تعمیرات جاروبرقی

راهنمای فارسی جاروبرقی میله Miele | کار با جاروبرقی میله

راهنمای فارسی جاروبرقی میله | نکاتی درباره راه اندازی، نصب و استفاده اصولی

در میان اجزای مهمی که هر خانه ای به آن نیاز دارد جاروبرقی جزء مهم‌ ترین اسباب و وسایل برقی محسوب می شود. زمانی که جاروبرقی تان خراب می شود یا ایرادی در آن یافت می شود دیگر نمی توانید خانه تان را مثل قبل تمیز کنید و از فضای تمیزی که در اطراف تان می بینید لذت ببرید. برای اینکه بتوانید از جاروبرقی تان به درستی استفاده کنید به یک راهنمای فارسی نیاز خواهید داشت. در این مقاله می خواهیم راهنمای فارسی جاروبرقی میله را با هم بررسی کنیم و ببینیم  چگونه می توانیم از این وسیله برقی بهتر استفاده کنیم. پس همراه ما باشید.

راهنمای فارسی جاروبرقی میله

راهنمای استفاده از جاروبرقی میله موارد متعددی را در بر می گیرد. برای استفاده از هر نوع جاروبرقی باید با اجزای آن آشنا باشید و بتوانید در مواقع ضروری از ایرادات موجود عبور کنید.

راهنمای فارسی جاروبرقی میله

راهنماها اطلاعات مختلفی را شامل می شوند که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

همه چیز درباره برند جاروبرقی میله

قبل از اینکه به سراغ راهنمای فارسی استفاده از جاروبرقی برویم بهتر است کمی با برند سازنده میله آشنا شویم. این برند یکی از برندهای آلمانی است که لوازم خانگی و تجهیزات کاربردی متعددی تولید و روانه بازار کرده است. این برند در سال ۱۸۹۹ کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر یک برند موفق و محبوب در سرتاسر دنیا به حساب می آید.

اجزای مختلف جاروبرقی میله

همانطور که می دانید جاروبرقی ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند. هر کدام از این اجزا کارکرد خاص خود را دارند و می توانند وظیفه خاصی را بر عهده بگیرند. اگر ایرادی در هر بخش به وجود آید عملکرد جاروبرقی هم دستخوش تغییر می شود. اجزایی که در جاروبرقی دیده می شود شامل موتور، کیسه جاروبرقی، لوله خرطومی، مدار الکتریکی؛ سیم جمع کن و لوله تلسکوپی است.

موتور جاروبرقی در راهنمای فارسی جاروبرقی میله

موتور بخش حیاتی و مهم جاروبرقی شما محسوب می شود. اگر موتور دچار مشکل شود یا به درستی کار نکند دیگر نمی توانید از مزایای جاروبرقی تان به درستی استفاده کنید. در این بخش می خواهیم کمی درباره موتور صحبت کنیم و عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهیم.

موتور جاروبرقی میله

  • موتور جاروبرقی میله یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده آن محسوب می شود. این بخش به جاروبرقی کمک می کند مکش درستی داشته باشد و کثیفی ها را به کیسه جاروبرقی برساند.
  • زمانی که موتور به درستی کار نمی کند کثیفی ها و آشغال های جمع آوری شده هم به درستی به سمت کیسه هدایت نمی شوند و هیچ چیز به درستی کار نمی کند. در این شرایط برای تعمیر موتور باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

لوله تلسکوپی در جاروبرقی میله

لوله تلسکوپی لوله ای از نوع استیل ضد زنگ است که به شما کمک می کند ارتفاعی که دوست دارید را در جاروبرقی داشته باشید. این بخش باید مقاومت خوبی داشته باشد و در برابر ضربه مقاومت کند. در صورتیکه ضربه محکمی به این بخش وارد کنید ممکن است دچار مشکل شود و کار خود را به درستی انجام ندهد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات جارو شارژی فاکر Fakir

 بدنه جاروبرقی میله

در این بخش از راهنمای فارسی جاروبرقی میله می خواهیم به سراغ بدنه جاروبرقی برویم.  همانطور که می دانید بدنه جاروبرقی وظیفه مهمی بر عهده دارد و بیشتر بخش های موجود همچون موتور، سیم جمع کن، کیسه و فیلتر را مراقبت می کند.  بدنه در جاروبرقی های میله به دو بخش تقسیم می شود. بخشی برای نگهداری کیسه و بخش دیگر برای فیلتر است.

سیم جمع کن در جاروبرقی میله

سیم جمع کن می تواند سیم را در بدنه جاروبرقی جمع و نگهداری کند. بعد از اینکه کارتان تمام شد کلید روی بدنه جاروبرقی را فشار می دهید تا سیم جمع کن وارد عمل شود سیم را سر جای خود نگه دارد.

فیلتر جاروبرقی میله

اگر بخواهید عملکرد فیلتر را بدانید باید با ساختار آن آشنا باشید. فیلترهایی که در جاروبرقی میله گنجانده شده اند جلوی ورود گرد و غبار از کیسه به موتور را می گیرند. اگرچه این موضوع در ظاهر بی اهمیت به نظر می رسد اما اگر فیلتر به درستی کار نکند مشکلات زیادی برای موتور به وجود می آید و کارایی آن را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

چگونه می توانیم از جاروبرقی میله به درستی نگهداری کنیم؟

اگر در راهنمای فارسی جاروبرقی میله به دنبال شرایط نگهداری و استفاده درست از جاروبرقی خود هستید باید در این بخش همراه ما باشید. در ادامه به نکات مهمی می پردازیم که استفاده از جاروبرقی را برایتان ساده تر می کند.

استفاده درست از جاروبرقی میله

  • به خاطر داشته باشید که کیسه جاروبرقی را به طور منظم خالی کنید. پر بودن کیسه باعث ایجاد فشار به موتور می شود.
  • برای اینکه سیم جاروبرقی دچار مشکل نشود آن را تا انتها از جاروبرقی به بیرون نکشید.
  • از روش های مناسب برای تمیز کردن بخش های مختلف جاروبرقی استفاده کنید تا مشکلی برای آن به وجود نیاید.
  • سعی کنید به طور مداوم از جاروبرقی استفاده نکنید. اینکار باعث ایجاد فشار به موتور می شود.

چگونه جاروبرقی میله را تمیز کنیم؟

تمیز کردن جاروبرقی کارایی و عملکرد آن را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند خانه تمیزتری داشته باشید. اگر جاروبرقی خود را به صورت مرتب تمیز نکنید کارایی آن را دستخوش تغییر خواهید کرد. در این بخش از راهنمای فارسی جاروبرقی میله به سراغ این موضوع مهم می رویم. قبل از اینکه جاروبرقی را تمیز کنید آن را از برق به بیرون بکشید. اگر مو یا نخی دور برس و غلطک وجود دارد آن را با قیچی تمیز کنید. از یک پارچه مرطوب برای گرفتن گرد و غبار موجود در سطوح داخلی و بدنه جاروبرقی استفاده کنید. برای تمیز لوله ها می توانید از یک شیء بلند استفاده کنید. برخی از قطعات را می توان داخل آب ولرم قرار داد و شستشو داد. بهتر است این قطعات را خوب خشک کنید تا مشکلی برای جاروبرقی تان به وجود نیاید.

برای تمیز کردن فیلتر جاروبرقی میله چه کنیم؟

همانطور که در بخش های پیشین مقاله ذکر کردیم فیلتر نقش مهمی در جاروبرقی های امروزی ایفا می کند. برای تمیز کردن فیلتر مراحل زیر را مدنظر داشته باشید:

تمیز کردن فیلتر جاروبرقی

  • اگر فیلتر شما قابلیت شستشو را دارد می توانید از آب ولرم برای شستن آن استفاده کنید.
  • در صورتیکه فیلتر در برابر آب مقاوم نیست  می توانید از ضربه های آرام و به کمک وسایلی همچون مسواک آن را تمیز کنید.
  • برای فیلترهای کهنه بهتر است از روش جایگزینی استفاده کنید. فیلتر کهنه خود را با یک فیلتر تازه عوض کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل یکسره شدن جاروبرقی چیست؟

نحوه تخلیه پاکت جاروبرقی میله چگونه است؟

در این بخش از راهنمای فارسی جاروبرقی میله می خواهیم به سراغ تمیز کردن پاکت جاروبرقی برویم. اگر پاکتی که از آن استفاده می کنید یک بار مصرف است می توانید آن را عوض کنید. در صورتیکه پاکت یکبار مصرف نیست محتویات داخل آن را تخلیه کنید و تمیز نمایید. اجازه دهید پاکت خشک شود و سپس آن را سر جای خود قرار دهید.

تعویض کیسه جاروبرقی و روش های آن

اگر کیسه جاروبرقی پر باشد وسیله شما به درستی کار نمی کند و حتی به موتور هم آسیب های جدی وارد می شود. برای اینکه طول عمر وسیله برقی خود را افزایش دهید باید کیسه را مرتب تمیز کنید. برای اینکار ابتدا درب بدنه را باز کنید. کیسه را از جای خود بیرون بیاورید. اگر کیسه یکبار مصرف بود آن را عوض کنید.

چگونه شیلنگ جاروبرقی میله را عوض کنیم؟

در راهنمای فارسی جاروبرقی میله به سراغ تعویض شلنگ آن می رویم. اگر شیلنگ به درستی عوض نشود  مکش و قدرت جاروبرقی هم تغییر می کند.  پس اگر شلنگ جاروبرقی پاره شده یا سوراخ دارد ابتدا و بخش انتهایی لوله خرطومی را از جاروبرقی جدا کنید و لوله تلسکوپی را خارج کنید. حالا می توانید لوله جدید را جایگزین لوله قدیمی نمایید و آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

چگونه طول عمر جاروبرقی میله را افزایش دهیم؟

برای اینکه بتوانید طول عمر و کارایی جاروبرقی خود را افزایش دهید باید نکات مختلفی را مدنظر داشته باشید.  در دفترچه راهنمای فارسی جاروبرقی میله نکاتی برای این امر ذکر شده است که با رعایت کردن آن ها می توانید وسیله برقی خود را برای سالیان متمادی مورد استفاده قرار دهید. اولین موردی که باید به آن توجه کنید بررسی کیسه و فیلتر جاروبرقی است. این دو گزینه باید به طور مرتب بررسی و تمیز شوند تا مشکلی برای موتور به وجود نیاورد. اگر صدای بدی از جاروبرقی شنیدید باید آن را خاموش کنید و با یک تعمیرکار زبده تماس بگیرید. در صورتیکه مکش جاروبرقی مثل قبل نیست باید بخش های مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. پر بودن کیسه، کثیف بودن فیلتر یا مشکل در موتور می تواند چنین شرایطی را به وجود آورد. از آنجایی که لوله خرطومی از حساسیت زیادی برخوردار است از جارو کردن اشیای نوک تیز خودداری کنید.  به خاطر داشته باشید که سرویس سالانه جاروبرقی می تواند طول عمر آن را تا حد زیادی افزایش دهد و شما را از تعمیرات گاه به گاه رها نماید. اگر مشکلی در جاروبرقی میله دارید یا ایرادی در آن می بینید که مانع از عملکرد درست آن شده است باید از افرادی که در حوزه تعمیر وسایل برقی متخصص هستند کمک بگیرید و از راهنمایی این افراد استفاده کنید. طول عمر جاروبرقی میله به نکاتی که در این مقاله گفتیم وابسته است. پس این نکات را رعایت کنید.

راهنمای فارسی جاروبرقی میله

امتیاز سردبیر

امتیاز سردبیر

در این مقاله به بررسی راهنمای فارسی جاروبرقی میله می پردازیم و نکات مختلفی را مورد بررسی قرار می دهیم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا