تغذيه

طرز تهیه رب گوجه فرنگی خانگی | نکات تهیه رب گوجه فرنگی خانگی

طرز تهیه رب گوجه فرنگی خانگی | نکاتی که باید در هنگام تهیه رب گوجه فرنگی خانگی بدانید

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه استفاده از غذا های کنسرو شده بیش از گذشته رواج یافته است و همگان واقف به ضرر هایی که ممکن است این غذا های کنسرو شده به بدن شما بزنند آگاه هستند یکی از مضرات این غذا های کنسرو  شده این است که مواد نگهدارنده در این محصولات زیاد است و باعث آسیب به بدن شما می شود.رب گوجه فرنگی یکی از محصولات کنسرو شده است که ما زیاد از آن استفاده می کنیم و  انواع مختلف غذاها به آن نیاز دارند.در واقع رب گوجه فرنگی یکی از چاشنی های مورد علاقه اکثر ایرانیان است. حال با توجه به ضرر های بیان شده برای آن ما در این مقاله قرار است به بررسی درست کردن رب گوجه فرنگی با استفاده از مخلوط کن بپردازیم که شما به راحتی می توانید آن را در خانه تهیه کنید و از رب گوجه فرنگی سالم و بهداشتی که خودتان ساخته اید استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

تهیه رب گوجه فرنگی با استفاده از مخلوط کن:

قبل از اینکه در مورد مواد لازم و مراحلی که شما باید طی کنید تا بتوانید رب گوجه فرنگی سالم داشته باشید را برای شما بیان کنیم میخواهیم ابتدا به مزایای و معایب و تفاوت هایی که رب گوجه فرنگی خانگی با رب های گوجه فرنگی کنسروی دارند بپردازیم و آن ها را در این قسمت از مقاله بررسی کنیم:

قبل از مصرف گوجه فرنگی باید به این نکته توجه کنید که این محصولات در اکثر غذا های ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد و سالم بودن و ایمن بودن آن  رابطه مستقیمی با سلامت شما دارد یعنی اگرشما از رب گوجه فرنگی نامرغوب استفاده کنید سبب می شود تا به سلامت شما ضرر برساند و یا استفاده از رب گوجه فرنگی های ناسالم شما را مریض می کند و از پا در می آورد پس هنگام استفاده از این ماده غذایی پرکاربرد دقت کافی را به عمل آورید.

مصرف بیش از اندازه گوجه فرنگی هم زیاد مفید نیست و مصرف آن زیاد توصیه نمی شود که برخی از دلایل آن به شرح زیر است:

 • گوجه فرنگی حاوی هیستامین است و استفاده مکرر از آن سبب ایجاد آلرژی هایی در برخی افراد مانند عطسه می شود.
 • گوجه فرنگی حاوی پتاسیم بوده است که باعث بیماری های کلیوی و خونی در خیلی از افراد می شود.
 • همچنین مصرف بیش از اندازه گوجه فرنگی در برخی از افراد باعث سردرد و میگرن می شود.

محصولات کنسروی معمولا در فناوری ساخت آن ها از مواد افزودنی استفاده می شود که این مواد افزودنی حاوی نیترات سدیم بوده اند که باعث افزایش فشار خون در آینده می شوند.رب خوش طعم گوجه فرنگی

همچنین در رب گوجه فرنگی از اسپارتام و نشاسته ذرت به عنوان مواد نگه دارنده استفاده می کنند که این مواد افزودنی و نگه دارنده می توانند به بدن آسیب برساند از جمله معایبی که این رب های گوجه فرنگی کنسروی که مواد افزودنی دارند این است که باعث سوزش معده در افراد و همچنین افرادی که دارای رفلاکس معده هستند باعث تشدید رفلاکس در آن ها می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خوراکی های مفید جهت تقویت حافظه کنکوری ها

به طور کلی می توان گفت که هر محصول غذایی که قرار است وارد رژیم غذایی شما شود مزایا و معایب بیشماری دارد و شما هنگام مصرف آن ها باید با اطلاع کافی و آگاهی لازم از سیستم بدنی خود آن ها را انتخاب و مصرف کنید

مواد غذایی مورد نیاز برای تهیه رب گوجه فرنگی با مخلوط کن:

 • ۶ کیلو گوجه فرنگی که قرار است شما با آن رب درست کنید.این گوجه فرنگی ها را خوب بشویید و از آن ها استفاده کنید
 • ۳ قاشق غذا خوری نمک که در مراحل انتهایی تهیه رب گوجه فرنگی به آن نیاز دارید.
 • ۴ قاشق غذا خوری روغن مایع . از روغن مایع هم برای این استفاده می شود که مانع از کپک زدن رب گوجه فرنگی شود.

طرز تهیه رب گوجه فرنگی با استفاده از مخلوط کن:

حالا برای آنکه بتوانید یک رب گوجه فرنگی با استفاده از مخلوط کن درست کنید می توانید مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید از این رب گوجه فرنگی سالم و بهداشتی خانگی تان لذت ببرید توجه کنید که هر کدام از این مراحل را سعی کنید با حوصله کافی انجام دهید:

 • در قدم اول برای تهیه رب گوجه فرنگی باید آن ها را خوب بشویید و بعد از آن را پوست بکنید و برای مراحل بعد خود را آماده کنید.
 • در مرحله بعدی دانه های گوجه فرنگی را از آن جدا کنید تا رب گوجه فرنگی شما تلخ نشود. اگر شما می خواهید که یک گوجه فرنگی سالم و بهداشتی داشته باشید باید این دانه ها را به دقت از آن خارج کنید تا رب شما تلخ نشود.
 • حال در مرحله سوم تهیه رب گوجه فرنگی باید خوب آن ها را خرد کنید و برای مراحل بعد آن ها را آماده کنید.
 • حال گوجه هایی که آن ها را با دقت خرد کردید را در ماهیتابه ریخته و آن را روی حرارت قرار دهید و اجازه دهید که نرم شود. در حین کار برای آن که بتوان روند نرم شدن را سریع تر کنید می توانید با یک قاشق گوجه فرنگی ها را فشار دهید تا روند نرم شدن تسریع شود.
 • اگر دلتان می خواهد که رب گوجه فرنگی تان طعم دار شود در این مرحله می توانید فلفل یا ادویه هایی که می خواهید را به آن اضافه کنید.همچنین در این مرحله می توانید سبزیجاتی که می خواهید را هم به رب گوجه فرنگی تان اضافه کنید تا گوجه فرنگی محبوب خانگی تان را آن طور که دوست دارید آماده کنید.
 • بعد از آن که رب های گوجه فرنگی کاملا نرم شده است حال آن را از روی اجاق برداشته و اجازه دهید تا کمی سرد شود تا برای مراحل بعدی آماده باشد.yfkZqAlc5RKt
 • حال در این مرحله بعد از این که کلیه مراحل بالا را با دقت و به درستی انجام داده اید می توانید با توجه به ظرفیت مخلوط کن خود گوجه فرنگی های خرد شده و نرم شده را داخل آن بریزید.
 • اگر می خواهید تا مراحل درست شدن رب گوجه فرنگی شما سریع تر اتفاق بیافتد می توانید مخلوط کن را در حالت تند یا سریع آن بگذارید و اجازه دهید که مواد کاملا مخلوط شود.
 • حال بعد از آنکه گوجه فرنگی ها کاملا مخلوط شد یک الک با تور درشت بردارید و مخلوط را از داخل آن رد کنید تا تفاله های آن خارج شود و خود محصول باقی بماند.
 • حالا بعد از آن که کاملا آب گوجه فرنگی از آن خارج شد مخلوط را روی حرارت در قابلمه بگذارید تا کامل آب باقی مانده در آن تبخیر شود و رب گوجه فرنگی شما قوام بیاید.
 • حال در این مرحله بعد از آن که کل آب گوجه فرنگی ها تبخیر شد می توانید در این مرحله نمک را به آن اضافه کنید.
 • حواستان باشد و توجه کنید که در هنگامی که رب گوجه فرنگی در ماهیتابه برروی حرارت قرار گرفته و در حال خارج شدن آب آن به طور کامل است درب ماهیتابه را نبندید چون باعث می شود تا آب تبخیر شده دوباره به داخل آن برگشته و کار شما بی فایده باشد.
 • حال مرحله ای است که شما باید منتظر بمانید تا رب گوجه فرنگی شما قوام بیابد و سفت شود پس باید برای  رسیدن به سطح دلخواه منتظر بمانید. تا سفتی آن به سطح دلخواه شما برسد.
 • حال زمانی که به سفتی مورد انتظار شما رسید می توانید آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید در یک محیط خنک سرد شود.
 • در مرحله بعد رب گوجه فرنگی را در ظرف های مخصوص آن ریخته و اجازه و مقداری روغن هم برروی آن ها بریزید تا مانع از کپک زدن آن ها شود .این ظروف مخصوص را از قبل آماده کنید.
 • رب گوجه فرنگی شما آماده است و می توانید آن را برای مصارف مختلف تان استفاده کنید و از یک رب گوجه فرنگی سالم و بهداشتی لذت ببرید.هر چند که در استفاده زیاد از رب گوجه فرنگی و گوجه فرنگی در مصارف کافی حتما دقت کافی را به عمل آورید و با توجه به رژیم غذایی و آگاهی از سلامتی بدن خود تعداد دفعات استفاده از آن را تعیین کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خاصیت شگفت انگیز خوراکی های زرد رنگ برای بدن

در این مقاله تلاش شد تا شما را با طرز درست کردن رب گوجه فرنگی با استفاده از مخلوط کن آشنا کنیم و همانطور که مشاهده کردید درست کردن رب گوجه فرنگی با استفاده از مخلوط کن کار اصلا سخت و پیچیده ای نیست و شما به راحت با چند بار امتحان کردن می توانید در این کار استاد شوید . مخلوط کن یکی از وسایل آشپزخانه است که می توان برای کاربرد های مختلفی از جمله تهیه رب گوجه فرنگی از آن استفاده کرد.

مخلوط کن یکی از وسایل محبوب آشپزخانه است که می توانید برای کاربرد های مختلف از آن استفاده کنید.حال اگر شما هم جز افرادی هستید که از مخلوط کن زیاد استفاده می کنید ممکن است در هنگام کار با آن دچار مشکل شوید و نیاز به تعمیر کار داشته باشید یا برای حل مشکلات مربوط به آن نیاز به مشورت با کارشناس داشته باشید برای این منظور می توانید از کارشناسان ما در ایبک امداد در تماس باشید یا در قسمت پرس و پاسخ سوالات خود را مطرح کنید و منتظر جواب از سمت کارشناسان ما باشید

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

طرز تهیه رب گوجه فرنگی خانگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طرز تهیه رب گوجه فرنگی خانگی | نکاتی که باید در هنگام تهیه رب گوجه فرنگی خانگی بدانید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا