تعمیرات قهوه ساز

آموزش قهوه فرانسه به روش های مختلف با فوت و فن های کافی شاپی

تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس | قهوه فرانسه با شیر | قهوه فرانسه با دستگاه قهوه ساز

طرز تهیه قهوه فرانسه که یکی از پرطرفدارترین قهوه در بین اکثر افراد در جهان و ایران است بسیار راحت می باشد. از چند طریق می توانید این قهوه خوشمزه را آماده کنید. قهوه فرانسه یکی از قهوه های تولید شده از کشور برزیل بوده و تنها نام او فرانسه است. در گذشته معمولا برای آماده کردن یک فنجان قهوه آن را آسیاب می کردند و سپس داخل ظرف ریخته و آب داغ را به آن اضافه می کردند. بعد از گذشت چند سال در کشور فرانسه یک ابزار جدید به نام فرنچ پرس طراحی و تولید شد که برای تهیه قهوه یک دستگاه کاربردی محسوب می شود.

طرز تهیه قهوه فرانسه

قهوه فرانسه محصولی از کشور برزیل بوده و به دلیل طرز تهیه و ساخت دستگاه موجود برای آماده کردن قهوه، نام او را قهوه فرانسه نامیدند. برای آماده سازی قهوه فرانسه روش های مختلفی وجود دارد که با کمی مهارت در این زمینه می توانید بهترین قهوه فرانسه را آماده کنید و در کنار عزیزان خود لذت ببرید.

قهوه فرانسه یکی از پرطرفدار ترین قهوه در اروپا و آمریکا به شمار می رود که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. دانه های قهوه فرانسه بسیار تلخ بوده و در هنگام آماده سازی نیز از غلظت بسیار زیادی برخوردار است.

قهوه فرانسه از ویژگی ها و خصوصیات زیادی برخوردار است که در صورت استفاده درست می تواند از دیابت نوع ۲، آلزایمر و سرطان جلوگیری کند. روش های موجود برای آماده سازی قهوه فرانسه شامل موارد زیر است که هر کدام از این روش ها دارای مراحل خاصی هستند.

طرز تهیه قهوه فرانسه با موکاپات

یکی از روش های موجود برای آماده‌ سازی قهوه فرانسه استفاده از موکاپات است که برای آماده کردن قهوه ابتدا باید مخزن موکاپات را از آب تا زیر سوپاپ پر کنید. بعد از پر کردن مخزن موکاپات قهوه را به شکل هموار در آورید و سطح آن را صاف گردانید.

قرار دادن قهوه در موکاپات نیازی به فشرده سازی ندارد. بعد از قرار دادن قهوه درون مخزن بر روی مخزن آب بگذارید و قوری موکاپات را ببندید. بعد از آماده کردن موکاپات حالا آن را بر روی شعله ملایم قرار دهید تا آب کاملا داغ شود و فرآیند عصاره گیری آغاز گردد.

 بعد از گذشت چند دقیقه عصاره قهوه از موکاپات خارج خواهد شد. تا زمانی که رنگ قهوه خروجی کامل روشن شود، عصاره گیری را ادامه دهید و موکاپات را از روی شعله برداشته و قهوه را داخل فنجان بریزید.

قهوه فرانسه چیست

طرز تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس

دستگاهی به عنوان فرنچ پرس برای اولین بار در فرانسه طراحی و تولید شد که یک ابزار ساده و کاربردی به شمار می رود. و دارای یک پارچ و اهرم است. در انتهای اهرم دستگاه صفحه ای فیلتردار به همراه درپوش قرار گرفته است.

در صورتی که از قهوه آسیاب شده درشت استفاده می کنید، بهتر است از فرنچ پرس استفاده کنید و مدت زمان خیس خوردن آن را افزایش دهید. در صورتی که از قهوه آسیاب شده دانه ریز استفاده می کنید، می توانید در مدت زمانی کمتر آن را خیس دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن اسپرسو ساز پارس خزر

در مرحله اول آب را جوش بیاورید و درون دستگاه مقداری قهوه و سپس بر روی آن آب جوش آمده را قرار دهید. حواستان باشد دمای آب بیش از اندازه بالا نباشد. پس از ۱۵ الی ۳۰ ثانیه استراحت به آب و قهوه، مابقی آب را وارد دستگاه کنید و بر روی آن قهوه بریزید و توسط قاشق قهوه را کمی فشرده نمایید.

درب دستگاه را بسته و به مدت ۳ الی ۵ دقیقه بر روی قهوه ساز دستگاه را قرار دهید. البته میزان مدت زمان آماده سازی قهوه به نوع آن و درجه آسیاب شده قهوه بستگی دارد. پس از اینکه قهوه درون دستگاه بخوبی فیلتر شد حالا آن را درون فنجان ریخته و از سرو کردن این قهوه لذت ببرید.

طرز تهیه قهوه فرانسه با شیرجوش

یکی دیگر از روش های آماده‌ سازی برای قهوه استفاده از ابزار شیرجوش است که قهوه ای مطلوب و با کیفیت بالا را آماده می کند. استفاده از شیرجوش برای آماده کردن قهوه یکی از راحت ترین کارها به حساب می آید که نیازی به دانش و مهارت خاصی ندارد.

ابتدا مقداری آب را بر روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید آب گرم شود، بعد از گرم شدن آب درون شیرجوش حالا پودر قهوه فرانسه را به فنجان خود اضافه کنید و آب جوشیده را درون آن بریزید. بعد از ریختن آب، قهوه را به خوبی به هم بزنید تا این نوشیدنی جذاب آماده گردد.

طرز تهیه قهوه فرانسه با شیر

یکی از راحت ترین گزینه ها برای دم کشیدن قهوه فرانسه استفاده از شیر است که علاوه بر طعمی بی نظیر به راحتی نیز آماده خواهد شد. برای آماده کردن این نوع قهوه ابتدا قهوه آسیاب شده را درون دستگاه قهوه ساز بریزید و اجازه دهید به خوبی دم بکشد.

بعد از دم کشیدن قهوه حالا به خوبی شیر را کف کنید تا حجمی سبک به خود بگیرد. بعد از آماده سازی شیر حالا آن را درون قهوه بریزید و بلافاصله آن را سرو کنید و از طعم و مزه بی نظیر آن لذت ببرید.

برای درست کردن این نوع قهوه باید به یک سری نکات توجه فرمایید تا کیفیت قهوه شما افزایش یابد.

بهتر است برای آماده سازی قهوه فرانسه با شیر از قهوه ای استفاده کنید که اسیدیته پایین و طعمی ملایم داشته باشد. برای انجام این کار بهتر است اجازه دهید قهوه به خوبی دم بکشد و تیره شود که در این صورت میزان اسیدیته آن کم خواهد شد.

بهتر است شیر استفاده شده در این قهوه کامل باشد. یعنی اینکه کاملا غلیظ و خامه ای بوده که بافتی مطلوب را به قهوه شما می دهد. برای تهیه شیر کامل بهتر است از شیر کم چرب و یا بدون چربی استفاده کنید که قهوه ای رقیق تر و خشک تر را به شما تحویل می دهد.

تهیه قهوه فرانسه با قوری

یکی دیگر از روش های موجود برای آماده کردن قهوه فرانسه استفاده از وسیله ای به نام قوری است که کار را برایتان ساده و راحت تر کرده است. افرادی که به تازگی از قهوه استفاده می کنند، می توانند با استفاده از قوری یک قهوه خوشمزه و لذیذ را آماده نمایند.

همچنین در صورتی که با دستگاه های مختلف برای آماده کردن قهوه آشنایی ندارید، می توانید از این روش کاربردی نیز بهره ببرید. برای استفاده از این روش ابتدا دانه های قهوه خود را آسیاب کنید و سپس مقداری موردنیاز قهوه درون قوری قرار دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کرپ ساز چیست و عملکرد آن چگونه است | انواع مختلف کرپ ساز

در این مرحله به صورت جداگانه آب را به جوش آورید و سپس طی ۲ الی ۳ مرحله بر روی قهوه درون قوری بریزید. اضافه کردن آب جوشیده را تا جایی که قهوه خیس بخورد ادامه دهید.

بعد از آماده سازی قهوه و آب درون قوری حالا آن را بر روی حرارتی ملایم قرار دهید و بعد از چند دقیقه از طعم و مزه نوشیدنی خود لذت ببرید.

طرز تهیه قهوه فرانسه با دستگاه قهوه ساز

یکی دیگر از دستگاه های رایج که امروزه اکثر افراد از آن برای آماده سازی قهوه استفاده می کنند، دستگاه قهوه ساز است. برای آماده کردن قهوه درون دستگاه قهوه ساز مراحل زیر را به خوبی طی کنید تا با کیفیت ترین قهوه را برای خود آماده نمایید.

مرحله اول

بهتر است قبل از اینکه قهوه را درون دستگاه بریزید، مقداری آب درون دستگاه قرار دهید تا به خوبی دستگاه گرم شود. با انجام این کار از سرد شدن قهوه درون دستگاه می توانید جلوگیری کنید. البته بعضی از دستگاه های قهوه ساز مجهز به گرم کن دیگ و یا قوری هستند که تا مدت زمانی طولانی می توانید قهوه را گرم نگه دارید.

مرحله دوم

بعد از گرم کردن دستگاه حالا فیلتر و یا سبد دستگاه را به خوبی تمیز کنید تا عاری از هرگونه آلودگی شود.

مرحله سوم

در صورتی که قهوه فرانسه و آب در کنار یکدیگر بیشتر قرار گیرند، معمولا کافئین بیشتری تولید می شود و قهوه سنگین تر به نظر می رسد. در این مرحله دکمه استارت دستگاه را روشن کنید تا آب بر روی قهوه ریخته شود. اما قوری را در جای خود قرار ندهید.

با انجام این کار می توانید قهوه ای سنگین و با کیفیت را آماده کنید. زیرا هرچه قهوه با آب هم نشین باشد نتیجه ای مطلوب تر دارد. هنگام فعالیت دستگاه درب بالای آن را با احتیاط باز کنید، زیرا ممکن است بخار جمع شده در آن دستان شما را بسوزاند.

طرز تهیه قهوه فرانسه

قهوه فرانسه چیست؟

قهوه فرانسه همانند قهوه های دیگر به شکل دمی بوده و به دلیل اینکه آب و قهوه بیش از اندازه در مجاورت هم قرار می گیرند کافئین بسیار بالایی دارد. قهوه فرانسه جزء قهوه های سبک محسوب می شود که برای وعده صبحانه بهترین نوشیدنی به شمار می رود. برای درست کردن قهوه فرانسه علاوه بر فرنچ پرس، ابزارهای دیگری نیز وجود دارد که با شناخت آن قهوه بهتر و مطلوب تری خواهید داشت.

نتیجه گیری

برای آماده‌ سازی قهوه فرانسه روش های متعددی وجود دارد که با کمک ابزارهای مختلف می توانید به قهوه دلخواه خود دست یابید. طرز تهیه قهوه فرانسه بسیار راحت بوده و با کمی مهارت و دانش می توانید بهترین قهوه را آماده کنید و از سرو کردن آن در کنار عزیزانتان لذت ببرید. در صورتی که دستگاه قهوه ساز شما دچار مشکل شد، نگران نباشید. می توانید با استفاده از خدمات تعمیر قهوه ساز در محل از مجموعه تخصصی ایبک امداد سریعا مشکل را رفع کنید. بدون اینکه نیاز به جابجایی دستگاه داشته باشید.

طرز تهیه قهوه فرانسه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طرز تهیه قهوه فرانسه با روش های مختلف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا