کنید.

محل ترمودیسک یخچال امرسان

یکی دیگر از قطعه‌های مهم یخساز یخچال امرسان، ترمودیسک است. ترمودیسک از بالا رفتن دمای المنت پیشگیری می‌کند. در مدل‌های مختلف یخچال، ترمودیسک جایگاه متفاوتی دارد، اما به طور معمول در کنار قطعه‌هایی مثل المنت، ترموستات و برفک زدا قرار دارد. برای مطمئن شدن از محل قرار گرفتن ترمودیسک دفترچه راهنمای یخچال را بخوانید.

محل شیر برقی یخساز یخچال امرسان

یکی از مهمترین بخش‌هایی که اگر در آن مشکلی باشد، موجب ایراد در کارکرد بقیه بخش‌های دستگاه خواهد شد، شیر برقی یا شیر ورودی آب یخساز یخچال امرسان است. این شیر، آب یخساز را تامین می‌کند و آب را به منبع آبسردکن یخچال می‌رساند. به بیان دیگر شیربرقی اجازه می‌دهد که آب به خوبی داخل لوله آب یخچال جریان پیدا کند و در نهایت این آب وارد قالب یخ می‌شود تا یخساز امرسان تولید یخ را انجام دهد. این قطعه در قسمت پشتی یخچال قرار دارد. اگر پنل پشتی یخچال را باز کنید به آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

قطعه‌های یخساز یخچال امرسان را از کجا می‌توان تهیه کرد؟

اگر هر یک از قطعه‌های یخساز یخچال امرسان ایرادی پیدا کند، یخساز خوب کار نخواهد کرد. در این مواقع مصرف کنندگان دچار نگرانی می‌شوند که این قطعات را باید از کجا تهیه کنند؟ چون در بازار قطعه‌های تقلبی بسیار فراوان دیده می‌شوند، قطعات باکیفیت و اصلی را باید از جای مطمئن تهیه کرد. نمایندگی‌‌های مجاز این برند، قطعات اصلی را با قیمتی مناسب در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.

یخساز یخچال امرسان

سخن تکمیلی

در این مقاله آموزش تعمیرات وعیب یابی یخساز یخچال امرسان برای مصرف کنندگان به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. تا با مطالعه این مطلب بتوانند مشکلات یخساز امرسان را در محل انجام دهند. در برخی از مواقع با وجود تلاش‌هایی که خواهید کرد مشکل یخساز یخچال شما رفع نمی‌گردد. همچنین به برخی از قطعه‌ها شاید دسترسی نداشته باشید و یا دانش کافی برای تعمیر و عیب‌یابی آن را نداشته باشید. بنابراین بهترین راهکار کمک گرفتن از تکنسین متخصص و ماهر است که تخصص این کار را داشته باشند است. تکنسین‌های نمایندگی‌های مجاز تعمیرات برند امرسان دوره دیده و ماهر هستند به همین دلیل تعمیرات را طوری انجام می‌دهند که تا مدت‌ها مشکلی پیش نیاید و خیال شما از مشکلات بعد از تعمیر راحت خواهد بود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر یخساز یخچال امرسان Emersun

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طریقه راه‌اندازی و فعال کردن یخساز امرسان چگونه است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا