تعمیرات یخچال

راهنمای ماشین ظرفشویی فیلکو|برنامه‌های ماشین ظرفشویی فیلکو

راهنمای ماشین ظرفشویی فیلکو|برنامه‌های ماشین ظرفشویی فیلکو، نحوه چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی فیلکو

امروزه از جمله لوازم محبوب در بین خانواده ها ماشین ظرفشویی می باشد. در این مطلب قصد داریم، که نحوه استفاده صحیح و اصولی ماشین ظرفشویی فیلکو را مورد بررسی قرار دهیم و با امکانات و ویژگی های این دستگاه بیشتر آشنا شویم. همچنین در مورد نحوه نگهداری از ماشین ظرفشویی فیلکو به نکات مهمی اشاره خواهیم کرد، تا با استفاده از آنها بتوانید عمر مفید ماشین ظرفشویی فیلکو خود را افزایش دهید و نیاز به تعمیر و تعمیر کار نداشته باشید.

محتوا پنهان
1 نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی فیلکو

نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی فیلکو

در صورتی که دستگاه ظرفشویی فیلکو را تازه تهیه نموده اید، پیشنهاد می شود، که از خدمات نمایندگی دستگاه خود استفاده کنید، تا در حین نصب ماشین ظرفشویی فیلکو گارانتی دستگاه شما نیز فعال گردد. اما در صورتی که دستگاه شما گارانتی ندارد و یا می‌خواهید خودتان ماشین ظرفشویی فیلکو را نصب کنید، باید نکاتی که در ادامه گفته می‌شود را به صورت کامل رعایت نمایید.

 •  ابتدا ماشین ظرفشویی فیلکو را از درون بسته بندی آن بیرون آورید. محل مناسبی را برای نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی فیلکو که با اندازه دستگاه شما تناسب داشته باشد را انتخاب نمایید.
 • پیشنهاد می‌گردد، که ماشین ظرفشویی فیلکو را در نزدیکی سینک ظرفشویی خود نصب نمایید.
 • پیچ راه اندازی و ترنسلیت را که در قسمت پشتی ماشین ظرفشویی فیلکو قرار دارد را باز نمایید.
 • پیچ های پایه که در زیر دستگاه شما برای تراز کردن دستگاه ظرفشویی تعبیه شده است را باز کنید.
 • شلنگ تخلیه و شیر آب ورودی ماشین ظرفشویی را متصل نمایید.
 • در صورتی که ماشین ظرفشویی را در کابینت قرار می‌دهید، توصیه می گردد، که از دیوار پشتی حداقل ده سانتیمتر فاصله داشته باشد.
 • مسیر شلنگ ورودی و خروجی را بررسی نمایید، که انسداد و گرفتگی نداشته باشد.

ظرفشویی

تراز کردن ماشین ظرفشویی فیلکو

برای اینکه بتوانید ماشین ظرفشویی فیلکو را به صورت صحیح و اصولی تراز نمایید. پیشنهاد می شود، که از پایه های آن استفاده نمایید. در زیر ماشین ظرفشویی فیلکو به هیچ عنوان نباید آجر، چوب و سنگ استفاده کنید. وقتی پایه ها را در جهت عقربه های ساعت می چرخانید، ارتفاع دستگاه شما به راحتی تنظیم خواهد شد. برای اینکه ارتفاع ماشین ظرفشویی فیلکو را کمتر کنید، باید آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. برای اینکه از تراز بودن ماشین ظرفشویی فیلکو خود اطمینان حاصل کنید، می توانید از دستگاه تراز استفاده کنید.

ویژگی‌های محل نصب ماشین ظرفشویی فیلکو

 •  برای نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی فیگو باید مکانی را انتخاب نمایید، که با اندازه دستگاه شما متناسب باشد، تا امکان گردش هوا وجود داشته و به بدنه دستگاه شما فشار وارد نشود.
 • بهتر است ماشین ظرفشویی فیلکو در مجاورت سینک ظرفشویی نصب گردد. در این صورت دستگاه شما به شلنگ ورودی و خروجی نزدیکی بوده و همچنین ظروف را پس از کثیف شدن می‌توانید به راحتی در درون دستگاه خود بچینید.
 • پیشنهاد می‌شود، که شلنگ تخلیه به زیر سینک ظرفشویی وصل گردد، در این صورت از نصب کردن شلنگ های بلند تا مسیر تخلیه جلوگیری می شود.
 • برای شلنگ ارتفاع مناسب باید در نظر بگیرید، تا تخلیه آب به صورت صحیح و بدون مشکل انجام شود. شلنگ آب ورودی و خروجی باید صاف و بدون تاخوردگی باشد. این عمل موجب خواهد شد، که آب به داخل ماشین ظرفشویی شما برنگردد.
 • از دیوار پشتی باید ماشین ظرفشویی فیلکو حداقل ۱۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد، تا به شلنگ های آب ورودی و خروجی فشار وارد نشود و در پشت دستگاه شما گردش هوا به راحتی انجام شود.
 • ماشین ظرفشویی فیلکو را در مکانی نصب کنید، که کابل برق آن کشیده نشود. چون در این صورت امکان ایجاد قطعی و خرابی در کابل دستگاه شما وجود خواهد داشت.

شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی فیلکو

افراد می توانند از مواد شوینده گوناگونی که در بازار موجود است در ماشین ظرفشویی فیلکو استفاده کنند. شوینده‌ای که در ماشین ظرفشویی فیلکو مورد استفاده قرار می گیرد، بر تمیز کردن ظرف ها و همچنین افزایش عمر دستگاه بسیار موثر و تاثیرگذار خواهند بود. با توجه به اینکه امروزه مواد شوینده متنوعی در بازار موجود است، باید با توجه به میزان کثیفی و نوع ظروف خود از بهترین و مناسب ترین مواد شوینده استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای فارسی ماشین لباسشویی فیلکو philco

شوینده های اصلی در ماشین ظرفشویی فیلکو

قرص ظرفشویی: وقتی که از قرص های ماشین ظرفشویی استفاده می گردد، دیگر افراد نیاز نخواهند داشت که از دیگر شوینده های جانبی استفاده کنند. یکی از دلیل های گران تر بودن قرص های ماشین ظرفشویی همین قابلیت است. بهتر است، که حداقل ماهی یکبار از قرص ماشین ظرفشویی استفاده شود. چون مواد جرم گیری که در آن وجود دارد، قوی می باشد و موجب خواهد شد، که قطعه های درونی ماشین ظرفشویی شما تمیز گردد. قرص ها معمولاً در سه نوع معمولی، کوانتومی و چند کاره تولید می شوند.

پودر ظرفشویی: پودرهای ماشین ظرفشویی نسبت به قرص ها قیمت کمتری دارند و در مقایسه با قرص ماشین ظرفشویی حلال پذیری بیشتری دارند. وقتی از پودر مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید، در کنار آن نیاز است، که از جرم گیر و جلادهنده به صورت جداگانه استفاده کنید. چون پودر ماشین ظرفشویی خاصیت سایندگی دارد. پیشنهاد می گردد، که برای شستشوی ظروفی که از جنس شیشه هستند از پودر ماشین ظرفشویی استفاده نکنید.

ژل و مایع ظرفشویی: ژل و مایع ظرفشویی نسبت به پودر ماشین ظرفشویی قیمت کمتری دارد و نسبت به شوینده های دیگر حلال پذیر تر می باشند. از نظر تمیز کنندگی نسبت به پودر و قرص ماشین ظرفشویی پاک کنندگی این شوینده کمتر است. ژل و مایع ماشین ظرفشویی چون دارای انحلال پذیری بسیار خوبی است، برای تمیز کردن و پاک نمودن چربی ها از روی ظرف ها مناسب نیست. از این ماده شوینده می‌توانید برای شستشو دادن ظروف شیشه ای و کریستالی استفاده کنید. چون خط و خشی بر روی آنها نخواهد افتاد.

مواد شوینده جانبی برای ماشین ظرفشویی فیلکو

جلا دهنده: از جلا دهنده به صورت معمول به همراه پودر، ژل و قرص مورد استفاده قرار می گیرد و این شوینده موجب جلای بیشتر، افزایش براقی ظروف و لکه زدایی آنها مورد استفاده می‌شود.

نمک مخصوص: نمک مخصوص ماشین ظرفشویی را می توانید با شوینده اصلی مورد استفاده قرار دهید. نمک موجب می‌شود، که املاح و سختی آب کاهش پیدا کند و از رسوب گرفتن ماشین ظرفشویی جلوگیری می گردد.

مایع جرم‌گیر: از مایع جرم گیر در ماشین ظرفشویی باید به همراه دیگر شوینده ها استفاده کنید. این مایع موجب می‌شود، که از رسوب گرفتن ماشین ظرفشویی توسط املاح، مواد غذایی، آهک و… جلوگیری گردد.

استفاده از جلادهنده در ماشین ظرفشویی فیلکو

فرمولی که برای ساخت مایع جلادهنده استفاده شده است از دیگر فرمول های مواد شوینده متفاوت بوده و موجب آبگریزی ظرف ها می گردد و در سرعت خشک شدن ظرف ها موثر خواهد بود. همچنین مایع جلادهنده از ایجاد لکه ها بر روی ظروف شما جلوگیری خواهد کرد و ظرف های شما را بسیار براق تر خواهد کرد. به این نکته باید توجه کنید، که از مایع جلادهنده باید همراه مواد شوینده دیگر استفاده نمایید. از جلا دهنده تنها در صورتی می توانید استفاده کنید، که از مایع پودر و ژل شستشوی ظروف استفاده می نمایید، از مایع جلادهنده باید به اندازه استفاده کنید. در صورتی که محفظه جداگانه ای برای جلا دهنده در دستگاه ظرفشویی وجود دارد بهتر است، که جلادهنده را به محفظه در ده دقیقه پایانی شستشو اضافه نمایید.

جلا دهنده

استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی فیلکو

اگر می خواهید، که در ماشین ظرفشویی فیلکو از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنید، باید در ابتدای چرخه شستشو آن را به دستگاه خود اضافه کنید. نمک موجب می شود سختی آب کاهش یافته و با انجام دادن واکنش شیمیایی املاح را جدا کند، که موجب می شود از تشکیل شدن رسوب جلوگیری کند و سبب کاهش آسیب دیدن ظرف ها می گردد.

نمک ظرفشویی

استفاده کردن از قرص در ماشین ظرفشویی فیلکو

 • قرص های ماشین ظرفشویی معمولاً در سه نوع کوانتومی، معمولی و همه کاره در بازار وجود دارد.
 • بهترین قرصی که می توانید در ماشین ظرفشویی فیلکو از آن استفاده کنید، کوانتوم می‌باشد که دارای کیفیت بسیار خوبی می باشد.
 • برای اینکه بتوانید تمامی ظروف را شستشو داده و آلودگی ها و کثیفی های آنها را از بین ببرید می توانید از قرص همه کاره استفاده نمایید.
 • اما باید به این نکته توجه داشته باشید، که قرص همه کاره در زمان بیشتری حل خواهد شد.
 • برای اینکه جرم و آلودگی ماشین ظرفشویی شما از بین برود پیشنهاد می گردد، که ماهی یک بار از قرص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
 • قرص ماشین ظرفشویی را درون محفظه مخصوص جاپودری قرار دهید و برنامه مناسب برای شستن ظروف خود انتخاب کرده و دستگاه را روشن نمایید و وقتی از قرص ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید، دیگر نیاز نخواهد بود، که از نمک و جلادهنده استفاده کنید.
 • به این مورد توجه داشته باشید، که استفاده از یک قرص برای شستشوی ظروف شما کافی خواهد بود و این قرص آرام آرام در آب حل خواهد شد.
 • ماشین ظرفشویی خود را بیش از اندازه خالی یا پر روشن نکنید. چون هر قرص ماشین ظرفشویی برای ظرفیت مجاز دستگاه طراحی گردیده است.
حتما بخوانید:   انواع لولای درب یخچال

قرص ظرفشویی

استفاده از پودر در ماشین ظرفشویی فیلکو

از جمله شوینده های مناسبی که می‌توانید در آن ماشین ظرفشویی فیلکو از آن استفاده کنید، پودر ظرفشویی است. پودر ماشین ظرفشویی دارای کیفیت مناسب و استفاده از آن بسیار راحت است. وقتی که پودر ماشین ظرفشویی را تهیه می کنید باید توجه داشته باشید، که حتما استاندارد باشد. اگر از پودر نامرغوب استفاده کنید، ظروف شما تمیز نخواهد شد.

چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی فیلکو

از جمله موارد مهمی که سبب می‌شود ظرف های شما به صورت بهتری تمیز شود و دستگاه شما آسیب نبیند، نحوه درست چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی فیلکو است. با توجه به اینکه سبد های مختلفی برای قرار دادن ظروف گوناگون در ماشین ظرفشویی فیلکو وجود دارد، باید هر ظرف را در محل مناسب قرار دهید. در ادامه به نحوه صحیح و اصولی چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی فیلکو می پردازیم.

سبد بالایی: در سبد بالایی ماشین ظرفشویی فیلکو می‌‌توانید فنجان، لیوان، ظروف ظریف، ظروف پلاستیکی و کاسه های کوچک را قرار دهید. در زمان قرار دادن فنجان ‌ها و لیوان ها باید توجه داشته باشید، که آنها را با فاصله مناسب و به صورت وارونه درون ماشین ظرفشویی فیلکو قرار دهید، تا آسیب نبینند و دچار شکستگی نشوند.

سبد میانی: این سبد برای قرار دادن ظروفی مانند بشقاب، کاسه متوسط و درب قابلمه مناسب است.

سبد پایینی: در سبد پایینی می توانید مواردی مانند قابلمه، دیس و سینی را قرار دهید. درب قابلمه ها و بشقاب هایی که اندازه آنها بزرگتر است، بهتر است، که در قسمت انتهای سبد چیده شوند و دقت کنید، که مانعی برای حرکت آبپاش ها نشوند. آنها را در مسیر بازوی آبپاش و به سمت پایین قرار دهید.

سبد روی درب: سبدی که روی درب ماشین ظرفشویی فیلکو تعبیه شده است، برای قرار دادن چنگال، قاشق، کفگیر، چاقو و ملاقه مناسب است. این وسایل را به صورتی قرار دهید، که دسته آنها به سمت پایین باشد. برای اینکه چاقو به دست شما آسیبی نرساند، آن را به صورت برعکس قرار دهید.

نکات مهم چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی فیلکو

 1.  زمانی که ظروف خود را درون ماشین ظرفشویی فیلکو می‌چینید، حتماً باید مواد غذایی که بر روی آنها باقی مانده است را پاک کنید.
 2.   اگر ظرف های شما چربی زیادی دارند بهتر است قبل از قرار دادن درون ماشین ظرفشویی فیلکو با استفاده از آب داغ آنها را آبکشی کنید، تا از میزان چربی آنها کاسته شود.
 3. ظروف چوبی، مسی، سوفله خوری با لبه نقره ای و طلایی را بهتر است، که درون ماشین ظرفشویی فیلکو قرار ندهید.
 4.   پس از اتمام شستشو، ظروف پیرکس و پلاستیکی را با دستمال مناسب پاک کنید، تا لکه بر روی آن باقی نماند.
 5.   دقت داشته باشید، که ماشین ظرفشویی فیلکو را بیش از اندازه خالی و یا بیش از اندازه پر نکنید، تا ظروف شما به خوبی شسته شود و دستگاه شما آسیبی نبیند.
 6. وقتی ظروف را درون ماشین ظرفشویی فیلکو می چینید به فاصله بین آنها دقت کنید، تا در حین چرخه شستشو به خوبی شسته شوند و چربی و لکه بر روی آنها باقی نماند.
 7. وقتی ماشین ظرفشویی فیلکو را روشن می کنید، حداقل نصف ظرفیت آن باید کامل شده باشد و پس از آن ظرفشویی فیلکو را روشن نمایید.
 8.   اگر ماشین ظرفشویی خود را بیش از اندازه پر کنید، ظروف شما به خوبی شسته نخواهند شد و عمر مفید ماشین ظرفشویی کاهش پیدا خواهد کرد.

ظرفشویی

چه ظروفی را در ماشین ظرفشویی فیلکو می‌توان شست؟

باید به این مورد دقت داشته باشید، که درون ماشین ظرفشویی فیلکو برای شستشوی ظروف از فشار بالای آب، درجه حرارت بالا، شستشوی طولانی مدت و… استفاده می شود، که امکان دارد برخی ظروف آسیب ببینند. بنابراین باید ظروفی را درون ماشین ظرفشویی فیلکو مورد شستشو قرار دهید، که با این موارد دچار آسیب نشوند. در ادامه ظروفی که می توانید درون ماشین ظرفشویی فیلکو مورد شستشو قرار دهید را لیست خواهیم کرد. دقت کنید، که همه این ظروف نیز باید با یکدیگر فاصله مناسبی داشته باشند و ظروف شکننده و چینی را در کنار ظروف بزرگ و فلزی قرار ندهید.

 •  ظروف سرامیکی و چینی
 •  ظروف ملامین
 • ظروف از جنس سیلیکونی
 •  ظروفی که جنس آنها از آلومینیوم است.
 • ظروفی که از پلاستیک فشرده و سخت ساخته شده‌اند.
 •   ظروفی که جنس آنها شیشه‌ای است.

ظروفی که نمی‌توانید درون ماشین ظرفشویی فیلکو شستشو دهید

با توجه به اینکه بازو های آبپاش و اسپری های درون ماشین ظرفشویی فیلکو بسیار قدرتمند هستند، که در ادامه نام برده می‌شود را نباید در ماشین ظرفشویی فیلکو قرار دهید. چون امکان آسیب دیدن دستگاه شما و ظروف بسیار زیاد است.

 •  ظروفی که جنس آنها از چوب است، مانند کاسه تخته
 •  چاقو های بسیار بزرگ مانند ساطور
 • سبد، رنده و الک که ماشین ظرفشویی نمی تواند همه جای آنها را تمیز کند.
 •   ظروف نچسب و چدنی
 • ظروفی که جنس آنها از مس است.
 •   زودپز ها
 •   ظروفی که آکرلیک هستند، چون فشار آب ظرفشویی موجب پوسته پوسته شدن و از بین رفتن رنگ آنها خواهد شد.
 •   ظروفی که عایق دار می باشند، مثل ماگ های عایق دار و فلاسک ها
 •   ظروف شیشه ای که دارای رنگ هستند.
 •   ظروف پلاستیکی نازک که ضخامت بسیار کمی دارند.
 •  ظروف گران قیمت و تزیینی
حتما بخوانید:   آشنایی با روش عملکرد سیستم خنک کننده یخچال

شستن میوه در ماشین ظرفشویی فیلکو

طبق راهنمای ماشین ظرفشویی فیلکو افراد قادر هستند، که میوه خود را درون این دستگاه مورد شستشو قرار دهند. در این صورت در مصرف انرژی، آب و زمان صرفه جویی خواهد شد. شما می توانید سبزیجات و میوه ها را درون ماشین ظرفشویی فیلکو بشویید، اما باید در حین شستن آنها در این دستگاه نکات مهمی مانند مدت زمان شستن آنها، ماده شوینده، محل قرار دادن مناسب میوه‌ها و… را رعایت کنید.

 •  در بیشتر ماشین های ظرفشویی برنامه Pre wash وجود دارد که برای شستن میوه مناسب است.
 •  چنانچه برنامه ماشین ظرفشویی کوتاه مدت شما از پانزده دقیقه بیشتر است بهتر است، که میوه ها را در ظرفشویی خود شستشو ندهید.
 •   برای شستن میوه ها و سبزیجات از برنامه‌ای استفاده کنید، که دمای آن صفر لحاظ شده باشد و دمایی نداشته باشد.
 •   در برنامه ای که انتخاب می‌کنید، دما را تعیین نکنید. شستن میوه ها در ماشین ظرفشویی فیلکو با استفاده از آب سرد خواهد بود و از آب گرم استفاده نخواهد شد.
 • چنانچه برای شستشوی میوه ها در ظرفشویی فیلکو از آب گرم استفاده گردد، احتمال دارد میوه های شما پخته و یا خراب شوند.
 • برای اینکه میوه ها در ماشین ظرفشویی فیلکو به صورت خوب شسته شوند، باید به چیدمان آنها دقت کنید و آنها را به صورت مرتب و صحیح بچینید.
 •  چیدمان میوه ها باید به صورتی انجام شود که در حین شستشو به کف دستگاه شما نریزند.
 • پس از اتمام شستشوی میوه ها در ماشین ظرفشویی فیلکو باید پمپ تخلیه و فیلتر کف دستگاه خود را بررسی نمایید، که دچار انسداد و گرفتگی نشده باشد.

ظرفشویی

برنامه‌های ماشین ظرفشویی فیلکو

با توجه به مدل دستگاه ماشین ظرفشویی شما بر روی آن دکمه ها و برنامه های گوناگونی وجود دارد، که در هر کدام از آنها درجه، دما، شدت و مدت زمان خاصی وجود دارد. در ادامه به معرفی برنامه های موجود در ماشین ظرفشویی فیلکو می پردازیم، تا بتوانید با توجه به نیاز خود از برنامه مناسب در این دستگاه استفاده کنید.

برنامه Normal ‌ درر ماشین ظرفشویی فیلکو

این برنامه به معنای معمولی بوده و برای شست و شوی ظروفی که چربی آنها زیاد نیست و برای آبکشی کردن مناسب خواهد بود. در این برنامه خشک کردن ظروف نیز انجام می شود. دما در برنامه نرمال یا معمولی بین پنجاه تا شصت درجه خواهد بود.

برنامه Eco در ماشین ظرفشویی فیلکو

این برنامه به معنای اقتصادی است. شست و شوی ظروف شما با مصرف انرژی کم و در دمای پایین تر انجام خواهد شد. ظرف ها در این برنامه در ابتدا با دمای شصت درجه شسته خواهند شد و پس از بین رفتن چربی ها شستن اصلی ظروف با دمای چهل و پنج درجه انجام می‌شود و پس از آن ظرف ها آبکشی و خشک خواهند شد.

برنامه Heavy در ماشین ظرفشویی فیلکو

این برنامه در ماشین ظرفشویی فیلکو به معنای سنگین است و برای شستن قابلمه هایی که دارای چربی زیادی هستند، مورد استفاده قرار می گیرد. دما در این برنامه در بازه شصت تا هفتاد درجه خواهد بود.

برنامه Rapid در ماشین ظرفشویی فیلکو

در ماشین ظرفشویی فیلکو برنامه Rapid به معنای سریع است. برای زمانی که وقت کافی و زیادی برای شستن ظروف ندارید، مناسب خواهد بود. چون شستشوی ظرف ها با استفاده از این برنامه سریع انجام می‌شود. این برنامه پیش شستشو ندارد و از خشک کن استفاده می‌شود.

برنامه Delicate در ماشین ظرفشویی فیلکو

برای شستشوی ظروفی که ظریف هستند، مانند ظرف هایی با جنس شیشه و کریستال این برنامه مناسب خواهد بود. چون با استفاده از این برنامه احتمال آسیب دیدن آنها بسیار کمتر است.

برنامه Child Lock در ماشین ظرفشویی فیلکو

در حین کار کردن ماشین ظرفشویی فیلکو برای اینکه تنظیمات انجام شده به هم نخورد، می توانید از این قابلیت ماشین ظرفشویی فیلکو استفاده کنید و پنل آن را قفل نمایید. در این صورت دیگر تنظیمات توسط خودتان و یا کودک شما تغییر نخواهد کرد.

برنامه Quick در ماشین ظرفشویی فیلکو

این برنامه در ماشین ظرفشویی فیلکو به معنای سریع است و شست و شوی ظروف با استفاده از این برنامه در ماشین ظرفشویی فیلکو به صورت سریع انجام می‌شود و برای ظرف هایی که دارای چربی کمتری هستند، مناسب تر است.

31

راهنمای ماشین ظرفشویی فیلکو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه استفاده صحیح و اصولی از ماشین ظرفشویی فیلکو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x