مجله لوازم خانگی

راهنمای خرید آب مرکبات گیری | معرفی بهترین برندهای آب مرکبات گیری

نوشیدن یک لیوان آب لیمو یا آب پرتقال طبیعی می‌تواند ویتامین C روزانه مورد نیاز بدن شما را تامین کند اما کمتر پیش می آید که کسی حوصله این را داشته باشد که هر روز با یک آبمیوه گیری دستی و یا آبمیوه گیری های چند کاره سنگین آب پرتقال بگیرد. در این شرایط یک آب مرکبات گیری می تواند به شما کمک کند تا در کمترین زمان ممکن یک لیوان آب میوه دلچسب داشته باشید. نکات مهمی باید قبل از خرید آب مرکبات گیری رعایت شود تا انتخابی هوشمندانه و آگاهانه انجام دهید.

فواید نوشیدن آب مرکبات

مرکبات سرشار از ویتامین C و دیگر ویتامین ها هستند. در ادامه مطلب فواید استفاده از مرکبات را بیان می‌کنیم.

  • مرکبات می توان ویتامین C بدن شما را تامین کند. بدن شما برای آنکه با بیماری‌ هایی مانند سرماخوردگی مقابله کند به ویتامین C نیاز دارد. یک لیوان آب لیمو و آب پرتقال می تواند ایمنی بدن شما را افزایش دهد و آن را برای مقابله کردن با انواع ویروس ها آماده نماید.
  • مرکبات فشار خون را کاهش می دهد. چنانچه مشکل فشار خون دارید بهتر است مرکبات در برنامه غذایی شما گنجانده شود زیرا ویتامین C که در پرتقال و لیمو وجود دارد می‌تواند در کنترل فشار خون بسیار موثر باشد.
  • مرکبات می توانند از پیشرفت آب مروارید جلوگیری کنند. در واقع کمبود هر ویتامینی در بدن عملکرد قسمتی از آن را مختل می کند. چشم ویتامین C بسیار زیادی نیاز دارد و کمبود آن می‌تواند فرد را دچار آب مروارید کند و یا شدت پیشرفت آن را زیاد کند. با نوشیدن مرکبات می توان از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد.
  • پرتقال و یا دیگر مرکبات می توانند سیستم ایمنی کودکان را نیز تقویت کنند. از آنجایی که کودکان دارای سیستم ایمنی ضعیفی می باشند بنابراین نوشیدن یک لیوان آب پرتقال و آب لیمو و یا آب گریپ فروت می تواند بدن آنها را در مقابل سرما خوردگی و یا دیگر ویروس‌ ها محافظت کند.
  • مرکبات می تواند به بهبود وضعیت گوارشی افراد کمک کند. مصرف برخی از داروها، بیماری ها و همچنین رژیم های غذایی می تواند باعث اختلال در عملکرد گوارش شود. برای آنکه مشکلاتی مانند یبوست برطرف شود مصرف روزانه مرکبات توصیه می شود.
حتما بخوانید:   تعمیر بخارشوی دلمونتی Delmonti |نمایندگی دلمونتی در تهران

تفاوت آب مرکبات گیری و آبمیوه گیری

مرکبات به علت پوست کلفت باید به شکل متفاوت عصاره گیری شوند. این وسایل هر دو آبمیوه گیری می باشند و عصاره سبزیجات و میوه ها را می گیرند. با این تفاوت که آب مرکبات گیری فقط قادر به گرفتن آب میوه هایی مثل پرتقال، لیمو، گریپ فروت و میوه هایی مثل این می باشد اما با آبمیوه گیری می توانید سبزیجات را نیز عصاره گیری کنید.

انواع مختلف آب مرکبات گیری

عصاره گیر قاشقی: این وسیله یک ابزار بسیار ساده از جنس استیل یا چوب می باشد که آن را داخل میوه قرار می دهید و با فشردن و چرخاندن آن می‌ توانید عصاره میوه را بگیرید.راهنمای خرید آب مرکبات گیری/معرفی بهترین برندهای آب مرکبات گیری از عصاره گیر قاشقی بهتر است وقتی که قصد دارید داخل غذا و سالاد کمی آب پرتقال و آب لیمو بریزید استفاده کنید. البته استفاده کردن از عصاره گیر قاشقی برای گرفتن آب میوه توصیه نمی شود زیرا به دست فشار آورده و همچنین زمان زیادی برای انجام آن لازم است.

آب مرکبات گیری دستی: این ابزار در همه خانه ها وجود دارد و همه آن را می شناسند. از آبمیوه گیری دستی می‌توانید برای آب گرفتن لیمو، نارنج، پرتقال و … استفاده کنید. با نصف کردن میوه و فشردن نیمی از آن بر روی سر قیفی شکل دستگاه می توان عصاره آن را خارج کرده و داخل کاسه آبمیوه گیری ریخت. بسیاری از افراد هنوز هم برای آماده کردن نوشیدنی از این دستگاه استفاده می کنند. آبمیوه گرفتن با آبمیوه گیری دستی از مدل قاشقی بسیار راحت تر است.

آب مرکبات گیری برقی: یکی از وسایلی که بسیار ایمن و سریع آب مرکبات را می گیرد آب مرکبات گیری برقی می باشد. این وسیله برای کسانی که مصرف آب میوه زیادی دارند توصیه می شود و بهتر است به جای آبمیوه های صنعتی از آب میوه طبیعی استفاده کنند. کاسه زیرین آب مرکبات گیری برقی تقریباً بزرگ است و می توانید برای تهیه کردن چند لیوان آب میوه از آن استفاده کنید و مجبور نیستید که هر بار مخزن را خالی نمایید. همچنین آب مرکبات گیری دارای صافی می باشد و اگر تکه هایی از پوست میوه داخل افتاد می توانید از صافی استفاده کرده و نوشیدنی را صاف کنید. مصرف برق در آب مرکبات گیری برقی کم است و فرآیند سریعی دارد و در زمان کوتاهی می تواند آب میوه مورد نظر شما را بگیرد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اتو سونیا SONIYA | خدمات نمایندگی اتو سونیا

نکات مهمی پیش از خرید آب مرکبات گیری

قبل از آن که اقدام به خرید آب مرکبات گیری کنید بهتر است مطالب این قسمت را مطالعه کنید تا بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید.

قیمت آب مرکبات گیری

در مورد خرید آب مرکبات گیری نخستین موردی که معمولاً خریداران باید در اولویت قرار داده و به آن اهمیت بدهند قیمت دستگاه می باشد. طبیعتاً هر چقدر قیمت دستگاه بیشتر باشد کارایی بهتری نیز دارد و امکانات و قابلیت‌های بیشتری در ساختار آن استفاده شده است. برندهای خارجی معمولاً هزینه بیشتری نسبت به مدل‌های ایرانی دارند البته تنوع این محصول آنقدر زیاد است که شما می توانید با هر بودجه ای اقدام به خرید یک آبمیوه گیری خوب کنید.

سرعت عملکرد آب مرکبات گیری

بعضی از آب مرکبات گیری ها دارای سرعت کمی می باشند و برخی دیگر سرعت بالاتری دارند. با توجه کردن به قدرت درج شده بر روی دستگاه شما می توانید در مورد آن تصمیم گیری کنید. یکی از ویژگی هایی که در شرایط ضروری بسیار اهمیت پیدا می کند سرعت دستگاه می باشد. بنابراین اگر می خواهید که خیلی زود تعداد زیادی میوه را آبگیری کنید بهتر است از مدل های پر سرعت آن استفاده کنید.

سروصدا در آب مرکبات گیری

یکی دیگر از نکاتی که قبل از خرید آب مرکبات گیری باید مورد توجه قرار گیرد سروصدای دستگاه می باشد. این مورد وقتی اهمیت پیدا می‌کند که به عنوان مثال هنگام صبح شما قصد گرفتن آب میوه دارید و دلتان نمی خواهد بقیه اعضای خانواده از خواب بیدار شوند.

طول سیم و گنجایش دستگاه

چنانچه طول سیم آب مرکبات گیری کوتاه باشد، شما را با محدودیت مواجه می کند. بنابراین باید به طول سیم آن توجه کنید. راهنمای خرید آب مرکبات گیری/معرفی بهترین برندهای آب مرکبات گیریعلاوه بر آن گنجایش آب مرکبات گیری نیز یکی دیگر از موارد تاثیر گذار روی قیمت آن می باشد. اگر مصرف آبمیوه شما کم است می توانید از دستگاه هایی استفاده کنید که گنجایش کمی دارند.

معرفی بهترین برندهای آب مرکبات گیری در بازار ایران

  • آب مرکبات گیری پارس خزر

یکی از برندهای تولید کننده آب مرکبات گیری، پارس خزر می باشد. این دستگاه کاربری بسیار ساده ای دارد و همه می توانند از آن استفاده کنند. پایه آب مرکبات گیری پارس خزر بدون لرزش است و این دستگاه با توان ۲۰ وات کار می کند و همچنین می تواند در زمانی بسیار کوتاه آب مرکبات را بگیرد. مخزن آب مرکبات گیری پارس خزر ۶۰۰ سی سی جا دارد و هنگام استفاده کردن از آن مجبور نیستید که مدام مخزن را خالی کنید. اجزای دستگاه قابل شست و شو و جدا سازی می باشند و می توان آنها را داخل ماشین ظرفشویی هم قرار داد.

  • آب مرکبات گیری تک الکتریک
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر مخلوط کن زولینگن Solingen | نمایندگی تعمیرات زولینگن

یکی دیگر از آب مرکبات گیری های موجود در بازار برند تک الکتریک می باشد که دارای تیغه پلاستیکی است و همچنین قابلیت چرخش دارد. این آب مرکبات گیری می تواند به صورت کامل آب میوه را بگیرد. ظرفیت مخزن آن ۶۰۰ سی سی است و به علت پلاستیکی بودن تیغه آن چنانچه پوست میوه هم نازک باشد به دست شما آسیبی نخواهد رساند. این عصاره گیر می تواند با انرژی ۳۰ وات کار کند و وزن آن حدوداً یک کیلو و ۲۵۰ گرم می باشد و بهتر است برای استفاده کردن از این دستگاه آن را در جای ثابتی قرار دهید تا بدون دشواری و دردسر آب میوه را بگیرد.

  • آب مرکبات گیری یوتکس

یکی دیگر از آب مرکبات گیری های موجود در بازار برند یوتکس می باشد. این دستگاه از نوع اهرمی است و پس از قرار دادن نیمی از میوه بر روی تیغه لازم است که اهرم آن را فشرده تا عملیات آبمیوه گیری شروع شود. راهنمای خرید آب مرکبات گیری/معرفی بهترین برندهای آب مرکبات گیریتوان مصرفی در این دستگاه ۱۶۰ وات می باشد و از دیگر نکات مثبت آن می‌توان به موتور پر قدرت و البته کم صدای آن و همچنین سیستم ضد چکه اشاره کرد.

سوالات متداول

آیا می توان قطعات آب مرکبات گیری را داخل ماشین ظرفشویی قرار داد؟ برخی از مدل های آب مرکبات گیری با قابلیت شست و شو داخل ماشین ظرفشویی را دارند و برخی دیگر این امکان را ندارند. برای آن که از این مورد مطمئن شوید حتما به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کرده و آن را مطالعه نمایید.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم تا نکات مهمی در مورد خرید یک آب مرکبات گیری مناسب را به شما آموزش دهیم تا اگر قصد خرید این دستگاه را دارید با دقت به ارزیابی آن پرداخته و بهترین مورد را انتخاب کنید. وجود یک آب مرکبات گیری برقی برای بعضی از افراد بسیار ضروری می باشد و می توانند آب تعداد زیادی پرتقال یا لیمو و یا دیگر میوه ها را به راحتی بگیرند. بنابراین چنانچه قصد دارید که این دستگاه را برای منزل خود خریداری کنید حتما پیش از آن این مقاله را مطالعه نمایید.

31

راهنمای خرید آب مرکبات گیری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای خرید آب مرکبات گیری | معرفی بهترین برندهای آب مرکبات گیری

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x