تعمیرات یخچال

راهنمای استفاده از یخچال امرسان Emersun

دفترچه راهنمای فارسی یخچال امرسان Emersun | آموزش نحوه استفاده

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امرسان یکی از بهترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های تولید کننده یخچال می‌باشد. یخچال‌های تولید شده توسط این شرکت دارای کیفیت بالایی است و از این رو مشتریان زیادی دارد. اگر شما به تازگی یخچال فریزر امرسان را خریداری نمودید و یا اینکه از این یخچال مدتی است که استفاده می کنید و احتیاج به راهنمای یخچال دارید، با ما در این مقاله همراه باشید. چون ما قصد داریم مطالب مفیدی در مورد خرید، نصب و راه اندازی و نگهداری یخچال فریزرهای امرسان در اختیار شما قرار دهیم.

دفترچه راهنمای استفاده از یخچال فریزرهای امرسان

دفترچه راهنمای استفاده از یخچال امرسان نکات مهمی را در رابطه با انواع مختلف ساید بای ساید، یخچال تک و دوقلو و… آموزش می‌دهد. اگر کاربران نکات ایمنی و فنی هر دستگاهی که خریداری می‌کنند را بدانند، موجب طول عمر دستگاه و استفاده بهینه از آن خواهد شد. محصولات امرسان را باید از نمایندگی‌های مجاز فروش این برند خریداری کنید. در زمان خرید باید برگه گارانتی و دفترچه راهنما نیز همراه یخچال به شما ارائه گردد.

راه‌اندازی و نصب یخچال امرسان

وقتی که می‌خواهید برای اولین بار از یخچال امرسان استفاده کنید حتماً قبل از استفاده و راه‌اندازی یخچال امرسان راهنمای فارسی این محصول را مطالعه نمایید و سپس این موارد را انجام دهید:

یخچال امرسان

 1. درون و بیرون یخچال امرسان را با استفاده از دستمال مرطوب تمیز کنید.
 2.  همه‌ی وسایل و قطعه‌های موجود در کارتون یخچال امرسان را در محل مناسب خودشان قرار دهید.
 3.  کابل برق یخچال امرسان را به پریز وصل کنید. دقت داشته باشید که این پریز به دستگاه دیگری متصل نباشد. همچنین در صورت وجود نوسانات در محل شما، حتماً از محافظ برق و کنترل کننده ولتاژ برای یخچال استفاده نمایید.
 4.  زمانی که یخچال را به برق متصل کردید پس از گذشت چهار ساعت مواد غذایی را درون یخچال قرار دهید، تا مواد غذایی درون یخچال سرمای کافی را به دست آورند.
 5.  در صورت سالم بودن و درست کار کردن یخچال امرسان، موتور یخچال با صدای بسیار آرامی کار خود را انجام می‌دهد و فضای درون یخچال را به خوبی سرد می‌کند. در غیر این صورت شما می‌توانید با نمایندگی‌های خدمات پس از فروش یخچال امرسان تماس حاصل کنید و مشکل یخچال خود را با این نمایندگی در میان بگذارید.

محل مناسب برای نصب یخچال امرسان

برای آن که عمر مفید یخچال امرسان بیشتر باشد و همچنین برای آنکه این محصول عملکرد بهینه داشته باشد، باید یخچال امرسان را در مکانی مناسب نصب کنید برای انتخاب مکان برای نصب یخچال این موارد را در نظر داشته باشید:

 •  این مکان باید صاف و سفت باشد تا به راحتی بتوانید یخچال را در آن مکان تراز کنید.
 • یخچال فریزر حتماً باید حداقل فاصله را با وسایل اطراف داشته باشد تا هوا به راحتی بتواند گردش پیدا کند.
 •  بین یخچال امرسان و دیوار پشتی باید فاصله‌ای به اندازه ۲۵ سانتی متر وجود داشته باشد.
 •  یخچال امرسان را در کنار وسایل گرمازا مانند اجاق گاز، آبگرمکن و… نباید قرار داد.
 • یخچال امرسان باید از وسایل مرطوب مانند شیر، ظرفشویی و… فاصله داشته باشد.

تراز کردن یخچال امرسان

تراز کردن یخچال امرسان یکی از مهم‌ترین مراحل راه‌اندازی یخچال است. اگر دستگاه شما به خوبی تراز باشد، یخچال تولید سر و صدا نخواهد کرد و همچنین درب یخچال نیز به درستی باز و بسته می‌شود. برای تراز کردن صحیح یخچال، باید آن را در محلی مناسب قرار دهید و سپس با تنظیم کردن پیچ‌های پایه یخچال به طوری تراز نمایید که یخچال به سمت خاصی متمایل نباشد و کمی به سمت عقب شیب داشته باشد. تراز کردن یخچال امرسان به یکی از دو روش زیر انجام می‌شود:

 •  ممکن است یخچال امرسان غلتک تراز داشته باشد و اگر غلتک را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید جلوی یخچال بالا می‌آید و با شل کردن پیچ جلوی یخچال پایین می‌آید.
 •  امکان دارد یخچال امرسان شما پایه تراز داشته باشد. در این صورت پایه یخچال امرسان را در جهت چپ بچرخانید و یخچال را تراز نمایید.

جابه‌جا کردن یخچال امرسان

زمانی که قصد دارید یخچال امرسان خود را جابه‌جا کنید باید با نحوه این کار آشنا باشید. در صورتی که حمل و نقل یخچال امرسان به صورت غیر اصولی و غیر صحیح انجام شود دستگاه شما دچار آسیب خواهد شد و به خوبی کار نخواهد کرد.در ادامه به بررسی نحوه جابه‌جایی یخچال امرسان برای شما عزیزان می‌پردازیم:

 • برای آنکه از سقوط طبقات در هنگام باز شدن ناگهانی در یخچال جلوگیری کنید، حتماً قبل از جابه‌جایی، طبقات یخچال را بیرون آورید.
 •  دور تا دور یخچال را به وسیله طناب ببندید. تا درب یخچال در هنگام جابه‌جایی باز نشود.
 •  برای آنکه خط و خشی بر روی یخچال امرسان ایجاد نشود دور آن را به وسیله یک پتو بپوشانید.
 • باید دقت داشته باشد یخچال امرسان را حتماً به حالت عمودی حمله کنید.

معرفی کلیدهای صفحه نمایش یخچال امرسان

از مهمترین مطالبی که تمام کاربران این یخچال باید با آن آشنایی داشته باشند. دکمه‌های موجود در این دستگاه است. این دکمه‌ها عبارتند از:

نام دکمه یخچال امرسان معنی دکمه یخچال امرسان
Power خاموش و روشن کردن
Mute قطع صدای هشدار یخچال
Temp تغییر درجه دمای یخچال
Eco بهینه سازی یخچال
R.TEMP و TEMP غیر فعال کردن حالت بهینه
lock قفل کردن یخچال
alarm هشدار درب یخچال
water آبسردکن

تنظیم کردن دمای یخچال امرسان

بر روی یخچال‌های مدرن امرسان صفحه نمایشی تعبیه گردیده است که دکمه‌های فشاری دارند. برای آنکه درجه دمای یخچال امرسان را تنظیم کنید باید از این دکمه‌ها استفاده کنید. برای تغییر دمای یخچال و فریزر معمولاً از دکمه temp باید استفاده شود. همچنین در برخی از مدل‌ها دکمه‌های + و – جایگزین آنها می‌باشد. برای آنکه با طریقه تنظیم درجه دمای یخچال امرسان خود به صورت دقیق‌تر آشنا شوید، بهتر است که دفترچه راهنمای این یخچال را مطالعه کنید.

دمای مناسب یخچال امرسان در فصل‌های مختلف

محققان آمریکایی پی برده‌اند که در فصول گرم سال، گرمای محیط می‌تواند موجب گرم شدن هوای درون یخچال و فریزر گردد. باز و بسته کردن درب یخچال، عبور هوای گرم از بین لاستیک دور درب یخچال می‌تواند مقداری از سرمای هوای یخچال را از بین ببرد. به طور کلی دمای یخچال امرسان بین ۲ الی ۵ درجه سانتیگراد تنظیم می‌شود. در تابستان که هوا گرم است بهتر است دمای یخچال روی چهار درجه سانتی‌گراد تنظیم گردد. قسمت فریزر معمولاً روی منفی ۱۸ یا منفی ۲۰ درجه سانتیگراد تنظیم می‌شود. در فصل تابستان بهتر است دمای فریزر را روی منفی ۱۹ درجه تنظیم نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال چیست؟ | علائم نشان دهنده تعویض فیلتر آب یخچال

یخچال امرسان

در زمستان و در فصول سرد سال یعنی شش ماه دوم سال می‌توانید دما را یک درجه بالا ببرید تا مقداری از فشار کاری یخچال امرسان کم گردد. در فصول سرد بهتر است که دمای یخچال را روی سه درجه سانتیگراد و دمای فریزر روی منفی ۱۸ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید. یعنی دمای یخچال و فریزر را باید یک درجه تغییر دهید.

موقع مسافرت رفتن یخچال امرسان را چه کنیم؟

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که برای رفتن به یک سفر طولانی ندانید که با یخچال امرسان خود چه کار باید بکنید؟ و یا ندانید از برق کشیدن یخچال امرسان برای مدت طولانی چه عوارضی خواهد داشت. در این قسمت به بررسی این موضوع می‌پردازیم:

 •  اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید برای مدت طولانی از یخچال خود استفاده کنید بهتر است که یخچال خود را از برق بکشید.
 •  برای این منظور ابتدا باید همه مواد غذایی داخل یخچال را خالی کنید.
 •  همچنین باید قسمت فریزر یخچال خود را نیز خالی نمایید.
 •  آب قسمت آبسردکن یخچال امرسان را خالی کنید.
 •  حالا به آرامی یخچال امرسان را از پریز برق جدا کنید و از کشیدن سیم برق یخچال امرسان به صورت ناگهانی بپرهیزید.
 • درب یخچال امرسان را در این شرایط باز بگذارید تا هوا در داخل یخچال جریان داشته باشد و از ایجاد بوی بد در درون یخچال جلوگیری شود.
 •  اگر در هنگام مسافرت رفتن برای مدت طولانی اقدام به خاموش کردن یخچال امرسان خود، طبق این مراحل پیش بروید برای یخچال شما هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. اما اگر بدون آنکه یخچال خود را خالی کنید اقدام به خاموش کردن این دستگاه کنید، وقتی برگشتید با فاسد شدن مواد غذایی و آب شدن یخ‌های فریزر خود مواجه خواهید شد. که ممکن است به قسمت‌های داخلی یخچال شما نفوذ کرده و موجب اختلال در کارکرد یخچال امرسان شما شود.
 •  اگر برای مدت کوتاهی به سفر می‌روید بهتر است که فقط مواد فاسد شدنی را از یخچال خود خارج کنید. و نیازی به خاموش کردن و از برق کشیدن یخچال امرسان نیست.
 • همچنین در هنگام خروج درجه دمای یخچال امرسان خود را دوباره بررسی کنید.
 • بقیه مواد غذایی را به صورت بسته بندی و داخل ظرف در دار در یخچال قرار دهید.

یخچال امرسان

تمیز کردن یخچال امرسان

یخچال یکی از اعضای حیاتی آشپزخانه می‌باشد و باید مانند سایر سطوح خانه، آن را تمیز کنید. تمیز نکردن منظم یخچال امرسان، باعث ایجاد لکه و جمع شدن باقی‌مانده مواد غذایی در سطوح خارجی و قفسه‌های داخلی آن می‌شود و ممکن است موجب بوی بد در یخچال امرسان شود. به همین دلیل لازم است که یخچال امرسان را به صورت دوره‌ای تمیز کنید تا از این طریق علاوه بر بهبود عملکرد یخچال امرسان به زیبایی آشپزخانه خود نیز کمک کنید. در ادامه این مقاله چگونگی تمیز کردن یخچال امرسان و اصول این کار را قدم به قدم آموزش خواهیم داد:

 •  در قدم اول برای تمیز کردن یخچال امرسان، باید یخچال را خاموش کنید تا از اتلاف برق به هنگام باز نگه داشتن یخچال برای مدت طولانی جلوگیری شود.
 •  پس از آن که یخچال را خاموش نمودید همه مواد غذایی را باید از یخچال خارج کنید. وقتی که یخچال خالی است به همه نقاط آن دسترسی راحت‌تری خواهید داشت بهترین زمان ممکن برای تمیز کردن یخچال هنگامی است که مواد غذایی کمتری داخل یخچال دارید.
 •  قفسه‌ها، کشوها و قسمت‌هایی که جدا شدنی هستند را از یخچال بیرون بیاورید.
 • قبل از شستن قفسه‌ها باید اجازه دهید که با دمای محیط کمی گرم شوند. در غیر این صورت به دلیل تغییر ناگهانی دما امکان دارد که قفسه‌ها ترک بخورند. برای شستن قفسه‌ها از آب گرم و مواد شوینده استفاده کنید و آنها را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید. در صورتی که لکه‌های چسبناک و جدانشدنی بر روی قفسه‌های یخچال امرسان قرار دارند، قبل از شستشو این لکه‌ها را با دستمالی گرم و مرطوب بپوشانید. پس از شستشوی قفسه‌ها حتما آنها را به خوبی خشک کنید و سپس در جای خودشان قرار دهید.
 •  پس آنکه قفسه‌ها را شستید باید داخل یخچال را تمیز کنید. برای تمیز کردن سطوح داخلی یخچال امرسان از پاک کننده‌های معطر استفاده نکنید. چون ممکن است مواد غذایی آنها را به خود جذب کنند و به جای آنها می‌توانید از تمیز کننده‌های طبیعی استفاده نمایید. جوش شیرین و آب گرم را به نسبت یک به هفت با هم مخلوط کنید و از این محلول برای تمیز کردن داخل یخچال استفاده کنید. اگر به جوش شیرین دسترسی نداشتید می‌توانید از سرکه سیب استفاده کنید. نسبت سرکه سیب و آب گرم باید نسبت یک به سه با هم مخلوط شوند. برای تمیز کردن درزها و گوشه‌های یخچال می‌توانید از یک مسواک کوچک یا خلال دندان کمک بگیرید.
 •  از تمیز کردن واشر یخچال غافل نشوید. برای تمیز نمودن واشر یخچال امرسان از محلول آب و پاک کننده می‌توانید استفاده کنید. پس از تمیز کردن، واشر را کاملا باید خشک کنید و یک لایه نازک وازلین به آن بزنید تا انعطاف پذیری واشر از بین نرود.
 •  حالا نوبت به سطح خارجی و بدنه یخچال امرسان می‌رسد. کافی است که این قسمت‌ها را با یک دستمال مرطوب و پاک کننده چند منظوره تمیز نمایید. دستگیره یخچال را باید با دقت بیشتری تمیز کنید چون چسبناک‌ترین قسمت یخچال می‌تواند این قسمت باشد.
 •  در مرحله آخر سیم‌پیچ‌های یخچال امرسان را باید تمیز نمایید. تمیز کردن سیم پیچ‌های یخچال امرسان کمی سخت‌تر از بقیه قسمت‌ها است. اما انجام این کار به عملکرد بهتر و دوام بیشتر یخچال امرسان کمک می‌کند. سیم پیچ‌ها و فن کندانسور یخچال امرسان وظیفه آزاد‌سازی گرما را بر عهده دارند و اگر با گرد و غبار پوشانده شوند گرمای دستگاه به‌درستی آزاد نخواهد شد با استفاده از برس مخصوص اقدام به تمیز کردن سیم‌پیچ‌ها کنید.

یخچال امرسان

خوشبو کردن یخچال امرسان

برای خوشبو کردن یخچال امرسان کاربران می‌توانند از جوش شیرین و یا قهوه استفاده کنند. گذاشتن یک فنجان قهوه یا جوش شیرین باعث می‌شود که بوی بد یخچال به صورت کامل از بین برود و خوش بو گردد. گذاشتن یک پرتقال نصف شده هم بوی مطبوعی در یخچال امرسان ایجاد خواهد کرد. استفاده از وانیل راهکار بعدی رفع بوی بد یخچال و خوشبو کردن آن است. همچنین شما می‌توانید مقداری قهوه و تکه زغال را در یک کیسه توری قرار داده و گوشه یخچال آویزان نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خارج نشدن یخ از یخساز یخچال دوو

یخچال امرسان

مدت زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال امرسان

به طور کلی قبل از اینکه مواد غذایی را فریز کنید و آنها را در یخچال قرار دهید، باید از مدت زمان نگهداری هر کدام از آنها در یخچال اطلاع داشته باشید تا وقتی که مدت زمان نگهداری آنها به پایان رسید آنها را از یخچال خارج کنید:

زمان نگهداری ماده غذایی
دو سال گندم، جو، ذرت کامل
دو سال روغن جامد
یک سال روغن مایع
یک سال سبزی خرد شده
چهار تا پنج ماه ماهی کم‌چرب
سه ماه ماهی پرچرب
هفت روز ماست
شش تا دوازده هفته پنیر
سه هفته تخم‌مرغ تازه
یک هفته تخم‌مرغ آب‌پز

تعویض فیلتر یخچال امرسان

برای عوض کردن فیلتر یخچال امرسان باید طبق مراحل زیر پیش روید:

 1.  یخچال امرسان را کمی به جلو بکشید.
 2.  شیر آب ورودی به یخچال را ببندید.
 3.  مکان قرار گرفتن فیلتر را با توجه به موارد گفته شده یا دفترچه راهنمای یخچال فریزر امرسان خود پیدا کنید.
 4.  در انتهای فیلتر را به داخل فشار دهید و درب را به سمت پایین بکشید.
 5.  فیلتر را به سمت پایین حرکت دهید و آن را خارج نمایید.
 6.  فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قدیمی کنید.
 7.  پس از اطمینان از درستی محل قرار گرفتن فیلتر، شیر آب را می‌توانید باز کنید.

راه‌اندازی و استفاده از یخساز یخچال امرسان

اگر شما متوجه شدید که یخساز یخچال امرسان غیرفعال است باید به دنبال کلید یا دکمه مشخص  روی بدنه یخچال امرسان باشید تا این دستگاه را در وضعیت روشن قرار دهید. در بیشتر مدل‌های یخچال امرسان علائمی به شکل on یا | وجود دارد و یا با استفاده از یک اهرم فلزی اینکار انجام می‌شود. برای فعال کردن یخساز این مدل از یخچال‌ها، اهرم را باید به سمت پایین ببرید. نحوه خاموش کردن یخساز یخچال امرسان با لمس و تغییر وضعیت دکمه یا کلیدی که در قسمت جلویی یخساز به عنوان on و off دیده می‌شود انجام می‌گیرد.

ریست کردن فیلتر یخچال امرسان

در طول استفاده از یخچال امرسان ممکن است مشکلاتی پیش آید که عملکرد درست آن را با اختلال مواجه کند. این ایرادها و مشکلات گاهی بسیار تخصصی است و نیاز به تعمیر کار متخصص و با مهارت دارد. اما گاهی با استفاده از روش‌های ساده می‌توانید مشکل به وجود آمده برای یخچال امرسان یخچال امرسان خود را برطرف نمایید. که یکی از این روش‌های ساده ریست کردن فیلتر آن می‌باشد. ریست کردن فیلتر یخچال امرسان به شیوه‌ی زیر است:

 •  در ابتدا از قسمت منوی دکمه homeرا انتخاب کنید.
 • پس از فشردن دکمه water، باید دکمه reset را بفشارد.

تعویض لامپ یخچال امرسان

از مشکلات رایجی که ممکن است برای یخچال امرسان پیش آید، سوختن لامپ یخچال است. برای تعویض لامپ امرسان طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • کابل یخچال امرسان را از پریز جدا کنید.
 •  پیچ‌های قاب لامپ را باز نمایید.
 •  لامپ قدیمی را برخلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.
 •  لامپ جدید را جایگزین لامپ قدیمی کنید.
 •  در نهایت قاب لامپ یخچال امرسان را قرار دهید.

نکته‌هایی برای افزایش طول عمر و صرفه‌جویی در مصرف انرژی یخچال امرسان

یخچال از آن دسته از لوازم خانگی است که به طور مداوم با آن سر و کار داریم. طبیعتاً در این اوضاع اقتصادی هیچ فردی دوست ندارد که هزینه‌های اضافی برای تعمیر و جایگزینی آن بپردازد. به همین علت نگهداری و مراقبت از این دستگاه گران قیمت، ضروری و بااهمیت است. خوشبختانه افزایش طول عمر مفید یخچال امرسان به سادگی و با رعایت چند نکته امکان پذیر می‌باشد:

 •  مواد غذایی گرم را حتماً پس از خنک شدن در یخچال امرسان قرار دهید.
 •  یخچال امرسان را در مکانی قرار دهید هوا به راحتی گردش داشته باشد.
 • یخچال امرسان را در مقابل نور خورشید و کنار وسایل گرمازا نصب نکنید.
 •  از باز بودن منافذ که در یخچال برای جابه‌جایی هوا قرار داده شده است مطمئن شوید.
 •  اگر به دنبال افزایش طول عمر مفید در یخچال امرسان خود هستید حتماً باید آن را مرتب تمیز کنید.
 •  چیدمان نامناسب و چسباندن ظروف در کنار یکدیگر موجب اختلال در گردش جریان هوای کابین یخچال فریزر می‌شود. باید هر نوع ماده غذایی را بسته به دمای مورد نیاز و مقدار مصرف در کشو و طبقه مخصوص خود قرار دهید.
 • در بالای یخچال وسایل سنگین قرار ندهید. پر بودن بالای یخچال خروج هوای گرم را سخت‌تر می‌کند و موجب می‌شود که هوا در یخچال باقی بماند.
 •  بعضی از قسمت‌های یخچال مثل کندانسور بسیار حساس است و نباید ضربه به آن وارد گردد. از تکان دادن یخچال خودداری کنید و پس از جابه‌جایی یخچال حداقل دو ساعت بعد اقدام به روشن کردن یخچال امرسان کنید.
 • در یخچال امرسان را زیاد باز و بسته نکنید هرچقدر دفعات و زمان باز و بسته کردن آن بیشتر شود گرمای محیط راحت‌تروارد یخچال می‌شود و در مقابل سرمای یخچال خارج می‌گردد.
 • لاستیک دور درب یخچال را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض و یا تعمیر کنید.
 • اگر یخچال امرسان شما مشکلی داشت حتماً از نمایندگی‌های مجاز این برند کمک بگیرید.

سخن تکمیلی

با پیشرفت تکنولوژی و نیاز به نگهداری مواد غذایی برای مدت طولانی، یخچال فریزر اختراع شد. یخچال‌ها در مدل‌های متنوع وجود دارند. با توجه به قیمت بالایی که یخچال دارد، نیاز است که مراقبت‌های لازم از آن به عمل آید تا بتوانید طول عمر آن را افزایش دهید و از به وجود آمدن خرابی‌های مکرر جلوگیری کنید. یخچال فریزر امرسان در هر نوعی که باشد، با استفاده از راهکار هایی که در این مقاله آورده شد می‌توانید طول عمر آن را افزایش دهید. ولی در صورتی که مشکلی برای دستگاه شما پیش آمد و نتوانستید خودتان آن را حل کنید به دنبال نمایندگی‌های مجاز تعمیرات این برند باشید تا خیالتان از بابت مشکلات بعد از تعمیر راحت باشد. همچنین نمایندگی‌های مجاز در صورت نیاز به تعویض قطعه از قطعات و وسایل اصلی و فابریک استفاده می‌کنند که باعث می‌شود یخچال امرسان شما مانند قبل کارایی خوبی داشته باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای استفاده از یخچال امرسان Emersun

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای استفاده صحیح از یخچال امرسان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا