خدمات ساختمان

نصب پرده پارچه ای و کرکره ای اداری ساختمان | ابزار های مورد نیاز جهت نصب پرده کرکره ای

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

شاید از نظر شما نصب پرده های کرکره ای دشوار باشد و فکر می کنید که نصب کردن این مدل از پرده ها نیاز به تخصص دارد اما باید بگوییم با کمی حوصله و چند ابزار ساده شما قادر خواهید بود خودتان این پرده ها را در خانه نصب کنید و هزینه های زیادی بابت نصب آن پرداخت نکنید. فقط باید به چند نکته مهم دقت کنید و آن اندازه گیری های دقیق می باشد. در این مقاله از این ایبک امداد به روش نصب پرده کرکره ای در ساختمان می پردازیم.

ابزار های مورد نیاز جهت نصب پرده کرکره ای

برای آنکه بتوانید خودتان در منزل به نصب پرده کرکره ای اقدام کنید ابزاری نیاز دارید که در ادامه به آنها اشاره شده است.

  • دریل
  • متر
  • مداد برای نشانه گذاشتن

همانطور که در بالا دیدید نصب کردن پرده کرکره ای نیاز به ابزار تخصصی ندارد و شما می توانید با ابزار اولیه و آگاهی از انجام مراحل کار بدون دردسر پرده کرکره ای را نصب کنید. در ادامه مطلب مراحل نصب پرده را توضیح داده ایم:

۱. پنجره را به طور دقیق اندازه گیری کنید

قبل از اینکه اقدام به خرید پرده کرکره ای کنید حتماً باید پنجره را به صورت دقیق اندازه گیری کنید زیرا در هنگام خرید اولین چیزی که به آن نیاز خواهید داشت ابعاد پنجره می باشد. فقط لازم است به این نکته توجه کنید که پرده کرکره ای نیز مانند دیگر پرده ها هم می تواند درون قاب پنجره نصب شود و هم بیرون از آن. بنابراین با توجه به نیاز و شرایط خودتان اقدام به اندازه گیری پنجره کنید و مشخص کنید که پرده در کجا نصب خواهد شد. نصب پرده پارچه ای و کرکره ای اداری ساختماناگر قرار شد که پرده بیرون از قاب پنجره نصب شود باید طول پنجره را از قسمت بالایی قاب تا پایین اندازه بگیرید و برای عرض پنجره نیز همین روش را انجام دهید. اگر می خواستید پرده درون قاب قرار بگیرد متر را بر روی پنجره بگذارید و طول و عرض پنجره را کاملا اندازه گیری کنید. نکته مهم دیگری که باید در اندازه گیری پنجره مورد توجه قرار دهید این است که عرض پنجره را یک بار از بالاترین نقطه یک بار از وسط و یک بار از پایین اندازه بگیرید زیرا این اعداد ممکن است کمی با هم متفاوت باشند. شما می توانید برای پرده کرکره ای کوچکترین عدد داخل قاب را در نظر بگیرید. لازم است یادآور شویم که نصب کردن پرده کرکره ای در خارج از قاب پنجره باعث می شود که پنجره به نظر بزرگتر دیده شود و اگر آن را داخل قاب پنجره قرار دهید پنجره کوچک تر به نظر می رسد و این بستگی به سلیقه و دکوراسیون منزل شما دارد.

محل نصب کردن پرده کرکره ای را کاملا مشخص کنید

پس از آنکه پرده کرکره ای را خریداری کردید و ابزار مورد نیاز جهت نصب را تهیه کردید باید قلاب و یا بست نیز فراهم کنید. معمولاً به همراه پرده کرکره ای قلاب و بست نیز فروخته می‌شود و دیگر لازم نیست به صورت جداگانه آن را خریداری کنید. پس از آنکه تصمیم گرفتید که پرده را بیرون و یا داخل قاب پنجره نصب کنید با توجه به اینکه طول و عرض پنجره را نیز اندازه گیری کرده اید باید محل قرار گرفتن قلاب یا بست را مشخص کنید که معمولاً محل قرارگیری قلاب به خط عمودی پنجره نزدیک می باشد. جایی که قرار است بست در آن نصب شود را مشخص کنید و به کمک یک مداد جای سوراخ ها را مشخص کنید. محل نصب پرده کرکره ای را سوراخ کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مراحل اجرای روف گاردن به صورت استاندارد | طراحی جذاب روف گاردن

محل نصب قلاب ها را سوراخ کنید

معمولاً به همراه هر قلاب دو پیچ نیز وجود دارد در مرحله قبل گفتیم که باید محل قرار گرفتن پیچ ها را مشخص کرده و سوراخ کنید. برای سوراخ کردن محل پیچ ها می توانید با یک دریل با مته ۱۶/۱ اینچی این کار را انجام دهید و محل پیچ ها را سوراخ کنید. بهتر است در سوراخ کردن محل پیچ ها دقت کنید تا همه آنها با هم یک اندازه و یکسان باشند. برای آنکه بتوانید این کار را دقیق انجام دهید می توانید محل سوراخ کردن را از روی مته مشخص کرده و با علامت گذاری کنید و در سوراخ کردن بقیه مته را هر بار به همان اندازه داخل دیوار فرو ببرید. با توجه به سطح دیوار ممکن است نیاز به مته های گوناگون برای سوراخ کردن داشته باشید.

قلاب ها و یا بست ها را در جای خود پیچ کنید

پس از آنکه محل سوراخ ها مشخص شد و سوراخ کردن دیوار به اتمام رسید و همچنین محل قرار گرفتن قلاب ها علامت گذاشته شد نوبت به آن رسیده که قلاب ها را به دیوار نصب کنید. پیچ ها را در جای خود قرار داده و پیچ کنید و پس از آن بست ها را در جایی که لازم است قرار گیرند متصل کنید.

کلیپ های والان را سر جای خود قرار دهید

والان یک لایه جداگانه از پرده کرکره ای می باشد که در قسمت بالایی پرده و بر روی ریل اصلی جایگذاری می‌شود تا پرده بتواند ظاهری دکوراتیو و شیک تر داشته باشد. برای نصب والان از کلیپ های مخصوص برای والان استفاده می شود که قبل از نصب کردن ریل کرکره ای روی دیوار قرار می گیرد تا اگر نیاز داشتید و مایل بودید والان را بر روی آن قرار دهید. ریل کرکره ای را در محل مخصوص خود قرار دهید. پرده کرکره ای و ریل آن به هم متصل می باشند بنابراین پس از انجام مراحل بالا نوبت به آن می رسد که ریل کرکره در محل مخصوص خود قرار گیرد.

نصب پرده پارچه ای و کرکره ای اداری ساختمان

محل قرار گرفتن ریل کرکره در قلاب ها می باشد. پرده کرکره ای و ریل به همدیگر متصل می باشند و پس از انجام مراحل بالا باید ریل کرکره ای در جای مخصوص خود قرار گیرد. پس از آنکه از قرار گرفتن ریل کرکره ای در جای خود مطمئن شدید نوبت به بستن قلاب ها و یا بست می باشد و باید محکم شوند. معمولا وقتی که بست ها سر جای خود قرار گرفته و محکم می شوند و جفت می شوند صدای کوچکی از آن به گوش می رسد و شما مطمئن می شوید که کارتان را به درستی انجام داده اید. باید به این نکته توجه کنید وقتی که در حال نصب کردن پرده کرکره ای می‌باشید کرکره باید به حالت جمع شده و افقی قرار بگیرد و پس از پایان مراحل نصب می توانید آن را باز کنید و در پایان نیز می‌توانید والان را روی ریل که جای آن را از قبل مشخص کرده بودید متصل کنید تا ظاهر پرده شما شیک تر و متفاوت تر به نظر برسد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانه

آیا روش نصب کردن پرده کرکره فلزی متفاوت است؟

تفاوتی ندارد که شما چه نوع پرده کرکره ای را انتخاب می کنید. فقط باید به این نکته توجه کنید که پرده کرکره ای چه از نوع فلزی باشد یا آلومینیومی و یا پلاستیکی، وینیلی و یا چوبی مراحل کار هیچ تفاوتی با هم ندارد و با انجام دادن مراحل گفته شده در بالا می‌توانید پرده های کرکره ای خود را که به صورت افقی هستند به راحتی نصب کنید اما این نکته را به خاطر داشته باشید که نصب پرده های کرکره ای عمودی و یا پنل ها با نصب پرده کرکره افقی متفاوت است. در ادامه روش نصب پرده کرکره عمودی را توضیح می دهیم.

روش نصب کردن پرده کرکره ای عمودی چگونه است؟

پرده های کرکره ای عمودی به طور معمول روی پنجره هایی که بزرگ هستند و زیاد باز و بسته می شوند نصب می شود مثل درب پاسیو یا بالکن. همانطور که در نصب پرده های کرکره ای افقی گفتیم پرده های کرکره ای عمودی نیز به دو صورت نصب می شوند. داخل قاب و یا خارج از قاب. بنابراین مثل اندازه گیری کردن در پرده های کرکره ای افقی، برای مشخص شدن محل نصب در کرکره های عمودی نیز همان مراحل صورت می گیرد تفاوتی که بین نصب پرده کرکره ای افقی و پرده کرکره ای عمودی وجود دارد این است که پس از آنکه ریل را نصب کردید کرکره ها هر کدام به صورت جداگانه و یکی یکی باید سر جای خود نصب شوند. به هنگام اندازه گیری باید دقت کنید ابتدا حتماً ارتفاع کرکره را اندازه بگیرید تا مطمئن باشید که پس از نصب، محل نصب ریل ها در جای خود قرار گرفته باشند. همچنین به این نکته نیز توجه کنید به علت آنکه کرکره عمودی از انتهای کرکره به هم وصل هستند بنابراین باید ترتیب قرار گرفتن کرکره‌ها رعایت شود.

آیا می توانیم بدون کمک گرفتن از تکنسین پرده کرکره ای را نصب کنیم؟

همان طور که در بالا گفته شد نصب کردن پرده کرکره ای کار سختی نیست و فقط با داشتن ابزاری ساده و کمی دقت و حوصله می توانید پرده کرکره ای را طبق دستورالعمل های گفته شده نصب کنید.

نصب پرده پارچه ای و کرکره ای اداری ساختمان

اما اگر فکر می کنید مهارت لازم در انجام این کار را ندارید و یا وقت آن را ندارید بهتر است از تکنسین های ماهر در این زمینه کمک بگیرید. شرکت خدماتی ایبک امداد می‌تواند در این زمینه به شما عزیزان کمک کند. جهت دریافت راهنمایی و مشاوره می توانید با تلفن‌های ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید. ما به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که نصب پرده های شما در کمترین زمان ممکن و بی‌نقص و کامل انجام خواهد شد.

سخن پایانی

برای نصب کردن انواع پرده های کرکره ای عمودی یا افقی در محل کار و یا منزلتان نیاز به ابزار ساده و همچنین کمی دقت و حوصله خواهید داشت. ایبک امداد در این مقاله به روش های نصب پرده کرکره عمودی و افقی پرداخته و نکات آن را برای شما عزیزان بیان کرده است. از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نصب پرده پارچه ای و کرکره ای اداری ساختمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آیا می توانیم بدون کمک گرفتن از تکنسین پرده کرکره ای را نصب کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا