تعمیرات یخچال

راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر کنمور Kenmore

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یخچال فریزر کنمور دارای سیستم هوشمندی است که به کاربران کمک می کند ایرادات دستگاه را بدون آن که نیازی به سرویسکار داشته باشند برطرف کنند. با به کار گیری این سیستم دیگر نیازی به دانش حرفه ای در زمینه عیب یابی یخچال فریزر نخواهید داشت. یخچال فریزر کنمور طوری طراحی شده است که با تشخیص خودکار قدرتمند، چنانچه دستگاه با مشکلی در هر قسمت مواجه شده باشد محل ایراد را به صورت کد ارور به کاربر هشدار می دهد. در این مقاله به بررسی کدهای ارور در یخچال فریزر کنمور و روش رفع آنها می پردازیم. با ما همراه باشید.

کدهای ارور در یخچال فریزر کنمور و روش برطرف کردن آن

در ادامه مطلب نگاه دقیق تری به عوامل نمایش کدهای ارور در یخچال فریزر کنمور داریم و راهکارهایی جهت رفع هر کدام از آنها ارائه خواهیم داد. این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و ترجیحا موارد مربوط به هر کد ارور را در جایی یادداشت نمائید تا در صورت برخورد به هر کدام از این کدها بهترین راه حل را انجام دهید. فقط باید دقت کنید هر زمان که قصد داشتید مقاومت سنسور یا دیگر قطعات را مورد بررسی قرار دهید اول باید دستگاه را از برق جدا کنید و منتظر بمانید تا ولتاژ یخچال فریزر کاملا تخلیه گردد.

کد ارور ER-FS یخچال فریزر کنمور

علت نمایش این کد در یخچال فریزر کنمور خراب شدن سنسور فریزر و یا رخ دادن اتصال کوتاه در سیم سنسور می باشد. در این حالت صفحه نمایشگر فریزر کد ER و نمایشگر یخچال کد FS را نشان می دهد. برای برطرف کردن این کد ارور لازم است سنسور فریزر بررسی شود و چنانچه نیاز به تعمیر و یا تعویض داشت توسط تعمیرکار ماهر این کار انجام شود.راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر کنمور Kenmore چنانچه بعد از تعویض سیم همچنان کد ارور وجود داشت باید بدانید سنسور یخچال دچار مشکل شده و باید آن را تعویض کنید.

کد ارور ER-RS در یخچال فریزر کنمور

علت نمایش این کد ارور خراب شدن سنسور یخچال و یا اتصالات آن می باشد. در این شرایط صفحه نمایشگر فریزر کد ER و صفحه نمایشگر یخچال کد RS را نشان می دهد. جهت برطرف کردن این مشکل و کد ارور باید سنسور یخچال را چک کنید و کارکرد سنسور و کلیه اتصالات مرتبط به آن را مورد بررسی قرار دهید. اگر سنسور و اتصالات آن خراب شده بود باید تعویض شوند. چنانچه قادر به رفع این مشکل نبودید می توانید با نمایندگی خدمات پس از فروش کنمور تماس بگیرید.

کد ارور ER-DS در یخچال فریزر کنمور

مهمترین علت نمایش کد ارور ERDS در یخچال فریزر کنمور، بروز خرابی و نقص در سنسور دیفراست می باشد که دلیل آن می تواند اتصال کوتاه در مدار سنسور باشد. در این حالت صفحه نمایشگر فریزر کد ER و صفحه نمایشگر یخچال کد DS را نشان می دهد. جهت برطرف کردن این کد ارور لازم است مقدار مقاومت در سنسور دیفراست را اندازه گیری کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید. تمام سیم هایی که به سنسور متصل هستند باید چک شوند و چنانچه مشکل و خرابی دارند باید تعویض گردند. اگر لازم بود باید سنسور کاملا تعویض شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن یخساز یخچال ویرپول

کد ارور ER-IS در یخچال فریزر کنمور

چنانچه سنسور یخساز در یخچال فریزر کنمور دچار خرابی و مشکل شده باشد کد ارور ER-IS روی صفحه نمایش نشان داده می شود. در چنین شرایطی صفحه نمایشگر فریزر کد ارور ER و صفحه نمایشگر یخچال کد ارور IS را نشان می دهد. به منظور رفع این مشکل و کد ارور در یخچال فریزر کنمور باید به سراغ یخساز دستگاه رفته و تمامی اتصالات آن را مورد بررسی قرار دهید. سپس مقاومت سنسور را چک و اندازه گیری کنید. مقاومت سنسور باید در محدوده تعیین شده مجاز باشد. چنانچه با خرابی و ایرادی در مجموعه یخساز مواجه شدید احتمالا لازم است یخساز را تعویض کنید.

کد ارور ER-DH در یخچال فریزر کنمور

کد ارور ER-DH در یخچال فریزر زمانی نمایش داده می شود که سیستم دیفراست دچار عملکرد بسیار ضعیف شود و دمای سنسور از ۴۰ درجه فارنهایت بالاتر نرود. در چنین شرایطی صفحه نمایشگر فریزر کد ER و صفحه نمایشگر یخچال کد DH را نشان می دهد. برای برطرف کردن این مشکل لازم است ابتدا هیتر یخچال فریزر و تمامی اتصالات آن مورد بررسی قرار گیرند و پس از آن باید به سراغ سیستم دیفراست رفته و کارکرد آن را چک کنید. راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر کنمور Kenmoreچنانچه احساس کردید قطعاتی مثل ترموفیوز، ترمودیسک، سنسور دیفراست و برد دستگاه دچار اشکال شده است لازم است که آنها را تعویض کنید و بار دیگر کد ارور را مورد بررسی قرار دهید. اگر همچنان کد ارور در صفحه نمایشگر نشان داده می‌شد لازم است با مرکز تعمیرات تماس بگیرید.

کد ارور ER-IF در یخچال فریزر کنمور

مشکلی که می‌تواند باعث نمایش این کد ارور در یخچال فریزر کنمور شود عملکرد نادرست موتور فن جهت یخ سازی می باشد. اگر مدت زمانی که صرف دریافت سیگنال در حین عملکرد موتور می شود کمتر از ۱۱۵ ثانیه باشد صفحه نمایشگر یخچال فریزر کنمور کد ER-IF را نشان می‌دهد. در چنین شرایطی نمایشگر فریزر کد ER و نمایشگر یخچال کد IF را نشان می دهد. به منظور برطرف کردن این مشکل باید مهارت و دانش کافی جهت بررسی موتور یخساز داشته باشید. اگر اتصالات موتور یخساز ضعیف شده باشند محفظه فن یخساز از کار افتاده و یا گیر می کند. همچنین ممکن است اتصالات مدار در بین برد الکترونیکی و فن یخساز دچار مشکل شده باشد. چنانچه نتوانستید مشکل را برطرف کنید می توانید با مرکز تعمیرات ایبک امداد تماس گرفته و از سرویس کاران ماهر ما کمک بخواهید.

کد ارور ER-FF در یخچال فریزر کنمور

هرگاه عملکرد نادرست و غیر عادی در موتور فن اواپراتور به وجود آید کد RF در یخچال فریزر کنمور به نمایش در می‌آید در چنین شرایطی نمایشگر فریزر کد ER و نمایشگر یخچال کد RF را نشان می دهد. جهت برطرف کردن این کد ارور در مرحله نخست لازم است کارکرد موتور فن اواپراتور و همچنین پروانه های آن مورد بررسی قرار گرفته و اتصالات آن نیز چک شود و پس از آن می توانید به سراغ برد الکترونیکی یخچال فریزر بروید و آن را از نظر سالم بودن بررسی کنید.

کد ارور ER-CF در یخچال فریزر کنمور

عملکرد نادرست موتور فن کندانسور می‌تواند باعث بروز کد ارور ER-CF در یخچال فریزر کنمور شود. در چنین شرایطی احتمال دارد موتور فن کندانسور خراب شده باشد و یا اینکه مشکلی در مسیر سیم کشی مابین برد کنترل اصلی و موتور فن کندانسور اتفاق افتاده باشد و دستگاه کد ER-CF را به کاربر هشدار می دهد در چنین شرایطی نمایشگر فریزر ER و نمایشگر یخچال کد CF را نشان خواهد داد. جهت برطرف کردن این مشکلات لازم است که با مرکز خدمات پس از فروش و تعمیرات یخچال فریزر کنمور تماس بگیرید و از تکنسین های ماهر کمک بخواهید. اگر خودتان مهارت کافی در این زمینه دارید بهتر است به بررسی فن کندانسور بپردازید و اگر نیاز به تعویض داشت حتما این کار را انجام دهید و آن را با قطعه سالم تعویض کنید در نهایت می توانید برد الکترونیکی یخچال فریزر و همه اتصالات مرتبط با آن را بررسی کنید و اگر خراب بودند آنها را تعمیر کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارور یخچال فریزر هیتاچی و برطرف کردن کدهای خطا

کد ارور ER-CO در یخچال فریزر کنمور

اگر بین برد کنترل اصلی و صفحه نمایشگر یخچال فریزر کنمور خطای ارتباطی رخ دهد کد ارور ER-CO در صفحه نمایشگر نشان داده می شود. در چنین شرایطی نمایشگر فریزر کد ER و نمایشگر یخچال CO را نمایش خواهند داد. برای آنکه این مشکل و کد ارور را برطرف کنید لازم است برد کنترل الکترونیکی و همچنین سیم کشی های مرتبط با آن را مورد بررسی قرار دهید و تمامی سیم کشی ها و اتصالات را چک کنید. اگر خرابی در برد الکترونیکی و یا پنل نمایشگر یخچال فریزر رخ داده باشد باعث نمایش این کد ارور خواهد شد.راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر کنمور Kenmore اگر مهارت و تخصص کافی در زمینه تشخیص عیب برد الکترونیکی را ندارید بهتر است با مرکز خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید.

نکات مهم و اصولی در حفظ و نگهداری از یخچال فریزر کنمور

برای استفاده بهتر و اصولی تر از یخچال فریزر کنمور لازم است نکات مهمی را رعایت کنید.

  • به هنگام نصب یخچال فریزر دقت کنید سطح زیرین آن کاملا صاف و بدون ناهمواری باشد.
  • هنگامی جابجایی یخچال مراقب باشید به کابل برق آن آسیبی وارد نشود.
  • یخچال فریزر نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد.
  • به صورت دوره ای و منظم یخچال فریزر را تمیز کنید.
  • به هنگام تمیز کردن یخچال فریزر از نظافت کوئل های کندانسور غافل نشوید.
  • هرگز مواد غذایی داغ را درون یخچال فریزر قرار ندهید.
  • چنانچه مشکلی در یخچال فریزر کنمور پیش آمد هر چه سریعتر نسبت به رفع آن اقدام کنید.

کلام آخر

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی کامل و جامع کدهای ارور در یخچال فریزر کنمور پرداختیم و همچنین با روش برطرف کردن آنها آشنا شدیم. در پایان مقاله بهتر است یادآوری کنیم که تکنسین‌های ایبک امداد در تیمی مجرب و حرفه ای آماده اند تا به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس لوازم خانگی خدمات ارائه دهند. چنانچه با مشکلی در یخچال فریزر خود مواجه شدید می توانید از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما در قسمت دیدگاه ها هستیم. از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما کاربران عزیز سپاسگزاریم.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر کنمور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات مهم و اصولی در حفظ و نگهداری از یخچال فریزر کنمور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا