مجله لوازم خانگی

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر بخار‌شو گوسونیک Gosonic

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر بخار‌شو گوسونیک Gosonic|مشکلات رایج بخارشو گوسونیک

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله سعی داریم، که مشکلات و ایرادات متداولی که امکان دارد برای بخارشو گوسونیک پیش آید را شرح داده و راهکار هایی برای برطرف کردن آنها ارائه دهیم. بخارشو گوسونیک برای نظافت و تمیز کردن وسایل خانه مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اگر این دستگاه دچار ایراد و خرابی شود، عیب یابی و تعمیر به موقع و اصولی آن دارای اهمیت بسیاری است. بنابراین در ادامه در مورد عواملی که موجب ایجاد ایرادات و خرابی ها در بخارشو گوسونیک می شوند مطالبی را ارائه می دهیم.

عیب‌یابی و تعمیر بخار‌شو گوسونیک

کاربران گرامی می توانند با خواندن این مطلب بخارشو گوسونیک خود را عیب یابی و تعمیر کنند. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر تجهیزات لازم و تجربه کافی برای عیب یابی و تعمیر این دستگاه ندارید، حتما باید با متخصص تماس حاصل کنید. در غیر این صورت دستگاه شما با مشکلات بیشتری روبرو خواهد شد و کارایی خود را از دست خواهد داد.

بخار‌شو گوسونیک تمیز نمی‌کند

اگر متوجه شدید، که دستگاه بخارشو گوسونیک مانند سابق سطوح را تمیز نمی کند، می تواند دلایل گوناگون داشته باشد. در صورتی که بتوانید بخارشو گوسونیک را در منزل عیب یابی و تعمیر کنید بازدهی دستگاه شما بیشتر خواهد بود و مشکل تمیز نکردن آن برطرف خواهد شد.

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید در مرحله اول باید آب مخزن بخارشو گوسونیک را مورد بررسی قرار دهید احتمال دارد، که مخزن یا دیگ بخار خالی باشد و آب به میزان کافی درون آن وجود نداشته باشد. بنابراین قبل از اینکه دستگاه خود را روشن کنید و از آن استفاده کنید، باید مخزن دستگاه خود را از نظر پر بودن آب درون آن مورد بررسی قرار دهید.

برای اینکه بخارشو گوسونیک عملکرد خوبی داشته باشد، باید بخارشو و مخزن آن تمیز باشد باید دقت کنید، که وجود رسوب گرفتگی و آب آلوده درون مخزن بخارشور گوسونیک موجب خواهد شد، که شما بتوانید به خوبی عمل نظافت را انجام دهید.

مورد بعدی که موجب می شود بخارشو گوسونیک به خوبی نتواند سطوح مختلف را تمیز نکند، کثیف بودن نازل ها است. برای این که بتوانید نازل ها و اتصالات بخارشو را تمیز کنید باید آنها را از دستگاه جدا کنید و با استفاده از فشار زیاد آب آنها را تمیز کنید. اگر گرفتگی و انسداد داشته باشند، باید آنها را برطرف کنید. برای رفع انسداد نازل‌ها می توانید از سرکه و جوش شیرین و آب داغ استفاده نمایید.

بخارشو گوسونیک

نشت بخار‌شو گوسونیک

در ابتدا باید مخزن بخار شو گوسونیک را بررسی کنید، که نشتی نداشته باشد. اگر مخزن بخارشو گوسونیک نشتی دارد، باید آن را عوض کنید. در زیر مخزن بخارشو گوسونیک کلاهک وجود دارد، که اگر شل باشد دستگاه دچار نشتی خواهد شد. بنابراین باید آن را مورد بررسی قرار داده و سفت کنید.

به این نکته توجه داشته باشید، که فیلتر بخارشو گوسونیک باید به صورت مرتب عوض شود. اگر فیلتر کثیف باشد، دستگاه نمی‌تواند بخار تولید شده را به بیرون هدایت نموده و مکش خوبی داشته باشد. با عوض کردن فیلتر و یا تمیز کردن آن قدرت تمیز کنندگی و پاک کنندگی بخارشو و نشتی آن برطرف خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر جارو شارژی گوسونیک Gosonic/ نمایندگی تعمیرات گوسونیک

بخار‌شو گوسونیک روشن نمی‌شود

از مشکلات رایج بخار‌شو گوسونیک این است که امکان دارد در برخی موارد وقتی می خواهید از دستگاه استفاده کنید، بخارشو روشن نشود. برای رفع مشکل موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

امکان دارد که دوشاخه یا فیوز جریان برق را به دستگاه بخارشو گوسونیک منتقل نکند. در این صورت باید آنها را عوض کنید. در صورت خراب بودن پریز برقی که بخارشو گوسونیک را به آن متصل نموده اید، باید از پریز برق دیگری استفاده کنید.

احتمال خرابی دکمه روشن و خاموش دستگاه بخارشو نیز وجود دارد. در این صورت دستگاه نمی تواند روشن شود. برای اینکه این مشکل بخارشو گوسونیک را برطرف کنید، باید دکمه آن را عوض کنید. امکان دارد، که اتصالات سیم قطع شده باشند. در این صورت باید آنها را به مدار برگردانده و اتصالات را برقرار نمایید. قبل از هر اقدامی به این نکته توجه داشته باشید، که بخارشو را حتماً باید از برق بکشید.

ممکن است تسمه بخار شو گوسونیک خراب شده باشد. برای عیب یابی و تعمیر تسمه باید برق بخارشوی گوسونیک را قطع نمایید و تسمه را بررسی کنید. اگر پاره شده است، باید آن را عوض کنید.

یکی دیگر از عواملی که موجب روشن نشدن بخارشو گوسونیک می‌شود، املاح آب است. اگر نازل ها و دیگر اعضای بخارشو گوسونیک با املاح موجود در آب دچار انسداد و گرفتگی شده باشند، باید آنها را با استفاده از مواد شوینده مناسب تمیز کنید.

کم بودن مکش بخارشو گوسونیک

کم شدن مکش بخارشو گوسونیک دلایل گوناگونی می‌تواند داشته باشد. برای اینکه بتوانید مکش بخارشو گوسونیک را افزایش دهید، باید در صورت خراب بودن نازل ها آنها را عوض کنید. چون خراب بودن نازل ها یکی از دلایل مکش کم بخارشو گوسونیک می‌باشد.

احتمال دارد، که واشر دستگاه پوسیده و یا خراب شده باشد. در این صورت باید واشر بخارشو را تعویض کنید. برای تعویض قطعات معیوب دقت داشته باشید، که حتما باید از قطعات فابریک و اصل استفاده کنید.

درب مخزن بخارشو گوسونیک را بررسی کنید، که به خوبی بسته شده باشد. همچنین اگر درب مخزن دچار شکستگی و خرابی شده باشد، باید تعمیر و یا تعویض شود. همه اتصالات بخارشو گوسونیک را باید بررسی کنید، که به خوبی به یکدیگر وصل شده باشند.

با استفاده از مواد شوینده مناسب نازل ها و سایر قطعات بخارشو گوسونیک را باید به خوبی تمیز کنید. در صورت کثیف بودن و گرفتگی نازل ها مکش بخارشو گوسونیک مناسب نخواهد بود.

بخارشو گوسونیک

بخارشو گوسونیک بخار نمی‌کند

بخارشو گوسونیک همانطور که از اسمش مشخص است، با بخار کردن عمل نظافت را انجام می دهد و در صورتی که نتواند به خوبی بخار کند، عملاً کارایی نخواهد داشت. بخار نکردن بخارشو گوسونیک می‌تواند به دلیل خالی بودن مخزن آب این دستگاه باشد. بنابراین قبل از اینکه قطعات دیگر دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید، باید از میزان آب کافی در مخزن این دستگاه اطمینان حاصل کنید.

قطعات مختلف بخارشو گوسونیک را بررسی کنید و آنها را تست نمایید، که نشتی آب نداشته باشد. در صورتی که نشتی آب از قطعاتی وجود دارد، باید آنها را عوض کنید. کلاهک زیر مخزن بخارشو گاسونیک نباید شل باشد. چون موجب نشتی و در نتیجه خوب بخار نکردن بخارشو گوسونیک خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر آبسردکن گوسونیک

وقتی دستگاه بخارشو گوسونیک را روشن می‌کنید، باید کمی صبر داشته باشید، تا آب دستگاه به دمای مورد نظر رسیده و بتواند بخار تولید کند.

منافذ بخار شو گوسونیک را باید مورد بررسی قرار دهید، که مسدود نشده باشد. اگر فیلتر دستگاه شما کثیف باشد، احتمال دارد، که نتواند به خوبی بخار کند. بنابراین باید فیلتر دستگاه خود را به صورت مرتب تمیز و در صورت لزوم تعویض نمایید.

نکات مهم نگهداری و استفاده از بخارشو گوسونیک

برای بخارشو گوسونیک ممکن است، که مشکلات ساده‌ای پیش آید اما باید توجه داشته باشید، که هر کدام از این خرابی ها و ایرادات باید به صورت اصولی برطرف شوند. چون تعمیر صحیح و اصولی دستگاه موجب خواهد شد که طول عمر مفید بخارشو گوسونیک کاهش پیدا نکند. در هنگام استفاده از بخارشو گوسونیک باید به نکاتی توجه ویژه داشته باشید، تا دستگاه شما کارایی خود را از دست ندهد و بخارشو گوسونیک بتواند به خوبی سطوح مختلف مورد نظر شما را تمیز کند.

برای اینکه بخارشو گوسونیک مکش خوبی داشته باشد و بخار خوبی تولید کند، باید فیلتر این دستگاه را به صورت مرتب بررسی کرده و آن را تمیز نگه دارید. در صورتی که متوجه شدید فیلتر دستگاه معیوب است و کارایی لازم را ندارد باید آن را عوض کنید.

دیگ بخار و مخزن بخارشو گوسونیک را به صورت مرتب و پس از هر بار استفاده باید تمیز کنید. این کار موجب می شود، که کارایی دستگاه به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کند.

بهتر است از آب مقطر و آب تصفیه شده در بخارشو گوسونیک استفاده شود. چون اگر میزان سختی آب زیاد باشد، موجب رسوب خواهد شد رسوب گرفتن نازل بخارشو، دستگاه نمی‌تواند به خوبی تمیز کند.

پیش از آنکه از بخارشو گوسونیک استفاده کنید بهتر است، که دفترچه راهنمای آن را با دقت مطالعه کنید، تا بدانید که از چه مواد شوینده ای می توانید در این دستگاه استفاده کنید.

برای اینکه وسایلی مانند فرش و مبل را با استفاده از بخارشو گوسونیک تمیز کنید، ابتدا باید آنها ها را جارو بکشید و سپس از دستگاه استفاده کنید.

بلافاصله پس از استفاده از بخارشو گوسونیک و خاموش کردن آن درب آن را باز نکنید. چون امکان دارد بخار حاصل از دستگاه به شما آسیب برساند. همچنین نکات ایمنی را در حین استفاده از بخارشوی گوسونیک به صورت کامل باید رعایت کنید، تا مشکلی برای شما پیش نیاید. به اتصالات و سری های بخارشو گوسونیک وقتی که بیش از اندازه داغ هستند نباید دست بزنید و اجازه دهید، که آنها خنک شوند. سپس می توانید سری های بخارشو گوسونیک را جدا کرده و به خوبی شستشو دهید.

چنانچه خودتان نتوانستید که بخارشوی گوسونیک را عیب یابی و تعمیر نمایید، بهتر است که از خدمات نمایندگی تعمیر بخارشوی گوسونیک بهره مند شده و استفاده کنید در این صورت خیال شما از عیب یابی و تعمیر اصولی دستگاه راحت خواهد بود و دستگاه شما کارایی خود را از دست نخواهد داد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر بخار‌شو گوسونیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای تعمیر بخار‌شو گوسونیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا