مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر چرخ گوشت همیلتون Hamilton|خدمات نمایندگی چرخ گوشت همیلتون

راهنمای تعمیر چرخ گوشت همیلتون Hamilton|خدمات نمایندگی چرخ گوشت همیلتون، عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت همیلتون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از لوازم اصلی موجود در آشپزخانه‌ی هر بانوی ایرانی، چرخ گوشت می‌باشد. با توجه به کیفیت بسیار خوب چرخ گوشت همیلتون و کارایی زیاد آن، استفاده از این دستگاه مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است. این دستگاه همچون دیگر لوازم آشپزخانه و خانه، ممکن است دچار مشکلات و ایرادات مختلف شود. در این مقاله به مشکلات و ایرادات رایج چرخ گوشت همیلتون و بررسی دلایل به وجود آمدن خرابی‌ها، عیب‌یابی کردن و تعمیر نمودن چرخ گوشت همیلتون می‌پردازیم.

مشکلات رایج چرخ گوشت همیلتون

ایرادات ساده و پیش پا افتاده‌ای می‌تواند، موجب کار نکردن چرخ گوشت همیلتون و از کار افتادن این دستگاه شود. با مطالعه نمودن این مقاله‌ی کامل و جامع، شما می‌توانید برخی از روش‌های عیب‌یابی و برطرف نمودن مشکل چرخ گوشت همیلتون را یاد گرفته و ضمن نگهداری صحیح که موجب افزایش طول عمر مفید این دستگاه می‌شود، در هزینه‌های تعمیر چرخ گوشت همیلتون نیز صرفه جویی زیادی داشته باشید. برخی از ایراداتی که ممکن است برای چرخ گوشت همیلتون شما پیش آید عبارتند از:

 • چرخ گوشت همیلتون کند شده و گوشت‌ها را به خوبی چرخ نمی‌کند.
 •   چرخ گوشت همیلتون روشن نمی‌شود.
 • چرخ گوشت همیلتون در حین کار کردن صدای بسیار زیادی تولید می‌کند.
 •   هنگام چرخ نمودن، گوشت‌ها از درون چرخ گوشت بیرون نمی‌آید.
 •  کلیدهای روی چرخ گوشت روشن می‌شوند، اما دستگاه چرخ گوشت همیلتون کار نمی‌کند.
 •  موتور چرخ گوشت همیلتون جرقه می‌زند.
 •   گوشت چرخ شده، در دستگاه چرخ گوشت همیلتون بسیار خشک می‌باشد.

در ادامه ‌ی مطلب، به بررسی کامل موارد بالا می‌پردازیم و روش‌های عیب‌یابی کردن و برطرف کردن این مشکلات و خرابی‌ها را خواهیم آموخت.

چرخ گوشت همیلتون کند شده است و گوشت را به خوبی چرخ نمی‌کند

یکی از رایج ترین و مهمترین ایرادات چرخ گوشت همیلتون، کند شدن تیغه‌ی این دستگاه است، که موجب می‌شود گوشت به حالت دلخواه چرخ نگردد. ولی موارد دیگری هم می‌توانند موجب خوب چرخ نکردن گوشت شوند. این موارد را برای شما توضیح می‌دهیم:

یکی از دلایل به وجود آمدن این مشکل نصب اشتباه تیغه‌ی چرخ گوشت همیلتون می‌باشد. توصیه می‌گردد، که پس از استفاده کردن از چرخ گوشت همیلتون، همه‌ی اجزای جدا شدنی دستگاه را جدا نموده و آنها را بشویید و سپس به خوبی خشک نمایید. فضای داخل چرخ گوشت همیلتون را دستمال بکشید و پس از خشک شدن کامل همه‌ی قسمت‌های شسته شده و دستمال کشیده شده، دوباره آنها را به صورت صحیح در مکان خود قرار دهید. نصب کردن اشتباه قطعه‌های مختلف مثل تیغه چرخ گوشت همیلتون، موجب کاهش کارایی دستگاه خواهد شد.

به مرور زمان پنجره چرخ گوشت و تیغه‌ی آن کند می‌شود و باعث کاهش کیفیت و سرعت چرخ شدن گوشت‌ها می‌شود. برای برطرف کردن این ایراد، شما باید دوباره این تیغه‌ها را تیز نمایید یا در صورت لزوم آنها را عوض کنید. معمولاً تیز کردن تیغه‌ها هزینه‌ی نسبتا کمتری نسبت به تعویض خواهد داشت و دوباره مثل سابق می‌شود. باید به این نکته نیز توجه داشته باشید، که چرخ کردن مواد اسیدی مثل پیاز یا میوه‌ها باعث کند شدن تیغه‌های چرخ گوشت همیلتون می‌شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر آبمیوه‌گیری Hamilton | نمایندگی تعمیرات آبمیوه‌گیری همیلتون

استفاده کردن طولانی مدت از چرخ گوشت همیلتون یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل است. برخی از کاربران همه‌ی گوشت‌های خود را در یک نوبت چرخ می‌کنند، که این کار موجب فشار آمدن به موتور دستگاه می‌شود و ضمن اینکه عمر مفید چرخ گوشت همیلتون را پایین می‌آورد، به دلیل فشار زیاد، عمل چرخ کردن گوشت را هم تحت تاثیر قرار داده و دستگاه چرخ گوشت همیلتون قادر به چرخ کردن گوشت با کیفیت خوب و بالا را از دست می‌دهد. برای جلوگیری از این ایراد و مشکل، پیشنهاد می‌گردد، که گوشت‌های خود را در چند نوبت چرخ نمایید و به دستگاه چرخ گوشت همیلتون استراحت دهید تا خنک شود. زمان مناسب برای کار کردن با چرخ گوشت همیلتون بیست و پنج الی سی و پنج دقیقه می‌باشد و شما باید پس از این مدت دستگاه خود را خاموش کنید و اجازه دهید که چرخ گوشت خنک شود.

یکی دیگر از مواردی که موجب آسیب رسیدن جدی به چرخ گوشت همیلتون می‌شود، چرخ کردن گوشت‌های استخوان‌دار در این دستگاه می‌باشد. انجام دادن این کار به موجب فشار زیادی که به دستگاه چرخ گوشت وارد می‌کند، کاهش قدرت چرخ کردن گوشت‌ها، کند شدن تیغه‌ی دستگاه، شکستگی پنجره‌ی چرخ گوشت یا تیغه و کمتر شدن طول عمر مفید چرخ گوشت همیلتون را به دنبال خواهد داشت. وجود داشتن استخوان به همراه گوشت‌ها، باعث تولید صداهای غیرعادی و بیشتر در دستگاه می‌شود.

بعضی از ناحیه‌های گوشت حیوان‌ها مخصوصاً گوسفند، پی و رگ دارند، که در هنگام چرخ کردن، به دور قطعه‌های داخلی چرخ گوشت همیلتون می‌پیچند و چرخ شدن گوشت‌ها را سخت و مشکل می‌سازند. برای پیشگیری بهتر است، از این قسمت گوشت‌ها برای چرخ کردن در این دستگاه استفاده نکنید.

چرخ گوشت همیلتون

چرخ گوشت همیلتون روشن نمی‌شود

چرخ گوشت‌ها دستگاه‌هایی هستند، که مصرف برق بالایی دارند و در استفاده‌های طولانی مدت امکان دارد به جریان برق فشار آورد و موجب سوختگی و خرابی سیم‌های برق در پریز شود. اولین اقدامی که باید انجام دهید این است، که از وجود جریان برق در پریزی که چرخ گوشت را به ان وصل نمودید، اطمینان حاصل کنید.

در قدم بعدی، دوشاخه و سیم چرخ گوشت همیلتون را با دقت بررسی نمایید، که هیچگونه قطعی نداشته باشند. برخی از چرخ گوشت‌ها دارای دو شاخه‌های فیوز دار می‌باشند و احتمال دارد فیوز دوشاخه‌ی آنها قطع باشد.

اگر در سیستم برق منزل و سیم و دوشاخه‌ی چرخ گوشت همیلتون مشکلی نبود، گزینه‌ی احتمالی بعدی کلید خاموش و روشن چرخ گوشت همیلتون است. معمولاً کلیدهای چرخ گوشت دارای چراغ هستند، که در صورت فعال بودن دستگاه، چراغ آنها روشن می‌گردد.

اگر موارد گفته شده را بررسی نمودید و دلیل روشن نشدن چرخ گوشت همیلتون را پیدا نکردید، باید درون چرخ گوشت را بررسی نمایید. یکی از متداول ترین مشکل‌های روشن نشدن چرخ گوشت همیلتون، مربوط به خرابی موتور این دستگاه است. قسمت‌های مختلف از موتور چرخ گوشت همیلتون موجب روشن نشدن این دستگاه خواهد شد. خراب بودن آرمیچر، خراب بودن زغال‌ها و خراب بودن قطب از مواردی می‌باشند، که امکان دارد مشکل روشن نشدن دستگاه چرخ گوشت همیلتون مربوط به این قسمت‌ها باشد. بررسی کردن و کنترل این موارد، به دانش تخصصی در این زمینه نیاز دارد. برای برطرف کردن مشکل بهتر است، که تعمیر چرخ گوشت خود را به مراکز معتبر این دستگاه بسپارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای عیب‌یابی و تعمیرات بخار‌شوی همیلتون Hamilton

صدای زیاد چرخ گوشت همیلتون

بسیاری از افراد از صدای بیش از اندازه‌ی چرخ گوشت همیلتون در حین کار کردن این دستگاه شکایت دارند. باید بدانید که چرخ گوشت یکی از لوازم آشپزخانه‌ی پر سر و صدا است و صدای زیاد آن تقریبا در بیشتر موارد طبیعی است. اما اگر در حین انجام دادن کار، صدای غیر عادی شنیدید یا از صدای چرخ گوشت همیلتون از حالت سابق آن بیشتر شده بود، باید به دنبال یافتن علت این مشکل باشید. این صدا ممکن است، به خاطر فاسد شدن گریس در چرخ دنده‌های دستگاه باشد. همچنین امکان دارد به مرور زمان گریس نشت کرده و جعبه‌ی دنده خالی از گریس شده باشد، که در این صورت شما می‌توانید، با تعویض کردن گریس، این ایراد را برطرف کنید.

قبل از اینکه گریس را عوض کنید، باید چرخ دنده‌های آن را هم بررسی نمایید. اگر چرخ دنده شکسته بود یا بیش از اندازه ساییده شده بود، باید آن را هم نیز عوض نمایید، تا در هنگام کار کردن تولید صدا نکند و عملکرد چرخ گوشت همیلتون مختل نشود.

چنانچه پس از عوض کردن گریس و چرخ دنده‌های دستگاه، هنوز هم چرخ گوشت همیلتون دارای صدای غیر عادی بود، باید موتور چرخ گوشت همیلتون را کنترل کنید. اگر یاتاقان‌های موتور گشاد شده بودند، صدای چرخ گوشت از حالت طبیعی آن هنگام کار کردن خارج می‌شود و برای برطرف کردن آن، شما باید یاتاقان‌های خراب را عوض نمایید. برای عوض کردن و بررسی این قطعه‌ها پیشنهاد می‌شود از تعمیرکارهای با تجربه کمک بگیرید، تا از به وجود آمدن مشکل‌های دیگر جلوگیری گردد.

چرخ گوشت همیلتون

 گوشت از چرخ گوشت همیلتون بیرون نمی‌ریزد

یکی از علت‌های بروز این مشکل می‌تواند کند بودن تیغه‌ی چرخ گوشت همیلتون باشد. مورد دیگر وجود داشتن چربی و رگ است، که می‌تواند از دیگر علت‌های بیرون نیامدن گوشت‌ها در حین چرخ کردن باشد. برای آن که از بروز این مشکل جلوگیری کنید، از تکه‌های بسیار کوچک نان در هنگام چرخ کردن گوشت استفاده کنید و همچنین باید هر چند وقت یک بار تیغه‌ی چرخ گوشت همیلتون را تیز نمایید.

گوشت چرخ شده در چرخ گوشت همیلتون خشک است

اگر پس از اینکه گوشت‌های خود را چرخ کردید، احساس نمودید گوشت‌ها بسیار خشک شده‌اند، باید بدانید که دستگاه چرخ گوشت شما ایرادی دارد و باید توسط تکنسین متخصص عیب‌یابی و بررسی شود. خشک شدن گوشت‌ها در زمان چرخ کردن آنها می‌تواند به علت وجود اصطکاک در چرخ گوشت همیلتون باشد. شما برای برطرف کردن این مشکل، موارد زیر را چک کنید:

 1. مقدار گوشت‌هایی که برای عمل چرخ کردن در چرخ گوشت همیلتون می‌اندازید را کمتر نمایید.
 2. از چرخ کردن گوشت‌های یخ زده و منجمد با استفاده از چرخ گوشت همیلتون بپرهیزید.
 3. یکی دیگر از راهکارها این است، که در زمان چرخ کردن گوشت، مقدار خیلی کم روغن خوراکی به گوشت بریزید، تا آنها راحت‌تر چرخ شوند.
 4. چنانچه مشکل خشک بودن گوشت‌های شما برطرف نشد، باید به تعمیرکاران متخصص مراجعه نموده و نسبت به تعمیر کردن دستگاه خود اقدام فرمایید.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر چرخ گوشت همیلتون Hamilton

مجموع امتیاز

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت همیلتون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا