تغذيه

کپسول قهوه چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

بسیاری از افراد عاشق این هستند که از کپسول قهوه استفاده کنند و برخی دیگر نیز تمایل به استفاده از آن ندارند. در واقع می توانیم کپسول قهوه را جایگزینی برای اسپرسو بدانیم اما آنچه که شرکت های تولید کننده کپسول قهوه ارائه می دهند تنها باعث راحت تر شدن کار کاربران می شود. کپسول قهوه به کاربرهای خانگی و شرکت های خدمات این اجازه را می‌دهد تا با فشردن یک دکمه اسپرسویی با کیفیت تهیه کنند. اما کپسول قهوه چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟ در این مقاله از ایبک امداد به بررسی کامل این موضوع می پردازیم.

کپسول قهوه چیست؟

کیسه های قهوه مانند چای کیسه ای می باشند اما جهت تهیه قهوه به کار گرفته شده اند. این کیسه ها از جنس فیلتر کاغذی هستند و داخل آنها از قهوه آسیاب شده پر شده است که در آب داغ قرار داده می شوند. بعضی از کیسه های قهوه مخلوطی از پودر قهوه و قهوه فوری می باشند. این کپسول ها تاریخ انقضا دارند که بر روی بسته بندی آنها درج شده است. برخی از تولیدکنندگان کپسول قهوه بر این باورند که می توان حتی پس از پایان تاریخ انقضا ماه ها و یا سالها از این کپسول ها استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که پودر قهوه بعد از آسیاب شدن تا حد زیادی طعم خود را از دست خواهد داد. بنابراین نباید انتظار زیادی از طعم آن داشته باشید.

ساختار کپسول قهوه به چه صورت است؟

همانطور که در بالا گفته شد کپسول قهوه توسط تولیدکنندگان برای راحتی و آسایش کاربران طراحی شده است. ساختار کپسول قهوه به صورت زیر می باشد.

 • درپوشی از جنس آلومینیوم
 • فیلتر بالایی که البته در برخی از کپسول ها وجود ندارد.

کپسول قهوه چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟

 • بدنه اصلی کپسول که حاوی پودر قهوه می باشد و جنس آن از پلاستیک یا آلومینیوم است.
 • فیلتر زیرین

مزایای استفاده کردن از کپسول قهوه چیست؟

قهوه از محبوب ترین نوشیدنی های جهان می باشد و هر کشور و منطقه ای نوع خاصی از این نوشیدنی را مورد استفاده قرار می دهند. در سال‌های اخیر تحولی عظیم در صنعت عرضه این نوشیدنی به وجود آمده و آن هم ورود کپسول قهوه به بازار می باشد. ممکن است شما هم اولین بار باشد که این اسم به گوشتان خورده است. کپسول قهوه در واقع یک محفظه جهت قهوه آسیاب شده است که دارای بسته بندی مشخص و مقدار معین از پودر قهوه می باشد که بدون نیاز به دستگاه این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند در کوتاه ترین زمان قهوه دلچسب و لذت بخش داشته باشند. در ادامه مطلب برخی از مزایای استفاده از کپسول قهوه را بیان می کنیم.

راحتی در استفاده از کپسول قهوه

کپسول های قهوه از پیش اندازه گیری شده اند و کاملا آسیاب شده هستند. شما می توانید با استفاده از کپسول قهوه در یک چشم بر هم زدن قهوه دلچسب و لذت بخش داشته باشید. با استفاده کردن از کپسول قهوه دیگر هیچ نگرانی در رابطه با مقدار آب، میزان فشردن پودر قهوه، دمای آب و … ندارید. کپسول قهوه به راحتی هر آنچه که شما برای داشتن یک نوشیدنی دلچسب نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا | ویژگی های قهوه عربیکا و روبوستا

تولید یک نوشیدنی خوشمزه

آسیاب کردن دانه قهوه همچنین فشردن آن و کوبیدن قهوه از روش های سنتی برای تهیه اسپرسو می باشند که بسیار زمان بر هستند. قهوه ای که در کپسول های قهوه موجود است از قبل آسیاب شده است و کاملاً اندازه‌گیری شده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. استفاده از کپسول قهوه هیچ نیازی به دانش و تخصص ندارد. شما می توانید بدون استفاده کردن از دستگاه قهوه ساز و دردسرهای مربوط به آن یک نوشیدنی دلچسب برای خود فراهم کنید.

صرفه جویی در انرژی و زمان

تهیه یک شات اسپرسو در دستگاه اسپرسو ساز دردسرهای خاص خودش را دارد و بسیار زمان ‌بر است و همچنین نیاز به مهارت کافی در استفاده از دستگاه دارد. اما با استفاده کردن از کپسول های قهوه آماده ساختن اسپرسو برای شما بسیار آسان می شود و زمان کمی صرف تهیه یک نوشیدنی خواهید کرد. دیگر لازم نیست برای تهیه قهوه و آسیاب کردن آن وقت زیادی صرف کنید.کپسول قهوه چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟ مهم نیست که شما مهارت کافی در تهیه قهوه را دارید یا خیر. با کپسول های قهوه می‌توانید طعم و عطر یک شات اسپرسو و یا قهوه عالی را برای خود تداعی کنید.

عدم نیاز به نظافت و تمیز کاری دستگاه

استفاده از کپسول قهوه بسیار راحت است و این محصول مانند استفاده کردن از دستگاه اسپرسو ساز باعث کثیف شدن دستگاه نخواهد شد و نیازی نیست وقت و انرژی برای تمیز کردن دستگاه مصرف شود. کپسول قهوه به اندازه تهیه اسپرسو به روش سنتی ریخت و پاش نداشته و موجب کثیف شدن نمی شود. تنها کاری که لازم است برای داشتن یک قهوه دلچسب انجام دهید این است که آب داغ تهیه کنید و کپسول قهوه را به آن اضافه کنید و سپس دکمه دستگاه را بفشارید.

طعم دلچسب با ماندگاری بالا

کپسول قهوه نسبت به قهوه سنتی برای مدت طولانی تازه می ماند. تا زمانی که این کپسول ها را باز نکرده اید طعم و بوی خوشایند قهوه در بسته بندی حفظ می شود. همچنین تا زمانی که شما این کپسول ها را باز نکنید به مدت ۱۸ ماه هیچ اتفاقی برای کپسول ها نمی افتد و همچنان تازگی خود را حفظ می کنند. به همین خاطر است که کپسول قهوه همیشه تازه می ماند. بسته بندی با کیفیت این کپسول ها از تماس آن ها با رطوبت و اکسیژن جلوگیری می کند.

انواع مختلف کپسول قهوه

شرکت نسپرسو انواع مختلف کپسول قهوه را در مدل های گوناگون به بازار عرضه کرده است. در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

 • کپسول اسپرسو: جهت تهیه یک شات اسپرسو ساده از این کپسول ها استفاده می شود.
 • کپسول بدون کافئین: این کپسول ها طعم تلخی دارند و بدون کافئین می باشند.
 • کپسول غلیظ: اگر تمایل دارید یک فنجان قهوه تلخ و غلیظ داشته باشید بهتر است از این کپسول ها استفاده کنید.
 • کپسول لانگو: این کپسول ها یک فنجان قهوه تلخ و غلیظ با مقدار کافئین زیاد به شما می‌دهند.
 • کپسول خالص: قهوه ای که در این کپسول ها وجود دارد از مکان های خاص تهیه می شود.
 • کپسول وریشن: این قهوه نیز دارای طعم متفاوتی می باشد .

شرکت تولید کننده کپسول قهوه

شرکت نسپرسو برای اولین بار اقدام به تولید کپسول قهوه کرده است. امروزه شرکت های زیاد دیگری در این زمینه فعالیت می‌کنند و به تولید کپسول قهوه پرداخته اند. از شرکتهای معتبری که کپسول قهوه تولید می کنند می‌توان به شرکت نسکافه و شرکت استارباکس اشاره کرد. شرکت نسکافه نوع دیگری از کپسول قهوه را اختراع کرده است. این کپسول ها در انواع مختلف و طعم های گوناگون به بازار عرضه شده‌اند و نه ‌تنها پودر قهوه دارند بلکه در آنها پودر کاکائو، پودر شیر، انواع مختلف دمنوش و چای نیز وجود دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت کپک زدن ماست درون یخچال|روش نگهداری صحیح ماست

چگونه با استفاده از دستگاه از کپسول قهوه استفاده کنیم؟

هر کپسول قهوه حاوی ۵ تا ۷ گرم قهوه می باشد. برندهای مختلف کپسول قهوه طرز تهیه مخصوصی نیز دارند. برای استفاده کردن از کپسول قهوه باید آنها را در جایگاهی که برای آن قرار داده شده است بگذارید و تنها با فشردن یک دکمه در زمانی کوتاه یک فنجان قهوه دلچسب تحویل بگیرید. فقط باید صبر کنید که آب به دمای مناسب برسد و سپس اهرم را فشار دهید. در این شرایط کپسول قهوه توسط اهرم دستگاه سوراخ می شود و آب وارد کپسول خواهد شد. در پایه نگهدارنده کپسول قهوه مربعی وجود دارد که موجب شکستن فویل کپسول قهوه می شود و با وارد شدن آب به کپسول، قهوه عصاره گیری خواهد شد و سپس از طریق نازل به داخل فنجان می ریزد.

استفاده از کپسول قهوه بدون دستگاه

در ادامه روش استفاده کردن از کپسول قهوه بدون دستگاه را توضیح می دهیم.

 • به کمک یک قیچی و یا چاقو قسمت بالایی کپسول را بشکنید.
 • درب کپسول قهوه را بردارید و پودر قهوه را داخل آب بریزید.
 • تمام پودر قهوه را داخل فنجان خالی کنید.
 • آب داغ را بر روی پودر قهوه ریخته و خوب هم بزنید تا قهوه کاملا حل شود.
 • فنجان را به مدت زمان ۳۰ تا ۶۰ ثانیه داخل مایکروویو قرار دهید.

نکات مهم جهت خرید دستگاه کپسول قهوه

چنانچه می خواهید اقدام به خرید دستگاه کپسول قهوه کنید و برای انتخاب سردرگم شده اید و نمی دانید کدام برند را خریداری کنید در ادامه نکات مهمی در این باره به شما کاربران گرامی توضیح می دهیم تا با خیال راحت انتخابی خوبی داشته باشید.

 • هنگام خرید دستگاه کپسول قهوه دقت کنید توقع شما از خرید این محصول فقط استفاده کردن از کپسول قهوه می باشد یا خیر.

کپسول قهوه چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟

 • با در نظر گرفتن اینکه چه مقدار قهوه در طول روز استفاده می کنید مخزن دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و بر آن اساس خرید خود را انجام دهید.
 • نکته دیگری که در هنگام خرید دستگاه کپسول قهوه باید مورد توجه قرار دهید این است که محفظه آن به اندازه کافی بزرگ باشد تا شما خیلی زود مجبور به تخلیه کردن آن نشوید.

کلام آخر

کپسول قهوه یکی از محصولات بی نظیر جهت آسان کردن پروسه تهیه قهوه می باشد که در مدت زمان کمی یک نوشیدنی دلچسب با طعم بی نظیر برای شما فراهم خواهد کرد. در این مقاله از ایبک امداد در مورد کارایی کپسول قهوه توضیح دادیم، همچنین انواع مختلف آن را برای شما عزیزان بیان کردیم. امیدواریم که این مقاله برای شما جذاب و مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

کپسول قهوه چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کپسول قهوه چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا