تعمیراتتعمیرات آبسردکن

دلیل خاموش نشدن چراغ سبز آب سرد کن

حل مشکل خاموش نشدن چراغ سبز در آب سردکن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

دلیل خاموش نشدن چراغ سبز آب سرد کن چیست ؟

آب سرد کن یکی از وسایل پر مصرف و پرکار ، مخصوصا در فصل تابستان می باشد . اگر مشکل کوچکی برای آب سرد کن به وجود بیاید باعث خرابی این دستگاه شده و قادر به استفاده از آن نخواهید بود . یکی از مشکلاتی که امکان دارد برای شما هم پیش آمده باشد ، خاموش نشدن چراغ سبز دستگاه است ، اگر متوجه شدید که چراغ سبز دستگاه خاموش نمی شود به این معنی است که دستگاه بطور مداوم تلاش می کند تا آب را  خنک نگه دارد .

در ادامه مطالب ، از ایبک امداد برای شما طرز کار آب سرد کن و همچنین دلایل خاموش نشدن چراغ سبز آب سرد کن را بیان می کنیم و راهکارهای رفع این مشکل را هم توضیح می دهیم . لطفا با ما همراه باشید .

طرز کار آب سرد کن

خاموش نشدن چراغ سبز آب سرد کن

آب سرد کن دستگاهی است که معمولا در بیمارستان ها ، ادارات ، مدارس ، مساجد و همچنین در خانه ها هم پیدا می شود . ممکن است فکر کنید که نمی توان از آب سرد کن در خانه استفاده کرد ولی کاملا در اشتباه هستید زیرا می توانید به جای استفاده از بطری های داخل یخچال ، از آب سرد کن استفاده کنید و آب خنک مورد نیاز تمام افراد منزل را فراهم کنید .

درسته اسم این دستگاه آب سرد کن است ولی بعضی از مدل های آن آب گرم هم آماده می کنند البته در بعضی از مدل های این دستگاه حتی آب جوش هم تهیه می کنند و شما می توانید به راحتی از این آب جوش برای تهیه ی نوشیدنی های گرم مانند چای و قهوه و … استفاده کنید . در این نوع آب سرد کن ، بخشی که مربوط به آب سرد می باشد مانند یخچال و بخشی هم که به آب گرم مربوط می شود مانند سماور کار می کند .

 

دلیل خاموش شدن چراغ سبز آب سرد کن

همانطور که می دانید وظیفه ی دستگاه آب سرد کن ، خنک کردن آب آشامیدنی می باشد . در پشت دستگاه دو چراغ به رنگ های سبز و قرمز وجود دارد ، که چراغ سبز برای آب سرد و چراغ قرمز برای آب گرم است . می خواهیم ببینیم این چراغ ها چه اهمیتی دارد و دلیل خاموش شدن چراغ سبز چه می باشد :

 • وقتی شما اقدام به روشن کردن آب سرد کن ، می کنید اول دستگاه را به برق می زنید سپس دستگاه شما شروع به کار می کند ، و مدتی زمان لازم است تا آب در درون دستگاه به دمای لازم برسد .
 • بعد از اینکه دمای آب درون آب سرد کن ، به درجه مطلوب رسید باید چراغ خاموش شود . در اصل می توان گفت وقتی چراغ خاموش می شود یعنی آب به دمای مطلوب رسیده است .
 • بعد از مدتی ، آب از دمای مطلوب خارج می شود . در این هنگام دوباره چراغ روشن خواهد شد تا دمای آب  در داخل مخزن تنظیم شود .
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از یخچال‌‍ دوو Daewoo | نصب و راه اندازی

دلایل خاموش نشدن چراغ سبز دستگاه آب سرد کن

اگر چراغ سبز دستگاه شما خاموش نمی شود به این معنی است که دستگاه به طور مداوم تلاش می کند دمای آب را تنظیم کرده و متعادل نگه دارد . از دلایل خاموش نشدن چراغ سبز دستگاه آب سرد کن می توان موارد زیر را نام برد :

 • احتمال دارد که شاسی لامپ دچار خرابی شده باشد .
 • امکان دارد در سیم پیچی های دستگاه ، مشکلی به وجود آمده باشد و یا به زبان ساده تر می شود گفت که دستگاه یکسره شده است .
 • امکان دارد که دریچه های داخلی دستگاه ، خوب بسته نشده باشد .
 • این احتمال هم وجود دارد که دستگاه آب سرد کن شما خراب شده باشد در این حالت باید حتما به تعمیرکار مراجعه کنید .

راهکارهایی برای حل مشکل خاموش نشدن چراغ سبز آب سرد کن

خاموش نشدن چراغ سبز آب سرد کن

در ادامه ی مقاله برای شما توضیح خواهیم داد که در صورت بروز مشکل روشن بودن چراغ سبز آب سرد کن ، چه کارهایی باید انجام دهید :

 • در مرحله ی اول لامپ دستگاه را بررسی کنید احتمال دارد لامپ دستگاه دچار خرابی شده باشد ، برای این منظور حتما ابتدا آب سرد کن را از برق بکشید .
 • در هنگام بروز این مشکل ، به صدای دستگاه توجه کنید ، احتمال دارد دستگاه بعد از اینکه دما را به درجه ی مطلوب رساند ، از فعالیت بایستد ولی چراغ آن همچنان روشن مانده باشد .
 • اگر از آب سرد کن زیاد و مداوم استفاده شود احتمال دارد که در سیم پیچی داخلی آب سرد کن ، مشکلی به وجود آمده باشد که در این صورت حتما باید دستگاه شما بوسیله ی تعمیر کار متخصص تعمیر شود .
 • همچنانکه برای شما گفتیم ، بسته نشدن اجزای داخلی دستگاه آب سرد کن می تواند کار دستگاه آب سرد کن را مختل کند .
در ادامه مقاله می خواهیم شما را با اجزای تشکیل دهنده ی آب سرد کن و روش استفاده از آن ، بیشتر آشنا کنیم :

اجزای تشکیل دهنده آب سرد کن

 • آب سرد کن از قطعات مختلفی تشکیل شده که برای سرد شدن آب ، هر کدام وظیفه ای بر عهده دارند . یکی از مهمترین قسمت های این دستگاه ، کمپرسور می باشد که وظیفه ی آن مانند کمپرسور یخچال است .
 •  کمپرسور آب سرد کن : کمپرسور ها در یخچال و آبسرد کن ، بسته به نوع و مدل دستگاه ، قدرت متفاوتی دارند.
 • لوله های آب سرد کن : این لوله ها از جنس پلیمر می باشند که نقش مهمی در خنک نگه داشتن آب دارند .
 • کندانسور : کندانسور در سیستم های خنک کننده مانند یخچال و آبسرد کن و …. وجود دارد . کندانسور دارای لوله های مارپیچی شکل مشکی رنگی هستند که وظیفه ی جذب گرما را دارند .
 • مخزن و بدنه : مخزن آب سرد کن از جنس استیل می باشد تا بادوام بوده و رسوبات هم داخل آن جمع نشوند . بدنه ی خارجی هم نقش مهمی در دستگاه آب سرد کن دارد زیرا اگر آب به داخل دستگاه نفوذ کند باعث خرابی دستگاه خواهد شد .
 • فیلتر تصفیه : کار فیلتر تصفیه ، پاکسازی و تصفیه ی آب می باشد
پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تعمیر یخساز یخچال ساید بکو

روش استفاده از آب سرد کن

 • دقت داشته باشید حتما آب سرد کن را به یک پریز جداگانه وصل کنید و هرگز از چند وسیله ی برقی در یک چند راهی استفاده نکنید .
 • اگر دستگاه شما آب جوش هم تهیه می کند ، فقط وقتی که به آب جوش نیاز دارید المنت آن را روشن کنید زیرا مصرف برق المنت  زیاد می باشد و از طرفی هم اگر المنت همیشه روشن باشد باعث این خواهد شد که مخزن رسوب بگیرد و در نتیجه المنت بسوزد .
 • هر دو ماه یکبار ، آب داخل دستگاه را خالی کنید تا از بوی نامطبوع آب جلوگیری کرده باشید .
 • هر چند وقت یکبار فیلتر آب سرد کن را بشویید و اگر قابل شستشو نیست آن را عوض کنید تا آب داخل دستگاه ، بوی نامطبوع نگیرد .
 • در نظافت دستگاه کاملا دقت کنید و نگذارید روی دستگاه گرد و خاک بنشیند .
 • هر زمان دستگاه را تعمیر کردید ، حتما شیر آب داغ را بچرخانید تا به این وسیله هوای درون لوله ها کاملا خالی شود .
 • برای عملکرد بهتر ، دستگاه شما  حداقل باید ۱۰ سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد .
 • زمانی که می خواهید دستگاه را جابجا کنید ، سر دستگاه را زیاد خم نکنید زیرا اگر  دستگاه را زیاد خم کنید گاز و روغن کمپرسور به درون سیستم برمی گردد و دستگاه خراب خواهد شد . سعی کنید بیشتر از ۳۰ درجه آن را خم نکنید این کار باعث سلامت آب سرد کن شما خواهد شد .

 

نتیجه گیری از دلایل خاموش نشدن چراغ سبز آب سرد کن

دقت داشته باشید چراغ هایی که در آب سرد کن تعبیه شده ، علائمی هستد که ما را نسبت به وضعیت آب سرد کن آگاه می کنند و به ما یادآور می شوند که چه موقع دمای آب به حد مطلوب رسیده و قابل نوشیدن است . و خرابی چراغ ها هشداری برای ماست تا متوجه وجود مشکل در دستگاه شویم ، اگر متوجه شدید که چراغ سبز دستگاه خاموش نمی شود ، ما در مقاله ی بالا از ایبک امداد ، راهکارهایی را برای شما بیان کردیم که به وسیله ی آن می توانید به عیب یابی و رفع این مشکل بپردازید . اگر باز هم موفق به رفع این مشکل نشدید حتما به فرد متخصص مراجعه کنید تا از وارد شدن آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری کرده باشید و خودتان از دستکاری دستگاه جدا خودداری کنید .

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد .

 

 

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خاموش نشدن چراغ سبز آب سرد کن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش کامل حل مشکل خاموش نشدن چراغ سبز آب سرد کن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا