خدمات دوربین مداربسته

چگونه می‌توان دوربین مداربسته را به موبایل وصل کرد؟

چگونه می‌توان دوربین مداربسته را به گوشی وصل کرد؟ | مزایای وصل دوربین مداربسته به موبایل

امروزه با توجه به اینکه به اینترنت همراه دسترسی وجود دارد، کسانی که از دوربین مداربسته برای نظارت انبار، محل کار و منزل استفاده می‌کنند، می‌توانند به راحتی در هر محلی به پنل مدیریتی دوربین مداربسته خود دسترسی داشته باشند و در شرایط گوناگون آنها را با استفاده از گوشی خود بررسی و چک کنند.

چگونه دوربین مداربسته را به تبلت و گوشی وصل نماییم؟

کسانی که خدمات راه‌اندازی و نصب دوربین مدار بسته را ارائه می‌دهند، دوربین‌ها را به مانیتور متصل می‌کنند. اما در برخی مواقع به علت مسافرت و مشغله زیاد ‌نمی‌توان این دوربین‌ها را با استفاده از لپ تاپ و کامپیوتر چک و بررسی کرد. در این شرایط راهکار ساده، وصل کردن دوربین‌های مداربسته به تبلت و گوشی می‌باشد.

با توجه به نوع سیستم عامل به کار برده شده در تبلت یا گوشی، مراحل نصب امکان دارد که کمی با یکدیگر فرق داشته باشد. وقتی که دوربین مداربسته در مکان‌های مورد نظر به طور کامل نصب شد، باید با دقت مراحل زیر انجام شود تا بتوانید تصویرهای دوربین مداربسته را روی تبلت یا گوشی هم مشاهده نمایید:

 • در ابتدا باید دستگاه DVR با استفاده از VGA یا HDMI به مانیتور وصل نمایید. سالم بودن و کیفیت کابل دارای اهمیت زیادی در تصاویر دریافتی کاربران خواهد داشت.
 • وقتی به مانیتور دستگاه DVR متصل نمودید باید تنظیماتی را انجام دهید.
 • برای این منظور به قسمت تنظیمات رفته و وارد گزینه network شوید.
 • سپس قسمت Automatically Obtain an IP address را غیر فعال نمایید و به صورت دستی اطلاعات static IP را وارد نمایید.

این اطلاعات عبارت هستند از:

در قسمت IP address کد 192.168.1 را بزنید.

در بخش Subnet mask عدد 255.255.255.000 را وارد نمایید.

در کادر Gateway کد 192.168.1.1 را وارد نمایید.

در قسمت HTTP port مقدار 80 را وارد کنید.

وقتی که در این قسمت اطلاعات وارد شد باید یک بار دستگاه دی وی آر را خاموش کرده و دوباره روشن نمایید.

 • پس از اینکه تنظیمات مربوط به دستگاه DVR انجام شد، باید تنظیمات مربوط به دستگاه روتر هم انجام شود تا اتصال به اینترنت هم برقرار گردد.
 • مانیتور یا نمایشگر خود را برای اتصال به اینترنت به شبکه وای فای یا LAN متصل نمایید. در مرورگر کد 192.168.0.1 را وارد نمایید.
 • در بخش رمز عبور و نام کاربری مقداری که در دفترچه راهنمای دستگاه وجود دارد را بزنید.
 • در قسمت Port Forwarding گزینه Add new را برای ایجاد پورت جدید انتخاب کرده و گزینه‌های ظاهر شده را کامل نمایید.
 • برای بخش پورت مقدار 80 و در بخش IP address باید مقدار 192.168.1.7 زده و این اطلاعات را ذخیره نمایید.
 • در آخرین مرحله روتر خود را روشن و خاموش نمایید.
 • در مرحله بعدی باید دستگاه خود را به اینترنت متصل نمایید برای انجام دادن این کار باید کابل LAN را DVR وصل نمایید.
 • پس از آن در مرورگر باید 192.168.1.7:80 را وارد نمایید و رمز عبور و نام کاربری DVR را بزنید.
 • وقتی این کار را انجام می‌دهید، می‌توانید روی مانیتور تصاویر دوربین مدار بسته را ببینید.
 • وقتی این تنظیمات انجام شد، می‌توانید با استفاده از تبلت و گوشی هم دوربین مداربسته خود را مورد بررسی قرار داده و چک نمایید. برای انجام دادن این کار باید با استفاده از اپ استور یا پلی استور یکی از نرم‌افزارها را دانلود کنید.
 • برای این کار نرم‌افزارهای iCamViewer، CCTV Viewer، mCam View، Super Live Pro پیشنهاد می‌شود.
 • وقتی که یکی از این برنامه‌ها را دانلود و نصب نمودید، باید به صورت صحیح اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.
 • وقتی اطلاعات را وارد کردید، آنها را ذخیره نمایید و قسمت Log in را برگزینید و رمز عبور و نام کاربری را بزنید.
حتما بخوانید:   بهترین و مناسب ترین دوربین مداربسته برای خانه

وقتی این مراحل انجام می‌شود، دوربین مداربسته را به تبلت و موبایل وصل می‌شود و در هر جایی که اینترنت دارید، می‌توانید دوربین مداربسته مورد نظر را ببینید. برای جلوگیری از هک شدن و امنیت بیشتر، پس از انجام دادن تنظیمات، رمز عبور را تغییر دهید و وقتی رمز عبور جدید را انتخاب می‌کنید، از ترکیب اعداد حروف بزرگ و کوچک و علائم استفاده نمایید.

دوربین مداربسته

مزایای متصل کردن دوربین مداربسته به موبایل

بسیاری از افراد امکان دارد که به علت مشغله کاری احتیاج به پرستار برای کودک یا نوزاد خود داشته باشند. برای اینکه نظارت کافی بر نحوه عملکرد پرستار داشته باشند، می‌توانند دوربین مداربسته منزل خود را به تبلت و گوشی متصل کنند و رفتار او را مشاهده کنند.

همچنین برای نظارت بر حیوانات خانگی و همچنین جلوگیری از سرقت، می‌توان دوربین را به گوشی‌های همراه متصل کرد و این موضوع در این موارد دارای اهمیت زیادی می‌باشد. در ادامه مزایای وصل کردن دوربین مداربسته به گوشی‌های همراه را خواهیم گفت:

 • امکان تعامل و نظارت بر رفتار کارکنان
 • امکان ضبط تصویر و صدا به صورت آنلاین
 • امکان دیدن همه دوربین‌های مداربسته به صورت همزمان
 • کاهش سرقت
 • ارسال هشدار در مواقعی که موارد مشکوک مشاهده می‌شود.
 • می‌توان فیلم‌های ضبط شده را بازبینی کرد.

دلایل وصل نشدن دوربین مداربسته به موبایل

از جمله دلایل اصلی متصل نشدن دوربین مدار بسته به موبایل وجود مشکل در اینترنت گوشی و اینترنت دستگاه DVR یا NVR است. اما دلایل دیگری مانند متصل نبودن کابل به دستگاه NVR یا تنظیم نبودن DVR یا NVR، وجود مشکل در نرم‌افزار روی موبایل و… اشاره کرد.

حتما بخوانید:   رایج ترین مشکلات دوربین مداربسته چیست | عیب یابی دوربین مدار بسته

مشکل در اینترنت

در اکثر مواقع دلیل اصلی دریافت نشدن تصاویر دوربین مداربسته در موبایل، مربوط به مشکلات اینترنت است. می‌توانید این مشکل را به راحتی تشخیص داده و برطرف نمایید. موارد زیر در قطعی اینترنت بین دوربین مدار بسته و گوشی اتفاق می‌افتد:

 • قطع شدن اینترنت موبایل: در ابتدا باید اینترنت گوشی خود را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر. سرعت اینترنت هم به دلیل حجم بالای تصویر در دوربین‌های مداربسته، بسیار حائز اهمیت است. بنابر این برای اینکه سرعت اینترنت را چک کنید، سایت سنگین خارجی را باز نمایید تا از سرعت اینترنت اطمینان حاصل کنید.
 • قطع شدن اینترنت متصل به دستگاه دی وی آر یا ان وی آر: در جایی که دوربین مدار بسته نصب شده است، مودم اینترنت با استفاده از کابل به دستگاه متصل می‌باشد. باید چک نمایید که آیا سرعت و کیفیت اینترنت مناسب است یا خیر.
 • قطع بودن سیم بین دستگاه‌های ضبط و مودم: در بسیاری مواقع مشاهده می‌شود که سیم میان مودم و دستگاه‌های ضبط به صورت محکم قرار نگرفته است. بنابراین احتمال دارد که از عقب دستگاه یا مودم سوکت سیم بیرون آمده باشد. باید از قرار گرفتن درست سوکت‌ها در محل خود اطمینان حاصل نمایید. اگر باز هم روی موبایل خود تصویرها را مشاهده نکردید، باید از سالم بودن کابل مطمئن شوید. برای این کار کابل را به لپ تاپ وصل کرده و مودم را ارزیابی نمایید.
 • فیلتر شدن IP سرور دوربین مداربسته: ممکن است که IPهای یک سرور در دوربین‌های مداربسته فیلتر شده باشد. البته این فیلترها موقتی هستند و پس از پیگیری برطرف می‌شوند.

به هم ریختگی تنظیمات

معمولاً برای انتقال تصویرهای دوربین مدار بسته به گوشی باید تنظیماتی را روی ضبط دستگاه انجام شود. نرم افزارهای مخصوص بر روی موبایل نصب می‌گردند و در آن‌ها نیز تنظیمات خاصی انجام می‌گردد و پیاده‌سازی پارامترهای لازم انجام می‌شود. در این شرایط گوشی می‌تواند با استفاده از اینترنت به گوشی‌های موبایل متصل گردد. اگر این تنظیمات به هم بخورند تصاویر دوربین‌های مداربسته از دست خواهند رفت و نمی‌توان آنها را بر روی گوشی مشاهده کرد.

 • به هم ریختگی تنظیمات انتقال تصاویر روی دستگاه‌های NVR و DVR: بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که انجام دادن تنظیمات به تخصص و دانش نیاز دارد. اگر فردی این دستگاه‌ها را دستکاری کرده و تنظیمات مربوط به آنها را به هم ریخته باشد، امکان دارد که دستگاه شما با مشکلاتی مواجه شود. در این شرایط باید تنظیمات دوربین و موبایل را به درستی انجام دهید. وارد منو شده و تنظیمات دستگاه و دوربین را با یکدیگر ست کنید.
 • به هم خوردن تنظیمات تصاویر در نرم‌افزارها: با زیر و رو کردن بیش از اندازه نرم‌افزارها ممکن است به طور ناخواسته تنظیمات را به هم بریزید. بنابراین تصاویر دوربین مدار بسته روی گوشی‌ها قابل مشاهده نخواهد بود. در برخی مواقع نیز انجام دادن برخی از به روز رسانی ها موجب به همه ریختگی تنظیمات شده و آنها را به حالت پیش فرض برمی‌گرداند. در این شرایط باید تنظیمات را دوباره انجام دهید.
حتما بخوانید:   نکات مهم و کلیدی جهت شناخت و نصب انواع دوربین مداربسته | بهترین دوربین مداربسته در ایران

وجود برفک دلیل اشکال در انتقال تصاویر

در تصاویر اگر برفک‌های رنگی وجود داشته باشد، موجب خواهد شد که در انتقال تصاویر اشکال به وجود آید. دلیل این مشکل نور کم بیرون یا فوکس دستگاه نیست. برای اینکه کمتر با چنین مشکلاتی مواجه شوید، باید از منبع تغذیه با کیفیت استفاده نمایید. چون در صورتی که منبع تغذیه کیفیت لازم را نداشته باشد، دستگاه آسیب دیده و تصاویر به هم خواهند ریخت.

دوربین مداربسته

سخن تکمیلی

امروزه در اکثر مکان‌ها از دوربین مداربسته استفاده می‌شود. برای اینکه بتوانید در هر مکانی تصاویر دوربین مداربسته را مشاهده و آنها را بررسی نمایید، باید این دوربین‌ها را به گوشی خود وصل نمایید. با انجام دادن این کار همیشه به تصاویر دوربین‌های مداربسته دسترسی خواهید داشت. در مواقعی که نمی‌توانید تصاویر دوربین مداربسته را روی گوشی خود مشاهده نمایید، باید مواردی مانند به هم ریختگی تنظیمات یا خارج شدن سوکت‌ها از محل خود و یا مشکل در اینترنت را مورد بررسی قرار داده و در صورت وجود مشکل، آنها را برطرف نمایید.

31

چگونه می‌توان دوربین مداربسته را به موبایل وصل کرد؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش وصل کردن دوربین مداربسته به موبایل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x