تعمیرات جاروبرقی

راهنمای استفاده از جاروبرقی آاگ AEG | نحوه استفاده و تمیز کردن جاروبرقی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

جاروبرقی یکی از لوازم برقی خانگی محسوب می‌شود که امروزه در هر خانه‌ای بسیار ضروری است و می‌توان آن را در تمام خانه ها یافت. اما جهت استفاده از تمامی امکانات یک جاروبرقی خارجی مثل آاگ، آموزش استفاده از آن نیاز است. ایبک امداد در این مقاله به بررسی راهنمای استفاده از جاروبرقی آاگ AEG و آشنایی با قطعات آن پرداخته است.

راهنمای استفاده از جاروبرقی آاگ AEG

با بهره گرفتن از امکاناتی که در جاروبرقی های آاگ وجود دارد به راحتی می توانید تا مدت های طولانی از این جارو برقی استفاده کرده و خود را از خرید هر جارو برقی دیگری بی نیاز کنید. البته لازم به ذکر است استفاده صحیح از همه امکانات و شناخت جاروبرقی آاگ نیاز به دفترچه راهنما دارد. اما اگر این دفترچه را در دسترس ندارید کافی است با مطالعه این مطلب پاسخ تمام سوال هایی که در این باره دارید را دریافت کنید. علاوه بر آن با شناخت تمامی قطعات موجود در جاروبرقی آاگ و استفاده درست از آن می توانید باعث افزایش طول عمر جاروبرقی خود شده و کارایی آن را بهبود بخشید.

معرفی قطعات و اجزای جاروبرقی آاگ AEG

یکی از مهمترین قدم ها جهت شناختن روش استفاده از جاروبرقی آاگ، بررسی قطعات و اجزای داخلی جاروبرقی می باشد. به طور کل تا وقتی که این قطعات را نشناسید نمی توانید استفاده درستی از جاروبرقی داشته باشید. جاروبرقی آاگ هم مثل لوازم برقی دیگر از مجموع چندین قطعه تشکیل شده است و کارکرد جاروبرقی بستگی به عملکرد درست این قطعات دارد. در ادامه مطلب به معرفی این قطعات خواهیم پرداخت.

بررسی کارکرد و معرفی موتور جاروبرقی آاگ

موتور جاروبرقی آاگ مثل موتور دیگر لوازم برقی، از مهمترین عناصر موجود در دستگاه می باشد که در کارکرد درست جاروبرقی نقش اساسی دارد. در ادامه به معرفی ویژگی های این قطعه خواهیم پرداخت.

  • موتور جاروبرقی نیز مانند موتور هر لوازم برقی دیگر از قطعات ریزی تشکیل شده است. در صورتی موتور می‌تواند کارکرد درستی داشته باشد که این قطعات به صورت کامل در کنار هم قرار گیرند.
  • علاوه بر برد الکترونیکی که در موتور جاروبرقی وجود دارد، مدارهای مختلفی نیز وجود دارد که می تواند قابلیت های متعددی از قبیل امکان تنظیم کردن قدرت مکش و یا روشن و خاموش شدن را به جاروبرقی دهد.

بررسی و معرفی لوله تلسکوپی در جاروبرقی آاگ 

احتمالا همه شما نام لوله تلسکوپی را در جاروبرقی شنیده باشید. اما این که لوله تلسکوپی چه کاربردی دارد در ادامه به آن پاسخ می‌ دهیم.

با استفاده از لوله تلسکوپی می‌توانید قد لوله را متناسب با قد خودتان تنظیم کرده و راحت تر به نظافت منزل بپردازید.این امر در سرعت جارو کشیدن تاثیر بسزایی خواهد داشت.راهنمای استفاده از جاروبرقی آاگ AEG و آشنایی با قطعات آن

معرفی و بررسی لوله خرطومی در جاروبرقی آاگ 

لوله خرطومی از قطعات دیگر جاروبرقی آاگ می باشد که در ادامه به بررسی کاربرد آن خواهیم پرداخت.

لوله خرطومی همان قسمت بالایی شلنگ جاروبرقی است که دارای انعطاف زیادی می باشد. لوله خرطومی فضای خالی جهت مکش زباله ها و ذرات را به داخل پاکت ایجاد می کند. اگر به لوله خرطومی آسیب وارد شود و یا پارگی در قسمتی از آن ایجاد شود، عملکرد و کارایی جارو برقی تقریباً به صفر می رسد.

بررسی و معرفی بدنه در جاروبرقی آاگ 

شناخت ویژگی های قطعات درونی جاروبرقی و همچنین آشنا شدن با امکانات سطحی آن می تواند کمک بسیار زیادی در استفاده بهتر از آن به شما بکند. در ادامه به بررسی و معرفی بدنه در جاروبرقی آاگ می پردازیم.

جاروبرقی برند آاگ در قسمت بدنه خود ضربه‌ گیرهایی را مورد استفاده قرار داده تا امکان شکستگی را پایین بیاورد. بدنه بیرونی جاروبرقی آاگ از پلاستیک خشک با کیفیت تهیه شده است که مقاومت بسیار بالایی دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تاریخچه و کشور سازنده برند آاگ AEG | محصولات شرکت آاگ

بررسی و معرفی سیم جمع کن در جاروبرقی آاگ 

همه جارو برقی هایی که در بازار موجود می باشند با قطعه ای به نام سیم جمع کن تجهیز شده اند. جهت کارکرد بهتر و عملکرد خوب سیم جمع کن، باید با این قسمت آشنایی داشته باشیم.

سیم جمع کن داخل محفظه پایینی جاروبرقی قرار گرفته و با فشار دادن پدالی جمع خواهد شد.

علاوه بر جلوگیری از اشغال کردن فضای زیاد توسط سیم، مزیت سیم جمع کن این است که از آسیب دیدن به سیم جاروبرقی نیز جلوگیری خواهد کرد.

بررسی و معرفی فیلتر در جاروبرقی آاگ 

اگر می خواهید با کارکرد فیلتر در جاروبرقی آشنا شوید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

محل قرار گرفتن فیلتر جاروبرقی بین پاکت و موتور می باشد که وظیفه اش جلوگیری از ورود برخی ذرات به پاکت است. همانطور که در دفترچه راهنمای جاروبرقی آاگ درج شده است، فیلتر جاروبرقی هر چند وقت یکبار نیاز به بررسی و چک کردن دارد.

بررسی و معرفی کیسه یا پاکت در جاروبرقی آاگ 

شاید بتوان پاکت یا کیسه را بعد از موتور از مهمترین بخش های جاروبرقی دانست.

کیسه جاروبرقی مکانی جهت جمع شدن ذرات ریز و زباله ها محسوب می شود. کیسه های جاروبرقی آاگ در مدل های گوناگون و در ابعاد متفاوت وجود دارند. کیسه های جاروبرقی آاگ را در دو نوع  یکبار مصرف و دائمی می توانید خریداری کنید. در صورت اقدام به خرید کیسه های جاروبرقی، توصیه ما به شما این است که کیسه هپا خرید کنید. زیرا کیسه های کاغذی گرد و غبار را از خود عبور می دهند و همین امر می‌تواند باعث آسیب دیدن به موتور جاروبرقی گردد.

معرفی سری و برس در جاروبرقی های آاگ

حتما شما هم از سری ها و برس های گوناگونی برای نظافت منزل خود استفاده کرده اید. در ادامه به معرفی سری و برس های جاروبرقی های آاگ می پردازیم.

وجود سری های متعدد و مختلف در جاروبرقی باعث شده تا مصرف کننده دسترسی کافی به هر زاویه ای که می خواهد داشته باشد و بتواند آن قسمت را نظافت کند. سری های متعدد جهت نظافت موکت، مبل و فرش می‌تواند نظافت را برای خانم خانه دار آسان سازد.

روش نگهداری و استفاده درست از جاروبرقی آاگ

جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی به جاروبرقی لازم است با روش نگهداری و استفاده درست از جاروبرقی آاگ آشنا شوید.

جهت نگهداری درست از جاروبرقی های آاگ لازم است که آنها را در مکان ثابتی قرار داده و دقت داشته باشید که روی آن چیزی قرار ندهید. پس از استفاده از جاروبرقی آاگ، به یاد داشته باشید که برس غلتک آن را تمیز کرده تا نخ ها و موهای چسبیده به آن را پاک کنید تا قدرت مکش دستگاه را کاهش ندهد. در صورتی که پاکت جاروبرقی پر شده حتماً به تعویض آن اقدام نمایید.به یاد داشته باشید هرگز جهت جمع آوری مایعات از جاروبرقی استفاده نکنید.

نحوه تمیز کردن جاروبرقی آاگ 

جاروبرقی از لوازم خانگی می باشد که در هر خانه ای پیدا می شود. به طور کل عمر مفید جاروبرقی بستگی به نحوه تمیز کردن آن و همچنین درست استفاده کردن از آن را دارد. محفظه داخلی جاروبرقی را با کمک یک پارچه مرطوب تمیز کنید. فیلتر جاروبرقی را با آب به دقت شسته و اجازه دهید تا کامل خشک شود. جهت تمیز کردن برس و غلتک بهتر است که این قطعات را درون آب گرم گذاشته تا مدتی بماند و سپس آن را بشویید. می توانید با استفاده از یک قیچی مو هایی را که به برس چسبیده و گیر کرده برش دهید. جهت تمیز کردن موتور نیز می توانید با یک دستمال که کمی نمدار شده است آن را گردگیری کنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر جاروبرقی در جاروبرقی آاگ 

تمیز کردن فیلتر از مواردی محسوب می‌شود که حتماً باید با نحوه درست آن آشنایی داشته باشیم تا از هرگونه مشکل در حین انجام کار با جاروبرقی جلوگیری گردد.

ابتدا کیسه جاروبرقی را از جای خود بیرون بیاورید. در این مرحله فیلتر را آرام از جای خود درآورید. سپس آن را درون آب گرم گذاشته و اجازه دهید مدتی بماند و بعد آن را آرام شستشو دهید. بعد از خشک شدن کامل فیلتر دوباره آن را سر جای خود بگذارید.راهنمای استفاده از جاروبرقی آاگ AEG و آشنایی با قطعات آن

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه فارسی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ AEG

نحوه تعویض پاکت در جاروبرقی آاگ

یکی از مواردی که می تواند از آسیب به موتور جاروبرقی جلوگیری کند، تخلیه به موقع پاکت جاروبرقی آاگ می باشد. توصیه ما به شما این است که روزنامه ای روی سطح زمین قرار داده و بعد از آن اقدام به باز کردن پاکت جاروبرقی کنید. در مرحله اول لوله خرطومی را جدا کرده و درب جاروبرقی را باز کنید. سپس با احتیاط پاکت را از جای خود خارج کنید. می توانید پاکت را در یک محیط باز تکانده تا گرد و غبار و ذرات درون آن خارج شود. در این مرحله می توانید پاکت را دوباره در جای خود قرار دهید.

روش تعویض و نصب کیسه در جاروبرقی آاگ

همانطور که می دانیم کیسه جاروبرقی هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض و نصب دارد. این کار می تواند از آسیب های احتمالی به موتور جلوگیری کند و کارکرد و عملکرد جاروبرقی را بهبود ببخشد. اگر کیسه جاروبرقی شما از نوع دائمی می باشد، هر چند وقت یکبار آن را تخلیه کرده و دوباره سر جای خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که کیسه جاروبرقی در جای درست خود قرار گرفته است.

روش باز کردن درب جاروبرقی آاگ

خار پلاستیکی موجود روی درب مخزن را بالا بکشید. سپس با استفاده از پیچ گوشتی می توانید پیچ های درون قاب را باز کنید. به آرامی موتور را از درون مخزن بیرون بیاورید. توصیه ما به شما این است که از سیم کشی داخل دستگاه عکس بگیرید تا دچار مشکل و ایراد نشوید.

روش تعویض فیلتر در جاروبرقی آاگ 

یکی از ارکان مهم در حفظ و نگهداری جارو برقی ، تعویض به موقع فیلتر ها می باشد. تعویض فیلتر می تواند کارایی و عملکرد دستگاه را بهتر کند.

نخست درب محفظه فیلتر را باز کنید. پس از آن فیلتر را بیرون آورده و فیلتر جدید را به جای آن قرار دهید. اگر فیلتر جاروبرقی از نوع یکبار مصرف نیست، آن را شسته و پس از خشک شدن مجدداً سر جای خود قرار دهید.

نحوه تعویض لوله خرطومی در جاروبرقی آاگ 

اگر لوله خرطومی جاروبرقی شما دچار خرابی و اشکال شود باید آن را تعویض کرد. در ادامه مطلب به بررسی روش تعویض لوله خرطومی خواهیم پرداخت.

برای باز کردن لوله خرطومی، آن را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. لوله خرطومی جدیدی که تهیه کرده اید را جایگزین کنید و این بار در جهت عقربه های ساعت بپیچانید.

نکاتی جهت افزایش طول عمر و ایمنی در جاروبرقی آاگ 

برای آن که بتوانید سالهای بسیاری از جارو برقی خود استفاده کرده و متحمل هزینه خرید جاروبرقی دیگری نشوید، لازم است نکات ایمنی که در زیر آمده را رعایت کنید. نقطه

  • فیلتر جاروبرقی و همچنین کیسه آن از مهمترین بخش‌های جاروبرقی می باشد. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که همیشه از سالم بودن این دو قسمت در جاروبرقی خود مطمئن شوید.
  • لوله های جاروبرقی را هر چند وقت یکبار مورد بررسی قرار داده و مطمئن شوید چیزی باعث انسداد آن نباشد.
  • دقت کنید هرگز بیشتر از ۱۲ دقیقه نباید جارو برقی به طور مداوم روشن باشد.
  • با جاروبرقی های معمولی هرگز مایعاتی مانند آب و روغن را جمع نکنید.
  • جاروبرقی باید از دسترس کودکان دور نگه داشته شود.
  • جهت نظافت هر قسمت از خانه باید از سری هایی که مناسب آن قسمت است استفاده کنید.
  • جهت جارو کردن سطوح تیز از جارو برقی استفاده نکنید.

نتیجه گیری

جارو برقی یکی از لوازم برقی خانگی می باشد که امروزه بدون اغراق در تمام خانه ها وجود دارد و اهمیت وجود آن در منزل بر کسی پوشیده نیست. جهت استفاده بهتر از جارو برقی و همچنین افزایش عملکرد آن باید با نحوه استفاده درست از آن آشنا باشید. درصورت نیاز به مشاوره، پشتیبانی و یا طرح پرسش با شماره تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای استفاده از جاروبرقی آاگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آموزش و راهنمایی استفاده از جاروبرقی آاگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا