خدمات نظافتی

راهنمای شستن لباس های سفید در ماشین لباسشویی

راهنمای شستن لباس های سفید در ماشین لباسشویی | تنظیم لباسشویی برای شستن لباس های سفید

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اکثر افراد این تجربه را داشته اند، که لباس های سفید آنها پس از شستشو در ماشین لباسشویی به دلیل رنگ گرفتن غیرقابل استفاده شده است. به همین علت امکان دارد، که در اکثر مواقع استفاده و خرید لباس های سفید را بر خلاف میل کنار گذاشته و قید آنها را بزنند. ولی شستن لباس های سفید در درون لباسشویی نکاتی دارد، که چنانچه رعایت گردد، دیگر می توانید با خیال راحت از لباس های سفید و خود استفاده کرده و لذت ببرید.

لباس های رنگی و سفید را باید جدا کرد

در اولین مرحله باید لباس های رنگی را از لباس های سفید با دقت جدا نمایید. دقت داشته باشید، که حتی اگر یک جوراب رنگی کوچک نیز در بین لباس های سفید باقی بماند، می تواند موجب رنگ گرفتن لباس های سفید شما شود. وقتی که از آب بسیار گرم برای شستن لباس های سفید استفاده می نمایید، این کار اهمیت بیشتری دارد. چون آب داغ موجب می‌شود، که رنگ لباس های رنگی پخش شده و لباس های سفید رنگ بگیرند.

وقتی لباس های خود را جدا نمودید، باید اطمینان حاصل کنید، که ماشین لباسشویی شما عملکرد درست و مناسبی دارد و به تعمیرات نیازی ندارد.

لباس سفید

لکه گیری لباس‌های سفید

قبل از اینکه لباس های سفید خود را درون ماشین لباسشویی قرار دهید، در صورتی که بر روی آنها لکه وجود دارد، باید آنها را لکه گیری نمایید. شیوه های گوناگونی برای انجام دادن این کار وجود دارد، که باید با توجه به لکه هایی که بر روی لباس سفید شما وجود دارد روش مناسب را انتخاب کنید.

به صورت کلی می‌توانید برای پاک کردن لکه های چربی و عرق از مواد شوینده مایع و برای پاک کردن لکه های نوشیدنی و غذا مانند قهوه و سس از سفید کننده هایی مانند وایتکس استفاده نمایید.

باید توجه داشته باشید، که وقتی از مواد شیمیایی برای لکه گیری لباس های سفید استفاده می کنید، چون این مواد کولر دارند احتمال آسیب دیدن لباس های شما زیاد است. چنانچه لباس شما حساس و ظریف است و جنسی مانند ابریشم دارد، بهتر است که از مواد شیمیایی بسیار قوی استفاده نکنید و از محصولاتی که برای این کار مناسب هستند استفاده نمایید.

انتخاب شوینده مناسب برای شستن لباس سفید

برای شستشوی لباس های سفید مواد شوینده مخصوصی وجود دارد، که برای این کار طراحی و ساخته شده است. این مواد شوینده مواد خاصی دارند، که موجب می شود لباس های سفید شما درخشندگی بیشتری داشته باشند.

بنابراین وقتی مواد شوینده را تهیه می کنید، باید برچسب آنها را چک کنید و اطمینان حاصل نمایید، که برای شستن لباس های سفید درون ماشین لباسشویی کاربرد دارد.

همچنین باید به اندازه مواد شوینده ای که برای شستن لباس های سفید در لباسشویی استفاده می کنید، دقت داشته باشید. با توجه به تعداد لباس های خود در دستگاه از مقدار مناسبی مواد شوینده استفاده نمایید. چنانچه مواد شوینده ای که استفاده می کنید بسیار زیاد باشد، به الیاف لباس شما نفوذ کرده و موجب می شود، که آلودگی ها به آن بچسبند. همچنین چون در این مواقع کف زیادی تولید می‌گردد، احتمال آسیب دیدن ماشین لباسشویی شما بسیار بیشتر خواهد بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  سقف کاذب چیست و چگونه می توان آن را تمیز کرد؟

شوینده لباس سفید

تنظیمات لباسشویی برای شستن لباس سفید

برای شستشوی لباس های سفید درون ماشین لباسشویی تنظیمات دستگاه خود را روی ملایم ترین حالت قرار دهید. با این کار لباس های سفید به خوبی تمیز شده و همچنین کیفیت آنها حفظ خواهد شد. فقط وقتی می توانید از تنظیمات سنگین تر در ماشین لباسشویی استفاده نمایید، که بر روی لباس های سفید شما کثیفی ها و لکه های شدیدی وجود دارد. همچنین باید توجه داشته باشید، که دستگاه خود را بیش از اندازه پر نکنید. اکثر خرابی هایی که برای ماشین های لباسشویی به وجود می‌آید به علت توجه نکردن به ظرفیت آن می باشد.

وقتی درون ماشین لباسشویی شما لباس های بسیار زیادی قرار بگیرد، برای گردش آب و لباس فضای کافی وجود نداشته و کثیفی ها و گرد و غبارهای آنها بر روی لباس های سفید خواهد ماند و شما از نتیجه شستشوی لباس خود در ماشین لباسشویی راضی نخواهید بود.

از نرم کننده استفاده نکنید

وقتی که برای شستن لباس ها از نرم کننده ها استفاده می کنید، لطافت زیادی به آنها می بخشد، ولی باید بدانید، که وقتی برای لباس های سفید از نرم کننده استفاده می شود، احتمال باقی ماندن لکه ها و کثیفی ها بر روی آنها بیشتر بوده و موجب می شود، که لباس سفید شما کدر شده و تغییر رنگ دهد. به جای اینکه برای شستن لباس‌های سفید در ماشین لباسشویی از نرم کننده استفاده کنید، می توانید از سرکه سفید مقطر در این دستگاه استفاده نمایید.

پیش از رفتن به مرحله خشک کن لباس‌ها را چک کنید

وقتی که چرخه شستشوی لباس های سفید در ماشین لباسشویی به اتمام می‌رسد، قبل از اینکه آنها به مرحله خشک کن بروند، باید یکی یکی لباس های سفید خود را مورد بررسی قرار داده و اطمینان حاصل کنید، که لکه های آنها از بین رفته اند. چنانچه لکه بر روی لباس های سفید شما مانده است، باید آنها را لکه گیری کرده و دوباره در دستگاه قرار دهید. البته باید بدانید، که شستن بیش از اندازه و پشت سرهم موجب می شود، که لباس ها و ماشین لباسشویی شما آسیب ببینند. بنابراین این کار را بهتر است در روز دیگری انجام دهید.

خشک کردن لباس های سفید

بسیاری از افراد برای خشک کردن لباس های سفید از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده می کنند، چون این کار در مدت زمان کمتری انجام می‌شود. اما اگر لباس های سفید شما در هوای آزاد خشک شوند، اشعه خورشید موجب روشن تر شدن و شادابی بیشتر لباس‌های سفید شما خواهد شد. چنانچه فضایی برای انداختن لباس های سفید روی بند ندارید، می توانید از از خشک کن لباسشویی استفاده نمایید. فقط باید به یاد داشته باشید، که دمای دستگاه را کم نگه داشته و وقتی لباس های سفید هنوز رطوبت دارند از دستگاه بیرون آورید.

سفید کردن لباس های رنگ گرفته

یکی از روش ها برای سفید کردن لباس های سفیدی که رنگ گرفته اند این است، که قبل از اینکه آنها را درون لباسشویی قرار دهید، بخیسانید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ۷ روش برای از بین بردن کپک و قارچ دستشویی و حمام | نکات مهم در تمیز کردن حمام و سرویس بهداشتی

استفاده کردن از جوش شیرین برای این لباس های سفید رنگ گرفته از دیگر راهکارها می باشد. جوش شیرین موجب درخشندگی لباس‌های سفید می شود و همچنین بوهای نامطبوع آن را نیز از بین خواهد برد. برای انجام دادن این کار باید در چهار لیتر آب یک فنجان جوش شیرین را حل کرده و قبل از اینکه در لباسشویی لباس های سفید خود را قرار دهید، به مدت هشت ساعت آنها را در این محلول قرار دهید.

یکی از شیوه های خانگی بسیار موثر در رفع این مشکل استفاده از آبلیمو می‌باشد. برای این منظور لیموترش ها نخود را از وسط برش بزنید و در آب جوش قرار دهید، تا وقتی که این محلول گرم است، آن را درون لگنی ریخته و لباس های سفید خود دارد در آن قرار دهید. پس از گذشت یک ساعت می توانید لباس های خود را در لباسشویی مورد شستشو قرار دهید. با این کار لباس های شما سفید تر خواهند شد.

اگر لباس های سفید شما زیاد است بهتر است، که آنها را در چند مرحله مورد شستشو قرار دهید، تا ماشین لباسشویی شما آسیبی نبیند و لباس های سفید به خوبی شسته شوند.

قبل از اینکه چرخه شستشوی لباس های سفید را آغاز کنید مطمئن شوید، که ماشین لباسشویی شما به حالت تراز قرار گرفته باشد. در غیر این صورت در حین استفاده از لباسشویی با مشکلاتی مانند صدا و لرزش اضافه مواجه خواهید شد.

از دیگر راهکارهایی که برای سفید کردن لکه های لباس سفید می توانید استفاده کنید این است که چوب پنبه ای را به پراکسید هیدروژن آغشته کرده و به لباس بکشید. پس از این کار لباس سفید را در آب بخیسانید و مورد شستشو قرار دهید.

لباس سفید

نکات مهم شستشوی لباس سفید در لباسشویی

  • با توجه به نوع لکه و نوع پارچه ای که قصد شستن آن ها را دارید، باید دمای مناسب و مواد شوینده مناسب را انتخاب کنید. اگر لکه های سخت تری بر روی لباس های سفید وجود دارد، می توانید از آب نسبتاً گرم استفاده کنید، تا لکه ها از بین بروند. برای اطمینان از دمای مناسب شستشو، باید برچسب لباس ها را بررسی کنید.
  • لباس های سفید بهتر است، که در معرض نور آفتاب خشک شوند. چون موجب سفیدی بیشتر آنها خواهد شد.
  • به جای اینکه برای شستن لباس های سفید از لباسشویی استفاده کنید، بهتر است، که آنها را با دست بشویید.
  • برای شستن لباس‌های سفید پودرهای شوینده ای که آبی رنگ هستند مناسب تر بوده و از زرد شدن آنها جلوگیری خواهد کرد.
  • لباس های رنگی همواره می توانند موجب شوند، که لباس‌های سفید شما رنگی شوند. بنابراین حتماً آنها را از هم جدا کنید.
  • قبل از اینکه لباس های سفید را درون ماشین لباسشویی قرار دهید بهتر است، که داخل دستگاه خود را تمیز کرده و اطمینان حاصل نمایید، که کثیفی در آن باقی نمانده است. چون موجب کثیف شدن لباس های سفید شما خواهند شد.
  • تا وقتی که لکه های لباس سفید شما از بین نرفته است، نباید از خشک کن استفاده کنید. چون لکه ها بر روی لباس سفید باقی خواهند ماند.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای شستن لباس های سفید در ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای شستن لباس سفید در لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا