خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

هزینه لوله بازکنی با فنر سه نظام چقدر است؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

گرفتگی های لوله‌ فاضلاب مخصوصاً در شهرهای بزرگ و همچنین ساختمان‌های مسکونی و آپارتمان‌ها، امروزه گریبانگیر مردم شده است. برای رفع این گرفتگی‌ها روش‌های بسیاری وجود دارد مانند استفاده از فنرهای لوله بازکنی برقی و دستی، دستگاه‌های تراکم هوا، محلول‌های شیمیایی، محلول‌های خانگی و…

حتماً اسم دستگاه سه نظام را در لوله بازکنی شنیده‌اید و می‌خواهید بدانید که این دستگاه چیست و چه کاربردی دارد؟ عده کمی از افراد با این روش لوله باز کنی آشنا هستند و این ناآشنا بودن باعث شده تا افراد سودجو، سوء استفاده کرده و برای خدمات لوله باز کنی با سه نظام، هزینه‌های هنگفت دریافت کنند. در این مقاله از ایبک تصمیم گرفتیم که شما را باهزینه لوله بازکنی با فنر سه نظام آشنا کنیم تا در هنگامی که با متخصصین لوله بازکنی مواجه شدید، از شر کلاهبرداری‌ها در امان بمانید.

هزینه لوله بازکنی با فنر سه نظام چقدر است؟

بررسی چگونگی هزینه سه نظام لوله باز کنی برای هزینه نهایی، جهت رفع گرفتگی‌های لوله، به دلیل اختلافاتی است که بین کارفرمایان و سرویس کاران لوله بازکنی وجود دارد. به طور کلی می‌توان گفت که لوله فاضلاب به روش های فنرزنی با ژنراتور رفع می‌شود و تجربه هم نشان می‌دهد که این روش بهترین و مؤثرترین راه برای رفع گرفتگی‌های لوله فاضلاب است ولی بعضی اوقات فقط فنرزنی نمی‌تواند مشکل گشا باشد و باید از ابزاری به اسم سه نظام برای این کار استفاده کرد. به طور کلی می‌توان گفت توافق بین کارفرما و مجری، قبل از اجرای هر کار بهترین راه است که از اختلافات احتمالی جلوگیری کنید. زیرا بعد از اتمام کار لوله باز کنی، وقتی نوبت تسویه حساب می‌رسد این مرحله معمولاً چالش برانگیز خواهد شد، زیرا تکنسین و مشتری برای توافق قیمت، ممکن است با مشکل مواجه شوند. متأسفانه امروزه مردم آگاهی کاملی از قیمت‌های لوله بازکنی ندارند و سایت رسمی هم برای اعلام این قیمت‌ها وجود ندارد و همین باعث شده که افراد سودجو از شرایط پیش آمده سوء استفاده کرده و با تبلیغات زیاد و اعلام کردن قیمت‌های کمتر، باعث فریب مشتری شوند ولی بعد از تمام شدن کار، با بهانه تراشی‌هایی پول بیشتری درخواست می‌کنند. مثلاً می‌گویند که گرفتگی خیلی شدید بوده و یا اینکه ما از قطعات سه نظام بیشتری برای کار استفاده کرده‌ایم و به این بهانه‌ها، هزینه بیشتری درخواست می‌کنند. گاهی اوقات این افراد تخصص لازم را هم برای این کار ندارند و فقط با روش‌ها و ترفندهایی به شکل سطحی لوله را باز می‌کنند به این صورت بعد از مدتی متوجه می‌شوید که لوله دوباره دچار گرفتگی شده است.

حتما بخوانید:   باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با اسید | باز کردن لوله با اسید چه خطراتی دارد؟

حالا باید بدانید که هزینه لوله باز کنی سه نظام چه مقدار بوده و چرا بعضی از تکنسین‌ها هزینه بیشتری برای استفاده از این لوله بازکنی طلب می‌کنند؟ به طور کلی باید بگوییم که قیمت لوله بازکنی‌ها به وسیله اتحادیه آهنگران تعیین می‌شود و برای تعیین قیمت مواردی مانند شدت گرفتگی و سختی کار، متراژ فنری که مورد استفاده قرار گرفته، روش لوله بازکنی، مدت زمانی که برای این کار صرف شده، تعداد سه نظامی که برای لوله باز کنی مورد استفاده قرار گرفته و مواردی از این قبیل، قیمت نهایی را تعیین می‌کند. البته باید بدانید که سه نظام عمر مفیدی دارد ولی به این صورت نیست که با یک بار استفاده کردن زود خراب شود. معمولاً بعد از اینکه چند بار از آن استفاده می‌کنند مستهلک شده و باید عوض شود. وقتی که متخصص لوله باز کنی تصمیم به استفاده از فنرهای سه نظام لوله باز کنی می‌گیرد به دلیل استفاده از سه نظام، هزینه فنر زنی هم بیشتر خواهد شد.

گاهی اوقات نمی‌توان دستمزد مشخصی را برای کارهایی مثل لوله باز کنی و لوله کشی ارائه داد، به همین علت عرف قیمت‌های لوله بازکنی به وسیله فنر سه نظام، باید قبل از شروع کار ارائه شود و کارفرما کار را سبک سنگین کرده و هزینه منطقی و معقول تعیین کند. به دلیل نبودن یک اتحادیه قوی و ضعف در سیستم مدیریت اصناف، شکایت از لوله بازکنی‌هایی که قیمت زیاد دریافت می‌کنند، به سرانجام نخواهد رسید پس بهتر است ابتدا مشتری و کارفرما برای یک اجرت و دستمزد منطقی با هم توافق کنند تا رضایت هر دو طرف جلب شود.

هزینه لوله بازکنی

چه عواملی بر هزینه لوله بازکنی سه نظام تأثیرگذار هستند؟

اگر برای لوله بازکنی، بیشتر از یک سه نظام استفاده شده باشد، باید تعداد سه نظام‌ها را در قیمت ضرب کنید. برای اینکه از هزینه‌های اضافه جلوگیری کرده باشید بهتر است که در صورت شدید نبودن گرفتگی، از روش فنرزنی استفاده کنید و اگر هم نیاز شد که حتماً از روش سه نظام استفاده شود، متخصص لوله باز کن وظیفه دارد قیمت تمام شده را به مشتری بگوید و ابتدا برای هزینه توافق کنند تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

دستگاه سه نظام لوله بازکن چیست؟

سه نظام لوله باز کن یک قطعه‌ای است که از آن در دستگاه های لوله بازکنی استفاده می‌کنند و وظیفه دارد فنری که در حال چرخیدن است را نگه دارد تا به طرف اطراف پرت نشود و این باعث شده امنیت استفاده کردن از فنرهای لوله باز کن برقی افزایش پیدا کند. اگر در فنرهای برقی لوله بازکن این قطعه نباشد، احتمال دارد فنر پرت شده و گاهی هم برای شما خطر را آفرین باشد.

حتما بخوانید:   شیر یک طرفه فاضلاب | کاربرد و مزایای استفاده از شیر یکطرفه

دستگاه سه نظام باعث می‌شود که فنر در همه حالت‌های دورانی انتقالی و وضعی چرخانده شود و این باعث خواهد شد فنر به صورت هدفمند به تمام قسمت‌های لوله فاضلاب برخورد کند و حتی عمل رسوب تراشی را هم به خوبی انجام دهد. به این وسیله می‌توانید از گرفتگی‌های بعدی فاضلاب هم جلوگیری کنید زیرا نه تنها لوله باز می‌شود بلکه رسوب تراشی هم انجام می‌گیرد.

جنس این وسیله از فلزاتی مثل برنج، چدن و آلومینیوم بوده و معمولاً سه پارچه است که به وسیله فنرهای مخصوص به هم وصل می‌شوند. البته باید بگوییم که سه نظام لوله باز کنی اشکال مختلفی داشته و قیمت‌های آن هم متفاوت است.

در حقیقت می‌توان گفت این ابزار یک سیستم تعلیق برای فنرها است که با سفت و شل کردن و همچنین حرکات چرخشی، از حرکت‌های معمولی فنر به طرف عقب و یا جلو استفاده می‌کند و باعث خواهد شد که فنر، رسوبات ته نشین شده را هم بتراشد.

در ادامه باید این نکته مهم را هم بگوییم هرچند که استفاده از سه نظام لوله باز کنی جزو ابزار حرفه‌ای بوده و برای رسوب تراشی هم بسیار مناسب است ولی متأسفانه امروزه بعضی از لوله بازکن ها از این دستگاه به عنوان روشی برای گرفتن هزینه‌های بالاتر و کلاهبرداری از مردم استفاده می‌کنند.

کاربرد دستگاه‌های سه نظام لوله بازکنی

معمولاً لوله‌ها به دلایل مختلفی دچار گرفتگی می‌شوند که می‌توانند دردسر بزرگی را برای شما ایجاد کنند. مخصوصاً اگر این گرفتگی‌ها شدید باشد و نتوانید با روش‌های خانگی آن را رفع کنید. در این صورت تنها راهی که برای شما باقی می‌ماند این است که به شرکت‌های خدماتی لوله بازکنی مراجعه کنید. این شرکت‌ها در هنگام کف تراشی و لایروبی چاه فاضلاب، از تجهیزاتی استفاده می‌کنند که بر حسب نوع گرفتگی و جنس لوله، تعیین می‌شود. دستگاه تراکم هوا، فنر زنی، فنر زدن با دریل و… روش‌های متداولی هستند که برای باز کردن لوله‌های فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای اینکه این روش‌ها عملکرد بهتری داشته باشد از قطعه‌ای به نام سه نظام استفاده می‌شود.

همانطور که گفتیم سه نظام از سه قسمت درست شده که به وسیله فنر به یکدیگر متصل می‌شوند. دینام دستگاه‌های لوله بازکنی به وسیله تسمه به سه نظام متصل شده و وقتی که متخصص لوله بازکنی دسته را فشار می‌دهد، آنگاه سه نظام به فنر چسبیده و آن را به خوبی نگه می‌دارد و این باعث خواهد شد که فنر به اطراف پرت نشود و بتواند در داخل لوله در همه جهات راست و چپ حرکت کند. این کار باعث خواهد شد که گرفتگی‌های سخت هم به وسیله این دستگاه برطرف شود. در دستگاه لوله بازکنی بسته به قدرتی که دینام دارد، حدود ۳ تا ۱۵ سه نظام قرار می‌دهند و به دلیل وصل بودن سه نظام به دینام، دینام فنر را می‌چرخاند و سه نظام هم با نگه داشتن این فنر، باعث خواهد شد فنر بهتر چرخیده و گرفتگی با سرعت بیشتری رفع شود.

حتما بخوانید:   بهترین مایع بوگیر فاضلاب | دلایل ایجاد بوی بد در توالت چیست؟

انواع سه نظام

سه نظام در دو نوع اتوماتیک و آچاری وجود دارد. تفاوت آنها هم در روش مته و همچنین نگه داشتن آن می‌باشد. سه نظام‌های آچاری برای اینکه باز و بسته شوند، آچارهای مخصوص دارند ولی سه نظام اتوماتیک به وسیله دست باز و بسته می‌شود. سه نظام باعث خواهد شد که فنرها در حالت‌های مختلفی در داخل لوله بچرخند و همین عقب و جلو یا چپ و راست رفتن فنرها، باعث کنده شدن رسوبات می‌شود و به این صورت گرفتگی به طور کامل برطرف شده و شما تا مدت‌های زیادی هم نیازی به استفاده از لوله بازکنی ندارید.

استفاده از روش‌های معمولی برای رفع گرفتگی، فقط باعث می‌شود گرفتگی لوله رفع شود ولی اگر به دلیل رسوبات قطر لوله کوچک شده باشد، ممکن است دوباره بعد از گذشت مدت کوتاهی لوله دچار گرفتگی شود. در این صورت شما مجبورید دیواره داخل لوله را رسوب تراشی و لایروبی کنید.

هزینه لوله بازکنی

سخن پایانی

برای رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب، استفاده از فنرهای لوله بازکنی بسیار مؤثر است و گاهی هم این کار به وسیله دریل انجام می‌شود ولی گاهی ممکن است به وسیله فنر زنی گرفتگی برطرف نشود و گرفتگی شدید باشد. در این صورت می‌توان با اضافه کردن یک قطعه به اسم سه نظام به خوبی عملکرد فنرزنی را افزایش داد. استفاده کردن از این قطعه در فنر زنی، باعث می‌شود گرفتگی سریع‌تر باز شده و لوله‌ها علاوه بر باز شدن، لایروبی و رسوب زدایی شوند. به این صورت شما تا مدت‌های زیادی دیگر به استفاده از لوله بازکنی نیاز پیدا نخواهید کرد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

هزینه لوله بازکنی با فنر سه نظام چقدر است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دستگاه سه نظام لوله بازکن چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x