تعمیرات پکیج و آب گرمکن

آموزش رفع ارور E81 پکیج ایران رادیاتور | عیب‌یابی پکیج

آموزش رفع ارور E81 پکیج ایران رادیاتور | عیب‌یابی پکیج، تعمیر پکیج ایران رادیاتور

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

افراد زیادی از پکیج دیواری ایران رادیاتور استفاده می‌کنند. در حین استفاده ممکن است که با مشکلات مواجه شده و ارورهایی در آن به وجود آید. یکی از این ارورهایی که در پکیج ایران رادیاتور ایجاد می‌شود، ارور E81 می‌باشد. دلایل گوناگونی می‌تواند باعث ایجاد این ارور شود. در صورتی که در زمینه عیب یابی و تعمیر وسایل گازسوز تجربه چندانی ندارید، برای برطرف کردن مشکل حتماً از تعمیرکار پکیج که با تجربه و ماهر است، کمک بگیرید.

ارور E81 در پکیج ایران رادیاتور

این ارور در پکیج‌های سری k24ff و l24ff ایران رادیاتور مشاهده می‌شود و در مدل‌های دیگر پکیج با عنوان خطای ۸۰، ۷۰ و ۴۰ شناخته می‌شود. این ارور به خودی خود داغ شدن بیش از اندازه پکیج را نشان می‌دهد. در دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور دلیل به وجود آمدن این کد خطا آمده است. اما باید بدانید که چرا پکیج ایران رادیاتور بیش از اندازه داغ می‌کند؟

گرفتگی مدار شوفاژ

 • اولین دلیل گرفتگی مدار شوفاژ این است که استفاده کننده اشتباه می‌کند و بدون اینکه ولوم دستگاه را روی صفر تنظیم کند، شیرهای زیر پکیج را بسته و یا شیرهای شوفاژ را قطع می‌کند.
 • دومین دلیل گرفتگی مدار شوفاژ این است که رادیاتور رسوب دارد و مسیر برگشت مسدود است. در این حالت باید از سرویس کاران کمک گرفته و رادیاتور رسوب‌گیری شود.

در هر دو شرایط پکیج بیش از اندازه داغ می‌کند و این ارور بر روی بدنه دستگاه شما مشاهده خواهد شد. در صورتی که به این مورد بی‌توجهی نمایید، پمپ دستگاه شما سوخته و دیگر پکیج کار نخواهد کرد.

پکیج ایران رادیاتور

شیرهای رادیاتور بسته است

یکی دیگر از دلایلی که ارور E81 روی پکیج ایران رادیاتور مشاهده می‌شود این است که شیرهای پایین و بالای رادیاتورها بسته است. این با مشاهده این کد خطا روی دستگاه باید این مورد را نیز مورد بررسی قرار دهید.

پمپ پکیج رادیاتور ایراد دارد

در صورتی که پمپ پکیج ایران رادیاتور مشکلی داشته باشد، این ارور را برای دستگاه شما قابل مشاهده است. این موضوع اکثراً به علت برق نرسیدن به پمپ پکیج ایران رادیاتور رخ می‌دهد و پمپ پکیج ایران رادیاتور قابل تعمیر نیست و باید اقدامات لازم برای تعویض آن را انجام دهید.

مبدل صفحه‌ای پکیج ایران رادیاتور

اگر رسوب یا گرفتگی در مبدل صفحه ‌ای ایران رادیاتور وجود داشته باشد، آب گرم خروجی مدام گرم و سرد خواهد شد. چون حرکت آب داغ به طرف مبدل ثانویه به صورت صحیح انجام نمی‌شود. در این شرایط نیز کد خطای E81 در دستگاه مشاهده خواهد شد.

کلید حد در پکیج خراب است

ترموستات حد یا همان کلید حد قطعه‌ای حرارتی می‌باشد که در مسیر خروجی آب مبدل وجود دارد و وقتی که آب بیش از اندازه داغ شود، مشعل دستگاه پکیج ایران رادیاتور را خاموش می‌کند تا برد کنترل دستگاه آسیب نبیند. یکی از دلایل نادر این کد خطا خرابی کلید حد می‌باشد.

نیم سوز شدن سنسور

اگر به هر علتی سنسور شوفاژ نیم سوز شده یا مشکل و خرابی برای آن به وجود آمده باشد، در پکیج ایران رادیاتور این کد خطا رخ خواهد داد در مواقعی که پکیج در حالت تابستان تنظیم شده است و لوله رفت از لوله آبگرم گرم‌تر است، باید از تعمیرکاران برای برطرف کردن این کد خطا کمک بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید آبگرمکن دیواری | مزیت ها و معایب آبگرمکن دیواری

رسوب مبدل اصلی

در مواقعی که در مبدل اصلی پکیج ایران رادیاتور رسوب داشته باشد، می‌تواند موجب منتقل نشدن حرارت و در نتیجه داغ شدن بیش از اندازه پکیج ایران رادیاتور شود. در این حالت شما ارور E81 را روی پکیج خواهید دید.

خرابی ترمیستور پکیج ایران رادیاتور

همانطور که گفته شد مهم‌ترین و اصلی‌ترین علت برای بروز این کد خطا در پکیج ایران رادیاتور وجود مشکل در عملکرد سنسور ntc یا ترمیستور می‌باشد. اگر اختلالی در این سنسور وجود داشته باشد، قادر نخواهد بود که به صورت صحیح دما را اعلام کند. بنابراین شعله دستگاه خاموش نمی‌شود و پکیج بیش از اندازه داغ خواهد کرد. این موضوع موجب خواهد شد که شما این کد خطا را در پکیج ایران رادیاتور مشاهده کنید.

بالا بودن شعله پکیج

در صورتی که شعله دستگاه شما بیش از اندازه بالا باشد، دمای پکیج به صورت ناگهانی بیشتر می‌شود و سنسور حد نمی‌تواند عملکرد درستی داشته باشد. در این شرایط این کد خطا در پکیج ایران رادیاتور رخ می‌دهد. توجه داشته باشید که تنظیمات شعله پکیج خود به خود تغییر نخواهد کرد. بنابراین چنانچه مشکلی به وجود می‌آید یعنی دستگاه شما توسط فردی تنظیم شده است و شعله به صورت اشتباه و در وضعیت نادرست تنظیم گردیده است.

رفع ارور E81 پکیج ایران رادیاتور

برای اینکه بتوانید این کد خطا را در پکیج ایران رادیاتور برطرف کنید باید این موارد را بررسی نمایید:

 • وضعیت شیرهای رفت و برگشت را چک کنید.
 • وضعیت پمپ سیرکولاسیون را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که سالم است. برای این کار روی پمپ پیچ وجود دارد که باید آن را باز کنید تا بتوانید پمپ سیرکولاسیون را مورد بررسی قرار دهید.
 • پکیج ایران رادیاتور خود را در حالت تابستانه تنظیم کنید. شیر آب گرم را باز کرده و همان موقع به لوله رفت شوفاژ دست بزنید. در صورتی که لوله رفت از لوله آب گرم داغ‌تر است، یعنی پکیج شما مشکل دارد و حتماً برای رفع آن از سرویس کاران کمک بگیرید.
 • باید ایرونت پکیج ایران رادیاتور را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که دستگاه شما پس از چند لحظه کار کردن این ارور را نشان می‌دهد، ممکن است که در پوش ایرونت هواگیری آن به صورت کامل بسته باشد.
 • یکی دیگر از مواردی که باید بررسی کنید تنظیم شعله پکیج ایران رادیاتور است. تنظیمات شعله باید به صورت صحیح انجام شود. اگر شعله بیش از اندازه بالا باشد، پکیج ایران رادیاتور داغ خواهد کرد و این ارور رخ می‌دهد.

اهمیت رسوب گیری پکیج ایران رادیاتور

شوفاژها از جمله وسایل ضروری در هر مکان می‌باشند. برای اینکه از رادیاتورها و پکیج‌ها استفاده کنید، باید توجه کافی به رسوب گیری آنها داشته باشید تا دستگاه شما کمتر با مشکل و ایراد مواجه شود. در صورتی که رسوب رادیاتور و پکیج برطرف نشود، کدهای خطای مختلفی را مانند E81 مشاهده خواهید کرد. همچنین هزینه‌های بسیار بیشتری برای تعمیرات دستگاه باید بپردازید.

آب‌های سخت موجب ایجاد مشکل در این دستگاه می‌شوند. آب سخت یعنی مواد معدنی و املاح در آب حل نمی‌شود. اگر مواد معدنی  در آب بیش از اندازه زیاد باشد، در وسایلی مانند پکیج ایران رادیاتور رسوب به وجود می‌آید. با گذشت زمان و تجمع رسوبات کارایی دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن سینجر SINGER

علائم ایجاد رسوب در پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که هر کدام از علائم و نشانه‌های زیر را در پکیج ایران رادیاتور مشاهده کردید، می‌توانید پی ببرید که زمان رسوب زدایی دستگاه شما فرا رسیده است:

 • فشار آب گرم کاهش پیدا کرده است.
 • آب در زمان بیشتری گرم می‌شود.
 • صدای تق‌تق کردن از پکیج ایران رادیاتور به گوش می‌رسد.
 • آب پکیج ایران رادیاتور گرم و سرد می‌شود و نوسان دما دارد.
 • بازدهی دستگاه کاهش پیدا کرده و بخش‌هایی از رادیاتور سرد است.
 • آب از پکیج سرریز می‌شود.
 • شوفاژ‌ها به صورت درست گرم نمی‌شوند.
 • کدهای خطای مختلفی در پکیج ایران رادیاتور مشاهده می‌کنید.

پکیج ایران رادیاتور

جلوگیری از رسوب در پکیج ایران رادیاتور

پیشگیری از ایجاد رسوب در پکیج ایران رادیاتور از وقوع جرم گرفتگی بسیار بهتر خواهد بود. این موضوع سبب می‌شود که دستگاه شما عملکرد بهتری داشته باشد و دیگر نیاز به هزینه‌های مکرر برای رسوب زدایی پکیج نخواهد بود.

 • بر سر ورودی پکیج تصفیه آب نصب کنید. این کار موجب می‌شود که سختی آب کاهش پیدا کرده و رسوب کمتری در دستگاه به وجود آید.
 • از محلول‌های ضد رسوب پکیج در لوله‌ها استفاده کنید. این امر موجب می‌شود که رسوب در دستگاه شما ایجاد نشود.
 • همچنین برای اینکه در پکیج ایران رادیاتور رسوب کمتری ایجاد شود می‌توانید از تصفیه الکترونیکی استفاده کنید. در این شیوه از تغییرات میدان مغناطیسی استفاده می‌شود. در این صورت هم مقدار فرکانس و هم مقدار انرژی تغییر کرده و موجب می‌شود که حلالیت آب افزایش پیدا کند و رسوبات به وجود نیایند.

رسوب گیری به موقع پکیج ایران رادیاتور موجب افزایش طول عمر دستگاه می‌شود و از بروز مشکلات و کدهای خطای مختلف در دستگاه جلوگیری خواهد شد. برای اینکه پکیج ایران رادیاتور شما عملکرد خوبی داشته و عمر مفید آن افزایش پیدا کند، پیشنهاد می‌شود که هر سال حداقل یک بار رسوب زدایی دستگاه را انجام دهید. بهترین زمان برای رسوب زدایی رادیاتورها و پکیج‌ها قبل از آغاز فصل سرما می‌باشد.

سخن تکمیلی

در پکیج ایران رادیاتور وقتی که مشکل و ایرادی به وجود می‌آید، کدهای خطا به نمایش در می‌آیند که هر کدام از این کدهای خطا دلایل گوناگونی می‌توانند داشته باشند. یکی از این کدهای خطا، ارور E81 است. این ارور در مواقعی که پکیج ایران رادیاتور بیش از اندازه داغ کند، رخ می‌دهد.

داغ کردن بیش از اندازه پکیج ایران رادیاتور دلایل مختلفی مانند گرفتگی مدار شوفاژ، سوختن یا گیرپاژ کردن پمپ پکیج ایران رادیاتور، گرفتگی مبدل ثانویه، رسوب گرفتن مبدل اصلی، خراب بودن ترموستات حد و… می‌تواند داشته باشد. در این مواقع باید همه دلایلی که موجب می‌شوند پکیج ایران رادیاتور بیش از اندازه داغ کند را باید مورد بررسی قرار داده و آنها را برطرف کنید. در برخی مواقع تنظیم اشتباه شعله دستگاه نیز موجب بروز این ارور در پکیج ایران رادیاتور می‌شود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آموزش رفع ارور E81 در پکیج ایران رادیاتور | عیب‌یابی پکیج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای رفع ارور E81 پکیج ایران رادیاتور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا