خدمات دوربین مداربسته

راهنمای اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون

دوربین های مداربسته در زمینه حفاظتی بسیار حائز اهمیت هستند به همین دلیل در انواع مختلف تجاری، اداری، مسکونی و … نصب و مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده نمودن از دوربین های ضبط برای ضبط تصاویر در صورت لزوم مفید می باشد. اما بعضی مواقع نیازی نیست تصاویر ضبط شوند و یا به علت خرابی دستگاه های ضبط تصاویر، نیاز به مشاهده زنده تصاویر داشته باشید. بنابراین می توانید دوربین را به تلویزیون خود وصل کنید. برای اینکار باید اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون را به خوبی آموزش دیده باشید.

دوربین مدار بسته به روش های متفاوتی به تلویزیون وصل می شود. اگر قصد تماشای ویدئوی زنده دوربین را دارید و نیازی به ضبط آن ندارید، می توانید این کار را به راحتی و بدون dvr یا دستگاه انجام دهید. روش نصب مستقیم دوربین مداربسته بر روی تلویزیون با دوربین های آنالوگ و تحت شبکه متفاوت می باشد.

برند دوربین را باید برای اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون تعیین کنید

قبل از اینکه کار را شروع کنید باید، مارک و مدل دوربین مداربسته خود را مشخص نمایید. تکنولوژی دوربین های مدار بسته برای اینکه آن را به تلویزیون وصل کنید مهم می باشد. دوربین های با تکنولوژی های مختلف راه های مختلفی برای اتصال به تلویزیون دارند.

اگر دوربین های مداربسته آنالوگ شما فناوری هایی مانند HD-CVI، AHD یا HD-TVI داشته باشند، نمی توانید آن را مستقیماً به تلویزیون وصل کنید. برای انجام این کار حتما به لوازم جانبی نیاز دارید. اما در بعضی از دوربین های آنالوگ قدیمی با فناوری CVBS، نیازی به دستگاه های اضافی نیست و می توانید دوربین را مستقیماً به تلویزیون وصل نمایید.

آموزش نصب دوربین مداربسته مستقیم بر روی تلویزیون

اگر دوربین منزل شما از فناوری CVBS استفاده می کند، مراحل زیر را برای اتصال دوربین به تلویزیون دنبال کنید.

اولین و ساده ترین راه برای اتصال دوربین به تلویزیون، کابل تبدیل BNC به AV می باشد. به سادگی این کابل تبدیل را به دوربین وصل کنید. بعد از انجام این کار، خروجی تصویر دوربین را نیز باید به پورت AV تلویزیون وصل کنید.

حتما بخوانید:   چگونه هارد دوربین مدار بسته را ریکاوری کنیم؟

در استفاده از این روش حتما باید ورودی تلویزیون را روی حالت AV بگذارید و دوربین را باید به وسیله آداپتور مخصوص خود به برق وصل کنید. AV یک ورودی صوتی و تصویری برای مشاهده تصاویر است. به این ترتیب می توانید فیلم دوربین را به صورت زنده در تلویزیون مشاهده نمایید.

آموزش روش نصب دوربین مداربسته روی تلویزیون با استفاده از دستگاه خارجی

در این روش از نصب دوربین به تلویزیون ابتدا باید بررسی کنید که تلویزیون و یا مانیتور شما دارای ورودی HDMI باشد.

همانطور که قبلا بیان کردیم دوربین های آنالوگ با فناوری  های HD-CVI، HD-DVI و AHD را نمی توان مستقیما به دستگاه تلویزیون متصل کرد. به همین علت است که برای تبدیل AHD به HTML به یک دستگاه خارجی نیاز دارند.

از یک عدد کابل کواکسیال برای متصل کردن دوربین به دستگاه خارجی تبدیل AHD به HTML باید استفاده نمایید.

بعد از این مرحله، دستگاه را از روش کابل HTTP به مانیتور که قصد اتصال به آن را دارید، متصل کنید.

اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون

چگونه دوربین های مدار بسته IP را باید به تلویزیون وصل کنیم

وصل کردن دوربین های مداربسته IP به مانیتور و یا تلویزیون کاری بسیار ساده و آسان است. ابتدا باید بررسی کنید که مانیتور مورد نظر دارای ورودی LAN باشد. اگر این ورودی را دارید، می توانید تصاویر زنده دوربین را به سادگی با وصل کردن کابل شبکه به مانیتور مورد نظر تماشا کنید.

چگونه دوربین های مدار بسته dvr را باید به تلویزیون وصل کنیم

با استفاده از dvr و nvr علاوه بر تماشای فیلم، فیلم دوربین مدار بسته را نیز ضبط می کند. با استفاده از این دستگاه می توانید دوربین را به تلویزیون متصل کرده و در کنار تماشای آنلاین تصاویر آن را نیز ضبط کنید.

ابتدا چک کنید که آیا دستگاه های dvr یا nvr و همچنین تلویزیون شما از ورودی و خروجی HDMI پشتیبانی می کنند یا خیر. بعد از آن دوربین را با استفاده از کابل HDMI به تلویزیون وصل کنید.

در آخر باید دستگاه تلویزیون یا مانیتور خود را روشن کنید و تنظیمات ورودی را بر روی HDMI تنظیم نمایید. با انجام این کار می توانید به راحتی تصاویر دوربین را در تلویزیون ببینید.

برای اتصال دوربین مدار بسته به دستگاه dvr  به چه دستگاه هایی نیاز است

دستگاه DVR (ضبط فیلم دیجیتال) تصویر های دریافتی توسط دوربین مداربسته آنالوگ یا HD را از طریق هارد دیسک خود ضبط می نماید. یک هارد دیسک داخلی در این دستگاه قرار داده شده است که می تواند 1.2 ترابایت ظرفیت برای ذخیره فیلم ها داشته باشد، در این قطعات هارد دیسک ها همیشه داده ها به اندازه حافظه قطعه ذخیره می شود و طی این فرآیند تصاویر جدید جایگزین تصاویر قبلی می شوند. بنابراین زمانی که می خواهید تصویر دوربین را بررسی کنید، تصاویر به مدت طولانی در هارد دستگاه ذخیره می شوند و به آنها دسترسی خواهید داشت. بسته به تعداد کانال هایی که DVR دارد، می توان چندین دوربین به آن متصل کرد.

حتما بخوانید:   بررسی ۴ مدل از بهترین دوربین های مدار بسته برای منزل

تقویت کننده یا آمپلی فایر چیست

تقویت کننده یا همان آمپلی فایر در یک دستگاه به عنوان تقویت کننده سیگنال شناخته می شود که امواج آنتن مرکزی را دریافت و همچنین تقویت می نماید. زمانی که سیستم مربوط به آنتن مرکزی را در دوربین مدار بسته داریم، باید کابل را از آنتن مرکزی به تقویت کننده UHF وصل کنیم که البته به شهری که در آن زندگی می کنیم نیز متصل است. UHF در برخی شهرها و VHF در برخی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال UHF در شهر تهران و VHF در شهر کرج استفاده می گردد. بسته به تعداد واحدهای مورد استفاده، تقویت کننده ها باید با نوع قوی تر بهتری را خریداری کنید و نصب نمایید.

تعدیل کننده یا مدولاتور چیست

دستگاه مدولاتور در واقع نوعی مبدل خروجی DVR برای ورودی UHF/VHF می باشد. این مبدل امکان وصل کردن دستگاه DVR به آنتن مرکزی را ارائه می دهد. برخی از مدل های این مبدل ها یک خروجی VGA یا HDMI دارند. مدولاتور در واقع تصاویر را از دستگاه DVR دریافت کرده و آن را به امواج آنالوگ برای مشاهده بر روی تلویزیون تبدیل می کند. دستگاه مدولاتور دارای دو ورودی صدا و تصویر می باشد.
اگر فقط تصمیم به داشتن تصویر را دارید از پورت Video باید استفاده نمایید و برای این کار باید کابل را از درگاه AV دستگاه DVR به پورت Video مدولاتور متصل کنید. اگر تصمیم به دریافت صدا را نیز دارید، کابل خروجی صدای DVR را به همین ترتیب به پورت صوتی مدولاتور متصل کنید. البته باید تجهیزات لازم برای دریافت صدا از دستگاه وجود داشته باشد. اگر DVR شما دارای خروجی AV نیست، برای این کار باید از مبدل های مخصوص VGA یا HDMI به AV کمک بگیرید.
روش وصل کردن مدولاتور به آمپلی فایر به این صورت است که از قسمت خروجی مدولاتور باید به یکی از 3 ورودی تقویت کننده (UHF، VHF1 یا VHF3) یک کابل وصل کنید.

تنظیم مدولاتور چگونه است

در اکثر مدولاتورهای قابل تنظیم، تنظیمات به صورت زیر انجام می شود:
دکمه هایی به نام تنظیم ویدیو و تنظیم صدا، یک صفحه نمایش کوچک و چهار دکمه ریز روی مدولاتور وجود دارد. به طور معمول با اولین دکمه را برای دفعه اول که فشار دهید، شماره 1 که VHF1 است، دوبار فشار دادن دکمه شماره 2 که VHF3 است و شماره 3 که UHF است با فشار دادن بار سوم نمایش داده می شود.
این دکمه باند فرکانسی را انتخاب می کند. دو دکمه بعدی را برای تنظیم کردن محدوده فرکانس دستگاه استفاده می کنند، دکمه بالایی فرکانس را افزایش می دهد و دکمه پایینی فرکانس را کاهش می دهد. اگر آمپلی فایر مرکزی UHF داشته باشد، مدولاتور روی 6 تا 18 فرکانس تنظیم می شود. اما اگر دستگاه تقویت کننده شما آنتن مرکزی UHF ندارد، فرکانس باید بین 31 تا 36 تنظیم گردد.
بسیار مهم می باشد که فرکانس انتخاب شده با فرکانس های صوتی تداخل نکند، زیرا اگر تداخل کند فقط یک تصویر دریافت خواهید کرد که به احتمال بسیار زیادی فرکانس صوتی است. اگر بخواهیم پارامترها قفل باشند و قابل تغییر نباشند، دکمه زیر دکمه تنظیم باند فرکانس را فشار دهید تا دکمه ها قفل شوند. البته بعضی از دستگاه ها این تنظیمات قفل را ندارند و به صورت پیش فرض تنظیم می شود. گزینه های Video Adjustment و Audio Adjustment به شما امکان می دهند روشنایی و کنتراست تصویر را تنظیم کنید و همچنین صدا را تنظیم نمایید.

حتما بخوانید:   سیستم اعلام سرقت اماکن و اجزای آن | انواع دزدگیر

چگونه با استفاده از آنتن مرکزی دوربین مدار بسته را به تلویزیون وصل کنیم

راه دیگر برای متصل کردن دوربین مدار بسته  به تلویزیون استفاده از یک آنتن مرکزی می باشد. استفاده از این روش مزیت هایی را دارد که یکی از مهم ترین مزیت ها این است که با استفاده از این روش چند مانیتور مجزا در چند واحد جداگانه می توانند همزمان تصاویر دوربین را به صورت آنلاین و آفلاین تماشا کنند.

مهم ترین نکته استفاده از این روش این می باشد که خروجی مربوط به آنتن تلویزیون با خروجی که بر روی دستگاه DVR وجود دارد متفاوت است. به همین علت است که دستگاه dvr نمی تواند به آنتن مرکزی وصل شود. برای این اتصال این دو دستگاه به هم می توانید از یک دستگاه تعدیل کننده استفاده نمایید.

اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون

نتیجه گیری

گاهی اوقات شخصی می خواهد فیلم دوربین مداربسته مجموعه خود را به صورت زنده و آنلاین تماشا کند و نیاز ندارد که آن تصاویر را ضبط کند. در این مواقع می توانید دوربین مداربسته را بدون استفاده از دستگاه DVR یا NVR به تلویزیون یا مانیتور متصل کنید. نصب دوربین مدار بسته بر روی تلویزیون نیز هزینه نصب دوربین را کاهش می دهد.

اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، برای انجام این کار می توانید از افراد حرفه ای کمک بگیرید. گروه ایبک امداد نیز با ارائه خدمات با کیفیت در زمینه نصب دوربین مدار بسته، راه اندازی و انجام تعمیرات انواع دوربین مداربسته فعالیت می کند. کافی است با کارشناسان مجموعه ایبک امداد تماس گرفته و درخواست خود را در این زمینه ثبت کنید. در کمترین زمان ممکن تکنسین های ایبک امداد به محل مورد نظر شما اعزام می شوند.

31

اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون

امتیاز سردبیر - 9.7

9.7

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش های اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون به صورت کامل آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x