تعمیرات لباسشویی

ارور e10 ماشین لباسشویی آگ و نحوه رفع آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ارور e10 ماشین لباسشویی آگ از جمله کدهای خطایی است که ممکن است در ماشین لباسشویی با آن مواجه شوید. معمولاً در صورتی که در ورود آب به درون دستگاه مشکلی وجود داشته باشد، شما شاهد این کد خطا خواهید بود. دلایل گوناگونی وجود دارد که موجب می‌شود آب به صورت صحیح وارد دیگ ماشین لباسشویی نگردد و به این ترتیب ماشین لباسشویی نمی‌تواند وظایف خود را درست انجام دهد.

علت ارور e10 ماشین لباسشویی آگ

در ماشین لباسشویی آگ پنل ال سی دی وجود دارد که علاوه بر اینکه می‌توانید برنامه شستشو را با آن انتخاب نمایید، می‌توانید با استفاده از آن مدتی که تا پایان شستشو باقی مانده است را راحت‌تر بدانید. همچنین با استفاده از این ال‌سی‌دی می‌توانید مشکلات داخلی ماشین لباسشویی را نیز متوجه شوید.

این مشکلات با ارورها و کدهای خطا به صورت حروف انگلیسی و اعداد روی صفحه نمایش نمایان می‌گردند و معمولاً در کنار آن صدای هشدار نیز شنیده می‌شود. کد خطای e۱۰ ماشین لباسشویی آگ یکی از کدهای خطایی است که به ابتدای شستشو مربوط می‌شود و علت آن عدم وارد شدن آب به صورت صحیح به درون دیگ دستگاه می‌باشد.

بروز این مشکل موجب خواهد شد که در همان ابتدا شستشوی لباس ها متوقف شده و تا برطرف نشدن مشکل این ارور نمایان خواهد بود. از مهم‌ترین دلایل ارور e10 در ماشین لباسشویی آگ می‌توان به این موارد اشاره کرد:

انسداد و یا خم شدن شلنگ ورودی

یکی از دلایل بروز ارور e۱۰ ماشین لباسشویی آگ می‌تواند مربوط به شلنگ ورودی آب باشد. در صورتی که شیر، آب را به درون شلنگ برساند، شلنگ به علت خم شدگی و یا انسداد نمی‌تواند آب را به درون دیگ ماشین لباسشویی هدایت کند.

اگر در شلنگ آشغال و رسوب وجود داشته باشد، موجب انسداد آن خواهد شد. در بیشتر مواقع اگر ماشین لباسشویی به صورت اشتباه قرار بگیرد، موجب انسداد شلنگ می‌شود. چون شلنگ تا می‌خورد و در نتیجه با وارد نشدن آب به دیگ ماشین لباسشویی شما شاهد این ارور خواهید بود.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات لباسشویی بکو Beko | تعمیر لباسشویی بکو در منزل

ارور لباسشویی

آب در لوله‌کشی ساختمان وجود ندارد

یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین دلایل ارور e۱۰ ماشین لباسشویی آگ این است که فشار آب ساختمان بیش از اندازه کم است و یا به صورت کامل آب ساختمان قطع است. در این حالت آب در زمان مشخص به درون دیگ ماشین لباسشویی وارد نمی‌شود و برد دستگاه خطای مربوط را بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌کند.

به همین علت پیشنهاد می‌گردد که برای بررسی این کد خطا در ابتدا از وجود آب در ساختمان خود اطمینان حاصل کنید و فشار آن را بررسی نمایید. چنانچه در این قسمت مشکلی وجود نداشت، بهتر است که به سراغ دلایل بعدی بروید.

شیر آب ورودی قطع است

ماشین لباسشویی برای کار کردن باید آب را با شلنگ مخصوص به درون دستگاه هدایت کند. در صورتی که شیر ورودی به هر علتی انسداد و خرابی داشته باشد و یا به طور کامل بسته باشد، نمی‌توان آب را به درون ماشین لباسشویی انتقال داد. برای رفع این مشکل باید شیر آب را در ابتدا باز کنید و از وجود آب در لوله اطمینان حاصل نمایید. اگر مشکلی در ورودی شیر آب وجود ندارد، احتمالاً مجبور خواهید شد که شیر ورودی را به صورت کامل تعمیر و یا تعویض نمایید.

شیر برقی خراب است

وقتی که آب از شلنگ ورودی عبور می‌کند، به شیر برقی ماشین لباسشویی می‌رسد. این قطعه آب را با سرعت مناسب و تنظیم شده و به اندازه لازم وارد دیگ دستگاه خواهد کرد. چنانچه در شیر برقی ایراد و خرابی وجود داشته باشد، موجب خواهد شد که مسیر ورودی آب به ماشین لباسشویی به صورت کامل بسته شده و در نتیجه ماشین لباسشویی نتواند آبگیری را به صورت صحیح انجام دهد.

در برخی مواقع در قطعات داخلی شیر برقی رسوب وجود دارد که از دلایل اصلی به وجود آمدن این مشکل می‌باشد. البته در گاهی اوقات ممکن است که شیر برقی خرابی داشته باشد و موجب شود که ارور e۱۰ ماشین لباسشویی آگ روی صفحه نمایش ظاهر شود. در این شرایط برای تعمیر دستگاه خود از تکنیسین مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

فیلتر ورودی آب انسداد دارد

رسوبات و املاحی که در آب ورودی به ماشین لباسشویی وجود دارد، علاوه بر اینکه موجب ایجاد خرابی در شیر برقی می‌شود، موجب خواهد شد که در فیلتر ورودی دستگاه نیز انسداد به وجود آید و کاربران با ارور e۱۰ ماشین لباسشویی آگ مواجه شوند.

  • فیلتر ورودی ماشین لباسشویی آگ وظیفه دارد که میزان سختی آب را کاهش دهد و آشغال‌های موجود را جدا کند. تمیزکاری فیلتر ماشین لباسشویی را باید به صورت مرتب و هر چند ماه یکبار انجام دهید. چنانچه فیلتر در طول سال تمیز نشود، احتمال بروز ارور e۱۰ ماشین لباسشویی آگ به علت مسدود بودن فیلتر بسیار زیاد خواهد بود.
حتما بخوانید:   شیوه ریست کردن ماشین لباسشویی

برای جلوگیری از بروز مجدد این کد خطا باید حتماً جرم گیری ماشین لباسشویی خود را هر ۶ ماه یک بار انجام دهید. برای این کار مراحل زیر را پیش ببرید:

  • جرم گیر لباسشویی را به اندازه لازم و مناسب در ماشین لباسشویی خود بریزید.
  • لباس‌های درون دستگاه را بیرون آورده و دیگ را به طور کامل تمیز نمایید.
  • لباسشویی را بدون بار روشن نمایید و روی بلندترین برنامه و داغ‌ترین دما تنظیم کنید.
  • پس از اتمام چرخه شستشو داخل دیگ دستگاه خود را به صورت کامل خشک کنید.

برد ماشین لباسشویی خراب است

یکی دیگر از دلایل بروز ارور e10 ماشین لباسشویی آگ مربوط به وجود ایراد و خرابی در برد دستگاه می‌باشد. برد به عنوان مغز دستگاه عمل می‌کند و فعالیت‌های آن را مدیریت کرده و به هر یک از بخش‌های مختلف و قطعات دستور روشن و خاموش شدن را می‌دهد.

در مواقعی که برد ماشین لباسشویی دچار خرابی می‌شود، اطلاعات به صورت نادرست تفسیر شده و ارور نادرست روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد که ممکن است یکی از آنها همین ارور باشد. برای برطرف کردن مشکل نیاز است که از تعمیرکار با تجربه و مجرب در این حوزه بخواهید که برد ماشین لباسشویی شما را مورد بررسی قرار دهد و در صورتی که لازم است اقدام به تعمیر و یا تعویض آن نماید.

اتصالات شیر برقی و برد قطع است

همانطور که گفته شد، برد دستور روشن و خاموش شدن قطعات مختلف دستگاه را ارسال می‌کند. چنانچه اتصالات بین شیر برقی و برد قطع باشد، شیر برقی فرمان ورود آب به درون دیگ را دریافت نمی‌کند.

در این شرایط به درون دیگ ماشین لباسشویی آب وارد نمی‌شود و ارور e۱۰ ماشین لباسشویی آگ روی نمایشگر نمایان می‌گردد تا کاربران مشکل را رفع کنند. برای بررسی و برطرف کردن این مشکل باید پنل جلویی ماشین لباسشویی را باز کنید تا به اتصالات و برد دسترسی داشته باشید و از سلامت سیم مربوط به شیر برقی اطمینان حاصل نمایید.

سنسور آب خراب است

در مواقع بسیار کمی این امکان نیز وجود دارد که سنسور آب خراب باشد و ارور e۱۰ ماشین لباسشویی آگ ظاهر شود، اما بهتر است، بدانید که در بعضی از اوقات برد دستگاه به علت دریافت اطلاعات نادرست از قسمت سنسور آب این ارور روی دستگاه ظاهر می‌شود. در این حالت برای برطرف کردن این کد خطا باید سنسور را عوض کنید تا مقدار آبی که در دیگ ماشین لباسشویی وجود دارد، به صورت صحیح تخمین زده شود.

حتما بخوانید:   بررسی عملکرد سنسور کثیفی آب در لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

نکات مهم استفاده از لباسشویی

اگر در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی خود به نکات مهم و ساده توجه نداشته باشید و به صورت نادرست از آن استفاده کنید، در مدت زمان بسیار کم با ایرادات و خرابی‌هایی مواجه خواهید شد که صورت دستگاه شما نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد.

برای اینکه در ماشین لباسشویی شما سر و صدای اضافه ایجاد نشود و به دیگ ماشین لباسشویی خود آسیب وارد نکنید، باید زیپ‌های لباس‌ها را ببندید و قبل از قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی، جیب‌های آن را خالی کنید.

از مواد شوینده مرغوب و با کیفیت به اندازه لازم استفاده کنید. دستور استفاده از مواد شوینده روی آنها نوشته شده است می‌توانید از آن استفاده کنید.

تمیزکاری قسمت‌های مختلف ماشین لباسشویی برای جلوگیری از بروز مشکلات و ارورهایی مانند ارور e۱۰ ماشین لباسشویی آگ بسیار حائز اهمیت است. باید فیلتر دستگاه خود را هر چند مدت یک بار با دقت تمیز کنید.

برای اینکه در ماشین لباسشویی بوی نامطبوع ایجاد نشود، بهتر است که لباس‌ها را برای مدت طولانی در داخل آن قرار ندهید و پس از اتمام چرخه شستشو درب دستگاه را برای مدتی باز نگه دارید تا به طور کامل داخل دیگ خشک شود. برای رفع بوی نامطبوع ماشین لباسشویی خود، می‌توانید از جوش شیرین کمک بگیرید.

سخن تکمیلی

ارور e۱۰ ماشین لباسشویی آگ به دلایل گوناگون ممکن است که بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایان شود. این ارور معمولاً به ورود آب به داخل دستگاه مربوط می‌شود. به همین علت در ابتدا بهتر است، اطمینان حاصل کنید که شیر آب سالم است و در ساختمان شما مشکل فشار آب وجود ندارد.

در اکثر مواقع به علت کم بودن فشار آب و یا نبود آب در لوله‌های ساختمان این ارور ظاهر می‌گردد. یکی دیگر از دلایل بروز این ارور وجود انسداد و یا تاخوردگی در شلنگ ورودی آب است که به راحتی می‌توانید این مشکل را نیز برطرف نمایید. اگر در شلنگ ورودی آب آسیب دیدگی وجود دارد، بهتر است که آن را عوض کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ارور e۱۰ ماشین لباسشویی آگ و نحوه برطرف کردن آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

دلایل ارور e10 ماشین لباسشویی آگ و طریقه برطرف کردن آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x