تعمیرات قهوه ساز

راهنمای تعمیر قهوه ساز جی سان Gsun

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که صبح خود را با نوشیدن یک فنجان قهوه آغاز می‌کنید و یا در طول روز برای رفع خستگی و کسب انرژی برای ادامه فعالیت ها تا پایان روز از قهوه استفاده می کنید این مقاله می تواند برای شما مفید باشد. تهیه کردن قهوه امروزه دیگر نیاز به  صرف وقت و مهارت بالایی ندارد، دستگاه های قهوه ساز و اسپرسو سازی که در بازار وجود دارند می توانند برای شما یک فنجان قهوه با کیفیت و مطلوب مطابق سلیقه شما و در کمترین زمان ممکن آماده کنند. قهوه سازی که ما قرار است در مورد آن در این مقاله صحبت کنیم دستگاه قهوه ساز جی سان می باشد، چنانچه شما از این برند قهوه ساز در منزل یا محل کار خود استفاده می کنید این مقاله در ایبک امداد می تواند به شما کمک کند تا زمانی که در مورد استفاده از دستگاه قهوه ساز خود با مشکل مواجه شدید بتوانید عیب یابی کرده و نقص آن را بیابید و آن را برطرف کنید.

درباره قهوه ساز جی سان

قهوه ساز جی سان توسط یک شرکت ایرانی که کار آن واردات و مونتاژ محصولات خارجی تحت برند GENERAL SUN است تولید شده و وارد بازار می شود. این شرکت علاوه بر قهوه ساز محصولات دیگری نظیر یخچال، جاروبرقی، اجاق گاز، تلویزیون و…را وارد بازار می کند. این شرکت با ایجاد نمایندگی ها و خدمات پس از فروش متعدد در بسیاری از استان های سراسر کشور توانسته به موفقیت های روزافزونی دست یابد. این مطلب در ایبک امداد چند نمونه از رایج ترین خرابی ها و نقص هایی که در قهوه سازجی سان ممکن است با آن مواجه شوید را برایتان گردآوری کرده که در ادامه به آنها می پردازیم.

دلیل روشن نشدن قهوه ساز جی سان

یکی از خرابی هایی که ممکن است در زمان استفاده از قهوه ساز جی سان با آن مواجه شوید روشن نشدن دستگاه است. زمانی که با این مسئله مواجه شدید  موارد زیر را بررسی کنید:

 • ابتدا قسمت های مربوط به برق رسانی دستگاه را بررسی کنید. از برقرار بودن جریان برق و سالم بودن پریزی که دستگاه را به آن متصل کرده اید مطمئن شوید.
 • دقت کنید که سیم کابل و دوشاخه دستگاه قهوه ساز سالم باشد و دچار پارگی یا پیچ خوردگی نشده باشد. در صورتی که دوشاخه و کابل آسیب دیده باشد لازم است که تعویض شود.
 • یکی از عواملی که باعث روشن نشدن دستگاه قهوه ساز میشود خرابی کلید های روشن و خاموش دستگاه است که در اثر استفاده و به مرور زمان ممکن است این کلیدها خراب شوند که در این صورت نیاز به تعویض دارند.
 • ممکن است اتصالات داخلی دستگاه قهوه ساز جی سان و یا قطعاتی مانند برد الکترونیکی آسیب دیده باشند که در این صورت باید از فردی متخصص در این زمینه کمک بگیرید و در صورت نیاز قطعات آسیب دیده را تعویض نمایید.

دلیل رقیق بودن قهوه در قهوه ساز جی سان

 • احتمال دارد این مشکل به دلیل استفاده کم از پودر قهوه ایجاد شده باشد، در دفعات بعدی از پودر قهوه بیشتری استفاده نمایید.
 • اگر برای ساخت قهوه در قهوه ساز از آب گرم و یا جوش استفاده کنید قهوه شما رقیق خواهد شد، دقت داشته باشید که حتما آب سرد درون قهوه ساز بریزید زیرا دستگاه خودش توانایی گرم کردن آب را دارد.

قهوه ساز جی سان

مشکل گرم نشدن آب در قهوه ساز جی سان

 • قطعه المنت که در قهوه ساز وظیفه تولید گرما و گرم کردن آب را برعهده دارد ممکن است به مرور زمان خراب شود. اگر المنت  سوخته باشد باید این قطعه را تعویض کنید.
 • ترموستات قطعه دیگری است که در قهوه ساز جی سان وظیفه تنظیم دما و ثابت نگه داشتن دمای آب را بر عهده دارد و از دیگر دلایل گرم نشدن آب در قهوه ساز جی سان میتواند خراب شدن ترموستات باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن اسپرسو ساز تکنو

در صورتی که هر کدام از قطعات گفته شده خراب شده باشند و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند لازم است که از تکنسین های مجرب در زمینه تعمیرات قهوه ساز کمک بگیرید.

چرا قهوه در قهوه ساز جی سان تلخ میشود؟

اگر قهوه ای که در قهوه ساز جی سان تهیه می کنید مزه خوبی ندارد و بیش از حد تلخ است ممکن است دلیل آن یکی از موارد زیر باشد:

 • از پودر قهوه بیش از حد نیاز استفاده کرده‌اید. استفاده بیش از حد از پودر قهوه می‌تواند موجب تلخ شدن قهوه گردد بنابراین لازم است که نسبت آب و قهوه را رعایت کرده و به اندازه لازم از پودرقهوه استفاده نمایید.
 • توجه کنید که پس از هر بار استفاده از قهوه ساز باقیمانده قهوه و رسوبات را از دستگاه پاک کنید و قهوه ساز خود را تمیز کنید زیرا باقی مانده قهوه در دستگاه باعث میشود که در دفعات بعدی قهوه شما تلخ گردد .

علت ایجاد سر و صدای زیاد در قهوه ساز جی سان

 • پیش از هر کاری مخزن آب قهوه ساز را بررسی کنید، در صورتی که مخزن آب خالی شده باشد دستگاه قهوه ساز سر و صدای زیادی تولید خواهد کرد. همیشه بیشتر از حد نیاز آب درون مخزن بریزید تا هیچگاه مخزن به طور کامل خالی نشود.
 • از سالم بودن پمپ آب در قهوه ساز مطمئن شوید، در صورتی که این پمپ خراب شده باشد قهوه ساز حین کار کردن صداهای بلند از خود تولید می کند.

خارج نشدن قهوه از قهوه ساز جی سان 

 • پیش از انجام هر کاری ابتدا مطمئن شوید که داخل مخزن آب دستگاه قهوه ساز به اندازه کافی آب وجود دارد اگر مخزن خالی بود آن را پر کنید. در صورتی که  مخزن آب خالی باشد قهوه از دستگاه قهوه ساز خارج نمی شود.
 • خراب شدن پمپ قهوه ساز هم از دیگر عوامل خارج نشدن قهوه از قهوه ساز است، که باید آن را بررسی کرده و از سلامت آن مطمئن شوید. علت خراب شدن این پمپ در قهوه ساز رسوب و جرمی است که در در بلند مدت و در اثر استفاده های مکرر از قهوه ساز ایجاد میشود.
 • دلیل دیگری که می‌تواند عامل خارج نشدن قهوه از دستگاه قهوه ساز باشد بسته بودن مجرای خروج قهوه است. که به خاطر وجود املاح درون آب، قسمت های مختلف قهوه ساز ممکن است دچار رسوب و جرم شوند همچنین باقیمانده قهوه درون قهوه ساز هم می تواند عامل مسدود شدن مجرای خروج قهوه باشد به همین دلیل نیاز است که پس از هر بار استفاده از دستگاه، قهوه ساز خود را تمیز کنید و هر چند وقت یکبار رسوب زدایی انجام دهید.

علت داغ نماندن قهوه در قهوه ساز جی سان

اگر پس از آماده شدن قهوه و ریختن آن در فنجان متوجه شدید که دستگاه قهوه ساز نمی تواند قهوه را پس از آماده کردن داغ نگه دارد این مشکل ممکن است مربوط به موارد زیر باشد.

 • المنت قهوه ساز را بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. به کمک یک اهم متر می توانید از برقرار بودن جریان برق داخل المنت مطمئن شوید. اگر المنت خراب باشد قهوه در قهوه ساز سرد می شود بنابراین لازم است که این قطعه تعویض شود.
 • خراب بودن پمپ قهوه ساز هم می تواند در سرد شدن قهوه نقش داشته باشد.

دلیل طعم بد و ترش شدن قهوه در قهوه ساز جی سان

 • دانه های قهوه را به اندازه کافی آسیاب کنید اگر دانه ها به اندازه کافی آسیاب نشده و درشت باشند باعث نامطلوب بودن طعم قهوه و ترش شدن آن می شوند.
 • در صورتی که دستگاه قهوه ساز خود را تمیز نکنید و باقیمانده قهوه از دفعات قبل در آن مانده باشد باعث می شود که قهوه خوش طعمی به دست نیاورید و قهوه شما ترش خواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر قهوه ساز جی سان | عیب یابی قهوه ساز Gsun

مشکل جوشیدن قهوه در قهوه ساز جی سان 

اگر با مشکل جوشیدن قهوه در قهوه ساز جی سان مواجه شدید احتمالاً این مشکل به خاطر نقص در قطعه ترموستات به وجود آمده. ترموستات قطعه ای است که وظیفه دارد دمای قهوه را در درجه مشخص و مناسبی ثابت نگه دارد و پس از آماده شدن قهوه مانع از داغ شدن بیش از حد و جوشیدن آن شود. ممکن است این مشکل به دلیل تنظیم نبودن ترموستات باشد پس ابتدا باید ترموستات را تنظیم کنید و اگر مشکل حل نشد نشان دهنده این است که قطعه ترموستات آسیب دیده و باید تعویض شود.

قهوه ساز جی سان

نکاتی برای استفاده درست از قهوه ساز جی سان

نکاتی که در این قسمت برای شما ذکر میکنیم مواردی هستند که در صورت توجه و رعایت آنها در زمان استفاده از قهوه ساز جی سان احتمال خرابی و آسیب به قهوه ساز شما بسیار کاهش یافته و عمر مفید این دستگاه افزایش خواهد یافت، بنابراین بهتر است که این موارد را رعایت کنید تا نیاز به تعمیرات قهوه ساز خود نداشته باشید.

 1. به میزان مناسبی پودر قهوه درون قهوه ساز بریزید، استفاده بیش از حد از پودر قهوه باعث تلخ شدن قهوه شما خواهد شد.
 2. به نسبت پودر قهوه ای که استفاده می کنید، آب درون مخزن بریزید و هیچگاه اجازه ندهید که مخزن آب به طور کامل تخلیه شود.
 3. پس از هر بار استفاده از قهوه ساز رسوبات و باقیمانده قهوه را از قطعات داخل قهوه ساز پاک کرده و دستگاه را به طور کامل تمیز کنید. ماندن قهوه و بقایای آن داخل دستگاه قهوه ساز می تواند باعث رشد باکتری و قارچ درون محفظه قهوه ساز شده و طعم قهوه شما را خراب کند.
 4. بهتر است از آب تصفیه شده در قهوه ساز استفاده کنید تا املاح و رسوبات آب روی سطوح داخلی قهوه ساز تجمع نکنند.
 5. رسوبات و املاحی که داخل آب وجود دارند میتواند باعث ایجاد رسوب و جرم در مخزن آب، پمپ آب و سایر قسمتهای دستگاه قهوه ساز شود و عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار دهند بنابراین لازم است که هر چند وقت یکبار قطعاتی که قابل جدا شدن هستند را خارج کرده و رسوب زدایی کنید و قطعات داخلی را هم از طریق مواد رسوب زدا پاکسازی کنید. برای این کار می‌توانید مقداری سرکه سفید را با آب مخلوط کرده و داخل مخزن قهوه ساز ریخته و قهوه ساز را روشن کنید.
 6. زمانی که از دستگاه استفاده نمی‌کنید آن را خاموش کرده و از برق جدا کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در ایبک امداد چند نمونه از رایج ترین مشکلاتی که در قهوه ساز جی سان ممکن است با آنها مواجه شوید را برایتان شرح دادیم. اگر با هر کدام از این خرابی ها در قهوه ساز جی سان مواجه شدید و تجربه کافی و لازم در زمینه تعمیرات قهوه ساز را دارید می توانید با راهنمایی های گفته شده در این مقاله قهوه ساز خود را تعمیر کنید، اما اگر مهارت و تجربه کافی در این زمینه را ندارید از تعمیرکارهای با تجربه در این زمینه کمک بگیرید تا به دستگاه قهوه ساز آسیب بیشتری وارد نشود. توصیه میکنیم به نکات گفته شده برای استفاده صحیح و مناسب از قهوه ساز توجه کنید تا عمر مفید قهوه ساز شما افزایش یافته و احتمال خرابی و آسیب در آن کاهش پیدا کند.

راهنمای تعمیر قهوه ساز جی سان Gsun

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر قهوه ساز جی سان Gsun

امتیاز کاربر: ۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا