آرایشی

نحوه مراقبت و نگهداری از موهای کراتینه شده

موهای کراتین شده به مراقبت بیشتری نیاز دارند. بعضی از بانوان برای آنکه از موهای بدون حالت و وز خود راحت شوند، اقدام به کراتینه کردن موهای خود می کنند. مراقبت کردن از موی کراتینه شده و روش مراقبت و نگهداری از آن اصولی دارد که در این مقاله آنها را مرور می کنیم. استفاده از انواع ماسک های تقویت مو و نرم کننده ها برای پایداری موهای کراتینه بسیار اهمیت دارد. مراقبت کردن از مو در همه شرایط اصلی مهم در رعایت اصول زیبایی و بهداشت پوست و مو می باشد. بایدها و نبایدهایی پس از کراتینه کردن موها وجود دارد که حتماً باید رعایت شود.

چه کسانی نمی توانند موی خود را کراتینه کنند؟

کراتینه کردن موها برای بانوانی که باردار هستند ممنوع می باشد. علاوه بر آن چنانچه کسی نسبت به فرمالدئیدها و آلدئیدها حساسیت دارد نباید کراتین انجام دهند. موهایی که آسیب دیده اند نیز گزینه مناسبی برای کراتینه کردن نمی باشند زیرا مقاومت این موها در برابر اتو کشی بسیار پایین است و باعث آسیب جدی به مو خواهد شد.

در روزهای اول پس از انجام کراتینه مو چگونه از آنها مراقبت کنیم؟

پس از انجام کراتین بر روی مو مراقبت خاصی باید انجام شود که در ادامه در مورد آن توضیح می دهیم.

  • افرادی که دارای موهای بلندی می باشند و با کراتین کردن، موی خود را صاف کرده اند باید دقت کنند که تا ۴ روز پس از کراتینه کردن مو آنها را زیاد دستکاری نکنند زیرا احتمال پیچ خوردگی موها وجود دارد. مخصوصاً هنگام خواب، در چند روز اول باید بیشتر مراقب موهای خود باشید.
  • تا چند روز پس از انجام کراتینه مو به هیچ عنوان از سنجاق سر و یا کش استفاده نکنید.
  • تا ۳ روز پس از انجام کراتینه مو از خیس کردن آنها خود داری کنید و اگر به هر دلیلی موی شما خیس شد، فوراً آن را با سشوار خشک کنید.
حتما بخوانید:   ترمیم ناخن شکسته با روش های آسان و راحت

مراقبت کردن از موی کراتین شده کوتاه بسیار راحت تر از موی بلند می باشد. موها پس از انجام کراتینه دارای جلوه خاصی می شوند و برای آن که همیشه زیبا و مرتب دیده شوند باید به صورت اصولی از آنها مراقبت کرد.

new theme

نحوه شستن موهای کراتینه شده

یکی از مهم‌ترین نکات مراقبت از موهای کراتینه شده، استفاده کردن از شامپوی مخصوص می باشد. دقت کنید پس از آن که موهای خود را کراتینه کردید حتما باید از شامپوهایی استفاده کنید که فاقد سولفات و سدیم کلراید باشند.نحوه مراقبت و نگهداری از موهای کراتینه شده استفاده از این شامپوها می تواند باعث ماندگاری بیشتر کراتین بر روی موهای شما شود. این مورد درباره ماسک مو و نرم کننده نیز باید رعایت گردد و لازم است ماسک مو و نرم کننده ای استفاده کنید که سدیم کلراید و سولفات نداشته باشد. چنانچه توان مالی خرید شامپو های مخصوص برای موهای کراتینه شده را ندارید، از شامپو بچه نیز می توانید استفاده کنید. علاوه بر آن برای تقویت موهای خود از روغن آرگان نیز می‌توانید بر روی موهای خود استفاده کنید. روغن آرگان می‌تواند در حفظ رطوبت مو بسیار موثر باشد.

بهترین شامپو جهت موهای کراتینه شده

برای شستن موهای کراتینه شده همانطور که گفتیم باید از شامپویی استفاده کنید که سولفات و سدیم کلراید نداشته باشد. پس بهتر است از ماسک و شامپو ویژه موهای کراتین شده استفاده کنید. برای این که بتوانید بهترین ماسک و شامپو را خریداری کنید بهتر است با آرایشگری که موهای شما را کراتین کرده است مشورت کنید. خیلی از آرایشگاه ها این محصولات را جهت فروش در اختیار مشتریان قرار می دهند. شامپوهای مخصوص کراتینه مو حاوی پروتئین هستند و برای حفظ درخشندگی مو، ساختار مو و جلوگیری از وز شدگی موثر می باشند.

پس از شستن موهای کراتینه شده چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

همانطور که گفتیم کراتینه کردن مو فقط ابتدای راه است و مراقبت هایی باید پس از آن انجام شود. یکی از موارد مهمی که باید مورد توجه قرار دهید این است که پس از شستشوی موی کراتینه شده مواردی را نیز باید رعایت کنید که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

  • پس از شستن موهای خود حتماً از حوله لطیف و نرم استفاده کنید و زمان خشک کردن مو از ساییدن مو و ضربه زدن به آن خودداری کنید.
  • رطوبت موها را می توانید با باد سرد سشوار کاملا خشک کنید و در پایان از یک برس چوبی استفاده کنید و موهای خود را شانه کنید.
  • سعی کنید زیاد موهای خود را نشویید زیرا شستشوی مداوم هم باعث می شود که عمر کراتین موهای شما کمتر شود.
  • اگر موهای شما چرب نیستند شستن آنها دو بار در هفته کافی می‌باشد.
  • درمان چربی مو به کمک مواد طبیعی تاثیر زیادی در روند مراقبت از موهای کراتینه شده دارد.
حتما بخوانید:   انواع مدل های کاشت ناخن بر طبق فرم دست و انگشتان

مراقبت از موی کراتینه شده در استخر

آب کلر دار و آب شور می تواند به موهای شما آسیب زیادی وارد کند. همچنین آب کلر دار می تواند باعث شود که کراتینه موها از بین برود. پس حتماً به یاد داشته باشید که قبل از شنا کردن از کلاهک مخصوص استفاده کنید و موی خود را کاملاً بپوشانید و یا می توانید ابتدا موهای خود را با آب بشویید و از نرم کننده بدون آبکشی استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا از نفوذ آب شور و کلر به ساختار موی شما جلوگیری شود. پس از شنا کردن نیز سریعاً موهای خود را آب بکشید.

چه شامپویی برای موی کراتینه شده مناسب است؟

نگهداری از موها پس از کراتینه کردن بسیار اهمیت دارد تا جایی که به بالش زیر سر خود نیز باید دقت کنید. علت شکنندگی موها و نازک شدن آن در اغلب مواقع به علت استفاده از لوازم خوابی می باشد که دارای پارچه های نامرغوب و حساسیت زا هستند. پس برای نگهداری و مراقبت از موهای خود به بهترین شکل از بالش های ابریشمی و ساتنی استفاده کنید. نکته مهم این است که استفاده از بالش ابریشمی و ساتنی میزان اصطکاک موی شما را با بالش بسیار کاهش می دهد و در نتیجه موجب شکنندگی کمتر موها خواهد شد. نحوه مراقبت و نگهداری از موهای کراتینه شدهبالش های دیگر رطوبت مو را گرفته و به ساختار مو آسیب می رسانند در حالی که بالش ابریشمی و ساتن باعث حفظ رطوبت موی شما خواهد شد و موهای شما برای مدت طولانی براق و صاف خواهد ماند.

فعالیت بدنی پس از انجام کراتینه مو

در روزهای اول پس از انجام کراتینه کردن مو از فعالیت های زیاد بدنی خودداری کنید. به طور مثال از رفتن به باشگاه و سالن ورزشی حداقل سه روز خودداری کنید و پس از آن در دو هفته بعدی، فعالیت ورزشی خود را به صورت متوسط انجام دهید و از انجام فعالیت های شدید پرهیز کنید زیرا می تواند باعث از بین رفتن حالت موهای شما شود و به علت نیاز به شستن موها در نهایت آسیب به موها بیشتر خواهد شد.

آیا می توان موهای کراتینه شده را اتو کشید؟

همانطور که می دانید کراتینه کردن مو برای صاف شدن آن می‌باشد. بنابراین لزومی ندارد که حساسیت به خرج دهید و باز هم اقدام به صاف کردن موهای خود با اتو کنید. استفاده از اتو و یا بابلیس باعث آسیب به موها و خشکی آنها خواهد شد. بنابراین تا جایی که ممکن است از وسایل حرارتی برای موهای کراتینه شده استفاده نکنید و بهتر است پس از کراتینه کردن مو و شستن آن اجازه دهید که موهای شما به شکل طبیعی خشک شوند.

حتما بخوانید:   مناسب ترین ریش تراش برای آقایان کدام است؟

new theme

استفاده کردن از نرم کننده را فراموش نکنید

کراتینی که برای صاف کردن موها در فرایند کراتینه کردن مورد استفاده قرار می گیرد، روغن طبیعی موها را از بین می‌برد و باعث خشک شدن پوست خواهد شد. بنابراین توصیه می شود جهت بازگرداندن رطوبت به موهای خود از موادی که چرب هستند استفاده نکنید. در عوض می توانید از یک مرطوب کننده و یا نرم کننده با کیفیت استفاده کنید و رطوبت موهای خود را تامین کنید. همچنین لازم است بعد از شامپو زدن به موها آنها را با نرم کننده شسته و سپس آبکشی کنید. میزان استفاده کردن شما از نرم کننده بستگی به موی شما دارد. همچنین برای آنکه دوام کراتینه روی موهای شما بالا برود، بهتر است از برخورد مستقیم نور خورشید به موهای خود جلوگیری کنید. با در نظر گرفتن شرایط مو و جنس آن می توانید از آلوئه ورا نیز برای تقویت موهای خود و همچنین به عنوان یک نرم کننده طبیعی استفاده کنید.

آیا می توان پس از کراتینه کردن مو آنها را رنگ کرد؟

بهتر است قبل از آن که اقدام به کراتینه کردن موهای خود کنید آنها را رنگ کنید و نگران اینکه به موهای شما آسیب وارد شود و یا اینکه اثر مواد کراتین کم شود نباشید.نحوه مراقبت و نگهداری از موهای کراتینه شده اما اگر این کار را انجام ندادید و بدون آن که موهای خود را رنگ کنید، کراتینه کردید پس از آن سه هفته باید صبر کنید و از رنگ کردن موهای خود در این سه هفته خودداری کنید.

سخن پایانی

داشتن موهایی سالم و زیبا از مواردی است که بیشتر افراد به دنبال دست یافتن به آن می باشند. اصول نگهداری از موی کراتینه شده آسان است و شما می توانید با کمک شامپوها و ماسک های مخصوص موی کراتینه شده، به راحتی از موهای خود مراقبت کنید و اثر کراتینه مو را برای مدتی طولانی تر حفظ کنید.

31

نحوه مراقبت و نگهداری از موهای کراتینه شده

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه مراقبت و نگهداری از موهای کراتینه شده

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x