تعمیراتتعمیرات اجاق گاز

روش عوض کردن لامپ فر در پنج مرحله و در سریعترین حالت ممکن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

عوض کردن لامپ فر کار بسیار آسانی می باشد و شما می توانید در سریع ترین حالت ممکن این کار را انجام دهید. در بعضی از اوقات هنگامی که از فر استفاده می کنید امکان دارد که لامپ فر به مشکل بخورد. شما می توانید با نکات و مراحلی که در ادامه مقاله برایتان بیان کردیم لامپ فر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن تعویض کنید. شما می توانید در ۵ مرحله ساده لامپ فر خود را تعویض کنید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره عوض کردن لامپ فر بدانید.

عوض کردن لامپ فر

لامپ های کوچکی که در فر وجود دارند کاربرد زیادی در استفاده کردن از فر نیز دارد. در هنگام پخت مواد غذایی شما می توانید میزان پخته شدن مواد غذایی خود را در فر با استفاده از کمک نور لامپ آن بررسی کنید. وقتی که شما می خواهید فر خود را تمیز کنید می توانید از لامپ هایی که در فر وجود دارد نیز کمک بگیرید.

لامپ های فر بسیار مهم هستند زیرا با وجود آنها ما می توانیم داخل فر را چک کنیم هرچند که بعد از خارج کردن ظرف غذا می توانیم آنها را ببینیم ولی باز هم بودن لامپ می تواند بسیار مفید باشد و نبودن آن هم خوشایند نیست سوختن لامپ مشکلی است که شما به راحتی می توانید آن را برطرف کنید.

راه ساده برای برطرف کردن مشکل سوختن لامپ فر

بهترین و ساده ترین راه برای حل مشکل این است که شما لامپ سوخته را عوض کنید برای این کار سینی ها و وسایل کاربردی را از داخل بیرون آورده و پوشش محافظ لامپ را هم در آورید پوشش محافظ لامپ را باز کنید و سپس آن را بیرون بیاورید و دوباره لامپ جدید را سر جای آن بسته و بچرخانید.

 اگر لامپ روشن نشد چه کاری انجام دهیم؟

عوض کردن لامپ فر

در مرحله اول شما باید از سوخته شدن لامپ فر مطمئن شوید زیرا احتمال دارد اصلا لامپ نسوخته باشد و اتصال برق قطع باشد اگر از سوختن لامپ اطمینان پیدا کردید برای تعویض کردن لامپ سوخته می توانید مدل لامپ هالوژنی را تهیه کنید و جایگزین لامپ سوخته کنید فقط دقت داشته باشید که روی لامپ را محکم ببندید تا در هنگام روشن شدن فر، گرما باعث افتادن آن نشود اگر بازهم لامپ روشن نشد می توانید با تکنسین مربوطه تماس بگیرید.

به طور معمول وقتی که لامپ فر خراب می شود توجه زیادی به آن نمی کنیم . در بعضی اوقات بنا به دلایل مختلفی لامپ فر یا حباب لامپ به مشکل می‌خورد یا می سوزد. توجه کنید مراحلی که برایتان بیان کردیم به صورت خلاصه می باشد برای توضیحات بیشتر تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

پنج مرحله عوض کردن لامپ فر

  1. شما در مرحله اول باید برق اجاق گاز خود را قطع کنید.
  2. در مرحله دوم شما باید جای لامپ فر را بررسی و پیدا کنید.
  3. در این مرحله باید حباب لامپ فر را بردارید.
  4. حالا باید لامپ را تعویض کنید.
  5. در مرحله آخر هم باید حباب را در جای قبلی خود قرار دهیم.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  آشنایی کامل با آموزش تعمیر یخچال

در ادامه مطالب این پنج مورد را برای شما به طور کامل توضیح می دهیم:

۱. برق اجاق گاز را قطع کنید.

اول از همه شما باید ایمنی را رعایت کنید. قبل از اینکه لامپ سوخته را باز کنید حتماً از سرد بودن و خنک بودن اجاق گاز خود مطمئن شوید. اجاق گاز را از برق جدا کنید، وقتی اجاق گاز خود را از برق جدا می کنید حرکت دادن اجاق گاز و چرخاندن آن برای شما راحت تر خواهد شد.

۲. پیدا کردن محل دقیق لامپ فر

شما در این مرحله باید سینی فر را خارج کنید و دقت داشته باشید که حتماً باید داخل فر خالی باشد. هنگامی که داخل فر خود را خالی می کنید فضای زیادی برای شما به وجود می آید تا راحت تر لامپ فر خود را تعویض کنید. توجه داشته باشید که وقتی لامپ فر خود را عوض می کنید لامپ شما با یک حباب هالوژنی پوشیده شده باشد. به طور معمول این حباب ها بسیار کوچک می باشد. شما در اولین مرحله باید حباب را باز کنید. می توانید از چراغ قوه گوشی خود برای انجام این کار کمک بگیرید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که به طور معمول لامپ ها در گوشه عقب فر قرار دارد.

۳. حباب را باز کنید.

شما وقتی که حباب لامپ را باز می‌کنید حتماً باید به یک نکته توجه داشته باشید. به طور معمول حباب هایی که بر روی لامپ با گیره های فلزی یا حلقه های فلزی محکم شده اند در مرحله اول این گیره ها و حلقه ها را جدا کنید. برای اینکه بتوانید با گیره یا حلقه های فلزی آن را باز کنید باید آنها را به آرامی در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. بعد از باز کردن گیره های فلزی به سراغ حباب روی لامپ می رویم. حباب را هم به یک جهت بچرخانید. امکان دارد هنگام عوض کردن لامپ فر، حباب گیر کند و شما نمی توانید آن را جدا کنید. جمع شدن چربی ها اصلی ترین علت گیر کردن حباب می باشد. در این هنگام چربی ها در دور حباب جمع می شود و در همان قسمت خشک می شود.

احتمال دارد موقع تمیز کردن فر، شما این بخش را فراموش کرده باشید. برای حل مشکل باید قسمت مورد نظر را به خوبی تمیز کنید تا حباب بتواند حرکت کند.

۴. لامپ فر خود را عوض کنید

در این مرحله شما باید اول از همه لامپ فر خود را در بین انگشتان قرار دهید و پس از آن لامپ را در خلاف جهت عقربه های ساعت نیز بچرخانید تا لامپ فر شما از سوکت آزاد شود. در صورتی که از لامپ های هالوژنی در فر خود استفاده می کنید، باید توجه داشته باشید که چربی هایی که بر روی پوست شما وجود دارند باعث آسیب زدن به لامپ می شود. چربی که بر روی دست شما وجود دارد باعث کم شدن عمر لامپ فر خواهند شد. شما برای اینکه بتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید می توانید از یک دستکش نخی یا دستمال کاغذی در هنگام برداشتن لامپ فر نیز استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات جاروبرقی پاناسونیک Panasonic | مشکلات متداول

نکته: توجه کنید لازم نیست که لامپ را به محکمی ببندید هنگامی که کم بودن مقاومت را در هنگام بستن لامپ احساس کردید آن را ول کنید. وقتی که شما لامپ فر را به محکم ببندید امکان دارد که اطراف سوکت و محل پیچ بشکند.

۵. حتماً کار خود را چک کنید

پس از اینکه کار خود را انجام دادید و لامپ را تعویض کردید تمامی مواردی دیگر را به جای خود برگردانید. حلقه فلزی و گیره های فلزی که در دور حباب وجود دارند را فراموش نکنید. دقت کنید که چیزی را فراموش نکرده باشید، در آخر هم اجاق گاز خود را به برق وصل کنید.

در این مرحله پس از وصل کردن لامپ حتماً لامپ را امتحان کنید اگر عوض کردن لامپ فر به مشکل خورد و لامپ روشن نشد حتماً بخش های دیگر را بررسی کنید. امکان دارد که مشکل، وجود اتصالی در بدنه یا پریز اجاق گاز باشد. در صورت به وجود آمدن چنین مشکلی حتماً با یک فرد متخصص تماس بگیرید از مشکلات و آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

در ادامه مطالب به چند سوال متداول در مورد فر اجاق گاز پاسخ می دهیم:

سوالات متداول در مورد فر اجاق گاز:

عوض کردن لامپ فر

۱- چرا درب فر گاز بسته نمی شود؟

یکی از مشکلات فر اجاق گاز بسته نشدن درب فر می باشد مهمترین دلیل این مشکل خرابی لوله ها است اگر لوله ها درست تنظیم نشود یا در اثر استفاده زیاد فرسوده شود باعث بسته نشدن درب فر خواهد شد برای برطرف کردن این مشکل باید لوله ها را تعویض و یا تعمیر کنید در هنگام تعویض آنها دقت داشته باشید اگر فقط یکی از لوله ها خراب بود حتماً دیگری را هم عوض کنید زیرا فشار ناشی از فرسوده شدن لولا از یک طرف باعث آسیب رسیدن به سمت دیگر خواهد شد و بعد از مدتی دوباره باید هزینه اضافی پرداخت کنید.

۲- چرا فر به اندازه دمایی که تنظیم کردیم عمل نمی کند؟

یکی از دلایلی که فر اجاق گاز با آن روبرو می شود عمل نکردن دمای تنظیم کرده توسط شما است ممکن است شما فر را روی دمای مورد نظر تنظیم کنید ولی دمای درون فر یا کمتر یا بیشتر از مقدار تنظیم شده باشد بروز این مشکل  به دلیل موارد زیر است:

  1.  اشتعال گاز
  2. سنسور دما
  3.  عنصر گرمایش

برای عیب یابی ابتدا سنسور دما را بررسی کنید برای این منظور می توانید از اهم متر استفاده کنید و اگر سنسور دما مشکلی نداشته باشد با زیاد شدن دما مقاومت هم زیاد خواهد شد در صورت خرابی سنسور دما آن را عوض کنید فقط دقت داشته باشید در هنگام انجام این کار به دیواره فر برخورد نکنید زیرا دچار سوختگی خواهید شد.

جرقه زن و قطعه گرم کننده را هم بررسی کنید اگر متوجه شدید که مشکل از این قسمت است آن را تعویض کنید.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش عوض کردن لامپ داخل فر را به طور کامل توضیح دادیم و همچنین به چند سوال متداول در مورد فر اجاق گاز پاسخ دادیم.

امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه عوض کردن لامپ فر در پنج مرحله و در سریعترین حالت ممکن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

 اگر لامپ روشن نشد چه کاری انجام دهیم؟

امتیاز کاربر: ۰.۹ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا