مجله سلامت پوست

برس پاکسازی صورت یا فیس براش چیست | راهنمای خرید فیس براش

آلودگی، گرد و غبار، کرم‌ ها و مواد آرایشی از مواردی هستند که می‌ توانند بر روی پوست باقی بمانند و پوست صورت شما را خراب کنند. بنابراین حتماً به پاکسازی احتیاج دارند تا پوست صورت شما از آلودگی‌ ها پاک گردد و سلامت خودش را دوباره به دست آورد. در واقع یکی از بهترین روش‌ های پاکسازی و همچنین لایه برداری از سطح پوست استفاده کردن از برس‌ های پاکسازی می‌ باشد و این برای سلامت و شادابی پوست شما بسیار ضروری و مناسب است.

فیس براش یا برس پاکسازی پوست چیست؟

فیس براش ابزاری برای مراقبت و نگهداری کردن از پوست می‌ باشد. برس پاکسازی ابزاری است که می‌ تواند پوست صورت را به صورت عمیق پاکسازی کرده و منافذ پوست را کاملاً باز کند و به بهبود جریان خون و همچنین زیبایی صورت کمک زیادی خواهد کرد. نام‌ های دیگر این ابزار فرچه شست و شوی صورت، برس شست و شوی صورت و یا براش صورت می‌ باشد. فیس براش دارای دو دسته برس برقی و دستی می‌ باشد که نوع برقی آن به صورت چرخشی و یا ویبره‌ ای است.

چگونه باید از فیس براش استفاده کرد؟

پاکسازی عمیق پوست، از بین بردن سلول‌ های مرده، باز کردن منافذ پوست صورت، بهبود فوری جای زخم و جوش، جلوگیری از ایجاد جوش و همچنین درمان آن از جمله کاربردهای برس پاکسازی یا فیس براش می‌ باشد. برس پاکسازی صورت یا فیس براش چیست؟ راهنمای خرید فیس براشبنابراین برای آنکه پوست صورت شما کاملاً سلامت و زیبا باشد باید از این وسیله کاربردی استفاده کنید.

مزایای استفاده کردن از فیس براش چیست؟

 • پاکسازی عمقی پوست: موهای بسیار ظریف برس پاکسازی می‌ تواند تا ۶ برابر بیشتر از شست و شوی معمولی پوست صورت را پاکسازی کند. این برس با شست و شوی عمقی پوست همه سلول‌ های مرده را از روی پوست صورت از بین می‌ برد و قدرت فوق العاده‌ ای در پاکسازی عمقی پوست دارد.
 • لایه برداری سطحی و حذف سلول‌ های مرده از روی پوست: پوست صورت شما هر ۲۸ روز یک بار خودش را تجدید و احیا می‌ کند. استفاده کردن از فیس براش می‌ تواند سطح پوست را از باقیمانده سلول‌ های مرده پاک کند. همچنین فیس براش آلودگی‌ ها و ذرات مواد آرایشی را از صورت شما پاک کرده و به آن شفافیت می‌ بخشد.
 • تمیز نمودن منافذ پوست و بستن آنها: فیس براش با پاکسازی کردن پوست از بقایای سلول‌ های مرده می‌ تواند منافذ پوست شما را در اثر مرور زمان ببندد.
 • افزایش شفافیت در پوست و بهبود گردش خون: فیس براش یک ماساژ دهنده کوچک پوست می‌ باشد که با تحریک کردن آن می‌ تواند جلوه درخشان و شادابی به پوست شما هدیه بدهد.
 • جلوگیری از ایجاد چین و چروک و جوش: پسماند آلودگی محیط و هوا و همچنین مواد آرایشی بر روی پوست می‌ تواند از تنفس پوست و تغذیه آن جلوگیری کرده و باعث چروک و جوش روی صورت شود. فیس براش از ایجاد چین و چروک و جوش روی پوست صورت شما جلوگیری خواهد کرد.
 • افزایش جذب کرم‌ های مراقبتی پوست: پس از آنکه از فیس براش استفاده کنید صورت شما آمادگی بیشتری برای جذب محصولات مراقبتی از پوست دارد. سرم‌ ها و کرم‌ های شما با سرعت بیشتری جذب شده و نتیجه مطلوبی خواهید گرفت.
حتما بخوانید:   علت به وجود آمدن لک های قهوه ای رنگ بر روی پوست و راه های درمان آن

انواع فیس براش‌ ها یا برس پاکسازی پوست

به طور کلی می‌ توانیم برس‌ های پاکسازی را به دو دسته برقی و دستی تقسیم کنیم. برس برقی به دو نوع چرخشی و ویبره‌ ای تقسیم می‌ شود که هر کدام از آنها دارای مزایا و معایب خاص خودش می‌ باشد. در واقع شما بر اساس علایق و بودجه خود می‌ توانید یکی از این برس ها را خریداری نمایید. برس پاکسازی صورت یا فیس براش چیست؟ راهنمای خرید فیس براشتقریبا هر سه مدل از فیس‌ براش ها به یک اندازه تاثیر دارند بنابراین برای خرید آنها زیاد حساس نباشید و نکته مهم این است که پاکسازی پوست خود را انجام دهید.

فیس براش دستی چیست؟

فیس براش در واقع نسل جدیدی از لیف‌ های قدیمی حمام می‌ باشد که البته فقط برای شست و شوی صورت می‌ تواند مورد استفاده قرار گیرد. به طور معمول فیس براش دستی دارای دو سر مویی و سیلیکونی می‌ باشد که سر مویی آن بیشتر برای شست و شوی منافذ و سر سیلیکونی آن برای ماساژ دادن و یا پخش اسکراب و ماسک کاربرد دارد.

روش استفاده کردن از فیس براش دستی

برای استفاده کردن از فیس براش دستی فقط کافیست که مقداری شوینده را بر روی آن ریخته و با حرکات افقی، عمودی و چرخشی پوست خود را کاملاً شست و شو دهید. فیس براش دستی نسبت به نوع برقی آن قیمت مناسب‌ تری دارد و با مطالعه بر روی سایت‌ های مختلف می‌ توانید نظر دیگر کاربران را در مورد رضایت از فیس براش مطالعه کنید.

معایب و ایرادهای فیس براش دستی چیست؟

مهمترین ایرادی که می‌ توانیم برای فیس براش دستی نام ببریم این است که فشاری که باید به پوست وارد کند به صورت متناسب اعمال نمی‌ شود و ممکن است باعث کشیدگی پوست شود که این مورد در بلند مدت ممکن است باعث شل شدن پوست شما گردد. از طرفی با وارد کردن فشار کمتر منافذ اینطوری که باید کاملاً پاکسازی نمی‌ شود به همین خاطر ایده طراحی و تولید فیس براش برقی به ذهن سازندگان رسیده است.

حتما بخوانید:   آیا سفیده تخم‌مرغ برای چروک پوست مناسب است ؟

فیس براش برقی چیست؟

همانطور که گفتیم فیس براش برقی دارای دو نوع ویبره‌ ای و چرخشی می‌ باشد که هر کدام از آنها کارکرد خاصی دارند و جهت رفع نیاز بعضی از مصرف کنندگان طراحی و ساخته شده‌ اند. البته نباید ناگفته بماند که میزان پاک کنندگی در هر دو مدل تقریباً یکسان است و تفاوت آنها فقط در نوع برس و نحوه شست و شو می‌ باشد.

فیس براش چرخشی چیست؟

سری فیس براش چرخشی به طور دورانی می‌ چرخد و به این صورت تار موهای نازک برس می‌ تواند منافذ پوست را کاملاً تمیز کند. در این حالت نباید زیاد به براش فشار وارد شود و فقط کافیست که براش را روشن کنید و آن را بر روی نواحی مختلف پوست خود حرکت دهید. نکته مهمی که در استفاده از فیس براش چرخشی باید به آن توجه کنید این است که فیس براشی تهیه کنید که مناسب پوست شما باشد. اگر خاصیت لایه برداری برس پاکسازی برای شما مهم است بنابراین فیس براش چرخشی می‌ تواند گزینه مناسبی برای شما باشد اما چنانچه می‌ خواهید فقط شست و شوی معمولی روزانه را با فیس براش انجام دهید بر اساس نوع پوست شما براش نرم و متوسط می‌ تواند برایتان مناسب باشد. براش متوسط برای پوست‌ های چرب و براش نرم برای پوست حساس مناسب است. اگر پوست شما خیلی حساس است، پیشنهاد ما به شما فیس براش لرزشی می‌ باشد.

فیس براش ویبره‌ ای یا لرزشی چیست؟

در ساخت و طراحی فیس براش لرزشی از تکنولوژی اولتراسونیک استفاده شده است. به این صورت که دستگاه ثابت می‌ باشد و سری آن حرکتی ندارد و با روشن کردن برس موهای نازک آن کم کم به لرزه در آمده و با لطافت بسیار زیادی پوست شما را کاملاً پاکسازی می‌ کند. همانطور که قبلاً هم گفتیم فیس براش ویبره‌ ای برای پوست‌ های حساس و نازک بسیار مناسب می‌ باشد. بیشتر افراد ترجیح می‌ دهند که از فیس براش لرزشی استفاده کنند زیرا فیس براش چرخشی به مرور زمان می‌ تواند باعث شل شدن و کشیده شدن پوست شما شود.

حتما بخوانید:   کاربردهای بوتاکس چیست و بوتاکس چه مزایایی دارد؟

انواع سری‌ های مختلف فیس براش

به صورت کلی فیس براش‌ ها دارای سه سری نرم، متوسط و سخت می‌ باشند که برای پاکسازی کردن پوست طراحی و تولید شده‌ اند.

 • سری نرم: چنانچه پوست شما حساس است این سری‌ های فیس براش برای شما مناسب است.
 • سری متوسط: چنانچه پوست چرب دارید بهتر است از سری متوسط فیس براش استفاده کنید.
 • سری سخت: چنانچه قصد دارید که لایه برداری پوست خود را به صورت عمیق انجام دهید این سری‌ ها برای شما مناسب خواهد بود.

راهنمای خرید فیس براش یا برس پاکسازی

پیش از خرید هر محصولی لازم است که راجع به آن تحقیق کرده و هوشمندانه آن را انتخاب کنید.

 • توجه به نوع پوست و سری برس: همانطور که گفتیم سری‌ ها در سه مدل نرم، متوسط و سخت در بازار وجود دارند و شما باید بر اساس نوع پوست از آن استفاده کنید. چنانچه پوست شما چرب می‌ باشد از سری متوسط و چنانچه پوست حساسی دارید سری نرم برای شما مناسب می‌ باشد و چنانچه می‌ خواهید پاکسازی عمیق بر روی پوست خود انجام دهید از سری سخت استفاده کنید.
 • نوع برس پاکسازی: همانطور که در بخش‌ های قبلی هم گفتیم برس‌ ها به سه دسته دستی، برقی و ویبره‌ ای تقسیم می شوند. بنابراین قبل از خرید حتماً باید نوع برس را انتخاب کرده و بر اساس هزینه و بودجه خود اقدام به خرید یکی از آنها نمایید.

برس پاکسازی صورت یا فیس براش چیست؟ راهنمای خرید فیس براش

 • قابلیت تنظیم سرعت: یکی از عوامل بسیار مهم برای خرید یک برس پاکسازی برقی توجه به قابلیت تنظیم سرعت برس می‌ باشد زیرا بعضی از قسمت‌ های صورت شما حساس‌ تر می‌ باشند و باید با سرعت کمتری عملیات پاکسازی بر روی آنها انجام شود. بنابراین قابلیت تنظیم سرعت بسیار ضروری است.
 • توجه به ضد آب بودن: چنانچه برس برقی خریداری کرده‌ اید حتماً توجه کنید که برس شما ضد آب باشد و به راحتی آن را بتوانید بشویید.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله از ایبک امداد متوجه شدید شست و شوی صورت توسط فیس براش یا برس پاکسازی بسیار بهتر از شست و شوی دستی انجام می‌ شود و شما پس از مدتی استفاده کردن از فیس براش متوجه تفاوت زیادی در پوست خود خواهید شد و پوست شما بسیار جوان‌ تر، شاداب‌ تر و تمیزتر از گذشته می‌ شود. در این مقاله انواع سری‌ های مختلف فیس براش را توضیح دادیم و شما بر اساس نوع پوست خود می‌ توانید به انتخاب یکی از آنها اقدام نمایید.

31

برس پاکسازی صورت یا فیس براش چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

برس پاکسازی صورت یا فیس براش چیست؟ راهنمای خرید فیس براش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x