تعمیرات کولر گازی

تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال از لحاظ قیمت و کیفیت | میزان صدای کولر گازی اجنرال

آیا کولرهای گازی جنرال و اجنرال یکی هستند؟

کولر گازی وسیله ای سرمایشی است که در فصل تابستان بازار خرید آن داغ می شود. دو برند معروف تولید کننده کولر جنرال و اجنرال هستند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و در بازار کشور ما مورد استقبال قرار گرفته است. البته بسیاری از افراد این دو برند را با هم یکی می دانند اما در واقع اینطور نیست. در همین راستا این مقاله را به مبحث بیان تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال اختصاص داده ایم.

نکات مهم برای خرید کولر گازی

برای خرید کولر گازی لازم است نکات مهمی را در نظر بگیرید تا انتخاب درست و مناسبی داشته باشید. از جمله مواردی که برای خرید کولر گازی در نظر داشته باشید، سایز و قدرت موتور آن است. در صورتی که قصد خنک کردن و نصب کولر بزرگ در محیط بزرگی را دارید لازم است از کولرهای بزرگتر با قدرت موتور بالانری استفاده کنید. در صورتی که برای فضاهای کوچکتر همچون اتاق خواب قصد خرید کولر گازی را دارید، می توانید از کولرها با سایز ۹ هزار و ۱۲هزار استفاده کنید.

نکته مهم دیگری که برای خرید کولر گازی باید به آن توجه کنید قیمت و هزینه آن است. در صورتی که بخواهید کولر با برند معروف و شناخته شده خریداری کنید، نیاز به بودجه ای بیشتر دارید. بنابراین زمان خرید کولر گازی باید بودجه خود را در نظر بگیرید.

در صورتی که قصد خرید کولر گازی را دارید و بین دو برند جنرال و اجنرال مردد هستید، در این مقاله مبحث تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال را از لحاظ قیمت، کیفیت و عملکرد مورد بررسی قرار می دهیم.

تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال از لحاظ کیفیت

کولر گازی جنرال و اجنرال از لحاظ کیفیت و شرکت تولید کننده با یکدیگر کاملا متفاوت هستند. شباهت اسمی این دو محصول دلیل بر یکی بودن شرکت تولید کننده آن نیست. بنابراین هنگام خرید این محصول به موارد زیر توجه نمایید.

شرکت تولید کننده

برند کولر گازی اجنرال را شرکت ژاپنی فوجیتسو تولید می کند اما کولر گازی جنرال توسط شرکت چینی تولید می شود.

کیفیت تولید

از آنجایی که شرکت تولید کننده اجنرال کشور ژاپن می باشد، طبیعی است که قطعات بکار رفته در این دستگاه کیفیت مرغوبی داشته باشد. اما کولر جنرال از لحاظ کیفیت در حد دیگر محصولات چینی است. و طبیعتا از کشور ژاپن بسیار ضعیف تر می باشد.

قابلیت برخورداری از اینورتر

کولر گازی اجنرال مجهز به تکنولوژی اینورتر می باشد. اما کولر جنرال از چنین قابلیتی بهره مند نیست.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای عیب‌یابی و تعمیرات کولر گازی جنرال مکس

ساختار ظاهری

از لحاظ ظاهری کولر گازی اجنرال بسیار ظریف تر و جذاب تر است. به همین جهت استقبال بیشتری از این برند کولر می شود. اما در مقابل، کولر جنرال از لحاظ ساختاری جذابیت کمتری دارد.

قدرت موتور

کولرگازی اجنرال از لحاظ قدرت موتور در رتبه بالاتری از جنرال قرار دارد. بنابراین می توان گفت کولر گازی اجنرال قدرتمند تر از کولر جنرال است.

اقلام موجود در بسته بندی

در بسته بندی کولرهای وجنرال لوله های مسی قرار دارند که برای نصب راحتتر، شرکت قرار می دهد. اما در کولر جنرال هیچ اقلامی وجود ندارد و کاربر باید تمامی اقلام مورد نیاز برای نصب را خریداری نماید.

ضمانت نامه

کولرهای جنرال هیچگونه ضمانتی ندارد اما کولرهای اجنرال دارای ۱۵ سال گارانتی خرابی موتور است.

تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال

تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال از لحاظ عملکرد

علاوه بر مواردی که در خصوص کیفیت کولر گازی جنرال و اجنرال در بالا گفتیم، این محصولات از لحاظ عملکرد نیز کاملا با هم تفاوت دارند. از جمله ویژگی های عملکردی کولر گازی جنرال و اجنرال عبارتند از:

قدرت پرتاب باد

کولرهای گازی اجنرال دارای پرتاب باد بسیار بیشتری به نسبت کولر گازی جنرال دارند. بنابراین امکان تولید باد سرد و خنک کردن محیط در کولرهای اجنرال بسیار بیشتر از کولر جنرال است. علاوه بر این کولرهای گازی اجنرال مجهز به قابلیت توربو می باشند اما کولر جنرال از چنین قابلیتی برخوردار نیست.

میزان صدای دستگاه

کولرهای گازی اجنرال صدای بسیار کمتری به نسبت کولر جنرال دارد. در واقع می توان گفت کولر اجنرال در حالت سایلنت کار می کند. اما کولر جنرال تا حدی با سروصدا روشن می شود و در صورتی که مشکلی داشته باشد، صدای آن آزاردهنده خواهد بود. گاها صدای زیاد کولر گازی جنرال باعث آزار افراد حاضر در محیط می شود.

میزان مصرف انرژی

همانطور که گفتیم کولرهای گازی اجنرال مجهز به تکنولوژی اینورتر هستند، بنابراین میزان مصرف انرژی در این محصول بسیار کمتر از کولر گازی جنرال است. در صورتی که قصد صرفه جویی در مصرف برق را دارید، پیشنهاد ما خرید کولر گازی اجنرال است.

گاز مصرفی کولر

از دیگر تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال می توان به نوع گاز مصرفی آن اشاره کرد. گازی که کولر گازی اجنرال مصرف می کند، R410 است. اما گاز مصرفی در کولر جنرال R22 می باشد. که برای محیط زیست خطرناک است. اما کولر گازی R410 با محیط زیست سازگار است. و هیچگونه اثر مخربی برای محیط زیست ندارد.

قابلیت تعویض حالت

در کولرهای گازی اجنرال امکان تعویض حالت وجود دارد. این قابلیت باعث می شود دستگاه در فصول مختلف سال دچار یخ زدگی و فرسودگی نشود. بنابراین در فصل گرما قدرت و عملکرد بالاتری دارد. اما کولر گازی جنرال از قابلیت تعویض حالت برخوردار نیست و با تغییر فصل امکان کاهش کارایی دستگاه وجود دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل بوی بد در کولرهای گازی چیست | چرا اسپیلت بوی بد می‌دهد؟

تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال از لحاظ قیمت

با توجه به مطالبی که در این مقاله در خصوص انواع ویژگی ها و تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال بیان کردیم، طبیعی است که بگوییم کولر اجنرال قیمت بالاتری به نسبت کولر جنرال دارد. طبیعتا کیفیت بالاتر، قدرت موتور بیشتر و گارانتی ۱۵ ساله کولر اجنرال قیمت بالای آن را نیز می طلبد. البته خرید این برند از کولر کاملا عقلانی است. چنانچه شرایط مالی برای خرید کولر گازی اجنرال را دارید، و بین برند جنرال و اجنرال مردد مانده اید، پیشنهاد ما کولر اجنرال است. هر چند هزینه بیشتری دارد، اما این هزینه با عدم نیاز به تعمیر به مدت طولانی و صرفه جویی در مصرف انرژی جبران می شود.

کولر گازی اجنرال رقیب ندارد

درست است که کولر گازی اُجنرال به نسبت دیگر انواع کولر قیمت بالاتری دارد، اما به جهت اینکه استهلاک کمتری دارد، محصولی بسیار مقرون به صرفه است. علاوه براین در کشور ما کیفیت بالاتر بیشتر از قیمت مورد توجه است. بنابراین فروش کولر گازی اجنرال به نسبت کولر جنرال بسیار بالاتر است. و در ایران مورد استقبال است. در واقع می توان گفت کولر گازی اجنرال یک محصول سرمایشی بی رقیب است.

مزایای کولر گازی اُجنرال

کولرهای گازی برند اجنرال از شرکت ژاپنی بسیار کم مصرف تر از دیگر انواع کولرها می باشند. شرکت موجیتسو حدود ۶۰ سال سابقه تولید این محصول را دارد و محصولات این شرکت دارای کیفیت بسیار بالایی است. برای شرایط اقلیمی کشور ما برند اجنرال یک کولر مناسب است و می تواند گرمایش و سرمایش مورد نیاز کشور ما را تامین کند.

علاوه براین کولرهای اُجنرال تنوع بالایی در مدل و سایز دارند و کاربر می تواند با در نظر گرفتن سلیقه خود محصولی متناسب با فضای خانه یا محل کار خود را انتخاب نماید. کولر گازی اُجنرال جزو بهترین و پرفروش ترین کولرهای گازی در ایران محسوب می شود.

 کولر جنرال بخریم یا اجنرال

جمع بندی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال پرداختیم. و تمامی تفاوت این دو برند را از لحاظ ساختار، کیفیت، قدرت، قیمت و …. بیان کردیم. اغلب افراد این دو محصول را به جهت شباهت اسمی با هم اشتباه می گیرند. اما حالا با خواندن این مقاله کاملا با تفاوت های این دو برند ژاپنی و چینی آشنا شده اید. چنانچه قصد خرید کولر گازی برای خانه یا محل کار خود را دارید، می توانید از طریق شماره های مندرج در صفحه با کارشناسان مجموعه ایبک امداد تماس بگیرید و با پشتیبانی مجموعه به صورت رایگان مشورت کنید.

تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا