تعمیرات پکیج و آب گرمکن

عوامل تاثیرگذار در گرم نشدن آب پکیج | ارائه راهکار جهت رفع این مشکل

کاهش فشار آب چه تاثیری بر دمای آب پکیج دارد؟

امروزه پکیج های مختلفی در بازار وجود دارند که برای گرم شدن آب مصرفی در منازل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل گرم نشدن آب در پکیج ممکن است نشانه مشکل و اختلالی در کارکرد پکیج باشد. در این صورت باید به فکر راه چاره باشید. هنگامی که مشکلی در کارکرد پکیج ایجاد شود، معمولا آب و محیط داخلی گرم نمی شود. علت این مشکل به عوامل مختلفی بستگی دارد. پکیج زمانی که قادر به گرم کردن آب نباشد، ارورهایی را نمایش می دهد که طبق ارور ایجاد شده به مشکل موجود پی ببرید. دلیل گرم نشدن آب در پکیج بسیار گسترده است بنابراین شناخت ارورها و می تواند به شما در عیب یابی پکیج کمک کند.

دلیل گرم نشدن آب در پکیج

امروزه وجود پکیج های مختلف در بازار با برندهای متفاوت کار شما را برای انتخاب راحت کرده است. استفاده از پکیج به دلیل مزایای فوق العاده بهترین انتخاب محسوب می شود. پکیج ها همانند محصولات دیگر در برخی مواقع ممکن است دچار مشکلاتی شوند.

یکی از مشکلات رایج در اکثر پکیج ها که کاربران زیادی با این مشکل مواجه هستند، گرم نشدن آب است. گرم نشدن آب در پکیج علت های مختلفی دارد که برای اطلاع از این مشکل باید به طور دقیق پکیج را بررسی کنید.

بیشتر مواقع ممکن است به دلیل خرابی برخی از قطعات پکیج قادر به گرم کردن آب نباشد که در این صورت باید از تعمیرکار برای رفع خرابی قطعات کمک بگیرید. تعمیر پکیج به صورت خودسرانه ممکن است اختلالات شدیدی ایجاد کند.

موارد زیر نمونه هایی از علت گرم نشدن آب است که با توجه به مشکل مدنظر به برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید.

بالا نرفتن دمای پکیج

یکی از علت های رایج گرم نشدن آب پکیج به دلیل بالا نرفتن دمای آن است که این علت بخاطر فشار کم گاز به وجود می آید. زمانی که میزان فشار گاز با افت شدید روبه رو شود، ممکن است سبب اختلال در دمای پکیج گردد.

حتما بخوانید:   راهنمای کدهای ارور در پکیج بوش و راهکارهای رفع آنها

افت فشار گاز یکی از علت های رایج برای گرم نشدن آب است. در این صورت اگر فشار لازم کم باشد، انرژی پکیج رو به کاهش بوده و همچنین ارتفاع شعله نیز کاهش پیدا می کند. معمولا در فصل های سرد سال به دلیل سرمای شدید فشار گاز با افت روبه رو می شود که در این صورت گرم شدن آب کمی دشوار خواهد بود.

البته مناطق پر جمعیت کشور با افت فشار در فصول سرد سال بیشتر مواجه هستند. از این رو مشکلات پکیج آنها از لحاظ فشار نیز بیشتر از مناطق دیگر است. برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا گاز مصرفی در منزل خود را بررسی کنید، زیرا اگر گرم نشدن آب به دلیل افت فشار باشد نیازی به تعمیرکار نیست.

در مواقعی که فشار آب مصرفی در ساختمان خوب باشد، ولی پکیج از فشار کمی برخوردار باشد، در این صورت باید دستگیره گاز و شیر را به طور کامل بررسی کنید و از سلامت آنها مطمئن گردید.

رسوب در مبدل ثانویه پکیج

یکی دیگر از علت های رایج برای گرم نشدن آب در پکیج ایجاد رسوب در مبدل ثانویه است. زمانی که مبدل با رسوب مواجه شود ممکن است پکیج با مشکل سرد و گرم شدن روبه رو گردد که در بیشتر موارد سبب کاهش فشار آب نیز می شود.

برای اینکه بتوانید از ایجاد رسوب در مبدل جلوگیری کنید بهتر است به صورت دوره ای به سرویس پکیج خود بپردازید و از ایجاد مشکلات احتمالی تا حدود زیادی جلوگیری کنید.

زمانی که متوجه رسوب در مبدل ثانویه شده اید باید به کمک روش اسید شوی فرآیند حذف رسوب را انجام دهید. انجام این روش با خطرات زیادی همراه است. بنابراین توصیه می شود به صورت خودسرانه اقدام به انجام آن نکنید. بهتر است از افراد با تجربه در این حرفه کمک بگیرید.

تنظیم فشار پکیج

اختلال در فلوسوئیچ آب گرم

زمانی که فلوسوئیچ پکیج مشکلی نداشته باشد، در صورت باز کردن آب گرم نشانگر موجود در پکیج شروع به خاموش و روشن شدن می کند. ولی در مواقعی که آب گرم را باز کرده اید و نشانه ای در قسمت نشانگر پکیج مشاهده نکرده اید، باید به خرابی فلوسوئیچ مشکوک شوید.

یکی دیگر از نشانه های رایج خرابی این قطعه این است که بعد از باز کردن آب گرم و آب سرد به صورت همزمان فقط آب سرد در دسترس شما قرار می گیرد. برای اینکه از خرابی این قطعه مطمئن شوید، باید سیم های فلوسوئیچ را اتصال کوتاه کنید.

حتما بخوانید:   نکات مهم برای خرید بهترین انواع پکیج شوفاژ دیواری

در صورتی که پکیج در روشن شدن هیچ مشکلی نداشت باید قطعه فلوسوئیچ را تعویض و یا تعمیر نمایید. البته بهتر است تعویض این قطعه را به افراد کاربلد بسپارید.

خرابی سنسور دما NTC

یکی از قطعات موجود در پکیج که وظیفه کنترل دما را دارد، قطعه سنسور دما NTC است. این قطعه با عملکرد درست خود می تواند دمای موردنیاز پکیج را آماده نماید و سبب گرم شدن آب شود.

زمانی که قطعه سنسور دما در پکیج دچار اختلال شود، دمای اعلام شده به برد اشتباه بوده که در این صورت پیام گرم شدن آب نیز صادر نخواهد شد. در مواقعی که دما اشتباهی به برد ارسال شود، برد فرمان خاموش شدن شعله را صادر کرده که در این صورت از پکیج تنها آب سرد باقی می ماند.

برای اینکه از سلامت این قطعه مطمئن شوید بهتر است با کمک کارشناسان به بررسی آن بپردازید. کارشناسان بعد از خاموش کردن پکیج، توسط یک اهم متر که به دو سر سنسور متصل کرده اند، شروع به افزایش دما می کنند و مقاومت آن را اندازه گیری می کنند.

مقاومت در دمای پکیج معمولا 25 الی 10 کیلو اهم است که با افزایش دما مقاومت کاهش پیدا می کند. زمانی که دما افزایش پیدا کرد، اگر اهم متر تغییری نکرده و یا اینکه مقاومت صفر است، قطعا سنسور خراب بوده که باید هر چه سریعتر به تعویض این قطعه بپردازید. کارکرد صحیح سنسور دما در پکیج یکی از عوامل لازم برای گرم شدن آب محسوب می شود.

وجود هوا در لوله های پکیج

زمانی که در لوله های پکیج هوا وجود داشته باشد، ممکن است آب به خوبی گرم نشود و یا اینکه صداهایی غیر طبیعی از پکیج به گوش برسد. زمانی که هوا در لوله ها وجود داشته باشد، فشار نشان داده شده بر روی پکیج کمتر از یک است که برای برطرف کردن این مشکل باید فرآیند هواگیری را آغاز کنید.

برای هواگیری، پیچ موجود در قسمت پایین پکیج را باز کنید و اجازه دهید درجه به بالای صفر و حدودا 5/1 برسد، بعد از بالا رفتن درجه حالا می توانید پیچ را ببندید و از وجود هوا درون لوله راحت شوید.

سوختگی برد

یکی دیگر از علت های گرم نشدن آب در پکیج به دلیل سوختگی برد است که ممکن است این مشکل به دلایل مختلفی ایجاد شود. برد موجود در پکیج ممکن است به دلیل نوسانات برقی، نشستن گردوغبار و یا پایان یافتن عمر مفید دچار خرابی و یا سوختگی شود.

حتما بخوانید:   الکترود یون پکیج چیست؟ /نحوه تعمیر و تعویض الکترود یون چگونه است؟

زمانی که برد خراب باشد پکیج روش می شود اما قادر به کار کردن نخواهد بود. تعویض و تعمیر برد یک کار تخصصی است که بهتر است از انجام خودسرانه آن جدا خودداری نمایید و از تکنسین های حرفه ای در این خصوص کمک بگیرید.

بررسی سایر موارد برای گرم نشدن آب در پکیج

به صورت کلی دلیل گرم نشدن آب در پکیج بسیار متنوع است. که برخی موارد تخصصی هستند و باید از افراد حرفه ای و کاربلد کمک بگیرید. موارد زیر جزء نمونه هایی دیگر گرم نشدن آب به شمار می رود که در صورت مواجه شدن با این موارد بهتر است از روشی درست و اصولی برای برطرف کردن مشکل استفاده نمایید.

  • اختلال در تنظیمات موجود در پمپ
  • اختلال در قسمت دودکش که سبب خفه شدن شعله می شود.
  • ایجاد مشکل در شیرهای پکیج
  • قطعی و یا اتصالی برق در پکیج
  • ایجاد رسوب و یا فرسودگی در رادیاتورها
  • کاهش فشار به دلیل نزدیکی چند رادیاتور به یکدیگر
  • عدم رعایت سرویس های دوره ای
  • مشکل در پتاسیومتر گرمایش
  • فاصله کم رادیاتور از پکیج

علت گرم نشدن آب در پکیج

کم بودن فشار آب چه تاثیری بر دمای آب پکیج دارد؟

زمانی که به دلایل مختلف فشار آب دچار مشکل گردد، ممکن است فرآیند گرم شدن آب در پکیج به درستی صورت نگیرد. در صورتی که فشار آب کم شود، سنسور پیام قطعه شعله را به برد ارسال می کند که از این طریق شعله ها خاموش شده و سیستم گرمایشی از کار می افتد.

برای برطرف کردن این مشکل آب ورودی به ساختمان را ابتدا بررسی کنید و از سلامت فشار آب مطمئن شوید. همچنین بهتر است پکیج را از عدم وجود نشتی بررسی کنید و در صورت نشتی اقدامات لازم را برای برطرف کردن آن انجام دهید.

نتیجه گیری

برای اینکه از دلیل گرم نشدن آب در پکیج اطلاعات دقیقی کسب کنید، باید به صورت کلی پکیج را بررسی نمایید و عوامل مختلفی را برای ایجاد این مشکل در نظر بگیرید. مواقعی که مشکل ایجاد شده برای پکیج تخصصی بوده است از عمل خودسرانه جدا خودداری نمایید و از افراد کاربلد کمک بگیرید. شرکت ایبک امداد با وجود سابقه درخشان بهترین خدمات سیار را به شما ارائه می دهد، از این رو برای برطرف کردن مشکلات پکیج می توانید از آنها کمک بگیرید.

31

دلیل گرم نشدن آب در پکیج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل رایج گرم نشدن آب در پکیج

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x