خدمات باربری و اسباب کشی

روش حمل کردن ماشین لباسشویی |  نحوه بسته بندی ماشین لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از سنگین ترین لوازم خانگی ماشین لباسشویی است، که احتمال دارد حتی فکر کردن به جابجایی ماشین لباسشویی شما را دچار استرس کند. همیشه افرادی که اثاث کشی می کنند به این موضوع فکر می‌کنند که چه کاری برای جابجایی ماشین لباسشویی باید انجام داد. البته اگر که جا به جایی ماشین لباسشویی به طور اصولی و درست انجام بگیرد نه تنها این کار سخت نیست بلکه شما می توانید آن را به راحتی و بدون وارد کردن آسیب دستگاه انجام بدهید. در ادامه مقاله نحوه جابجایی ماشین لباسشویی در اثاث کشی را برایتان بیان خواهیم کرد.

اقدامات لازم قبل از بسته بندی ماشین لباسشویی

برای جابجا کردن ماشین لباسشویی فقط بستن درب دستگاه و کشیدن دستگاه از برق کافی نمی باشد و شما باید یک سری اقدامات ضروری را قبل از بسته بندی کردن دستگاه انجام بدهید تا حمل و نقل برای شما آسان شود و باربری هم صحیح و درست انجام گیرد. در ادامه مقاله بعضی از اقدامات ضروری را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 • اول از همه شما باید دیگ ماشین را به طور کامل خالی کنید.
 • پس از آن مطمئن شوید که در داخل دیگ ماشین لباسشویی آب وجود نداشته باشد.
 • سپس شیر آب ورودی دستگاه را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا شیر به طور کامل بسته شود.
 • بهتر است که درب دستگاه را برای دو ساعت باز بگذارید تا داخل ماشین لباسشویی به طور کامل خشک شود و فضای داخلی آن بو نگیرد.
 • بعد از انجام این کار ماشین لباسشویی را از برق بکشید.
 • حالا در این مرحله باید شلنگ آب ماشین لباسشویی را به آرامی باز کنید به صورتی که هیچ ضربه ای به شلنگ وارد نشود.
 • شما می توانید این شلنگ ها را به طور جداگانه در داخل نایلون و کارتون قرار بدهید.
 • سپس تمامی قطعات کوچک مانند مهره های اتصالات ماشین و پیچ ها را به دقت جمع کنید و در داخل یک نایلون بگذارید.
 • پیچ هایی که در ابتدای نصب کردن دستگاه باز کرده بودید را مجدداً به همراه لنگری که پشت دستگاه قرار دارد ببندید.
 • اگر اصول بستن پیچ حمل ماشین لباسشویی رعایت نشود امکان دارد که هنگام جابه‌ جا جا کردن ماشین لباسشویی بدنه تعادل خود را از دست بدهد و باعث خسارت زیادی بشود، پس بهتر است که شما اصول بستن پیچ حمل ماشین لباسشویی را رعایت نمایید تا مشکلی برای دستگاه شما ایجاد نشود.

حمل کردن ماشین لباسشویی

 نحوه بسته بندی ماشین لباسشویی برای حمل و نقل

اگر که دقت کرده باشید هنگام خرید ماشین لباسشویی آن را در لایه ای از پلاستیک حبابی و یا یونولیت قرار می دهند تا آسیبی به دستگاه وارد نشود و خط و خش هنگام جا به جایی بر روی دستگاه ایجاد نشود، پس شما هم برای حمل کردن ماشین لباسشویی می توانید از یونولیت و یا پلاستیک حبابدار استفاده نمایید. در ادامه مقاله نحوه بسته بندی ماشین لباسشویی را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

 • بهتر است که برای اطراف دستگاه از یک یونولیت استفاده نمایید، یونولیت را در اطراف دستگاه قرار بدهید.
 • بعد از انجام این کار شما می توانید دور تا دور ماشین را به صورت کامل با پلاستیک حبابدار بپوشانید. باید اطراف آن را به خوبی سفت نماید تا پلاستیک از دور دستگاه باز نشود.
 • بعد از آن به منظور سفت کردن ماشین لباسشویی شما می توانید آن را به وسیله یک طناب ببندید.
 • اگر که کارتن ماشین لباسشویی وجود دارد و آن را دارید می توانید بعد از بستن طناب در دور تا دور ماشین لباسشویی، ماشین لباسشویی خود را درون کارتن قرار دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارائه خدمات حمل بار با نیسان | تعرفه خدمات حمل و نقل کالا با نیسان

 برای جابجا کردن ماشین لباسشویی چه کاری باید انجام داد؟

برای جا به جا کردن ماشین لباسشویی شما می توانید با احتیاط کامل و مطابق مراحلی که در ادامه مقاله برایتان بیان می کنیم پیش بروید:

 • به این نکته دقت کنید که جابجا کردن ماشین لباسشویی مانند یخچال حتماً باید به صورت ایستاده انجام بشود و از چرخیدن ماشین لباسشویی تا حد ممکن خودداری کنید، شما می توانید برای حمل کردن ماشین لباسشویی بر روی زمین از چرخ های باربر نیز استفاده کنید.
 • برای بالا بردن لباسشویی از پله و یا قرار دادن آن در ماشین باربری باید دونفر بخش پایینی ماشین لباسشویی را بگیرند و یک نفر هم از بالا بر کل ماشین لباسشویی تسلط داشته باشد تا از سقوط کردن آن جلوگیری شود.
 • سعی کنید که درون ماشین باربری محل ثابتی را برای ماشین لباسشویی خود انتخاب نمایید.
 • به این نکته توجه داشته باشید که اجسام سنگین را نباید بر روی ماشین لباسشویی قرار دهید .

چگونه می توانیم از وارد شدن آسیب به لباسشویی هنگام جابه‌جایی جلوگیری کنیم؟

به احتمال زیاد پس از جابجا کردن ماشین لباسشویی، اقدام به راه اندازی مجدد آن در مکان جدید خواهید کرد پس کیفیت حمل کردن ماشین لباسشویی در سلامت دستگاه تأثیر دارد به همین دلیل در ادامه مقاله نحوه جابجا کردن ماشین لباسشویی بدون وارد شدن آسیب به آن خواهیم پرداخت. تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • به منظور حفظ سلامت لباسشویی و پیش نیامدن مشکلی در نصب مجدد ماشین لباسشویی، مهمترین نکته طریقه بسته بندی ماشین لباسشویی می باشد.
 • همانطور که در قبل گفتیم بهتر است که با قرار دادن یونولیت در دور دستگاه از وارد شدن ضربه و صدمه با آن جلوگیری کنیم .
 • اگر که پلاستیک حباب دار نداشتید می توانید از یک پارچه برای دورتادور ماشین لباسشویی استفاده کنید.
 • بهتر است که برای جا به جا کردن دستگاه در بین طبقات و پله ها از شرکت باربری کمک بگیرید تا آنها برای تان دستگاه را جابجا کند و به صورت اصولی ماشین لباسشویی شما جا به جا شود.

ماشین لباسشویی رو باید کجا نصب کنیم؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ماشین لباسشویی را باید کجا نصب کنیم؟ محلی که ماشین لباسشویی را قرار می دهید باید جایی باشد که به پریز برق و لوله کشی آب نزدیک باشد، اگر چنین شرایطی مهیا بود شما می توانید به راحتی ماشین لباسشویی خود را در آن محل قرار دهید و به راحتی آن را نصب کنید. در خانه های بزرگ و لوکس به طور معمولی فضای جدا برای نصب کردن ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده است اسم این فضا رختشوی‌خانه و یا laundry می باشد، که در این مکان یک ماشین لباسشویی و یک خشک کن قرار می گیرد، حتی میز اتو و کمد لباس هم در این اتاق قرار گرفته می شود. اما در خانه هایی که معمولی هستند و کوچک هستند این مکان وجود ندارد، اکثر آپارتمان های امروزی به این شکل هستند در آپارتمان های امروزی معمولاً ماشین لباسشویی را در آشپزخانه ها قرار می دهند اگر که شما امکانش را دارید می توانید برق و آب را مهیا کنید کار خیلی راحت تر می شود. مکان های زیادی وجود دارد که برای ماشین لباسشویی مناسب است. در ادامه مقاله بعضی از محل‌های مناسب برای نصب کردن ماشین لباسشویی برای بیان خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 • آشپزخانه
 • حمام
 • راهرو
پیشنهاد آی‌بک امداد :  حمل بار سبک و سنگین در طبقات آپارتمان ها

نصب ماشین لباسشویی در آشپزخانه

بهترین مکان برای نصب کردن ماشین لباسشویی در آشپزخانه بین کابینت های آشپزخانه می باشد. شما کشو و قفسه های زیادی را در دسترس دارید و می توانید مواد شوینده را در نزدیکی دستگاه قرار بدهید. همچنین شما دسترسی به لوله کشی تخلیه فاضلاب، آب و برق دارید. توجه داشته باشید که معمولا عمق کابینت در آشپزخانه از عمق دستگاه کمتر است پس مکانی را پیدا کنید و در نظر بگیرید که ماشین لباسشویی شما وسط راه نباشد. در غیر این صورت هنگام حرکت یا آشپزی امکان دارد که ماشین لباسشویی زیادی مزاحم باشد.

نصب ماشین لباسشویی در حمام

شاید این سوال برایتان پیش بساید که ماشین لباسشویی در آشپزخانه نصب کنیم و یا حمام؟ در کل نمی توان در این مورد نظر داد اگر که فضای حمام خیلی بزرگ است و فضای مناسب برای قرار دادن دستگاه را دارید می توانید ماشین لباسشویی را در حمام نصب کنید. اما اگر که حمام شما کوچک است بهتر است به فکر نصب کردن ماشین لباسشویی خود در حمام نباشید. در حمام لوله کشی آب و لوله کشی فاضلاب وجود دارد ولی نکته ای که وجود دارد این است که آب و رطوبت به بدنه ماشین لباسشویی آسیب می زند و طول عمر دستگاه را کمتر می کند.  شما به هیچ وجه نباید برای طولانی مدت دستگاه را در مکانی پر از بخار است قرار بدهید. اگر که فضای حمام و رختکن جدا و مجزا باشد مشکلی وجود ندارد و شما می توانید ماشین لباسشویی خود را در حمام نصب کنید.

نصب ماشین لباسشویی در راهرو

یکی از مکان های مناسب برای قرار دادن ماشین لباسشویی راهروی داخلی منازل می باشد. این فضا برای رفت و آمد است و کاربرد دیگری ندارد. در صورتی که تعداد افراد خانواده کم است، شما می توانید از راهرو به عنوان اتاق رختشویی استفاده نمایید.

حمل کردن ماشین لباسشویی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد روش حمل کردن ماشین لباسشویی را برایتان بیان کرده و مناسب ترین محل برای قرار دادن ماشین لباسشویی را برایتان توضیح دادیم تا به راحتی بتوانید محل مناسب برای قرار دادن ماشین لباسشویی را پیدا کنید. اگر که سوالی در مورد ماشین لباسشویی و نصب آن داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند .

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش حمل کردن ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

 برای جابجا کردن ماشین لباسشویی چه کاری باید انجام داد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا